Jak zabránit tomu, aby vás kočka probudila

Přivedla vaše kočička ve 3 ráno myši přes klapku pro kočku? Udělala letmý skok na vaše nejměkčí a nejjemnější části? Nebo na vás jen mňouká natolik, že vás dostane z postele? Kočky jsou mistry v tom, jak dělat věci vypočítavě. To může často zničit dobrý noční spánek. Pokud zjistíte, že máte tyto problémy, můžete podniknout několik kroků, které vám pomohou dostat je pod kontrolu.

Metoda 1 ze 2: Změna okolností

 1. Obrázek s názvem Keep a Cat Happy Step 1

  1 Pochopte, proč vás vaše kočka v noci ruší. Většina koček má základní, zjevné důvody, proč být v noci vzhůru. Vaše kočka se s největší pravděpodobností nudí nebo má hlad, nebo může potřebovat, abyste vyčistili podestýlku.
  • Vaše kočka je poměrně často ponechána uvnitř domu celý den, zatímco jste v práci nebo ve škole s malou interakcí. Celý den spí a v noci se může nudit s tím, s kým si hrát nebude.


 2. Obrázek s názvem Cestování na dlouhou vzdálenost s kočkou Krok 7

  2 Nekrmte ji. Jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat, je vyskočit, jakmile na vás mňouká nebo se vrhne a nakrmí ji. Bude si myslet, že je to nejlepší způsob, jak získat více jídla, a bude v chování pokračovat. Vydržet dlouho, než se poddáte, je také špatná volba. To ji může dokonce povzbudit víc, než se hned poddat. Bude si myslet, že je to hra, aby viděla, jak dlouho vám bude trvat, než se konečně probudíte a dáte jí jídlo. Zpožděné uspokojení je spíš jako honička, která mluví o jejích instinktech. Je lepší se vůbec nevzdávat.
 3. Obrázek s názvem Hluboká meditace Krok 1

  3 Odstraňte pokušení. Kočky rády skáčou z vysokých míst a vrhají se na věci. Když spíte, jste dokonalým cílem. Rozhlédněte se po svém pokoji a zjistěte, zda existují společná místa, ze kterých se vaše kočka vrhá. Podívejte se na vysoké police, čelo postele nebo komody, na které by mohla vylézt, aby se k vám v noci dostala. Pokud je to možné, můžete je odstranit ze svého pokoje nebo je přemístit tak, aby na vás nemohla skočit. Pokud to není možné, položte na ně kluzkou látku nebo je zakryjte předměty, které nemůže srazit. To ji odradí od toho, aby vyskočila do těchto oblastí a vrhla se na vás.
 4. Obrázek s názvem Péče o vaši kočku po kastraci nebo sterilizaci Krok 5

  4 Minimalizujte přístup své kočky ke škůdcům. Pokud vás vaše kočka probudí tím, že vám přinese havěť, musíte s chováním přestat. Držte kočku uvnitř v noci, pokud je vnitřní/venkovní kočkou. Tím se odstraní její schopnost přinést vám zabíjení uprostřed noci. Pokud vaše kočka používá kočičí klapku, aby měla přístup mimo box, to nemusí být možné. Pokud tomu tak je, držte kočku v místnosti, kde je kočičí klapka. To jí umožní dostat se ven, ale držet ji dál od vaší ložnice, aby vám nemohla přivést myši uprostřed noci.
 5. Obrázek s názvem Představujeme psy kočkám Krok 2

  5 Pokud je to možné, držte kočku mimo ložnici. Můžete se pokusit dát jí v noci přístup do zabezpečené místnosti. Nechte ji na pěkném, teplém místě s trochou jídla, vody a pohodlných míst na spaní. To ji v noci udrží mimo váš pokoj a umožní vám pořádně se vyspat.
  • Pokud chcete svou kočku odměnit za dobré chování, můžete dosáhnout kompromisu. O víkendu nenechávejte svou kočku ve spacím prostoru, ale o víkendu ji nechte dovnitř, když se můžete v noci probudit, můžete alespoň spát.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Výcvik vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Zastavte kočku od kousání a škrábání Krok 7

  1 Ignorujte její mňoukání. Když vaše kočka poprvé začne v noci mňoukat, chcete se ujistit, že je v pořádku. Pokud se rozhodnete, že není nemocná a má dostatek vody a jídla, může chtít jen vaši pozornost. Pokud chování vydrží každou noc, musíte ji ignorovat. Zpočátku to může být obtížné, ale nakonec se to vyplatí. Pokud k ní přijdete pokaždé, když mňouká, posílíte tím negativní chování.
  • Netrestejte ji a vůbec jí nevěnujte pozornost. Hledá od vás jakékoli uznání, i když ji kážete.
  • Pokud nepřestane, nechte hračku visící na škrábanci na konci postele, aby si s ní mohla hrát, místo aby vás obtěžovala.
  • Pokud se vaše kočka nezastaví, můžete si koupit špunty do uší nebo sluchátka, abyste ji neslyšeli, dokud nedostane nápovědu.
 2. Obrázek s názvem Péče o vaši kočku Krok 11

