5 důvodů, proč Novak Djokovič nemusí získat zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu

Djokovič nedávno získal svůj 20. grandslamový titul ve Wimbledonu

Djokovič nedávno získal svůj 20. grandslamový titul ve WimbledonuZdá se, že Novak Djokovic v tuto chvíli nelze zastavit. Světová jednička zvedla svůj 20. grandslamový titul ve Wimbledonu, když v turnaji shodila pouhé tři sety a ve finále porazila italského Mattea Berrettiniho.Díky vítězství se připojil k Rogeru Federerovi a Rafaelovi Nadalovi v čele žebříčku grandslamových turnajů.Začátkem tohoto roku se Srb stal prvním mužským hráčem v otevřené éře, který dokončil Grand Slam Double Career, když vyhrál French Open.

Djokovič se nyní zaměřil na zisk zlaté medaile na olympijských hrách v Tokiu, které by měly začít ještě tento týden.Srb je drtivým favoritem na vítězství v mužské soutěži dvouhry v Tokiu, ale vždy existuje možnost, že bude váhat.Zde se podíváme na pět možných důvodů, proč Djokovič letos možná nezískal zlato na olympiádě.

#1 Fyzické a duševní zklamání po vítězství ve Wimbledonu

Poté, co jsme během čtyř týdnů vyhráli dva grandslamy, existuje velká šance, že světová jednička by mohla v Tokiu trpět nějakým mentálním a fyzickým zklamáním.Djokovič strávil za poslední měsíc na kurtu mnohem více času než jeho soupeři a bude zajímavé sledovat, kolik mu v nádrži zbylo.Ve 34 letech Srb nijak nezestárne a navzdory tomu, co by jeho výsledky mohly naznačovat, je stále člověkem.

#2 Tlak na vítězství v kalendáři Golden Slam

Djokovič od roku 2008 nezískal medaili

Djokovič od roku 2008 nezískal medaili

Kalendář Golden Slam se týká vítězství ve všech čtyřech Majors ve stejném roce spolu se zlatem ve dvouhře na olympijských hrách. K tomuto datu je Steffi Graf jedinou tenistkou v otevřené éře, které se podařilo dosáhnout tohoto úspěchu, a to v roce 1988.

Žádný mužský hráč ještě nezískal Golden Slam v kalendáři, ale Djokovič je na dobré cestě, když triumfoval v prvních třech Majors roku.

Na olympiádě v Tokiu by ale Srbovi na ramenou hrozil enormní tlak, vzhledem k tomu, že by to mohla být jeho poslední trefa na zlatou medaili ve dvouhře.

Ve svých posledních dvou vystoupeních na olympiádě Srb porazil Juan Martin del Potro. Prohrál s Argentincem v play off o bronz v roce 2012 a hned v prvním kole v roce 2016.

Skutečnost, že se mu v obou případech nepodařilo získat medaili, jen zvyšuje váhu očekávání.

rakety tenis

#3 Zranitelnější v zápasech s nejlepší sadou ze 3

Djokovič utrpěl šokovou ztrátu pro Daniela Evanse v Monte Carlu

Djokovič utrpěl v Monte Carlu šokovou ztrátu pro Daniela Evanse

Není pochyb o tom, že Djokovic posouvá svou hru na zcela novou úroveň na grandslamech, které následují formát pěti nejlepších. Ale vzhledem k tomu, že zápasy na olympiádě jsou třísetové záležitosti, mohl by být Djokovič zranitelnější.

Všechny tři ztráty, které letos utrpěl, přišly ve třech setech; porazili ho Rafael Nadal na Rome Masters, Rus Aslan Karatsev v Bělehradě a Brit Daniel Evans na Monte-Carlo Masters.

Srb často začíná zápasy pomalu a potřebuje čas, aby se dostal do své drážky na hřišti. Začátkem letošního roku na French Open se Djokovič ocitl ve dvou setech, které miloval, a to ve dvou různých příležitostech-proti italskému Lorenzu Musettimu ve čtvrtém kole a proti Stefanosu Tsitsipasovi ve finále.

