Jak vyhrát tenisový turnaj

Soutěžit v tenisovém turnaji je úžasný způsob, jak ukázat své dovednosti a soutěžit s hráči z různých prostředí a úrovní dovedností. Vítězství v tenisovém turnaji vyžaduje odhodlání, atletiku a mentální sílu a nejlepší sportovci věnují přípravě na tyto soutěže spoustu času. Když se připravíte na turnaj a přijdete brzy, před každým zápasem si vytvoříte herní plán a budete hrát strategicky, budete hrát sebevědomě a zvýšíte své šance na výhru tenisového turnaje.Část 1 ze 3: Příprava na turnaj

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 1

  1 Začněte cvičit dva týdny před turnajem. Ať už soutěžíte ve tenisovém turnaji ve čtyřhře nebo ve dvouhře, je důležité začít s duševní a fyzickou přípravou dostatečně před soutěžním dnem. Odstraňte rušivé vlivy, které odvedou vaši pozornost od konkurence, a pracujte na svých dovednostech s trenérem nebo přítelem.
  • Identifikujte své slabé stránky a online vyhledejte dril, který vám pomůže tyto slabiny před turnajem proměnit v silné stránky.
  • Pracujte na volejbalu, práci nohou a vytrvalosti několik týdnů před soutěží.
 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 2

  2 Jezte vyvážené jídlo dvě hodiny před soutěží. Dopřejte svému tělu čas na trávení a skladování jídla jako energie tím, že budete jíst zeleninu, ovoce a uhlohydráty dostatečně dlouho před soutěží. Pokud hrajete více než jeden zápas za den, vezměte si s sebou občerstvení, jako je ovoce, malý oběd a spoustu vlastní vody nebo sportovních nápojů.
  • Dobré možnosti jídla před tenisovým turnajem zahrnují banán s ovesnými vločkami, ovocné smoothie obsahující jahody a banány s proteinovým doplňkem nebo celozrnný kus toastu doplněný marmeládou a sortimentem ořechů.
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 3

  3 Přineste na zápas veškeré potřebné tenisové vybavení. Týden před turnajem zhodnoťte, jaké vybavení ještě nemáte. Zvažte nákup nového vybavení, jako je raketa nebo tenisky, pokud je vaše oblečení opotřebované nebo staré. Složte si výstroj, včetně pohodlného oblečení, tenisek a rakety, a vložte je do tašky, abyste na nic nezapomněli.
  • Tenisové oblečení by mělo pohodlně sedět a být prodyšné, aby se omezilo pocení. Bavlněné košile vás ochladí, pokud je venku horko, a poskytnou teplo, pokud hrajete v chladu.
  • Tenisové šortky lze zakoupit v každém obchodě se sportovním zbožím a jsou specifické pro tento sport a zabraňují hromadění vlhkosti a vypadají profesionálně.
  • Čelenky a náramky jsou důležité pro to, aby se vám při hře pot nedostal z očí a z rukou.
  • Správná tenisová obuv je důležitou investicí a měla by se vždy nosit se sportovními ponožkami odolnými proti vlhkosti.
  • Přineste si mezi hru ručník a otřete pot z obličeje a paží.
  • Pokud turnaj nedodává tenisové míčky, vezměte si vlastní na zápas a na rozcvičku.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 4

  4 Přijeďte alespoň o třicet minut dříve, abyste se zahřáli. Před prvním zápasem je důležité se pořádně rozcvičit, aby nedošlo ke zranění, a připravit tělo na soutěž. Vydejte se na pětiminutový běh před zápasem, abyste uvolnili svaly a zvýšili srdeční frekvenci. Protáhněte své hlavní svalové skupiny, jako jsou čtyřkolky a zádové svaly, před zápasem, abyste zvýšili flexibilitu a předešli zranění.
  • Procvičujte statické protahování všech hlavních svalových skupin, včetně čtyřkolek, hamstringů, horní a dolní části zad a svalů hrudníku, po dobu pěti minut po kardio rozcvičce.
  ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesionální učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenisu se věnuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Zahřejte se na hřišti i mimo něj. Tenisový spisovatel a trenér Peter Fryer říká: „Je dobré strávit asi 5-10 minut rozcvičkou nebo si zatáhnout, než se dostanete na hřiště. To pomůže předcházet zranění a zajistí, že jste připraveni se pohnout. Je však také důležité zahřát se na hřišti. Například můžete strávit asi 5 minut v servisním boxu nácvikem forhendu a bekhendu, různých lalůčků a smečů a samozřejmě voleje. Potom se můžete postupně přesunout k zadní části hřiště. “ 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 5

