Jak pokládat podlahu

Pokládka nové podlahy je skvělý způsob, jak zlepšit svůj obytný prostor. Ať už chcete předělat a přejít k vysoce módnímu vzhledu nebo chcete omezit údržbu, toto domácí vylepšení zvládnete sami a ušetříte náklady na instalaci. Buďte však připraveni na celodenní práci.Metoda 1 ze 2: Příprava podlahy

 1. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 1

  1 Ujistěte se, že je vaše podlaha rovná. Pomocí úrovně zkontrolujte, zda na podlaze nejsou hrboly nebo nízká místa. Pokud vyměňujete starou podlahu, bude podlaha obvykle rovná, ale pokud instalujete podlahu v novém domě, musíte si být jisti, že povrch je rovný.
  • Použijte kladivo a dláto k vybroušení vysokých míst.
  • K vyrovnání všech nízkých míst použijte vyrovnávací hmotu.
 2. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 2

  2 Vyčistěte povrch podlahy. Podlaha je vrstva dřeva nebo betonu pod vaší dlažbou, kobercem nebo dřevěnou podlahou. Pomocí smetáku smete prach a nečistoty a odstraňte veškeré přetrvávající lepidlo škrabkou na barvu.
 3. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 3

  3 Z okrajů stěn odstraňte veškeré lišty nebo podlahové lišty. Opatrně sejměte základní desky a dejte je stranou, abyste je po dokončení podlahy znovu nainstalovali.
  • Mezi stěnu a základovou desku vložte tmelový nůž tenké kovové čepele.
  • Vytáhněte základní desku ze zdi tahem za čepel směrem k sobě.
  • Projděte se po desce a tento pohyb opakujte každých 3-6 palců.
  • Pokud stále neodejde, použijte páčidlo k úplnému odstranění základní desky.
 4. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 4

  4 Sundejte dveře. Odstraňte dveře, abyste měli více prostoru pro práci, a nemusíte se bát, že by se na vás houpaly.
  • V některých případech možná budete muset oříznout spodní část dveří nebo koupit nové dveře, pokud je vaše nová podlaha tak vysoká, že se dveře zachytí. Pamatujte na to při opětovné instalaci dveří.
 5. Obrázek s názvem Instalace podlahy 5. krok

  5 Prořízněte spodní zárubně, abyste uvolnili místo pro novou podlahu. Pomocí ořezové pily, která je k dispozici ve většině knihoven nástrojů nebo půjčoven, odřízněte spodní část dveřního rámu. Dveřní zárubeň je rám dveří nebo jejich plášť. Nastavte pila na výšku podlahy a odřízněte ji, abyste mohli novou podlahu pohodlně zasunout pod ni.
  • Můžete také použít běžnou pilu, pokud nemůžete získat příložnou pilu. Umístěte kus laminátu proti dveřnímu rámu, abyste viděli správnou výšku. Pomocí pily seřízněte do zárubně pomocí laminátu, který vás povede.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pokládka laminátových podlah

Měření a řezání laminátových podlah

 1. Obrázek s názvem Instalace podlahy 6. krok

  1 Poznejte rozdíl mezi laminátovou a tradiční dřevěnou podlahou. Laminátové podlahy se skládají z předem nařezaných dřevěných desek, které do sebe zapadají. Nepotřebujete hřebíky ani šrouby, protože každý kus je dodáván se vzájemně spojeným perem a drážkou. Položíte jednu řadu podlah dolů a další řadu zacvaknete do první, dokud nebude místnost zakryta.
  • Laminát vždy pokládáte rovnoběžně s nejdelší stranou místnosti.
  • Musíte přesně zjistit, jak široký bude váš konečný řádek laminátu, protože jen zřídka se všechny řádky dokonale hodí hned po vybalení.
 2. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 7