Dokázal se senzačně vrátit do těchto zápasů a nakonec zvítězil, ale nebude mít stejný luxus v soutěžích o nejlepší ze tří setů na olympijských hrách.

#4 Absence davu

Ovlivní nedostatek podpory davu Djokoviče?

Ovlivní nedostatek podpory davu Djokoviče?

Před pár týdny Djokovič zvažoval odstoupení z olympiády kvůli tomu, že se zápasy budou hrát před prázdnými tribunami.

Nakonec se ale rozhodl cestovat do Tokia a v rozhovoru s černohorskou tiskovou agenturou MINA Srb potvrdil, že ho bývalá olympionička Blanka Vlasic přesvědčila, aby se nevytahoval.

'Došlo k vlastenectví a mým pocitům vůči Srbsku,' řekl Djokovič v rozhovoru. 'Nemám velkou radost z hraní bez přítomných fanoušků nebo z různých omezení koronavirů platných v Japonsku, ale reprezentovat svou zemi na olympijských hrách je nepostradatelné.'

Srb jen zřídkakdy získává většinu podpory od davu ve svých zápasech, ale obvykle to používá jako palivo, aby ho povzbudil k vítězství. Když dal jasně najevo své pocity z hraní na prázdném stadionu, bude zajímavé sledovat, jak si Djokovič na hřišti povede.

#5 Tvrdá konkurence navzdory množství výběrů

Medveděv má proti Djokovičovi slušnou bilanci

Medveděv má proti Djokovičovi slušnou bilanci

Navzdory stažení špičkových hráčů, jako jsou Roger Federer, Rafael Nadal a Denis Shapovalov, je pole mužské dvouhry stále plné. Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev, Daniil Medvedev a Andrey Rublev patří mezi velká jména, která se budou snažit sundat Djokoviče v Tokiu.

Kromě Rubleva, který se s Djokovicem dosud nepotkal, Tsitsipas, Zverev a Medvedev zaznamenali vícenásobné vítězství nad Srbem v záležitostech nejlepší ze tří setů.

Medveděv v posledních pěti setkáních porazil Djokoviče třikrát. Dvě z těchto výher přišly loni a jedno v roce 2019. Obě výhry Tsitsipase nad Srbem přišly na hardcourt na úrovni Masters 1000. Zverev naopak skvěle porazil Djokoviče ve finále finále World Tour 2018.

V mužské remíze se představí také Kei Nishikori a Andy Murray, kteří mají schopnost obtěžovat Djokoviče.

Vzhledem k tomu, že v losování je řada špičkových hráčů, bude mít Srb v Tokiu rozhodně svůj úkol.

Populární Problémy

Ole Miss a Mississippi State se setkávají na vydání Egg Bowl 2019 na Den díkůvzdání. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Začněte používat tenisový žebříček agility s našimi pěti snadnými cvičeními, které zlepší vaši práci nohou, rychlost, koordinaci a rovnováhu.

Jak odstranit tekutý obvaz. Tekutý obvaz je lepidlo, které lze použít k uzavření drobné povrchové rány (například tržné rány nebo odřeniny), aby byla čistá a zastavila minimální krvácení. Jak naznačuje název, tekuté obvazy ...

Tenisový analytik Patrick McEnroe nedávno způsobil na twitteru bouři, když se ptal, zda Rafael Nadal a Novak Djokovic mohou napodobit dlouhověkost Rogera Federera a být zařazeni do top ATP

Pokud nemáte kabel, můžete se zdarma podívat na dokument o katedrále „Notre-Dame: Our Lady of Paris“ online.

Každý má přítele nebo člena rodiny, který vypadá, že má všechno a je nemožné ho koupit, když přijde čas dávat dárky. Místo toho, abyste se soustředili na věci, které si můžete koupit v obchodě, zvažte, zda jim dáte něco osobního, ...