  2 Nakrmte je před spaním. Kočku můžete krmit těsně před spaním, pokud vás probudí, aby se uprostřed noci nakrmila. Nedělejte si starosti s tím, že jí dáte plné jídlo, ale udělejte ji dostatečně velkou, aby vám připadala víc než pamlsek. To odráží přirozený rytmus kočky. Loví, jedí, upravují a poté spí, aby získali více energie pro další lov. Pokud budete kočku krmit před spaním, bude sytá a bude chtít spát, aby získala energii na další lov. Bude také trénovat vaši kočku, aby věděla, že pozdní večerní jídlo znamená spát.
  • Můžete si také koupit časované krmítko, které jim uprostřed noci uvolní jídlo. Místo toho, aby vás vaše kočka vzbudila, se místo toho naučí chodit do své misky sama.
 3. Obrázek s názvem Bavte se s kočkou Krok 15

  3 Hrajte si s nimi. Jedním z hlavních důvodů, proč může být vaše kočka v noci vzhůru, je to, že se nudí. Pokud je vaše kočka celý den sama, bude si chtít hrát a vydat trochu energie, když budete doma. Zkuste si udělat čas na hraní se svou kočkou každý den. Přetáhněte hračku po podlaze a nechte ji pronásledovat. Můžete jim dokonce dát něco rušivého, s čím si mohou hrát sami. Dokud využije část své vybudované energie, bude v noci pravděpodobněji lépe spát.
  • Pořiďte si hračky, které napodobují pohyb zvířat, jako jsou ptáci nebo myši. Hrajte aport s pingpongovými míčky nebo chlupatými hračkami pro myši. Můžete dokonce nechat hračky venku s kočičím dnem, aby si mohla hrát sama, když nejste poblíž.
  • Hrajte si se svou kočkou, dokud se zdá, že ji to neomrzí. To zajistí, že bude každou noc lépe spát.
  • Pokud je vaše kočka společenská, zkuste začlenit dobu hraní s ostatními kočkami. Můžete také získat další kočku, která jí pomůže být během dne aktivnější.
 4. Obrázek s názvem Zastavte kočku před drápáním nábytku Krok 5

  4 Zastavte je v kousání. Pokud vaše kočka ráda kouše prsty nebo prsty, zkuste ji odradit od toho, aby se to dělo v noci. Než půjdete spát, úplně se přikryjte prostěradlem nebo dekou. Můžete také nosit ponožky na nohou, aby vaše kočka neviděla, jak se vaše prsty pohybují a myslí si, že jsou kořistí. Dejte jí něco jiného, ​​co by mohla okusovat.
  • Umožněte jí přístup ke kočičím hračkám, sisalovým koulím, škrabadlům nebo čemukoli, co ráda žvýká.
 5. Obrázek s názvem Discipline Cats Step 15