  2 Změřte rozměry místnosti. Abyste si koupili správné množství podlah, potřebujete znát rozlohu místnosti. Chcete -li vypočítat čtvereční metry obdélníkové místnosti, jednoduše změřte šířku a délku místnosti ve stopách a vynásobte dvě čísla.
  • Pokud máte podivně tvarovanou místnost, představte si, že se skládá z mnoha menších obdélníkových místností. Změřte každou z těchto „místností“ samostatně a sečtěte své odpovědi, abyste získali celkovou plochu. Místnost ve tvaru písmene „L“ by například změřila svislou část a vodorovnou část a poté odpovědi sečetla.
 3. Obrázek s názvem Instalace podlahy 8. krok

  3 Kupte si o 10% více podlah, než potřebujete. Některé kusy se rozbijí, budete muset pilovat další dřevěný laminát a v budoucnu možná budete muset provést opravy. Pokud má váš pokoj 200 čtverečních stop, kupte si pro jistotu podlahu 220 čtverečních stop
  • Přeneste svá měření do železářství nebo k prodejci podlah, abyste se mohli rozhodnout, kolik podlah musíte koupit.
 4. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 9

  4 Změřte vzdálenost od nejdelší stěny k druhé straně místnosti. Nejjednodušší je pokládat laminátovou podlahu rovnoběžně s nejdelší stěnou v místnosti a obvykle to také vypadá nejlépe. Změřte šířku místnosti od této stěny k druhé straně a toto číslo si zapište. Odečtěte 1 palec od konečného výsledku, abyste zohlednili prostor mezi podlahou a stěnou.
  • Váš pokoj může být například 6,7 m široký nebo 268 palců. K pokrytí této šířky potřebujete 267 palců podlahy.
 5. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 10

  5 Vydělte šířku místnosti šířkou vašeho laminátu. Vezměte si nejdelší šířku a vydělte ji šířkou prken nebo dlaždic. Pokud je například šířka 267 palců široká a prkna jsou 6 palců široká, získáte 44,5 prken. Toto číslo znamená, že na pokrytí celé šířky podlahy 268 palců potřebujete 44 a polovinu svých šestipalcových prken.
 6. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 11

  6 Toto měření použijte k naplánování první a poslední řady podlah. To je často nejtěžší na nastavení vaší nové podlahy. V předchozím příkladu jste na pokrytí podlahy potřebovali 44,5 prken. To znamená, že bude chybět polovina prkna, pokud jste položili pouze 44 kusů dlaždic/laminátu, takže musíte jednu řadu rozříznout na polovinu, aby vše sedělo.
  • Šířku posledního kusu zjistíte vynásobením desetinné čárky z výpočtu šířkou prkna. Předstírejte například, že používáte 8palcová dřevěná prkna a na pokrytí šířky podlahy jich potřebujete 20,65. To znamená, že potřebujete 20 normálních řádků plus jednu řadu oříznutou na 5,2 palce (0,65 x 8 = 5,2).
 7. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 12

  7 Vyřízněte první a poslední řadu tak, aby odpovídala vaší podlaze. Můžete použít stolní pilu, abyste to zvládli sami, ale většina železářství bude řezat dřevo nebo dlaždice zdarma, pokud o to požádáte. Pokud řežete nové prkno větší než 3,5 palce, zvažte rozdělení rozdílu a oříznutí prvního a posledního prkna. Jednoduše vydělte číslo dvěma a vyřízněte dvě nové sady prken. Pokud například potřebujete, aby vaše poslední prkno mělo šířku 5,2 palce, můžete místo toho mít první prkno s úhlopříčkou 2,6 palce a poslední prkno s úhlopříčkou 2,6 palce, které je dokonale sladí.
  • Ujistěte se, že všechna vaše prkna jsou alespoň 2 'široká nebo větší.
  • Ačkoli jste méně profesionální, můžete také nainstalovat všechny podlahové desky a na konci změřit zbývající prostor. To však může vést k neatraktivnímu „vymačkanému“ vzhledu, pokud je vaše poslední řada mnohem hubenější než ostatní.
 8. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 13

  8 Vězte, že délka každého řádku se bude lišit. Nechcete, aby klouby (kde se konec jednoho kusu setkává s druhým) byly seřazeny po celé podlaze, chcete, aby byly rozmanité. Chcete -li to provést, musíte pro každou řadu začít a skončit s různými délkami laminátu, takže počet potřebných kusů se pokaždé změní. reklama

