Jak podat intradermální injekci

Abyste mohli správně podat intradermální injekci, budete si muset nejprve připravit léky a umýt si ruce. Před zavedením jehly vytáhněte kůži napnutou a jehlu řádně nakloňte. Během podávání léků sledujte, zda se neobjeví ztuhnutí (malá bublinovitá značka). To naznačuje, že lék byl podán správně. Jakmile je lék podán, jehlu pomalu vyjměte a vyhoďte do nádoby na ostré předměty.

Část 1 ze 3: Nastavení vstřikování

 1. Obrázek s názvem Shot Step 13

  1 Připravte si léky. Zkontrolujte příkazy lékaře, MAR a příručku k parenterální lékové terapii (PDTM), abyste určili správné léky, které mají být podány. Poté připravte lék napíchnutím injekční stříkačky do příslušné lahvičky.
  • Ujistěte se, že jste injekční stříkačku naplnili odpovídajícím množstvím léků. Dávka intradermální injekce je typicky nižší než 0,5 ml.


 2. Obrázek s názvem Správně umístit kožní test TB Krok 4

  2 Shromážděte své zásoby. Na podnos položte nesterilní rukavice, injekční stříkačku, tampony namočené v alkoholu a gázu. Umístěte zásobník poblíž pracovní stanice.
  • Ujistěte se, že jehla, kterou používáte, je a 3/8 na 3/4 palec (1,0 až 1,9 cm), jehlu velikosti 26 až 28.
  • Pro chirurgické zákroky, které nejsou chirurgické, se obvykle používají nesterilní lékařské rukavice.
 3. Obrázek s názvem Správně umístěte kožní test TB Krok 8

  3 Vysvětlete pacientovi postup. Představte se pacientovi. Abyste snížili pacientovu úzkost z postupu, vysvětlete mu, proč se zákrok provádí a co bude zahrnovat.
  • Umožněte také pacientovi vyjádřit jakékoli obavy a klást otázky, než začnete.
 4. Obrázek s názvem Snížit riziko nemocničních nákaz Krok 17

  4 Umyjte si ruce a nasaďte si rukavice. Abyste se vyhnuli jakémukoli druhu kontaminace, nezapomeňte si důkladně umýt ruce mýdlem a vodou. Ruce napěňte mýdlem alespoň na 20 sekund a opláchněte teplou vodou. Před vypnutím vody si osušte ruce papírovými ručníky a pomocí papírových ručníků vypněte faucet. Jakmile jsou vaše ruce suché, nasaďte si lékařské rukavice a připravte se na zákrok.
 5. Obrázek s názvem Give a Shot Krok 5

  5 Vyberte místo vpichu. Intradermální injekce se obvykle podávají na vnitřní povrch předloktí. Vyberte si místo vpichu bez chloupků, krtků, vyrážek, jizev a dalších kožních lézí.
  • Intradermální injekce lze také podat pacientovi na stehno nebo na zadní část paže. Zeptejte se pacienta, kde vám dává přednost podávání léků.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení estrogenu Krok 4

  6 Znovu zkontrolujte léky a pacienta. Ujistěte se, že máte správné léky a dávkování. Měli byste také zkontrolovat jméno pacienta, abyste si byli jisti, že podáváte správné léky správné osobě. Zajistěte, aby pacient věděl, co podáváte. Dalo by se říci „lékař nařídil„ xyz léky “. To jste očekávali? reklama

Část 2 ze 3: Podávání injekce

 1. Obrázek s názvem Správně umístit kožní test TB Krok 9

  1 Umístěte pacienta. Pokud podáváte injekci vnitřním předloktím pacienta, umístěte jeho paži dlaní nahoru. Jejich paže by měla být uvolněná s ohnutým loktem.
 2. Obrázek s názvem Shot Step 15

  2 Vyčistěte místo vpichu. Pevným krouživým pohybem otřete místo vpichu antiseptickým nebo alkoholovým tamponem. Než budete pokračovat, nechte místo vpichu úplně zaschnout.
  • Tím, že necháte kůži před zasunutím jehly úplně vyschnout, můžete zabránit vniknutí alkoholu a dalších patogenů do kůže při zavádění jehly.
  • Vzhledem k tomu, že intradermální injekce nezahrnují průnik do hlavních krevních cév, není nutné stříkačku odsávat.
 3. Obrázek s názvem Správně umístit kožní test TB Krok 12

