Jak najít koníček, kterého se budete držet

Hobby je skvělý způsob, jak zůstat zaneprázdněn během prostojů. Mnoho lidí považuje koníčky za relaxační a skvělý způsob, jak si odpočinout. Mnozí se však snaží držet koníčků, jakmile si je založí. Abyste si našli koníček, kterému se budete věnovat, přemýšlejte prakticky. Vyberte si něco, na co máte čas a peníze. Měli byste také myslet na svou osobnost a zájmy. Na začátku svého koníčku začněte pomalu a buďte trpěliví. Je pravděpodobné, že se budete koníčku držet, pokud se postupně uvolníte.

Metoda 1 ze 3: Praktické úvahy

 1. Obrázek s názvem Proveďte měsíční rozpočet Krok 14

  1 Zhodnoťte svůj rozpočet. Některé koníčky jsou dražší než jiné. Před výběrem koníčku si promyslete svůj osobní rozpočet. Co si můžete rozumně dovolit?
  • Některé koníčky vyžadují hodně vybavení. Pokud se chcete věnovat sportu, jako je řekněme hokej, budete potřebovat ochranné pomůcky, hokejku, brusle atd. To se může rychle prodražit, ale pokud máte peníze a máte opravdový zájem, může to stát za to.
  • Pokud máte rozpočet, pořiďte si koníčka, který je levný. Něco jako pletení například vyžaduje pouze základní zásoby jako jehly, příze a nůžky. I když budete muset tomuto koníčku věnovat nějaké peníze, mnoho z těchto zásob najdete za nižší cenu online, v obchodním domě nebo v řemeslném obchodě.


 2. Obrázek s názvem Vedení seminářů Krok 4

  2 Myslete na časové nasazení. Pokud jste velmi zaneprázdněni, možná nebudete chtít neuvěřitelně časově náročný koníček. Pokud však máte spoustu volného času na ruce, koníček, který vyžaduje hodně času, vám může pomoci zůstat zaneprázdněný.
  • Věci jako čtení, kreslení nebo křížovky lze zvládnout v malých náhradních chvílích. Tyto věci můžete dělat o polední přestávce nebo po večeři v noci. Nevyžadují mnoho času. Mohou být dobré, pokud jste již zaneprázdněni.
  • Jiné koníčky vyžadují hodně volného času. Něco jako například zahradničení se musí provádět po stanovený počet hodin každý den. Pokud máte spoustu volného času na vyplnění, rozhodněte se pro takový koníček.
 3. Obrázek s názvem Be a Smart Student Step 12

  3 Zvažte, jak jste sociální. Buďte k sobě upřímní ohledně své potřeby socializace. Pokud jste od přírody více společenský člověk, je nepravděpodobné, že byste se drželi sólového koníčku. Pokud dáváte přednost trávení času o samotě, koníček, který děláte s ostatními, vás nemusí zajímat.
  • Pokud potřebujete motivaci ostatních, může být vstup do sportovního týmu nebo knižního klubu skvělým koníčkem, protože vás nutí komunikovat s ostatními.
  • Pokud jste introvertnější člověk, může být lepší volbou něco, co děláte sám, například čtení.
  reklama

Metoda 2 ze 3: S ohledem na vaše chutě a osobnost

 1. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 9

  1 Zamyslete se nad tím, co vás vzrušuje. Chcete si vybrat koníček, ve kterém se budete cítit nadšeně. Hobby má být zábava, nedělejte to proto jen pro ostatní, dělejte to pro sebe. Pokud se svému koníčku nevěnujete s nadšením, pravděpodobně ztratíte zájem. Při výběru koníčku přemýšlejte o věcech, které považujete za fascinující a podnětné.
  • Přemýšlejte o dovednostech, o kterých jste vždy snili. Představovali jste si občas sebe jako talentovaného zpěváka? Naučit se zpívat ve svém volném čase může být pro vás vzrušující. Vždy jste chtěli zapůsobit na lidi svým uměním? Zkuste začít kreslit nebo malovat.
  • Kontrola vaší minulosti vám může pomoci. Jaké předměty jste ve škole miloval? Které mimoškolní aktivity ze střední nebo vysoké školy pro vás byly nejvíce vzrušující? To může poskytnout rady o tom, jakým druhům koníčků se můžete v dospělosti věnovat.
 2. Obrázek s názvem Využijte letní prázdniny (pro mládež) Krok 9

  2 Vyhodnoťte své přirozené dovednosti. Pro některé lidi by koníček měl být spíše relaxační než náročný. Když si vyberete něco, v čem už nejste tak dobří, může to mít za následek pocit stresu a konec. Zamyslete se nad tím, jaké dovednosti již máte, pokud hledáte něco nenápadného.
  • Například vás už možná každý večer baví vaření pro sebe. Nejste strašně zruční, ale jste slušní kuchaři a vždy jste hledali nové recepty.
  • Mohli byste jít na kurz vaření. Jak již znáte základy vaření, s tímto novým koníčkem bude snazší dostat se do pohybu věcí.
 3. Obrázek s názvem Rozhodněte se, co chcete k narozeninám Krok 16