Pokládka laminátových podlah

 1. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 14

  1 Aklimatizujte své dřevo na vlhkost po dobu 48 hodin. Dřevo mění tvar v závislosti na podmínkách prostředí. Abyste zabránili pokroucení, jakmile je dřevo nainstalováno, položte nový laminát na sebe a nechte jej 2 dny v místnosti, do které instalujete, aby se aklimatizoval.
 2. Obrázek s názvem Instalace podlahové krytiny Krok 15

  2 Rozložte podklad. Podklad chrání podlahu před poškozením a vlhkostí a je nezbytný pro laminátové podlahy. Před zakoupením podložky si však zkontrolujte vybraný laminát-mnoho z nich je vybaveno předem připevněným podkladem. Pokud máte nějaké dotazy, zeptejte se specialisty ve vašem obchodě s domácími potřebami, ale před pokračováním se ujistěte, že máte podložku.
  • Parozábrana je jedním z nejdůležitějších podkladů. Zabraňuje tomu, aby se vlhkost dostala pod vaše podlahy a zničila je. Jsou nezbytné, pokud je váš podklad cementový. Vždy instalujte parozábranu, pokud není předem připevněna.
 3. Obrázek s názvem Instalace podlahových krytin Krok 16

  3 Umístěte ½ palcové dřevěné bloky podél zdi. Ty vytvoří prostor mezi stěnou a vaším laminátem. Tímto způsobem změny vlhkosti, které způsobí vyboulení dřeva, nepoškodí podlahu ani stěny. Umístěte dřevěné distanční podložky podél zdi každých 4–5 stop (1,2–1,5 m), abyste oddělili laminát od stěn.
  • Po přeinstalaci vaše základní desky zakryjí tento prostor.
 4. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 174 Otestujte své první 3 řady podlah instalací „na sucho“. Suchý fit je v podstatě cvičný běh pro vaši instalaci. Bez zajištění každého kusu podlahy na místě položte podlahu tak, aby každý kus byl navzájem rovnoběžný a abyste věděli, že se hodí. Poznamenejte si všechna odhalená místa nebo kusy jsou příliš velké. na koncích prvních tří řad.
 5. Obrázek s názvem Instalace podlahy 18. krok

  5 Položte první řadu podlah. Podlahu položte těsně na distanční vložky na stěně jazykem směrem ke zdi. Položte svůj první kus do rohu místnosti tak, aby spodní část tlačila na jednu stranu a délka tlačila na druhou. Poté přidejte další prkno nahoře a zaklapněte jej na místo.
  • Chcete položit první řadu rovnoběžně s nejdelší stranou místnosti.
  • Začněte na straně místnosti dveřmi, aby byla instalace nejjednodušší.
  • Pokud jich je více, vyberte nejkratší stranu místnosti pomocí dveří.
 6. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 196 Změřte a nakrájejte koncové kusy. Je vzácné, že se vaše podlaha perfektně hodí do vaší místnosti. Prkno položte slunnou stranou dolů (strana, kterou uvidíte) a pomocí pásové pily jej nařízněte na příslušnou délku. Pamatujte, že je třeba ponechat půl palce prostor mezi prknem a zdí.
  • Řezaná strana desky vždy směřuje ke zdi.
 7. Obrázek s názvem Instalace podlahy 20. krok

  7 Použijte zbývající část prkna od konce první řady k zahájení druhé řady. Tím je zajištěno, že spoje dřeva se neshodují. Pro lepší vzhled a pevnější podlahu by měly být vodorovné spoje vašeho laminátu od sebe vzdáleny alespoň 6–12 palců.
  • Pokud nemáte žádný zbytek nebo je zbývající kus příliš malý, uřízněte kousek laminátu tak, aby měl 2/3 délky vedle sebe, a začněte s tím. Tím se zabrání přílišnému obložení kloubů.
 8. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 218 Nasaďte druhou řadu tak, aby se jazyky spojily s drážkami z předchozí řady. Zacvakněte laminát k sobě.
 9. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 22

