Jak zastrašit odpůrce

Získat psychologickou výhodu nad svým protivníkem je zásadní pro úspěch v jakémkoli konkurenčním úsilí. Abyste získali tu výhodu, je důležité rozvíjet vlastní sebevědomí a řádně ji ukázat svému soupeři. Je však také nutné zachovat dobré sportovní chování a zdvořilost. Nakonec je nejlepší metodou zastrašování protivníka vývoj postupů, které zdůrazňují a zlepšují vaši vlastní důvěru.

Metoda 1 ze 3: Přenášení fyzické důvěry

 1. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 1

  1 Stojí vysoký. Vaše držení těla je klíčem k vyjádření vaší důvěry. Skloněná nebo shrbená pozice znamená strach a nedostatek sebevědomí. Držte záda rovně a ramena hranatá. To řekne vašemu soupeři, že jste připraveni soutěžit a věříte ve své schopnosti.
  • Zaujetí tohoto postoje, i když se necítíte sebevědomě, vám pomůže vyvinout jistější postoj. Sebevědomé jednání může vést k tomu, že se budete cítit sebevědoměji.


 2. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 2

  2 Zabrat místo. Procházejte se asertivně a vystrčte hrudník a hlavu držte vysoko. Pokud stojíte, rozšiřte svůj postoj roztažením nohou a pokrčením kolen. Rozšiřováním svého fyzického prostoru budete působit silněji a sebevědoměji, což může otřást sebevědomím soupeře.
  • Vyhněte se stání s nohama těsně u sebe. To ve vás může vyvolat strach.
  • Zkuste zkřížit ruce na hrudi. Díky tomu budete vypadat větší a více zastrašující.
 3. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 3

  3 Mluvte tichým tónem. Snížení výšky hlasu vyjadřuje autoritu a důvěru. Vysoké hlasy naopak vyjadřují nervozitu a slabost. Udržování nízkého, ale přirozeného tónu vám pomůže vypadat lépe pod kontrolou.
  • Procvičte si rty a řekněte: „Hm, huk, huk, huk.“ To pomůže uvolnit váš hlas a snížit váš tón.
 4. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 4

  4 Udržuj oční kontakt. Podívejte se soupeři do očí a vyhněte se lámání jeho pohledu. Nesmělý pohled říká vašemu protivníkovi, že si nejste jistí svými schopnostmi a jste jimi vystrašení. Když potkáte svého protivníka, dívejte se mu dostatečně dlouho do očí, abyste zjistili, jakou mají barvu.
  • Pokud vám není příjemné udržovat oční kontakt, zkuste se podívat na čelo svého protivníka. To dává dojem očního kontaktu, aniž by to ve skutečnosti dělal.
 5. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 5

  5 Mějte úsměv na tváři. Přátelský pohled sdělí vašemu protivníkovi, že nejste nervózní, a proto se jimi nebudete bát. Ačkoli se závažnost může jevit jako zastrašující, je pravděpodobnější, že si váš protivník bude myslet, že jste nervózní. Úsměv vám také pomůže uvolnit se a pomůže vám cítit se v dané situaci jistější.
  • Úsměv na soupeře může ve skutečnosti zlepšit jejich postoj k vám, zpochybnit negativní obraz vás v jejich hlavě.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Demonstrace vašeho postavení

 1. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 6

  1 Zachovejte klidné chování. Ačkoli se může zdát, že agresivní a vzrušené jednání bude nejlepším způsobem, jak zastrašit svého protivníka, udržování uvolněného a vyrovnaného postoje bude lépe vyjadřovat vaši důvěru. Pokud se chováte přehnaně animovaně, váš protivník pravděpodobně interpretuje vaše chování jako masku nervozity a strachu. Předvedení uvolněného postoje přináší sebevědomí a sebevědomí, které otřese sebevědomím vašeho soupeře.
  • Vyvarujte se příliš laskavého jednání. To vašemu soupeři sdělí, že vám to je jedno a jste snadný soupeř.
 2. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 7

  2 Noste silné oblečení. Na soutěž, ve které nenosíte uniformu a nemůžete si vybrat vlastní oděv, noste něco, co vyzařuje sebevědomí. Profesionální oblečení, jako je oblek, vyjadřuje autoritu a sebevědomí. Díky extra polstrování a vrstvám vám tyto outfity také mohou připadat více zastrašující a pomohou vám cítit se více zodpovědní.
  • Ujistěte se, že je vaše oblečení vhodné pro vaši soutěž. Nosit špatné oblečení znamená, že jste špatně připraveni a nepředstavujete vážnou hrozbu.
 3. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 8

