Jak zvýšit fyzickou aktivitu u dětí

Zdůrazňování důležitosti fyzické aktivity v dětství buduje základ pro to, aby vaše děti vyrostly ve zdravé dospělé. Protože tolik elektronických pomůcek zabírá vašemu dítěti čas, je důležité pomoci vašemu dítěti najít místo pro fyzickou aktivitu v jeho životě.

Metoda 1 ze 4: Podpora pohybových aktivit

 1. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 1

  1 Vyberte se raději pěšky nebo na kole než do školy autobusem nebo autem. Pokud je vaše dítě příliš malé na to, aby to zvládlo samo, udělejte si čas na procházku nebo jízdu s dítětem do školy. Dělat to společně pomůže vašemu dítěti pochopit, že také věříte, že fyzická aktivita je důležitá.
  • Samozřejmě se musíte ujistit, že existuje bezpečný způsob, jak to udělat. Nepodporujte své dítě, aby jezdilo na kole samo, pokud není k dispozici cyklistický pruh.


 2. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 2

  2 Povzbuďte své dítě, aby si hrálo se svým rodinným mazlíčkem, spíše než s videohrami. Nechte své dítě házet míč pro vašeho psa nebo si hrajte s kočkou. Pokud máte více než jedno dítě, můžete také své děti povzbudit ke vzájemnému hraní her.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 3

  3 Vezměte své dítě na hřiště nebo do parku. Je velká šance, že si vaše dítě najde nové přátele s ostatními dětmi, když ho přivedete do společného veřejného prostoru. Dětské hřiště může být skvělým místem k aktivitě, protože je prostorné a plné lezeckých staveb a skluzavek.
  • Pokud park u vašeho domu nemá dětské hřiště, povzbuďte své dítě ke hraní imaginárních her na stromech nebo trávě. Přineste míč a kopněte ho s dítětem.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 4

  4 Nechte své dítě vybrat si aktivitu, která ho zajímá. Dalším způsobem, jak povzbudit vaše dítě k fyzické aktivitě, je dát mu v této záležitosti určitou moc; pokud se rozhodne, jaký druh fyzické aktivity dělá, bude s větší pravděpodobností z toho nadšený.
  • Zeptejte se svého dítěte, jaké jsou jeho oblíbené pohybové aktivity. Nebo možná můžete zjistit, jaké aktivní sporty má nejraději tím, že ho necháte vyzkoušet spoustu různých aktivit. Odtamtud budete schopni udržet jeho zájem a s největší pravděpodobností se bude této aktivity držet.
  • Zeptejte se, zda by vaše dítě chtělo jít na sportovní tábor. Tyto tábory vystaví vaše dítě spoustě různých druhů sportů. Na konci tábora možná našel druh sportu, kterému se chce věnovat delší dobu.
  • Přihlaste své dítě ke sportu (nebo sportům), které chce vyzkoušet.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 5

  5 Přihlaste své dítě po škole do hodin tělesné výchovy. Je vysoká pravděpodobnost, že škola, kterou vaše dítě navštěvuje, má v rámci svých osnov tělesnou výchovu. Můžete však také přihlásit své dítě k mimoškolním pohybovým aktivitám, jako jsou hodiny plavání nebo taneční kurzy.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 6

  6 Vyberte si aktivní rodinný výlet. Pokud se chystáte na dovolenou nebo víkendový výlet, můžete si vybrat takový, který podporuje fyzickou aktivitu.
  • Například, že když vezmete rodinu na film, můžete místo toho vyrazit na túru nebo kempovat.
 7. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 7

  7 Provádějte nestrukturované cvičební programy. Ne všechny fyzické aktivity musí být strukturovány; existují hloupé a zábavné činnosti, které mohou také povzbudit vaše dítě k větší aktivitě. Buďte kreativní! Některé příklady aktivit mohou zahrnovat:
  • Tanec podle oblíbené melodie dítěte
  • Létající drak na pláži
  • Jízda na kole
  • Zahrajte si stolní tenis společně s dalšími členy rodiny
  • Pravidelné koupání v místním bazénu
  • Rutinní venčení psa
  • Házení Frisbee
  • Skákání na trampolíně
  reklama