  5 Vizualizujte si svůj úspěch, abyste se uklidnili. V den tenisového turnaje je snadné být nervózní, ale nervy vám budou překážet pouze v tom, že vyhrajete. Představte si, že vyhrajete tenisový zápas, procházíte každou sadou a vidíte, že uspějete. Tato vizualizace uklidní vaše nervy a pomůže vám zůstat sebevědomý ve chvílích před začátkem zápasu.
  • Ve dnech před zápasem si vizualizujte svůj úspěch, než usnete a před tréninkem si na tento způsob myšlení zvyknete.
  reklama

Část 2 ze 3: Vytvoření herního plánu

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 6

  1 Vytvořte plán na základě svých silných stránek. Po tréninku a přípravě na zápas budete vědět, jaké jsou vaše silné a slabé stránky. Bez ohledu na to, kdo je váš soupeř, vytvořte herní plán, který závisí na vašich silných stránkách a který vám umožní tyto přednosti využít. Mít herní plán, který odpovídá vašim přednostem, vám pomůže zůstat sebevědomý a zvýší vaše šance uspět.
  • Pokud dáváte přednost přesunu na pravou stranu, vytvořte herní plán, který donutí soupeře zasáhnout míč napravo.
 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 7

  2 Pozorujte svého protivníka před začátkem zápasu. Pokud se váš soupeř před zápasem rozcvičuje, věnujte velkou pozornost jejich volejbalovému stylu, pokud preferuje forhendové nebo bekhendové údery, a implementujte plán útoku. Najděte u svého protivníka slabost, ať už je pomalejší doleva nebo doprava, nebo se vyhněte určitým pohybům, a soustřeďte se na využití této slabosti.
  • Pokud jste proti tomuto soupeři již dříve hráli, vytvořte herní plán na základě předchozího zápasu se zaměřením na slabiny soupeře.
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 8

  3 Zaměřte se na využití svých silných stránek. Zjistěte, jaké vzorce úderů vám nejvíce vyhovují, a plánujte používat svou nejsilnější ruku tak často, jak to jen bude možné. Strategickým umístěním svých střel předem můžete zajistit, aby byl míč zasažen směrem k vaší silné ruce. Umístěte své střely na stranu hřiště, která donutí soupeře vrátit míč do vaší silné ruky.
  • Když si hru naplánujete podle svých silných stránek, budete se cítit pohodlněji a budete mít výhodu nad svým protivníkem.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 9

  4 Kdykoli je to možné, využijte slabiny svého protivníka. Pokud předem poznáte slabiny svého protivníka, budete schopni k těmto slabinám hrát a ztěžovat tak soupeři zápas. Trefujte míč směrem ke slabé ruce svého protivníka, nebo ho držte pohybující se směrem ke své slabé straně, aby byl co nejvíce nepříjemný.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 10

  5 Zvažte povětrnostní podmínky a to, jak ovlivní zápas. Počasí můžete využít ve svůj prospěch, pokud strategizujete správně. Plánováním dopředu a předvídáním povětrnostních podmínek před zápasem budete připraveni a budete mít výhodu nad svým soupeřem.
  • Pokud předpověď počasí vyžaduje v den zápasu déšť, oblékněte si oblečení, které vás udrží v suchu, a den před zápasem si trénujte střelbu na mokrém tenisovém kurtu.
  • Udržujte počasí jako součást svého herního plánu, abyste byli připraveni a připraveni na to, co vám přijde do cesty.
 6. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 11

  6 Naplánujte si úsporu energie na konec zápasu. Strategicky tempo hry, abyste na konci zápasu mohli svého soupeře překvapit výbuchem energie. Pokud váš soupeř promrhal všechnu svou energii, můžete získat nějaké body navíc na poslední chvíli, abyste mohli svoji výhru dokončit.
 7. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 12