  9 Pokračujte v tomto postupu, dokud nepokryjete celé patro. Položte laminát, zacvakněte jej na místo, změřte a ořízněte koncový kus a opakujte. Pokud jste na začátku provedli všechna měření správně, mělo by to letět.
  • Zasuňte jakýkoli laminát pod zárubně.
  • Změňte délku spoje o 6-12 palců.
  • Mezi stěnou a podlahou ponechejte mezery 1/2 palce.
 10. Obrázek s názvem Instalace podlahy 23. krok10 Po dokončení znovu nainstalujte základní desky. Toto je poslední krok pro vaši novou podlahu. Jednoduše přilepte své staré základní desky nebo si kupte a nainstalujte nové. reklama

=== Instalace dlažby ===Obrázek s názvem Instalace podlahy 23. krok

Měření a řezání podlahových krytin

 1. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 241 Změřte záběry svého pokoje. Čtvercové záběry jsou stejně jednoduché jako vynásobení délky místnosti šířkou. Přineste toto číslo prodejci dlaždic, abyste zjistili, kolik dlaždic potřebujete.
  • Vždy si kupte o 10% více dlaždic, než potřebujete, pro případ, že se něco zlomí nebo potřebujete provést opravu.
 2. Obrázek s názvem Instalace podlahové krytiny Krok 25

  2 Vězte, že obklady obvykle začínáte uprostřed místnosti. To zajistí, že ve středu místnosti budete mít pěkné, plné dlaždice a řezané dlaždice podél okrajů. Aby to bylo možné, musíte však provést několik pečlivých měření, abyste zjistili, kde je střed místnosti, kolik dlaždic potřebujete na každé straně a délku svých koncových dlaždic.
 3. Obrázek s názvem Instalace podlahy 26. krok3 Najděte středy každé stěny. Najděte střední bod každé stěny změřením délky a dělením dvěma. Označte tento střed na každé zdi.
 4. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 27

  4 Pusťte křídové čáry ze všech středů do středu místnosti. Místo, kde se tyto čáry kříží, by mělo být výchozím bodem vaší dlaždice. Je to střed místnosti. Na tyto čáry položte dlaždici tak, aby dva okraje dlaždice byly zarovnány křídou.
  • Pomocí měřítka nebo úrovně se ujistěte, že je čára rovná.
 5. Obrázek s názvem Instalace podlahy 28. krok5 Umístěte řadu dlaždic od středové čáry ke dvěma různým stěnám. Nepoužívejte maltu. Toto je váš testovací běh, abyste zjistili, kolik dlaždic budete potřebovat. Začněte středovou dlaždicí a položte dlaždice proti sobě směrem k kolmým stěnám. Až budete hotovi, měli byste mít dvě „poloviční řady“.
  • Mezi vaší poslední dlaždicí a zdí bude pravděpodobně prostor. Nebojte se, protože se s tím později budete moci vypořádat.
  • Ujistěte se, že mezi dlaždice umístíte distanční vložky, abyste měli správnou vzdálenost.
 6. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 29

  6 Změřte vzdálenost mezi poslední dlaždicí a zdí. Pokud nebudete mít velké štěstí, pravděpodobně budete mít mezi zdí a poslední dlaždicí prostor, kam se nevejde další dlaždice. Zaznamenejte toto číslo jako „šířku koncové dlaždice“.
  • Tento postup opakujte pro obě řady cvičných dlaždic.
  • Protože jste začínali ve středu, bude mít opačná strana opačnou šířku. Pokud například máte 1/3 dlaždice na jedné straně, na druhé straně zbývají 2/3 dlaždice.
 7. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 307 Pokud je vaše 'koncová šířka dlaždice' menší než 1/3 vaší normální šířky, upravte svůj středový bod. Je obtížné řezat velmi malé dlaždice, aniž byste je rozbíjeli, a neuvěřitelně tenké dlaždice často vypadají špatně. Můžete však přesunout svůj středový bod, abyste tomu zabránili. Můžete například použít 12 'dlaždice a vaše koncová šířka dlaždice je pouze 2'. Pokud přesunete středovou dlaždici 4 'od této stěny, najednou budete mít na obou stranách šířku koncové dlaždice 6', což usnadní řezání.
 8. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 31