  3 Zvažte, zda chcete výzvu. Někteří lidé se nudí rozvíjet zavedené dovednosti. Pokud jste typ člověka, který touží po výzvě, možná si budete chtít najít koníčka, který vás trochu vytlačí ze zóny pohodlí.
  • Například jste od přírody mírně usedlí a jste trochu odolní vůči tomu, abyste chodili ven. Můžete zkusit běh nebo turistiku, obojí vás donutí vystoupit a hýbat se.
 4. Obrázek s názvem Dobrý pocit ze sebe Krok 30

  4 Vytvořte si seznam věcí, které už máte rádi. Je důležité vybrat si koníček, který odráží vaše osobní zájmy. Je mnohem pravděpodobnější, že se budete věnovat koníčku, který vás zajímá. Vytvořte si seznam všech zájmů, na které můžete myslet. Poté seznam zkontrolujte. Zamyslete se nad tím, jaký druh koníčku se může shodovat s vašimi zájmy.
  • Můžete si například zapisovat věci, jako jsou slova, knihy, jazyk, kultura, vědomosti atd. Dobrým koníčkem může být luštění křížovek, které vás donutí logicky přemýšlet o slovech a využívat své vědomostní znalosti k dešifrování stop.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Výroba Hobby Stick

 1. Obrázek s názvem Rozhodněte se, co chcete k narozeninám Krok 2

  1 Najděte si přítele, který by s vámi dělal koníčky. Mnoho lidí považuje systém buddy, když začíná s koníčkem, fungovat. Pokud se s přítelem dohodnete, že se pustíte do společného koníčku, budete s větší pravděpodobností oba trčet. Budete se moci navzájem zodpovídat.
  • Vyberte si přítele s kompatibilními zájmy. Pokud máte přítele, který se věnuje extrémním sportům, a zatímco vy rádi zůstáváte u knihy, dva z vás se k sobě nebudou hodit.
  • Místo toho si vyberte stejně knižního přítele. Vy dva byste se mohli pokusit společně připojit k místnímu knižnímu klubu.
 2. Obrázek s názvem Be a Smart Student Step 20

  2 Hledejte komunitu. Mnoho lidí zjistí, že je snazší držet se koníčka, pokud existuje podpora komunity. Zkuste se připojit ke třídě nebo klubu, který souvisí s vaším koníčkem. Pokud například rádi zpíváte, připojte se k místnímu sboru.
  • Pokud máte tendenci být osamělejší, můžete vyhledat podporu online. Pokud jste například pletař, můžete ve fórech zveřejňovat žádosti o radu a inspiraci týkající se nových projektů pletení.
 3. Obrázek s názvem Run Deler Krok 3

  3 Začněte v malém. Pokud do koníčku skočíte příliš rychle, můžete být netrpěliví a přestat. Nemyslete si, že musíte svému koníčku hned věnovat veškerý svůj čas a energii. Začněte tím, že budete každý den dělat svůj koníček po stanovený počet minut. Jak si na koníček více zvyknete, toto číslo postupně zvyšujte.
  • Pokud se například snažíte začít běhat, zkuste začít s 5 až 10 minutovými běhy a postupně zvyšujte délku, jak budete fyzicky zdatnější.
 4. Obrázek s názvem Develop Telekinesis Step 3

  4 Mějte trpělivost, když zkoušíte něco nového. Pokud je vaším koníčkem něco, co jste nikdy předtím nedělali, je nepravděpodobné, že byste v tom byli hned dobří. Mějte trpělivost, protože vybudování dovednosti vyžaduje čas. Zkuste si připomenout, proč je pro vás budování této sady dovedností důležité, abyste měli motivaci pokračovat.
 5. Obrázek s názvem Přesvědčte se, že vy

