Jak důsledně odpalovat žehličky

Když lidé myslí na golf, často si vybaví velké jízdy mimo odpaliště nebo drama obtížného puttu. Mezi těmito okamžiky se ale hraje velká část hry a je důležité umět dobře zasáhnout železnými údery. Klíčem ke konzistentním střelám je pohodlný úchop a postoj, plynulý a plynulý švih a nácvik doladění hry.

Metoda 1 ze 4: Pomocí pravé rukojeti

 1. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 1

  1 Použijte správnou velikost kluby . Žehlička správné velikosti může ve vašem švihu znamenat obrovský rozdíl. Délka vašeho ovladače a putteru se navíc bude lišit od správné velikosti vašich žehliček. Existuje několik faktorů, které pro vás určují správnou velikost hole, včetně vašeho stylu švihu, úrovně dovedností, držení těla a výšky.
  • Pokud si pronajímáte kluby nebo nakupujete v klubovně, požádejte o pomoc s určením správného velikosti klubu.


 2. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 2

  2 Uchopte hůl svou dominantní rukou. Když hlava hole spočívá na zemi, uchopte hůl dominantní rukou v místě, kde se rukojeť spojuje s hřídelí. Držte kyj prsty prsty pod hřídelí a palcem opřeným o horní část rukojeti. Uchopte hůl pevně, ale ne příliš tvrdě.
  • Neměli byste se ohýbat ani naklánět, abyste chytili kyj. Pokud tak učiníte, váš klub může být příliš krátký.
 3. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 3

  3 Odpočívejte kyjem na dlani nedominantní ruky. Pokud jste pravák, položte levou ruku za pravou a sevřete kyj přes dlaň levé ruky. Pokud jste levák, udělejte opak. Opřete palec své nedominantní ruky o sevření hole. Mělo by se cítit uvolněně a pohodlně.
 4. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 4

  4 Propojte svůj růžový prst a ukazováček. Palec vaší dominantní ruky naplocho přes hřídel hole spojte růžový prst vaší dominantní ruky a ukazováček nedominantní. Omotejte zbytek prstů kolem hole, což zajistí těsné a bezpečné uchopení.
  • Nedržte se příliš silně! Napjatý úchop znamená, že váš švih nebude plynulý a hladký.
 5. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 5

  5 Zkuste jako alternativu použít baseballový grip. Pokud je vám standardní golfový grip nepříjemný nebo vám jen nefunguje, můžete zkusit použít baseballový grip. Dominantní rukou držte sevření hole v místě, kde se setkává s hřídelí. Poté položte nedominantní ruku za svou dominantní a omotejte prsty kolem úchopu. Bude to trochu vypadat, jako byste drželi baseballovou pálku.
  • Tento úchop je vhodný také pro děti nebo lidi, kteří jsou v golfu úplně noví.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Nalezení správného postoje

 1. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 6

  1 Postavte se nohama na šířku ramen. To vám poskytne dobrý základ a umožní vám přesunout váhu na zpětném švihu a následném postupu. Pokud je váš postoj příliš úzký, může vaše střela vyrazit mimo cíl. Příliš široký postoj ztěžuje dosažení dobré rotace.
  • Zkuste přesunout váhu a houpat se tam a zpět, abyste se ujistili, že stojíte ve stabilní, ale pohodlné poloze.
 2. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 7

  2 Při nalezení úchopu položte hlavu hole na zem poblíž míče. Zatímco nastavujete hůl pohodlně, položte ji na zem, abyste našli přesnou polohu. Pokud nastavíte úchop bez kontroly prostoru mezi vámi a zemí, možná nebudete mít správné umístění pro výstřel.
  • Také nechcete nechat hlavu klubu příliš blízko míče. Pokud omylem klepnete na míč, může vás to stát mrtvici!
 3. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 8

  3 Mírně pokrčte kolena, abyste našli pohodlný postoj. Mírně pokrčená kolena umožňují lepší rozložení hmotnosti, pohodlí a větší rotaci během švihu. Je důležité, abyste se během švihu cítili pohodlně. Pevné držení těla povede ke špatnému výstřelu.
  • Vyhněte se dřepu příliš daleko a zkontrolujte, zda jsou kolena v jedné linii s chodidly.
 4. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 9

  4 Vyvažujte svou váhu rovnoměrně na patách a chodidlech. Rovnoměrně rozdělte váhu na obě chodidla, ale nenechte svou váhu posunout zpět. Vaše váha by měla být rozložena rovnoměrně mezi vaše prsty a paty. Abyste mohli efektivně otáčet horní částí těla, musíte se umět otáčet na koulích nohou.
  • Rozložení hmotnosti můžete zkontrolovat kroutením nohou. Pokud je nemůžete zvednout, je vaše váha příliš daleko vpřed. Pokud dokážete zvednout přední část chodidla, je vaše váha příliš vzadu v patách.
 5. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 10

