US Open 2018: Carla Suarez Navarro porazila Marii Šarapovovou ve dvou setech

2018 US Open - 4. den

Španělka k 30. narozeninám byla silnější než Maria ŠarapovováCarla Suarez Navarro dostala na US Open ten nejlepší dárek k narozeninám, jaký kdy mohla požadovat. Poprvé od roku 2013 byla Španělka k 30. narozeninám silnější než Maria Šarapovová, která nedokázala překonat nahromaděný deficit, který vyústil v zápas 6: 4, 6: 3 na sety na stadionu Arthura Ashe na Billy Jean King Národní tenisové centrum.Její vítězství ukončilo sérii 23 vítězných zápasů Šarapovové, která se odehrála v noci na samotném hřišti, čímž se její turnaj skončil a Suarez Navarro od roku 2013 zpět do čtvrtfinále.Ti dva se setkali čtyřikrát, když Šarapovová vyhrála první, které je postavilo na antuku. Pokud jde o přípravy na tvrdých hřištích, oba mezi sebou vyhráli a Rusové vyhráli dva v Pekingu a Brisbane v pořádku.

Vzhledem k tomu, že Španělka hrála tři postupující tři settery a Šarapovová žádné nevyhodila, bylo by na ní, aby diktovala s pohodlím být na velké scéně.Šarapovová dala dohromady příležitost milovat na Suarez Navarro, ale před dokončením hry se dopustila své první dvojchyby. 30. semeno se snažilo dostat ji do formy, ale dvojitě chybovalo, což Šarapovové dalo dva brejkboly.Uložila obojí, aby vynutila dvojku, a obsahovala bod AD, aby se ve druhém chytila. Šarapovová nechala službu uniknout druhou dvojchybou, která pomohla Španělově první zlomit. Přidala to přidržením ve čtvrtém, aby vedla 3-1.

Nervy stále seděly se světovou jedničkou 22, která měla dvojí chyby při podání v pátém. Šarapovová udělala tři rovné, protože bylo jasné, že se snaží najít svůj rytmus. Navzdory tomu, že získala čtvrtý přes kurt, návrat z ní přistál jen dlouho od základní čáry, což z ní znamenalo deficit tří her.Suarez Navarro na své střely dost pustila, aby dala Rusce šanci na brejk. Nakonec to dostala na přestávce dvojky, aby snížila marži na pár.Neochotná dát Šarapovové šanci přeskupit se do jejích služeb, Suarez-Navarro přilepila velké vítěze na návraty, aby udělala další krok správným způsobem, když s ní odehrála set.

Španělka to nedokázala skloubit, aby to uzavřela, a dopustila se dvou dvojchyb v osmém, které dávaly její soupeřce šanci to úplně otočit.

Přestože zaznamenal šestou dvojchybu v zápase, 31letý hráč dokázal udržet, čímž se snížil rozdíl na hru, díky které měla Suarez-Navarro jednu šanci získat náskok před Rusem.

Rychle čelila tlaku od Šarapovové, která se dostala na místo, kde se její přednosti rozevřely během 30: 0, ale dostala se do potíží s nevynucenými chybami, které oslavenkyni nastavily žádanou hodnotu. Dostala to velkým forhendem od Rusky, která přistála široce pro její 18. set, což přineslo závěr 43 minut.

Když začala druhá sada, Ruska měla stále problémy se dvěma nevynucenými chybami, které jí vynesly až 20 v zápase.

Opět to byla dostatečná hybnost Suarezovi Navarrovi, který se zlomil v první hře. Bránila se z krátkého manka, ale dvojchyba Španělky ve druhém srovnala Šarapovovou. Byla to asistence, kterou potřebovala držet ve třetím, která dala 30letému mladíkovi výpověď.

Suarez-Navarro odpověděla úžasným koncem čtvrté, kde odehrála závěrečnou rally a honila míč proti 22. semenu, než získala náskok v tom, kde má její soupeř získat jeden nad ní a znovu vyrovnat skóre.

Získala dobrou přestávku, která viděla Šarapovovou poprvé dvojchybu v sadě na dvojce.

Nebyl čas se z toho vzpamatovat, čehož Suarez-Navarro využil. Šarapovová se pokusila odlomit, ale držet ji pohromadě na dvojce prostě nepřicházelo pro 31letou ženu, která se ocitla na pokraji hlubokého pádu.

Držení v sedmé bylo zásadní pro Rusa, který dosáhl šance zůstat naživu, aby mohl vyzvat na rozhodující set.

Suarez-Navarro se držel v osmičce s úmyslem vyvinout veškerý tlak na Šarapovovou, aby zakopla s chybou 5-3. Rus se pokusil zadržet Španěla, který vylezl zpět o dva brejkboly.

Znovu dvakrát zavinila, aby do hry vložila dvojku pro 30. semeno, které chybovalo při lámavém podání od Šarapovové. Dala Suarezovi-Navarrovi druhou šanci dobře odpovědět na tečení míče dolů, dokud návrat z 31letého mužstva dlouho nevydržel, aby naservíroval mečbol. Byla to jediná, kterou potřebovala, aby přinesla hezký konec její noci, která zajistila místo v posledních osmi po 91 minutách.

Je to pro mě úplně jiné, ale jsem rád, že jsem odehrál opravdu dobrý zápas, řekla po zápase Renae Stubbsové z ESPN. Bude doufat v víc, když bude čelit finalistce US Open 2017 Madison Keysové, aby měla šanci uskutečnit své první semifinále v New Yorku.

Populární Problémy

Reilly Opelka a John Isner spojili 81 es-rekord ATP v zápase o třech setech-když první z nich dosáhl finále.

Roger Federer oficiálně vystoupil z National Bank Open (Kanada) a také z Cincinnati Masters.

Málokterý hráč dokáže dobře zvládnout trikovou střelu - ale zde je několik skvělých !.

Mistr US Open Dominic Thiem strávil kvůli zranění téměř dva měsíce na postranní čáře.

Houston a Oklahoma se setkají v neděli na fotbalovém otvíráku 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.