  5 Nenuťte se pokračovat v koníčku, který se vám nelíbí. Nikdy nezjistíte, zda se do něčeho pustíte, pokud to nezkusíte. Je v pořádku, pokud svému koníčku věnujete solidní šanci a rozhodnete se, že to není pro vás. Hobby vám má pomoci zbavit se stresu a uklidnit se. Pokud to dělá opak, zkuste něco jiného. Pamatujte, že koníčkem, kterému se nejspíš budete dlouhodobě věnovat, je ten, který se vám líbí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké dobré záliby může mít dítě knihomola? Některé dobré koníčky by mohly být zakládání knižního klubu, účast na akcích spojených s knihovnou, nebo pokud jste šikovní, můžete si vyrobit knihovny, bookendy nebo záložky.
 • Otázka Je v pořádku hrát s legy a kuličkami, když je mi 45 let? Ano, samozřejmě! Můžete se zabavit jakýmkoli koníčkem nebo činností, která vás baví a naplňuje.
 • Otázka Opravdu rád fotografuji, ale nemám dobrý fotoaparát, protože moji rodiče říkají, že to stálo hodně. Jaké další koníčky jsou dobré? Pokud máte rádi obrázky, můžete se zúčastnit hodiny fotografování nebo si přečíst knihy na toto téma. Můžete se také podívat, jestli v obchodě se šetrným zbožím najdete pěkný fotoaparát za nízkou cenu.
 • Otázka Je mi 8 a chci na léto koníček. Mám velmi rád plavání, přesto velmi rád dělám řemesla. Co bych měl dělat? Mohl bys dělat obojí. Naplánujte si plavbu v deštivých dnech a dnech, kdy se nemůžete dostat do bazénu.
 • Otázka Je mi 12 let a potřebuji pomoc s výběrem koníčku, který by mi zabral čas, abych se svým časem mohl dělat něco produktivnějšího. Debatuji však o zálibách mezi věcmi, které mám rád, a věcmi, ve kterých jsem přirozeně dobrý. Co bych měl dělat? Do_De_Rubber_Duck Pokud chcete být produktivní, řekl bych, že věci, ve kterých jste přirozeně dobří, by byly lepší, ale je to na vás!
 • Otázka Ukázal jsem jednu ze svých kreseb svému otci, ale nezdál se být pyšný, i když jsem. Znamená to, že bych si jako koníček neměl vybrat kreslení? Ne, měli byste se držet koníčků, které vás považují za zábavné a zajímavé. Tvému otci nemusí připadat umění zajímavé. Zkuste to ukázat svým přátelům nebo lidem, o kterých víte, že se zajímají o umění. Na druhou stranu, pokud kreslíte, abyste zapůsobili na ostatní, mohlo by to ukázat, že potřebujete koníček, kterému se věnujete, protože vás to baví, a ne ukazovat ostatním lidem.
 • Otázka Co když chci sportovat, ale jsem introvert a chtěl bych zůstat ve stejnou dobu doma? Isolda Nejlepší odpověď Pokud máte prostor a přístup k vybavení, sporty jako golf, plavání, tenis a badminton jsou dobré sporty pro introverty. Pokud nemáte přístup na hřiště atd., Můžete stále trefovat míče/míčky nebo putt doma. Nebo navštivte místní bazén, když není zrovna oblíbená denní doba. Můžete také tančit všechny druhy tanečních forem sami doma, cvičit šerm nebo kopat do míčů.
 • Otázka Je špatné mít pár koníčků? Isolda Nejlepší odpovídač Ne, není to špatné, můžete mít tolik nebo málo koníčků, na kolik máte čas a finance. Důležité je, abyste měli dostatek času na to, abyste je všechny provedli, jinak budou dlouho, dokonce i mnoho let, strádat nepoužití a nedokončené.
 • Otázka Chci si najít nového koníčka. Jsem v karanténě a nemám zahradu. Pečení mě moc baví a miluji květiny. Co bych měl dělat? Isolda Nejlepší odpověď Můžete zkusit pěstovat květiny v parapetních nádobách nebo na balkoně. Pokud máte dostatek místa, zkuste si vypěstovat také některé bylinky, které lze použít při pečení, například tymián, rozmarýn a oregano. Při pečení začněte snadnými sušenkami a ovocným chlebem a poté se propracujte k tvrdším pečeným dobrotám, jako jsou croissanty, francouzské pečivo a narozeninové dorty.
 • Otázka Jaké jsou zajímavé koníčky, které nejsou tak běžné? Isolda Nejlepší odpovídač Mohli byste se podívat na koníčky z minulosti, od sokolnictví po gobelín. Takové koníčky stále existují dodnes, ale nejsou tak populární jako věci jako hraní, sbírání a vaření/pečení. Mezi další nápady patří učení se „mrtvých“ jazyků, učení se hieroglyfům, zkoumání dávné historie, ruční výroba věcí, které se nyní běžně vyrábějí atd. Nebo si vymyslete koníček, který je zcela nový!

Populární Problémy

Vanderbilt a Louisville se v neděli setkají v College World Series. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Wimbledonský šampion ve čtyřhře Robert Farah tvrdil, že je nevinný, ale do doby slyšení dopingového testu byl dočasně pozastaven.

Nadace Rafaela Nadala rozdává příděly chudým dětem z indické čtvrti uprostřed krize COVID-19. Nadace v Anantapuru v průběhu let značně pracovala na rozvoji mládeže prostřednictvím vzdělávání a sportu.

Jak běhat v chladném počasí. Pokud žijete v oblasti s chladnými zimami, je pravděpodobné, že když se ochladí, strávíte méně času venku. Pokud nepatříte do posilovny, může být obtížné cvičit. Venku můžete běhat, ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas wrestlingu Severní Iowa vs Wisconsin online, pokud nemáte kabel nebo nemáte síť Big Ten.

Zde je návod, jak sledovat hru Bruins vs Golden Knights online bez kabelu.