Metoda 2 ze 4: Výběr fyzických aktivit přiměřených věku

 1. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 8

  1 Zvažte aktivity pro své předškoláky. Děti předškolního věku by měly být povzbuzovány k účasti na aktivitách, které jim pomáhají rozvíjet motoriku. To zahrnuje hraní tagů, skákání jednou nohou, jízdu na tříkolce, freeze dance, hraní za vůdcem a házení nebo kopání do míče.
  • Děti v tomto věku lze také povzbudit k malování stěn nebo napodobování pohybů, které provádí motýl, drak nebo kočka.
  • Některé sportovní ligy jsou určeny dětem již od čtyř let, ale děti v tomto věku často těžko chápou pravidla většiny sportů.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 9

  2 Zamyslete se nad tím, jaké činnosti budou děti školního věku bavit. Většina dětí chodících do školy je zvyklá na sedavý způsob života, jako je sledování televize nebo hraní počítačových her. Omezte dobu, po kterou se mohou vaše děti účastnit těchto sedavých her (o tom bude podrobněji pojednáno v další části).
  • Místo toho přihlaste své dítě do sportovního týmu nebo na hodiny, jako jsou hodiny plavání.
  • Naplánujte si rodinné výlety, kterými se můžete věnovat pěší turistice nebo jízdě na kole.
  • Požádejte své dítě, aby pomohlo kolem domu nebo na zahradě.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 10

  3 Pomozte svému dospívajícímu zapojit se do fyzických aktivit. Kromě toho, že jste ve sportovním týmu, existuje mnoho dalších fyzických aktivit, kterých se vaše dítě může po škole účastnit.
  • Povzbuďte své dospívající, aby zkusily skateboarding, jógu nebo jízdu na kole.
  • Usnadněte svému dítěti účast na fyzických aktivitách tím, že mu nabídnete dopravu na trénink nebo do skate parku.
  • Poskytněte vybavení, které vaše dítě potřebuje k úspěchu ve sportu nebo jiné fyzické aktivitě, kterou si vybral.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Jde dobrým příkladem a učí vaše dítě cvičit

 1. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 11

  1 Buďte také fyzicky aktivní. Většina dětí se učí příkladem a mohou být dobrými napodobiteli. To, co vidí vy, se s největší pravděpodobností odrazí na jejich chování. Abyste své dítě povzbudili k fyzické kondici, musíte mu ukázat, že děláte to samé.
  • Vyrazte si zaběhat nebo se projet na kole, zatímco si vaše dítě dělá úkoly nebo s kamarádem. Nezapomeňte svému dítěti říci o druhu fyzické aktivity, kterou provádíte.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 12

  2 Připojte se nebo podporujte své dítě při fyzické aktivitě. Podporovat své dítě znamená být při jeho fyzických aktivitách. To může jednoduše sedět na tribuně, zatímco hraje fotbal, přivést ho a přivést ho z baseballového hřiště, koupit mu hračky nebo zařízení, která podporují fyzické aktivity, a další.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 13

  3 Užívejte si při fyzické aktivitě. Pokud si budete stěžovat na fyzické aktivity, které musíte dělat, bude vaše dítě mnohem méně ochotné je provádět. Děti se učí příkladem, což znamená, že vaše dítě si bude častěji stěžovat na fyzickou aktivitu, pokud si budete stěžovat také.
  • Ujistěte se, že svému dítěti řeknete, kolik zábavy jste si užili na hodině cyklistiky, nebo jak krásná byla stezka, když jste si šli zaběhat. Pokud bude cvičení znít lákavě, bude se vaše dítě ochotněji účastnit.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 14

  4 Promluvte si se svým dítětem o fyzické aktivitě. Když svému dítěti vysvětlíte důležitost fyzické aktivity, musíte použít jazyk, kterému vaše dítě snadno rozumí. Vyhněte se používání lékařských termínů, jako je obezita, krevní tlak, kardiovaskulární zdraví a příbuzná slova, pokud vaše dítě není schopné těmto slovům porozumět. Místo toho použijte jednoduchá slova a obrázky k ilustraci svých bodů o pohybových aktivitách.
  • Můžete si přečíst knihy o tom, jak je důležité být aktivní.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 15

