Jak hrát badminton ve čtyřhře

Badmintonová čtyřhra je podobná badmintonové dvouhře, existují však malé rozdíly. Hrajte badmintonovou čtyřhru tak, abyste znali pravidla služby a jak podat forhendový úder. Seznamte se také s různými hracími formacemi a strategiemi používanými k vyhrávání rally.Metoda 1 ze 4: Naučte se pravidla služby

 1. Obrázek s názvem Play Badminton Doubles Krok 1

  1 Podávejte diagonálně. Na každé straně jsou dva obslužné kurty (jako celek jsou čtyři) oddělené středovou čarou. Podávající musí podat raketoplán, tj. Míč, na hřiště, které je diagonální k jeho poli. Pokud například stojíte na levé straně hřiště, ze svého pohledu musíte podat míč na pravou stranu hřiště (nebo levé hřiště vašeho soupeře).
 2. Obrázek s názvem Play Badminton Doubles Krok 2

  2 Buďte stacionární. Když sloužíte, některá část obou nohou se musí dotýkat země. Jinými slovy, jedna noha se nemůže dotýkat, zatímco druhá je zvednutá. Oběma chodidlům můžete zůstat v kontaktu s podlahou tím, že budete při podávání stát na špičkách. Nemůžete však táhnout nohu po podlaze.
 3. Obrázek s názvem Play Badminton Doubles Krok 3

  3 Zůstaňte uvnitř krabice. Při podávání musíte zůstat uvnitř příslušné krabice. Během podávání se nesmíte dotýkat hraničních čar ani je překračovat. Můžete se však naklonit dopředu nebo do strany, aby vaše raketa byla mimo hřiště.
  • Příjemce výstřelu musí také zůstat uvnitř příslušné krabice.


 4. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 4

  4 Trefte raketoplán pod pas. Při podávání střely musí být raketoplán vždy pod vaším pasem. Váš pas je definován jako nejnižší část hrudního koše. Proto je o něco vyšší než řada vašich šortek.
  • Cítit své nejnižší žebro. Raketoplán musí být pod tímto bodem, když přijde do kontaktu s raketou.
 5. Obrázek s názvem Play Badminton Doubles Krok 5

  5 Podávání netrvá déle než pět sekund. Jakmile hra začne, neaplikujte raketoplán déle než pět sekund. Pokud tak učiníte, rozhodčí může rozhodnout o chybě.
  • Při podávání nesmíte zdržovat, jakmile začnete raketou otáčet. Jinými slovy, nemělo by docházet k prodlevě mezi zpětným švihem a švihem vpřed; měl by to být jeden plynulý pohyb.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Podávání forhendu

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 6

  1 Uchopte raketu stiskem ruky. Při uchopení rakety by vaše ruka měla napodobovat akt podání něčí ruky. Hlava rakety by měla být kolmá k podlaze, když držíte raketu přímo před sebou.
 2. Obrázek s názvem Play Badminton Doubles Krok 7

  2 Pohněte raketoplánem z ruky. Držte raketoplán od těla v pohodlné vzdálenosti. Vaše paže by měla být uvolněná, tj. Ne uzamčená nebo ztuhlá.
  • V tomto okamžiku by měla být vaše raketa natažena zpět, aby generovala impuls k zasažení raketoplánu, na rozdíl od raketoplánu pod ním.
  • Postavte se nohama na šířku ramen. Vaše dominantní noha by měla být zpět. Postavte se také poblíž středové čáry.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 8

  3 Trefte raketoplán. Úderem ruky narazte na spodní část raketoplánu pod pasem. Vaše ruka by měla procházet tělem a končit v blízkosti protějšího ramene při následném průchodu.
  • Nezapomeňte mířit raketoplánem na hřiště, které je diagonálně od vás.
  • U krátkých porcí by měla být trajektorie plochá. To donutí vašeho protivníka vrátit se vysoko.
  • U dlouhých porcí by měl raketoplán cestovat vysoko směrem k zadní linii. To donutí vašeho protivníka vrátit se zpět a vrátit úder.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Hraní ve formaci