  3 Ukažte svoji fyzičku. Pokud soutěžíte ve fyzické aktivitě, ukažte svému soupeři, že je vaše tělo připraveno na výzvu. Určitě noste oblečení, které zvýrazní vaše svaly a zvýrazní vaši fyzičnost.
  • Možná budete chtít předtím udělat nějaké kliky nebo jiná lehká cvičení, abyste se ujistili, že vaše svaly vypadají pevně, ale nepřehánějte to. Šetřete energii pro vaši akci.
 4. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 9

  4 Ukažte své dovednosti. Než budete soutěžit, procvičte si svůj talent před soupeřem. Udeřte několik tříbodových střel v rozcvičkách nebo předveďte komplikovaný manévr, který jste zvládli. To dává vašemu soupeři najevo, že jste zruční a víte, co děláte.
  • Vyhněte se něčemu, čeho jste méně schopni se zbavit. Pokud to zkusíte a neuspějete, váš protivník vás bude brát méně vážně a může to otřást vaší vlastní důvěrou.
 5. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 10

  5 Chatujte se svým protivníkem. Dejte svému soupeři vědět, že vás příjemná konverzace nezalekne. Zeptejte se svého protivníka, jak se mu daří a zda je soutěž těší. Je to dobré sportovní chování a dává vašemu soupeři najevo, že se ho nebojíte.
  • Nemluvte příliš se svým protivníkem. To vám pomůže vyhnout se porušování pravidel, zahájení boje nebo tomu, že se necháte zastrašit svým protivníkem.
  • Vyhněte se mluvení o odpadcích. Ačkoli se to může zdát jako dobrý způsob, jak se dostat do hlavy svého soupeře, bude vás to odvádět od toho, co musíte udělat, abyste vyhráli. Je to také špatné sportovní chování a podle toho, jaké činnosti se účastníte, může mít za následek trest.
 6. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 11

  6 Buďte asertivní, ale ne přehnaně agresivní. Během soutěže je důležité kontrolovat tok událostí. Být pasivní dává vašemu soupeři převahu a umožňuje mu diktovat tempo soutěže. Je však důležité vyvarovat se přílišné agresivity nebo násilí. To je považováno nejen za špatné sportovní chování, které může mít za následek penalizaci, ale také vás to odvede od toho, co se snažíte dosáhnout.
  • Být násilný vám ztěžuje být dobrým týmovým hráčem. Snažte se, aby vás protivník nezlobil.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Příprava na soutěž

 1. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 12

  1 Pochopte své vlastní schopnosti. Buďte realističtí ohledně svých předností a omezení. Rozvíjejte strategie, které zdůrazní vaše aktiva a připravte se na útoky proti vašim slabým stránkám. To vám pomůže cítit se pod kontrolou a sebevědomě, jak se připravujete na soutěž.
  • Spolupráce s trenérem nebo trenérem je skvělý způsob, jak lépe porozumět svým dovednostem. Přinášejí další odborné znalosti, které mohou posílit vaše dovednosti a sebevědomí.
 2. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 13

  2 Procvičte si své dovednosti. Nejjistější způsob, jak se cítit sebevědomý při účasti v soutěži, je zdokonalit svůj talent cvičením. Ve dnech nebo týdnech před soutěží pravidelně procvičujte své dovednosti a usilovně pracujte na jejich zdokonalování. Díky tomu se budete na akci cítit připraveni a sebevědomí.
  • Vyhněte se nadměrnému namáhání a zajistěte si dostatek odpočinku. Nadměrné namáhání ve vás může vyvolat pocit únavy a nabourat sebevědomí. Dopřejte si před soutěží hodně odpočinku.
 3. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 14

  3 Rozvíjejte strategie zaměřování. Před soutěží si najděte postup, který vám pomůže soustředit se a ovládat své emoce během soutěže. Nalezení a využití strategie, která vám vyhovuje, vám pomůže cítit se sebevědoměji, když se pustíte do své činnosti, a sdělíte svému soupeři, že máte kontrolu.
  • Zkuste poslouchat hudbu, která vám pomůže dostat se na nervy, ale také vám pomůže soustředit se.
  • Dechová cvičení vám mohou pomoci uklidnit nervy před soutěží.
  • Meditace vám také může pomoci potlačit úzkosti a soustředit mysl.
 4. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 15

  4 Předvídejte a plánujte rozptýlení. Než zahájíte soutěž, pochopte, jaké faktory vám mohou ztěžovat soustředění. Zúčastní se vaše rodina? Jaké jsou negativní a pozitivní důsledky soutěže? Porozumění a plánování, jak se s těmito rušivými prvky vypořádat, vám pomůže vyčistit si mysl a odstranit pochybnosti, které mohou podkopat vaši důvěru.
 5. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 16