  7 Použijte svůj herní plán, abyste se během zápasu soustředili. Dobrý herní plán vás bude soustředit na úspěch, i když vám něco nejde. Když jste pod tlakem, soustřeďte se na svůj herní plán a strategii a neodcházejte od toho. Toto zaměření vám zabrání mít negativní rušivé myšlenky. Abyste byli úspěšní, hrajte dál se svými silnými a slabými stránkami svého protivníka.
  • Dodržování herního plánu vám pomůže cítit se pod kontrolou zápasu, i když vám zápas nevychází.
  reklama

Část 3 ze 3: Hrajte strategicky

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 13

  1 Zůstaňte si během zápasu jistí a vyrovnaní. S vaší praxí a přípravou na zápas za vámi, ať vám vaše zkušenosti z praxe dodají sebevědomí a sílu během soutěže. Pokud se vám něco nepovede, zůstanete vyrovnaní a vyrovnaní, omezíte poškození a umožníte se vycentrovat.
  • Dobrým způsobem, jak zůstat vyrovnaný, je párkrát se zhluboka nadechnout a vzpomenout si na trénink. To zpomalí váš srdeční tep a dodá vám sebevědomí.
 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 14

  2 Zjistěte, co funguje, a držte se toho. Soustřeďte se na to, jak váš protivník reaguje na to, co děláte, a pokud něco funguje, pokračujte v tom. Využijte toho, co již v zápase fungovalo, a zůstaňte si jisti svou strategií.
  • Věnujte velkou pozornost tomu, v jaké části hřiště se váš protivník cítí nejpohodlněji, a snažte se je co nejčastěji vyvést ze své komfortní zóny.
  • Použijte své nejlepší vzorce podání v důležitých bodech hry, jako v bodech hry, abyste měli jistotu během integrálních okamžiků v zápase.
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 15

  3 Rychlost hry si určete sami. Všimněte si, zda váš soupeř preferuje hraní v tvrdém, agresivním tempu, nebo zda preferuje pomalejší hru. Určete tempo hry zrychlením nebo zpomalením hry, a to jak během hry, tak i mezi sadami.
  • Určení rychlosti soupeře shodí a znepříjemní, což vám poskytne značnou výhodu.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 16

  4 Vytvořte rituál, který vás udrží v klidu. Mezi střelami implementujte rituál, který je pohodlný a přirozený. Tento rituál vám pomůže najít rytmus a po celý zápas vás udrží v proudu. Jakmile najdete svůj rituál, ať už verbální nebo fyzický, mezi hrou se od něj nevzdalujte.
  • Váš rituál by mohl sestávat ze slovní que nebo fyzického pohybu, oba pracují tak, aby vás udržely v klidu a v čistém prostoru nad hlavou.
  • Pokud potřebujete inspiraci, sledujte některé profesionální tenisty a podívejte se, co používají jako rituály. Někteří mohou roztočit raketu určitým způsobem mezi každým bodem, nebo odrazit míč určitý početkrát před každým podáním.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 175 Pozorujte svého protivníka a hledejte jeho emocionální narážky. Během zápasu hledejte známky toho, že by váš soupeř byl frustrovaný nebo rozrušený. Tyto narážky mohly mít podobu hlubokého povzdechu, potřesení hlavou nebo pokrčení ramen. Opakujte vše, co jste udělali, abyste vyvolali jednu z těchto negativních emocí tak často, jak to jen bude možné.
 6. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 18

  6 Uvědomte si, kde je vašemu soupeři nejpohodlnější. To, kde váš soupeř během hry stojí, vám může hodně ukázat o jejich strategii. Naplánujte si své střely tak, aby vynesly protivníka z jeho komfortní zóny a zabránily mu zůstat v jedné pozici.
  • Pokud váš soupeř stojí stranou od základní čáry, může to znamenat, že hraje defenzivně a že byste měli zaujmout ofenzivní přístup.
 7. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 197 Vyhrajte každý zápas a pokračujte v turnaji. Každý turnaj bude mít jinou strukturu, ale pro pokračování v turnaji budete obvykle muset vyhrát každý zápas. Během zápasu musíte vyhrát alespoň čtyři body, abyste vyhráli hru, vyhrát alespoň šest her, abyste vyhráli set, a porazit svého protivníka tím, že vyhrajete nejvíce sad.
  • V závislosti na turnaji budete muset porazit svého konkurenta alespoň ve dvou setech, abyste zápas uzavřeli a postoupili k dalšímu soupeři.
 8. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový turnaj Krok 20