  8 Odřízněte své koncové dlaždice. Jakmile provedete měření, spočítejte počet dlaždic ve svých řadách - stejné číslo budete potřebovat na protější stěně. Vezměte si označené dlaždice a rozřízněte je podél čáry, kterou jste při měření označili. Takto budete muset řezat každou dlaždici podél konců, abyste se ujistili, že všechny sedí.
  • Pokud bude mít poslední dlaždice tloušťku pouze 1 až 2 palce, posuňte středovou čáru o 2 palce zpět a znovu ji změřte, abyste na konci měli pěknou širokou dlaždici.
  reklama

Instalace dlaždic

 1. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 321 Proveďte „suchý běh“ dlaždic. Počínaje středem položte dlaždice ke každé stěně místnosti. Ověření měření položením řady dlaždic a upravením pokynů podle potřeby. Nepřeskočte tento testovací běh, protože je klíčový pro pokládání rovnoměrných dlaždic.
  • Při pokládce keramických obkladů vložte plastové rozpěrky, aby byl prostor pro spárovací hmotu.
 2. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 33

  2 Smíchejte maltu. Podle pokynů na sáčku smíchejte maltu a vodu v 5 galonovém kbelíku. Pravděpodobně budete potřebovat elektrickou vrtačku s míchacím pádlem, abyste vše řádně promíchali, protože malta je tlustá. Začněte malým kbelíkem malty - pokud budete čekat příliš dlouho, než se nanese, může být tvrdý a zbytečný.
  • Po dokončení míchání lopatku setřete, aby nevyschla na vrták.
  • Nechte maltu nerušeně stát 5-10 minut.
 3. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 343 Kombinujte dlaždice z různých polí. Dlaždice mají často jemné barevné změny a variace podle toho, kdy byly vyrobeny. Nezačínejte s jedním políčkem a poté přejděte k dalšímu. Místo toho vezměte z každé krabice několik dlaždic a promíchejte je, než začnete.
  • Pokud jsou vaše dlaždice ve spodní části opatřeny směrovými šipkami, ujistěte se, že všechny při instalaci směřují stejným způsobem.
 4. Obrázek s názvem Instalace podlahy 35

  4 Na svoji první dlažbu naneste maltu zubovou stěrkou. Naberte velkorysé množství malty a pomocí ploché strany ji rozprostřete na podlahu před sebe. Poté vezměte zubatý konec hladítka a oškrábejte jej po maltě. Všimněte si drážek v linkách malty - ty pomohou rozložit maltu a udržet dlaždici na místě.
  • Pro zahájení obkladů naneste dostatečné množství malty pouze na 2-3 dlaždice.
  • Ujistěte se, že začnete obkládat v rohu místnosti, který vám umožní opustit místnost, aniž byste šlápli na dlažbu.
 5. Obrázek s názvem Instalace podlahy 365 Umístěte první dlaždici. Ujistěte se, že je dlaždice zarovnaná se stěnou a křídovými čarami, poté ji pevně zatlačte dolů a do malty.
  • Často je nejjednodušší začít uprostřed místnosti, v blízkosti vašich křídových čar, ale můžete to udělat pouze tehdy, když nejprve změříte vzdálenost ke zdi a vypočítáte šířku koncových dlaždic předem.
 6. Obrázek s názvem Instalace podlahy Krok 37

  6 Pomocí rovné hrany nastavte zbytek dlaždic v řadě. Straightedge je těžké, dlouhé pravítko, které pomáhá zajistit, aby vaše dlaždice byly navzájem v jedné rovině. Umístěte jej na okraj první dlaždice a poté položte zbytek. Použijte plastové rozpěrky, abyste zajistili, že dlaždice budou ve správné vzdálenosti od sebe.
 7. Obrázek s názvem Instalace podlahy 387 Pokládejte dlaždice vždy po 2-3. Umístěte dostatek malty na několik dlaždic, přitlačte je a opakujte.
 8. Obrázek s názvem Instalace podlahy 39