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 9

  1 Seznamte se s kurty. Dvakrát sloužící soudy jsou širší, ale kratší než soudy s jednou obsluhou. Základní kurty pro badmintonové čtyřhry jsou:
  • Středová čára. Toto je čára, která vede kolmo na síť a probíhá středem každé strany. Odděluje dva servisní boxy.
  • Zdvojnásobí postranní čáry. Jedná se o nejvzdálenější čáry, které vedou kolmo k síti.
  • Krátká servisní linka. Toto je čára nejblíže síti a probíhá rovnoběžně se sítí. Čára pokrývá šířku kurtu.
  • Zdvojnásobuje dlouhou servisní linku. Toto je předposlední řádek poblíž zadní části kurtu. Je rovnoběžná se sítí a pokrývá šířku kurtu.
 2. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 10

  2 Dostaňte se do útočné formace. Útočná formace je ideální formací pro vás a vašeho spoluhráče z badmintonu. Útočná formace je, když je jeden hráč v přední části hřiště (obvykle tuto pozici zaujímá podávající) a jeden hráč je v zadní části hřiště, tj. Defenzivní hráč. Obranný hráč obvykle stojí hned za setrem.
  • Setr, tj. Hráč vpředu, zajišťuje síťovou pozici tím, že nutí soupeře zvednout míč. Zachycují také krátkou obranu nebo střelu smečem.
  • Obranný hráč, tj. Zadní hráč, obvykle vypaluje silné rány, jako údery, ze zadní části hřiště.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 11

  3 Předpokládejme obrannou formaci. Obranná formace je, když oba hráči stojí bok po boku a zakrývají své příslušné strany. Je to slabší formace těch dvou. Obvykle k tomu dochází, když vy nebo váš spoluhráč provedete vysoký zdvih nebo vysoký clear, což je slabý výnos. Vysoký vztlak nebo vysoká volnost způsobí, že vaši protivníci rozbijí nebo vsadí míč, a tak vyhrají rally. reklama

Metoda 4 ze 4: Strategizace se svým spoluhráčem

 1. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 12

  1 Přinuťte svého protivníka k vysokému zdvihu. Rozbitím raketoplánu můžete svého protivníka přinutit k vysokému zdvihu. Smeč obvykle provádí zadní hráč, tj. Defenzivní hráč. Úderná střela putuje dolů k soudu vašeho soupeře.
  • Proveďte úder tím, že použijete forhendový úchop, tj. Stisk potřesení rukou. Zvedněte obě paže a natáhněte paži rakety. Jakmile je raketoplán v nejvyšším bodě, přehoďte raketu nad hlavu a zasáhněte raketoplán. Ujistěte se, že budete postupovat švihem. Také se chcete ujistit, že máte dobrou rovnováhu, abyste ze svého švihu vytěžili maximum.
 2. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 13

  2 Proveďte čisté zabití, pokud jste přední hráč. Hráči vepředu obvykle používají čisté sestřely. Abyste správně zabili síť, budete muset změnit polohu své ruky. Na rozdíl od většího švihu budete muset také udělat krátký švih.
  • Položte palec za badmintonovou rukojeť. Rukojeti by se měla dotýkat pouze podložka palce. Před příjezdem raketoplánu se ujistěte, že je vaše raketa vzhůru, abyste si mohli udělat krátký švih. Pokud ne, s největší pravděpodobností provedete větší švih, než je nutné, a omylem narazíte na síť (nazývá se závada), nebo zasáhnete raketoplán do sítě na vaší straně. Než zasáhnete raketoplán, ujistěte se, že je vaše raketa nahoře na raketoplánu a pevně držíte. Poté zasuňte raketoplán dolů.
 3. Obrázek s názvem Hrát badminton čtyřhra Krok 14