  5 Dávejte pozor na nedostatečnou motivaci nebo odpor dítěte k fyzické aktivitě. Každé dítě je jiné. Některé děti si rády hrají venku, zatímco jiné děti se pohybových aktivit raději neúčastní. Dávejte pozor na preference vašeho dítěte; pokud vaše dítě neradi hraje organizovaný sport, zkuste ho přihlásit k tanci, plavání, bojovým sportům, horolezectví nebo turistice.
  • Zapojte se do pohybových aktivit svého dítěte. Některé děti dávají přednost tomu, když s nimi rodiče dělají aktivitu. Přihlaste se například jako trenér nebo asistent trenéra fotbalového týmu vašeho dítěte.
  • Poukažte na to, že účast na pohybových aktivitách poskytne vašemu dítěti více času na setkání s jeho přáteli, zatímco mu bude chybět čas strávený s kamarádem, pokud bude jen sedět u televize.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 16

  6 Naučte výhody cvičení, aniž byste vzbudili problémy s obrazem těla. Vaše dítě může být ještě malé, ale existuje potenciál, že kvůli svému tělu může trpět nedostatkem sebeúcty a sebevědomí.
  • Nesoustřeďte se na váhu a image svého dítěte. Chvalte vzhled svého dítěte a vyhýbejte se tomu, abyste o něm mluvili, když své dítě budete povzbuzovat k fyzické aktivitě.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Omezení stacionárních aktivit

 1. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 17

  1 Nastavte pravidla pro používání elektronických pomůcek. Existují různé věci, které mohou odvádět pozornost vašeho dítěte od pohybových aktivit. Patří sem mobilní telefony, stolní počítače, notebooky, videohry, televize a další související zařízení.
  • Pravidla mohou zahrnovat, jak dlouho a kdy bude vaše dítě moci tato zařízení používat. Videohry lze například hrát maximálně 2 hodiny denně nebo sledování televize by mělo být povoleno pouze od 8 do 10 hodin. To opravdu závisí na vás a vašem dítěti.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 18

  2 Nahraďte pasivní videohry aktivními videohrami. Pokud vaše dítě opravdu chce hrát videohry, nebo pokud pro něj nastavíte určitý čas, aby mohlo hrát videohry, propagujte aktivní videohry, díky nimž se vaše dítě bude pohybovat.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení fyzické aktivity u dětí Krok 19

  3 Požádejte dítě o pomoc při základním úklidu nebo organizaci domu. Je to skvělý způsob, jak nejen podpořit fyzickou aktivitu, ale také v dětství v mysli dítěte vzbudit pocit odpovědnosti a spolehlivosti. Nezapomeňte své dítě požádat o pomoc s fyzicky aktivními pracemi.
  • Můžete požádat své dítě, aby vám pomohlo s mytím auta, zahradničením, úklidem domu, sekáním trávníku, zdobením, koupáním psa a dalšími.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu cvičit jógu doma? Stačí si vyhradit vhodný prostor, položit podložku a cvičit jógu. V případě potřeby použijte místo instruktora video.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vaše dítě potřebuje alespoň 60 minut mírného až intenzivního cvičení každý den.
 • Zdůrazněte svému dítěti důležitost nebo výhody pohybových aktivit. Mezi ně patří udržení zdravé hmotnosti; snížení rizika zdravotních problémů, jako je obezita, deprese, vysoký krevní tlak a srdeční problémy; zlepšení držení těla, síly, vytrvalosti a flexibility; rozvoj silnějších svalů a kostí; dosažení lepšího spánku; zvýšení důvěry; a více.
 • Přestože je fyzická aktivita důležitá, neměli byste zapomínat na jejich bezpečnost. Můžete je nechat nosit ochranná zařízení, jako jsou přilby, chrániče kolen a loktů, boty a další.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Novaka Djokoviče dělí pouhé dvě výhry od rekordního 7. titulu z Australian Open.

Murray je v posledním světovém žebříčku ATP stále zhruba o 5 000 bodů za Novakem Djokovičem.

V sobotu bude mít premiéru vánoční svatba „Veselé liddle“, pokračování loňského filmového hitu. Zde je návod, jak můžete film sledovat online bez kabelového přihlášení.

Ve čtvrtfinále dvouhry mužů na Riu 2016 porazil Španěl Thomaza Bellucciho 2–6 6–4 6–2.

Jak odstranit nálepku z plastu. Zdá se, že odstraňování samolepek z plastu by mělo být mnohem jednodušší, než je. Můžete se jednoduše pokusit nálepku stáhnout, ale může zůstat částečně nedotčená nebo zanechat zbytky. Důvodem je, že mnoho ...