  5 Mírně se předkloňte v bok a přitom držte rovná záda. Vaše páteř je část vašeho těla, kolem které se budou otáčet vaše paže a kyj. Chcete mít rovnou svislou osu, s hlavou a krkem ve stejném úhlu jako páteř a bradou vzhůru a od hrudníku, aby se zabránilo zaoblení horní části zad. Vaše ramena by měla být uvolněná a ne pokrčená.
  • Každý malý ohyb v zádech snižuje vaši schopnost otáčet rameny, takže mějte záda rovná!
  • Ujistěte se, že se neohýbáte v pase a dolní části zad. Otočení vašeho švihu vás může zranit, pokud nejste ve správném souladu.
 6. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 11

  6 Srovnejte míč mírně před středovou linii hrudníku. Vyrovnání samotného golfového míčku ve vašem postoji je další klíčovou součástí dobré střely. Umístěte golfový míček o jednu délku míče od středové osy hrudníku směrem k nedominantní paži. To umožňuje lepší „chytání“ při downswingu.
  • Pokud jste pravák, můžete postavit míč s logem vašeho trička.
 7. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 12

  7 Použijte hůl, abyste se ujistili, že vaše nohy a ramena směřují správným směrem. Toto je rychlý a snadný způsob, jak zjistit, kam míříte. Postavte se do postoje a postavte kyj podél špiček prstů na nohou. Klub by měl ukázat na místo, kam chcete, aby míček mířil. Pokud ne, upravte svůj postoj.
  • Po umístění kyje na zem může pomoci udělat krok zpět, abyste zjistili, kam míří.
  • Můžete také položit palici, abyste srovnali svůj postoj a namířili výstřel.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Swinging the Club

 1. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 13

  1 Zarovnejte střed klubové plochy za míčem. Důležité je také to, kde se klub spojí s míčem. Poté, co najdete dobrý úchop a pozici za míčem, seřaďte široký střed plochy hole přímo za golfový míček. Ujistěte se, že jste v pohodlné a uvolněné poloze a nemusíte sahat dolů.
  • Pamatujte, abyste se míče nedotkli holí, než se rozhoupete!
 2. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 14

  2 Přední paže mějte narovnanou, dokud hůl plynule přivedete zpět. Golf je sport, který využívá dobré techniky než síly. Zejména železné střely se mohou pokazit, pokud nepoužijete dobrý a čistý úder. Nepřemáhejte a nepokoušejte se míč zničit. Místo toho myslete na „nízký a pomalý“, když přivedete kyj do zadního švihu.
  • I když má vaše přední paže být tuhá a rovná, stále musíte zůstat uvolněni, abyste měli ve svém švihu plynulý pohyb.
 3. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 15

  3 Zavěste hůl na zápěstí, aby vám palice mohla přijít přes hlavu. Pomocí zápěstí přidejte svému švihu větší rozsah pohybu tím, že klubu umožníte cestovat dále nad hlavou. Přední paži držte rovně a nechte zápěstí ohnout, aby kyj mohl cestovat dále za sebou. To umožňuje větší točivý moment a hybnost ve vašem švihu.
  • Zlomení zápěstí by se mělo cítit přirozeně a pohodlně.
  • Pokud máte omezenou pohyblivost v zápěstí nebo vás bolí závěs na zápěstí, možná budete muset švih upravit.
 4. Obrázek s názvem Konzistentní zasažení železa 16. krok

  4 Otočte boky a trup, aby klub mohl cestovat dále. Abyste zvýšili sílu svého švihu, musíte použít sílu celého těla. S rovnoměrně rozloženou hmotností na chodidlech otáčejte boky a ramena dozadu, abyste zvýšili zpětný ráz vaší hole. Pohybujte se plynulým a plynulým pohybem, nikoli pohybem po jedné části těla najednou.
  • Zabraňte pohybu hlavy tím, že budete sledovat golfový míček.
  • Přední paže se může mírně pokrčit v lokti, aby bylo možné větší rotaci.
 5. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 17

  5 Otočte hůl rukama a rotací těla. Nezdržujte se v horní části zpětného švihu příliš dlouho. S očima soustředěnýma na míč švihněte kyjem dolů z horní části vašeho zpětného švihu, jakmile dosáhnete plného natažení a rotace. Při kontaktu s míčem by měla být přední paže rovná.
  • Pauza v horní části vašeho zpětného švihu způsobí, že se vaše tělo napne a povede to ke špatné mrtvici.
 6. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 18

  6 Proveďte svůj švih. Dobrá golfová střela žehličkou nekončí, když clubface trefí míč! Otočte celou cestu, dokud vám kyj nebude přes přední rameno. Rovnoměrný a konzistentní švih po celé délce udrží palici ve stejné rovině a zabrání krájení míčku doprava nebo zahnutí doleva.
  • Držte hlavu sklopenou a oči upřené na míč, dokud váš švih není hotový.
 7. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 19