  3 Komunikovat. Mluvte spolu. Název doubles znamená partnerství. Měli byste udržovat otevřenou komunikační linku se svým partnerem. Pokuste se vždy vědět, kde je váš partner u soudu. Díky tomu se nebudete muset ohlížet a nechat se raketoplánem zasáhnout. Dobrá komunikace také zabrání oběma ve spěchu k raketoplánu současně.
  • Můžete například říct svému partnerovi, co plánujete udělat, než začnete rally. Řekněte jim: „Hej, kryjte mě, myslím, že příští rally půjdu na smeč.“
  • Pokud jste v zadní části kurtu, můžete svému partnerovi říci: „Zakrývám zadní levou stranu, pokrývám přední pravou stranu.“
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když je jeden člověk silný a druhý slabý? Jaká tedy musí být formace? Ten, kdo je slabý, by se měl postavit vpředu, protože nebude schopen silně bít, házet ani rozbíjet.
 • Otázka Co mám dělat, když je můj partner vysoký a já nízký? Nechte vyššího hráče stát poblíž zadní části hřiště, zatímco vy stojíte poblíž přední části hřiště ve formaci útoku.
 • Otázka Někdy s mým partnerem nakonec narazíme na raketoplán společně, což skončí zmatkem a ztrátou bodu. Jak tomu mám zabránit? Než to zasáhnete, řekněte „Moje“ a pak, kdo to řekl, zasáhne raketoplán.
 • Otázka Co když jsem malý a můj partner je o něco vyšší než já, ale mohu hrát lepší obranu? Pokud jste malí, měli byste být vpředu a zvládnout všechny poklesy; váš partner je vyšší, takže bude moci pořídit všechny přehozené záběry.
 • Otázka Pokud jsou oba hráči čtyřhry v týmu slabí, jak mohou vyhrát? Tvrdým cvičením a znalostí technik badmintonu před zápasem. Cvičení dělá mistra.
 • Otázka Je síla ramene nezbytná pro smeč? Lydia Lyndenmyer Částečně, ale k rozbití potřebujete rovnováhu mezi rychlostí a silou paže, stejně jako jasný smysl pro cíl/směr a hybnost.
 • Otázka Jak poznáte, kdo slouží? Osoba na levé straně vždy slouží a vy měníte strany pokaždé, když získáte bod.
 • Otázka Pokud vím, jak hrát pouze útok, měl bych zkusit obranu? Ano. Vždy zkoušet nové věci. Požádejte někoho, aby vám pomohl, pokud to potřebujete.
 • Otázka Proč můj badmintonový partner chytí raketoplán na začátku rally? Pravděpodobně proto, že chtějí vyhodit ptáka do vzduchu a zjistit, kdo slouží jako první podle toho, kde přistane.
 • Otázka Jak poznám, kdy změnit strany? Pokud jste vpředu a váš partner vzadu, pokud narazí dopředu, přepnete strany tak, abyste byli vzadu.

Populární Problémy

Premiéra 6. série seriálu Impérium dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.Upnutí: (1) Ashleigh Barty vs (8) Karolina PliskovaDnes večer jsou Emmy 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat celou přehlídku cen online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.

K čištění Air Jordan pravidelně odstraňujte povrchové nečistoty a skvrny. V případě potřeby boty důkladně očistěte mýdlem na mytí nádobí a kartáčem na boty. Často čistěte nebo vyměňujte tkaničky, aby vaše boty vypadaly svěží. Chcete -li dezodorovat své ...Svítidlo: (2) Magda Linette vs María Camila Osorio SerranoAť už jste v raketbalu noví, nebo jste zkušený hráč, který chce posunout vaši hru na další úroveň, výběr správné rakety je důležitý. V závislosti na vašem stylu hraní a rychlosti švihu se nemusí cítit ani ti nejoblíbenější fanoušci ...