  5 Poznejte svého protivníka. Rozumějte strategiím a stylu svého soupeře. Prostudujte si, jak jste s touto osobou soutěžili v předchozích soutěžích nebo jak soutěžili s někým jiným. Vědět, že váš protivník vám pomůže, abyste se před soutěží cítili lépe připraveni, a tedy sebevědoměji.
  • Jaké metody použil váš oponent v předchozích soutěžích?
  • Existuje nějaký konkrétní aspekt soutěže, který zvládli?
  • Jaký je jejich styl v porovnání s vaším?
  • Existují nějaké slabiny, které můžete využít?
 6. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 176 Seznamte se s okolím. V závislosti na typu soutěže se můžete ocitnout na neznámém místě. Před soutěží si ujasněte, jaká zařízení jsou a jak ovlivní váš výkon. Pochopení toho, jak faktory, jako je dav nebo počasí, může ovlivnit vaši strategii, a podle toho naplánovat, vám pomůže cítit se připraveni a sebevědomí, když budete soutěžit.
  • Hrát soupeře v jejich domácím zařízení je obzvláště obtížné. Využijte své strategie ostření k blokování vnějších faktorů.
 7. Obrázek s názvem Zastrašit odpůrce Krok 18

  7 Držte se své rutiny. Udržování svých každodenních návyků je zásadní pro to, abyste se mohli soustředit na soutěž. To vám pomůže zůstat v pohodě a omezit stres. Cítit se pohodlně a uvolněně je klíčové pro to, abyste si udrželi jistotu v soutěži.
  • Pokud nemůžete dodržovat své každodenní rutiny, zkuste si vytvořit denní rozvrh.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zastrašujete lidi? Klare Heston, LCSW
  Licencovaná sociální pracovnice Klare Heston je licencovaná nezávislá klinická sociální pracovnice se sídlem v Clevalandu ve státě Ohio. Se zkušenostmi s akademickým poradenstvím a klinickým dohledem získala Klare v roce 1983 magisterský titul ze sociální práce na Virginské univerzitě, je také držitelkou dvouletého postgraduálního certifikátu od Gestalt Institute of Cleveland a certifikace z rodinné terapie, Dohled, mediace a zotavení a léčba traumatu (EMDR). Klare Heston, LCSW Licencovaný sociální pracovník Expertní odpověď Lidé vás mohou zastrašit vzhledem, slovy, hrozbami nebo fyzickým postojem-například zablokováním vchodu do dveří nebo zíráním dolů, když vyslovíte návrh, který se jim nelíbí.
 • Otázka Co je to zastrašující chování? Klare Heston, LCSW
  Licencovaná sociální pracovnice Klare Heston je licencovaná nezávislá klinická sociální pracovnice se sídlem v Clevalandu ve státě Ohio. Se zkušenostmi s akademickým poradenstvím a klinickým dohledem získala Klare v roce 1983 magisterský titul ze sociální práce na Virginské univerzitě, je také držitelkou dvouletého postgraduálního certifikátu od Gestalt Institute of Cleveland a certifikace z rodinné terapie, Dohled, mediace a zotavení a léčba traumatu (EMDR). Klare Heston, LCSW Licencovaný sociální pracovník Expertní odpověď Zastrašující chování je cokoli záměrného, ​​co uděláte, které druhému způsobí újmu nebo strach, aby dosáhl svých vlastních cílů.
 • Otázka Co je to psychické zastrašování? Klare Heston, LCSW
  Licencovaná sociální pracovnice Klare Heston je licencovaná nezávislá klinická sociální pracovnice se sídlem v Clevalandu ve státě Ohio. Se zkušenostmi s akademickým poradenstvím a klinickým dohledem získala Klare v roce 1983 magisterský titul ze sociální práce na Virginské univerzitě, je také držitelkou dvouletého postgraduálního certifikátu od Gestalt Institute of Cleveland a certifikace z rodinné terapie, Dohled, mediace a zotavení a léčba traumatu (EMDR). Klare Heston, LCSW Licencovaný sociální pracovník Expertní odpověď Psychické zastrašování je ovládání a manévrování chování a prohlášení, která přimějí jinou osobu dělat to, co chcete. Porušuje to jejich autonomii a sebeúctu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Bianca Andreescuová označila svůj návrat do hardcourtového tenisu vítězstvím 6-1, 3-6, 6-3 nad Harriet Dartovou ve druhém kole National Bank Open 2021 v úterý.Zatímco Djokovic a Murray budou pravděpodobně bojovat o první místo, tento týden v Paříži bude sledovat několik dalších hráčů.Zde je návod, jak sledovat živý přenos premiéry 3. série Sinner online, pokud nemáte kabel, čtvrtek 6. února ve 22 hodin. ET/PT v USA.

Jak cvičit na výletní lodi. Běžná myšlenka, která často na mysli výletních rekreantů na začátku cesty je, že opustíte loď, která váží o pět liber více, než jste měli, když jste nastupovali. Je však možné ...

Maria Šarapovová napodobuje Andyho Roddicka!