  3 Napněte kůži. K tomu použijte svou nedominantní ruku. Umístěte palec pod místo vpichu a prostředník nad něj. Pomocí těchto prstů jemně stáhněte kůži napnutou, aby bylo zajištěno snadné proniknutí jehly.
  • Pokuste se vyhnout pohybu kůže na stranu nebo kreslení kůže příliš dozadu.
 4. Obrázek s názvem Chraňte se před poraněním Needlestick při práci Krok 2

  4 Držte jehlu v úhlu 5 až 15 stupňů. Pomocí dominantní ruky držte stříkačku rovnoběžně s paží pacienta. Zkosení by mělo směřovat nahoru. Mírně nakloňte jehlu tak, aby byla v úhlu 5 až 15 stupňů vzhledem k kůži.
  • Po stranách hlavně umístěte prsty a palec. Pokud jsou pod válcem, může to způsobit, že úhel zasunutí přesáhne 15 stupňů.
 5. Obrázek s názvem Shot Step 19

  5 Vložte jehlu do kůže. Pomalu zasuňte jehlu do kůže pacienta, dokud nebude 6,35 mm v palcích nebo dokud nebude celý zkosení pod kůží. Jakmile je injekční stříkačka na svém místě, odstraňte nedominantní ruku a uvolněte napětí kolem místa vpichu. Touto rukou zatlačte píst a podávejte léky.
 6. Obrázek s názvem Účast na klinických zkouškách diabetu, krok 15

  6 Podívejte se na vznik podlitiny nebo váčku. Udělejte to při podávání léků. Weal nebo bleb je oblast kůže, která je vyvýšena jako puchýř nebo bublina. Přítomnost podlitiny naznačuje, že byl lék správně aplikován do dermis.
  • Pokud se nevytvoří závoj nebo váček, vyjměte jehlu a postup opakujte na jiném místě.
 7. Obrázek s názvem Shot Step 20

  7 Vyjměte jehlu. Udělejte to, jakmile byly podány všechny léky. Pomalu vyjměte jehlu pod úhlem, který je stejný jako úhel zavedení. To pomůže minimalizovat poškození tkání v místě vpichu a nepohodlí pro pacienta. reklama

Část 3 ze 3: Dokončení postupu

 1. Obrázek s názvem Shot Step 21

  1 Naneste gázu. Na místo vpichu naneste gázu a obvaz. Pokuste se vyhnout masáži místa vpichu. Masírováním oblasti můžete způsobit šíření léku do podkožních tkání.
 2. Obrázek s názvem Shot Step 22

  2 Zlikvidujte jehlu. Na jehlu nasaďte bezpečnostní kryt. Poté jehlu vyhoďte do nádoby na ostré předměty. Kromě toho řádně zlikvidujte veškeré kontaminované zásoby.
 3. Obrázek s názvem Shot Step 1

  3 Umyj si ruce. Sundejte si lékařské rukavice a vyhoďte je. Důkladně si umyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Vysušte je čistými papírovými ručníky.
 4. Obrázek s názvem Zůstaňte aktualizováni o svých vakcínách Krok 10

  4 Poznamenejte si místo vpichu. Je dobré si poznamenat, kde na těle jste léky podávali. To je užitečné zejména v případě, že pacient dostává injekce často, protože to pomůže dalšímu zdravotnickému personálu vědět, jak střídat místa vpichu tak, aby nebyla neustále používána jedna oblast. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Švýcarští hráči se setkají v semifinále Open, protože Mirza-Hingis a Hingis-Paes jsou ve finále čtyřhry ve Flushing Meadows.

Keltové v sobotu přijali Knicks. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online bez kabelu na všech trzích.

Ivo Kaderka, prezident České tenisové federace, řekl, že Davisův pohár byl zachráněn pouze kvůli Rafaelovi Nadalovi a Španělsku. Úředník se také domnívá, že COVID byl použit jako výmluva ke zrušení turnaje místo hledání řešení.

Mladé zbraně Ugo Humbert a Lloyd Harris zamykají v pátek ve čtvrtfinále Antverp. Oba hráči se na turnaji dosud nepotkali, takže jejich vzájemný zápas je nerozhodný 0: 0.

Ředitel vídeňského turnaje Herwig Straka nedávno hovořil o jednáních o podpisu Novaka Djokoviče na tuto akci. Straka kontaktoval také Rafaela Nadala, aby ho přiměl hrát, ale Španělova účast vypadá nepravděpodobně.