  7 Vyrazte švihem malého divota z trávy. Protože jsou žehličky navrženy tak, aby navazovaly kontakt s golfovým míčkem na sestupné dráze, správný švih znamená, že se železo po úderu míčku stále pohybuje dolů a bude se mírně zarývat do trávy. Palice by měla stále odpalovat míč jako první, ale malé škrábnutí na následném postupu je známkou dobré železné střely.
  • Neměl by být odstraněn velký kus trávníku. Zasažení země kyjem je pro váš klub špatné a může vést ke zranění.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Cvičení pro konzistentní mrtvici

 1. Obrázek s názvem Konzistentně zasáhněte železo Krok 20

  1 Použijte své žehličky na driving range. I když je dost legrace (a možná i trochu katarzní) dostat se s řidičem na dostřel a rozbít golfové míčky, je také důležité věnovat čas tomu, abyste své údery zdokonalili žehličkami. Možná zjistíte, že mírné odchylky v sevření nebo postoji přinášejí lepší výsledky. Nejlepší způsob, jak zlepšit své železné střely, je cvičit je!
  • K procvičení cíle použijte značky vzdálenosti a sloupky na driving range.
 2. Obrázek s názvem Konzistentní zasažení železa Krok 21

  2 Pomocí zarovnávacích tyčí utáhněte švih. Vyrovnávací tyče nebo hole jsou skvělým nástrojem ke zlepšení formy vašeho švihu. Běžným způsobem jejich použití je umístění dvou tyčí na zem paralelně k sobě. Namiřte hole na místo, kam chcete míč dostat, a vložte mezi ně golfový míček. Tím se vytvoří dráha, kterou by měl váš švih následovat.
  • Vyberte cílový dolní rozsah, na který chcete mířit. Když cvičíte se svými žehličkami, zarovnávací hole vám umožní vidět jakoukoli odchylku ve vašem švihu.
 3. Obrázek s názvem Konzistentní zasažení železa Krok 22

  3 Použijte cvičební pás ke zlepšení švihu. Nekonzistentní železné údery jsou často způsobeny roztažením loktů nebo jejich přitažením příliš blízko těla během švihu. Tuto chybu můžete opravit a posílit svůj švih pomocí odporových pásem. Nasaďte si pásek jako batoh, oběma palci provlékněte pásky a pořádně se chopte hole. Když se houpete v dobré formě, ucítíte mírný tah dovnitř z pásem, kterým musíte čelit, držením paží rovně.
  • Odpor by neměl být tak velký, abyste se namáhali, aby vaše paže byly rovné.
  • Poté, co chvíli cvičíte se zapnutými páskami, sundejte je, abyste zjistili, zda si všimnete zlepšení švihu.
  • Nenoste pásky příliš dlouho, jinak můžete vyvinout napětí v zádech, krku a ramenou.
 4. Obrázek s názvem Konzistentní zasažení železa 23. krok

  4 Proveďte vrták do dřevěného bloku, abyste zvýšili rychlost s sebou. Takeaway je první část zpětného švihu, když začnete házet zpět. Dostaňte se do svého golfového postoje se svojí žehličkou, vezměte si dřevěný blok nebo knihu a položte ho přímo za svou hůl na zem, bez mezery mezi blokem a holí. Poté zatlačte předmět zpět hlavou své hole.
  • Proveďte toto cvičení až 100krát, abyste zlepšili rychlost s sebou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Nilagang Baka je polévka na filipínském vývaru s hovězím masem. Obvykle má také cibuli, brambory a pechay. Někteří lidé také rádi přidávají další položky, jako je kukuřice, banány saba nebo dokonce zelí. Https://www.angsarap.net/2014/0 ...

Cvičení mimo rovnováhu zahrnuje cvičení, která vyžadují rovnováhu na jedné noze, stejně jako cvičení prováděná na nestabilním povrchu. Pokud jde o nestabilní povrchový trénink, porota stále neví, zda zlepší váš ...

Video, jak Sania Mirza učí Mamatu Banerjee pár tenisových ran.

Pohled na některé uchazeče o mužský titul na Australian Open.

Jak opřít mandolínu. Mandolíny mají krásný a osobitý zvuk, ale jejich struny mohou při hraní opravdu zabít. Staré struny se změní v tónu, čímž se změní ostré zabarvení mandolíny. Naštěstí nahrazení starého ...

Jak uspořádat večírek čtvrtého července. Čtvrtý červenec je vždy zábavný a slavnostní čas. Teplé letní počasí, grilování s přáteli a rodinou a ohňostroj dělají ze dne nezapomenutelný. S několika jednoduchými dekoracemi a vhodnými pro piknik ...