  8 Mezi zápasy zůstaňte hydratovaní a v klidu. Při postupu v turnaji vítěznými zápasy se soustřeďte na to, abyste zůstali shromážděni během odpočinkových období. Hydratace je životně důležitá pro udržení špičkových sportovních výkonů. Nápoje s elektrolyty, které se nacházejí ve většině sportovních nápojů, vás mezi zápasy udrží v hydrataci.
  • Pijte půl šálku nebo 0,12 litru vody každých 15 minut, abyste během zápasu zůstali hydratovaní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám vždy stát uprostřed? Ne. Sledujte míč, když zasáhnete, a vytvořte nový střed poté, co míč opustí vaši raketu.
 • Otázka Jak může tenista podávat dobré výkony pod tlakem? Můžete jen hrát míčky uvnitř hřiště a pamatovat si, že jste ho umístili a pokusili se ho přimět k běhu.
 • Otázka Pokud můj soupeř bije topspin míčky velmi rychle a tím, že mě rozběhne po celém hřišti, jakou ránu nebo techniku ​​mám použít? Zkuste více prodloužit raketu a jděte buď na pomalejší forhend na křížový kurt, nebo se pokuste seknout krátce do kurtu, aby ho rozběhl a případně vyrazil.
 • Otázka Je v pořádku, když jako dítě používám jednoruční bekhend? Nedoporučuje se, pokud se při tom necítíte velmi dobře.
 • Otázka Co mohu dělat, když nemohu získat krátký míč? Zasáhněte ho hluboko do slabosti svého protivníka. Pokud v tom budete pokračovat, nakonec získáte krátkou kouli.
 • Otázka Jak se mám vypořádat s nervy, když vidím ostatní hráče na turnaji ještě před začátkem zápasů/turnaje? Zkuste si představit, jak budete hrát a bít je. Nejdůležitější věcí je být sebevědomý!
 • Otázka Co mohu dělat, když moje první podání neprobíhá? Cvičte dál a pak by se vaše služba měla zlepšit. V opačném případě, pokud to nefunguje, přejděte k tenisovému trenérovi.
 • Otázka Co když je můj protivník velmi důsledný a já nedůsledný a agresivní? Musíte zůstat v klidu a hrát svoji nejlepší hru.
 • Otázka Jsem dobrý oběma rukama; s čím je lepší hrát? Ruka, kterou používáte k psaní, protože tato ruka je dominantnější; pokud však zvládnete hraní levou rukou, získáte tím trochu výhodu oproti konkurentům, kteří nejsou zvyklí na úhly střel levé ruky.
 • Otázka Pokud je mé podání slabé a podání mého soupeře silné a já jsem vyhrál los, co mám dělat? Procvičte si provádění bekhendového podání jednou rukou. Jeho zvládnutí vyžaduje určitou praxi, ale nezabere mnoho energie a je docela efektivní. Jakmile budete sloužit, nezapomeňte se vrátit zpět do středu.

Populární Problémy

Mina Kimes, Dan Orlovsky a další vystoupí ve vysílání „Mezi řádky“ Ravens vs Titans. Zde je návod, jak to sledovat na ESPN Plus.

Gojowczyk může mít proti Federerovi šanci, pokud na zápas přivede svoji hru A a švýcarský maestro bude mírně spokojený.Roger Federer se vítězně vrátil k tenisu na trávě, když v pondělí porazil v Halle Ilyu Ivashku 7-6 (4), 7-5.Mickey Mouse je klasická kreslená postavička a díky velkým uším a výraznému vzhledu je skvělou volbou, když se snažíte rozhodnout, co nakreslit. Je také docela snadné ilustrovat, i když nemáte spoustu zkušeností ...Jak skočit výš pro volejbal. Skákání je nedílnou součástí volejbalu jako útočné i obranné zbraně. Všichni sportovci mohou zvýšit svůj vertikální skok posílením klíčových svalů, využitím plyometrie a celkovým zdokonalením ...