  8 Při práci seškrábejte přebytečnou maltu, která vytéká zpod dlaždic. S nárazy malty bude později obtížnější pokládat dlaždice, takže věnujte čas úklidu a přebytečné tekutině, než ztvrdne.
 9. Obrázek s názvem Instalace podlahy 409 Nechte dlaždice přes noc zatuhnout. Jakmile dokončíte pokládku dlaždic, opusťte podlahu a druhý den se vraťte, abyste práci dokončili. Zkontrolujte maltu, abyste zjistili, jak dlouho musí tuhnout, ale než budete pokračovat, počkáte zhruba 24 hodin.
 10. Obrázek s názvem Instalace podlahy 41

  10 Smíchejte spárovací hmotu v 5 galonovém kbelíku. Podobně jako u malty smíchejte spárovací hmotu podle pokynů výrobce.
 11. Obrázek s názvem Instalace podlahové krytiny, krok 42jedenáct Spárovací hmotu naneste podél spár v dlaždici pomocí gumové spárovací spáry. Tento nástroj, dostupný ve většině obchodů s nástroji k zapůjčení, umožňuje rovnoměrné rozetření spárovací hmoty do všech trhlin. Až budete hotovi, použijte jej k odstranění co největšího množství přebytečné spárovací hmoty z dlaždic, aby většina spárovací hmoty byla mezi prasklinami dlaždic, nikoli na jejich povrchu.
 12. Obrázek s názvem Instalace podlahových krytin Krok 43

  12 Před otřením vlhkou houbičkou nechte maltu zaschnout. Asi po 20 minutách použijte vlhkou houbu k čištění obkladů a nechte spárovací hmotu mezi spárami.
 13. Obrázek s názvem Instalace podlahové krytiny Krok 4413 Počkejte 72 hodin, než se vydáte na novou dlažbu. Spárovací hmota potřebuje čas na vytvrzení a tuhnutí, takže se vyhněte provozu s chodidly nebo byste mohli klouzat po dlaždicích. Po několika týdnech možná budete chtít nanést maltu, abyste zabránili poškození vodou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nikdy nezasouvejte dlažbu na místo. Vždy je pevně zasuňte do cementu.
 • Vždy dávejte pozor, aby mezera mezi stěnou a podlahou byla dostatečně úzká, aby mohla být skryta obložením.
 • Vždy zajistěte, aby byla dřevěná prkna dokonale rovnoběžná se stěnou, aby byla správně zarovnaná.
 • Pokud je podlaha, kterou pokrýváte, ve vážném havarijním stavu, možná ji budete muset před pokládkou překrýt překližkou.
 • Při odstraňování základních desek očíslujte dílky tak, aby se daly snadno vyměnit.
 • Při výběru náhradní podlahy je tvrdé dřevo dobrou volbou pouze tehdy, pokud je podlaha 3 palce (15,24 cm) nad venkovní úrovní terénu.
 • Podlahu vždy řezejte v očekávání registrů nebo jiných překážek předem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Pokud máte rádi pozorování divoké zvěře, jednou z nejlepších památek je krásná liška nebo dokonce její mladá štěňata, která se poprvé objevují na jaře. Lišky žijí v nejrůznějších prostředích, ale jsou známé tím, že se objevují na dvorcích ....Úterní výhra Anastasie Pavljučenkovové nad Španělkou Sárou Sorribes Tormo posunula Rusku o krok blíže k její vůbec první medaili na olympiádě.

US Open klasika - Mats Wilander vs Ivan Lendl: 1988 finálePrůvodce, jak sledovat živý přenos Virginia Tech vs Liberty v 32. kole turnaje NCAA 2018-19.Ať už jste získali první hlídání nebo máte práci pro novou rodinu, vždy chcete v práci udělat dobrý dojem. Správné oblékání je jen jedním z mnoha kroků, jak přistát a udržet si hlídání. Pro...