Jak jemně nasekat data

Datle jsou kvetoucí rostlina, která se často suší a skvěle se hodí k svačině nebo k použití v řadě různých receptů. Datle mají uprostřed jámu, takže je budete chtít odstranit, než začnete sekat. Datle nasekejte ručně ostrým krájecím nožem nebo nůžkami. Nakrájejte datle rychle na malé kousky pomocí kuchyňského robotu. Datle jsou lepkavé ovoce, takže byste chtěli udělat pár opatření, aby se čepele nepogumovaly.Metoda 1 ze 2: Sekání ručně

 1. 1 Pomocí vroubkovaného nebo odřezávacího nože rozřízněte datum podélně. Nastavte datum na prkénko nebo držte datum v dlani. Udělejte kratší část data. Při řezání může váš nůž zasáhnout jámu uprostřed.
  • Pokud nastavujete datum na prkénku, při řezání držte boky. Pokud držíte datum v ruce, buďte obzvlášť opatrní, abyste se neorezali.
 2. 2 Při krájení data použijte krájení. Konzistence datlové kůže neumožňuje snadné nasekání standardním sekacím nožem. Nepoužívejte nůž ve stylu sekání a místo sekání používejte krájecí pohyb.
 3. 3 Otevřete datum a odstranit jámu . Odložte nůž stranou. Špičky palců zasuňte do řezu, který jste provedli nožem. Jemně vytáhněte boky od sebe, abyste odhalili vnitřek data a jámy.
  • Vyhoďte jámu do koše nebo umístěte všechny jámy na hromadu, abyste je mohli později zlikvidovat.
 4. 4 Datle nakrájejte na tenké proužky. Nastavte datum na prkénku. Pomocí nože na krájení nakrájejte datum podélně na proužky. Vytvořte je tak úzké, jak chcete, podle toho, jak malé chcete, aby byly konečné kusy. ¼ v (6,34 mm) až ⅛ v (3,2 mm) je dobrá šířka.
  • Aby fungovalo proti lepivosti ovoce, funguje také, že místo nože stříháte data nůžkami.
 5. 5 Pokud se nůž lepí, opláchněte jej nebo potřete moukou. Vzhledem k tomu, že data mají takovou lepkavou šťávu, váš nůž může být gumový. Pokud k tomu dojde, když krájíte, opláchněte nůž v horké vodě, aby se šťáva odstranila, nebo ji obalte v nějaké mouce, aby byla lepivost pod kontrolou.
 6. 6 Otočte proužky na stranu a přeřízněte je. Proveďte sérii příčných řezů na proužky data, které jste právě vystřihli. Řezy udělejte dostatečně blízko u sebe, aby kousky skončily tak malé, jak chcete.
  • Pokud kousky stále nejsou dostatečně malé, nakrájejte je na menší kousky, aby měly velikost, jakou chcete.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Datle na kostičky v kuchyňském robotu

 1. 1 V kuchyňském robotu zpracujte trochu ovesných vloček na prášek. Vzhledem k tomu, že se data posekají tak lepkavě, je užitečné přidat do kuchyňského robotu sušicí prostředek. Ovesné vločky fungují dobře, protože nepřidávají příliš chuti a poměrně snadno se smývají. Hodit hrst do mísy kuchyňského robotu.
  • Pokud vám nevadí, že data končí v jedné lepkavé kuličce, není nutné nejprve zpracovávat ovesné vločky.
 2. 2 Přidejte do kuchyňského robotu vykrojená a rozkrojená data. Datle podélně rozkrojte a odstraňte pecky. Poté data dvakrát rozřízněte na polovinu, abyste získali kousky, které jsou zhruba čtvrtinou původního data. Zpracování potravin funguje nejlépe, pokud začnete spíše s kousky než s celým ovocem.
 3. 3 Pulzujte kuchyňským robotem, dokud data nedosáhnou požadované velikosti. I když má váš kuchyňský robot specifická nastavení, funguje nejlépe použít pulzní tlačítko. To vám umožní kontrolovat data každých několik sekund, abyste se ujistili, že nejsou příliš nasekané.
 4. 4 Datle opláchněte studenou vodou, abyste odstranili ovesné vločky. Pokud nechcete, aby byl do vašeho receptu na datle zahrnut prášek z ovesných vloček, opláchněte ho z nasekaných datlí. Většinu času to všechno spláchne. Data by se měla oddělit od globusu na kousky. Možná je budete muset promíchat, aby se úplně rozpadly. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat =

 • Termíny
 • Vroubkovaný nůž (volitelně)
 • Odlamovací nůž
 • Kuchyňský robot
 • Ovesné vločky (volitelně)
 • Voda nebo mouka (volitelně)

Populární Problémy

Jak zorganizovat hackathon. Hackathon je obvykle víkendová akce, během níž se počítačoví programátoři a tvůrci kódu spojí, aby vyřešili problém s kódováním nebo programováním. K hackathonům může dojít i mimo programování ...

Rivals Virginia a Virginia Tech se setkají v sobotu večer na basketbalovém zápase. Pokud nemáte síť ACC, můžete hru sledovat online naživo.Volejbal v tenise může být velmi účinný, zejména pokud váš soupeř nemá vynikající práci nohou nebo rychlost. Dobře provedený volej může snadno získat bod nebo nastavit vítězný úder. Uchopte raketu uchopením „chopper“. ...

Jak hrát hry Wii z USB disku nebo Thumb Drive. Tento wikiHow vás naučí hrát hru Wii ze souboru, který je uložen na USB flash disku, nikoli na disku. Mějte na paměti, že to funguje na klasickém Wii, ale ne na Wii ...Tequila je destilát z rostliny modré agáve a je národním nápojem Mexika. Tequila se dodává ve třech základních odrůdách (s několika variacemi mezi nimi): Blanco, což znamená „bílé“ a nezralé; reposado, což znamená „odpočatý“ ...