  5 Buď pevný. Nezaváhejte při rozhodování o své kočce. Pokud se rozhodnete ji zavřít, ať už z ložnice nebo z celé řady místností v domě, držte se svého plánu. Jakmile kočka pochopí, že máte na mysli podnikání, s novým uspořádáním si potrpí. Pokud vstoupíte dovnitř, kočka ví, že věci jsou po celou dobu v pořádku tak, jak chtěla. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje kočka mi chodí po hlavě, vtírá si obličej do mého a v noci hlasitě mňouká. Jak ho přimět, aby mě nechal na pokoji? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud je starší kočka, nechte ho zkontrolovat veterinářem v případě, že má zdravotní problém, který ho probouzí. Pokud je fit a zdravý, pak by to mohly být vaše pokusy odstrčit ho a odměnit toto chování, a tak je schopen pokračovat. Je důležité, abyste úplně ignorovali všechny pokusy o získání vaší pozornosti, což by mohlo znamenat přikrytí hlavy polštářem! Pokusy kočky získat pozornost se bohužel zhorší, než se zlepší, takže buďte připraveni dlouho ležet.
 • Otázka Moje kočka chodí přes den a večeří pozdě v noci. Ignoroval bych ho, ale probudil mého nájemníka. Co můžu dělat? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud se probudíte a věnujete kočce pozornost, chování se zhorší, takže je nutné ho ignorovat. Pokud je to možné, nechte nájemce zavřít dveře do ložnice, aby kočka nemohla získat přístup. Pokud kočka škrábe na dveře do ložnice, zkuste vedle dveří umístit plechovku stlačeného vzduchu, například Petsafe SSScat. To se aktivuje pohybem a uvolní spritz vzduchu, kdykoli se kočka přiblíží ke dveřím, a odradí ho od toho.
 • Otázka Moje kočka se vždy chce škrábat na dveře ložnice. V noci však musí zůstat v mé ložnici. Zkoušel jsem ji postříkat vodou, ale nepomohlo to. Také ji krmím před spaním. Nějaké nápady? Dan Peckford Možná bude muset použít odpadkový box. Mohli byste ji zkusit nakrmit dříve, aby měla čas strávit se a použít postel před spaním. Pak se můžete pokusit poskytnout své kočce aktivity, které by ji zaměstnávaly po celou noc. Zkuste pamlsek. Jakmile je vaše kočka naplněna pamlsky, bude usilovně pracovat na tom, aby je všechny dostala ven, což může trvat několik hodin. Po tomto cvičení bude s největší pravděpodobností připravena na dlouhý spánek.
 • Otázka Platí to i pro koťata? Ano. Ve skutečnosti, pokud to dělá kotě, je lepší postupovat podle těchto kroků hned od netopýra. To určí, že později nebudete mít žádné stejné problémy.
 • Otázka Když se moje kočka poškrábe na dveřích ložnice, aby mohla vstoupit, postříkám ji vodou. Je to dobrý odstrašující prostředek? Pokud to funguje. Můžete se také pokusit ji odměnit, pokud neškrábe. Nakonec to pro ni klikne.
 • Otázka Moje kotě neustále mňouká celou noc. Pustil jsem ji do své ložnice, ale pak se poškrábala na dveře a začala znovu mňoukat. Co mám dělat? Abyste tomu zabránili, neměli byste ji pouštět do své ložnice, i když hlasitě mňouká u dveří. Nakonec vás nechá spát, když budete spát. Pokud se s tím potýkáte, možná je nejlepší ji zavřít do místnosti, když spíte (s jejím odpadkovým boxem, jídlem, vodou atd.), Aby odešla sama, zatímco vy spíte.
 • Otázka Moje kočka začne mňoukat kolem 4:30 nebo 5:00 ráno. Co můžeme udělat, abychom zastavili mňoukání tak brzy? Zkuste nastavit boxový ventilátor před dveřmi do ložnice. To přehluší mňoukání. Před dveře můžete také dát něco, co se kočkám nelíbí: pásku, fólii nebo vinylovou podložku vzhůru nohama, s ušlechtilými kousky nahoře.
 • Otázka Jak mohu zabránit své kočce, aby se během noci několikrát poškrábala a probudila mě? Když to udělá, nakrmím ji a většinou má hlad. Pokud jde o to, že má hlad, naplňte jí misku s jídlem, než půjdete spát, a také ji naplňte vodou. Když se uprostřed noci probudíte a nakrmíte ji, pošlete jí zprávu, že vás může probudit. V podstatě ji za to odměňujete.
 • Otázka Moje kotě mě probouzí jako velmi láskyplné. Není to jediná kočka a ostatní 3 to nedělají, co mám dělat? Proč v tomto případě ráno nezamknete kočky z místnosti? Samozřejmě ne hrubě, bylo by to jen na dobu, kterou potřebujete k opětovnému spánku. Zní to, jako by to byla nejlepší možnost, a váš malý by nebyl osamělý, protože má další 3 kamarády!
 • Otázka Moje kočka ráda jedí ve společnosti. Když tedy chce v 6 hodin ráno jídlo, začne mňoukat, i když už nemá jídlo. A nemůžeme ho ignorovat, protože bude mňoukat hodiny. Co děláme? Zkuste použít automatický podavač, který dává malé porce v různých denních dobách. Bude pravidelně takto překvapen a bude cítit menší potřebu mňoukat jídlo. Také se ujistěte, že s ním během dne strávíte pár minut sem a tam na hraní a interakci. Pokud vás budí, zavřete dveře ložnice, aby nebyl slyšet.

Populární Problémy

Matrace je pokryta prostěradly na vaší posteli, ale měla by být pravidelně čištěna. Kontrola pokynů k péči na podložce na matraci a výběru způsobu čištění podle toho, z čeho je podložka vyrobena, může udržet váš ...

Jak otevřít láhev vína botou. Představte si, že pořádáte večírek a jste připraveni podávat svým hostům víno. Přesto si uvědomíte, že jste ztratili nebo zapomněli vývrtku. Existuje jeden způsob, který vína Mirabeau doporučují pro ...

Aryna Sabalenka a Jessica Pegula se v úterý setkají v 16. kole Western & Southern Open v New Yorku. Půjde o první setkání této dvojice na turné WTA.

Jak zmenšit těžká stehna. V naší kultuře založené na image je snadné zapomenout, že každý má na svém těle něco, co se mu nelíbí a že důležitou součástí osobního štěstí je naučit se přijímat to, jak vypadáme. Tento...

Sania Mirza uvedla, že současný tenisový systém vyžaduje mnoho administrativních změn. Sania Mirza získala ve své kariéře šest grandslamových titulů.

Plank je nezbytným cvičením, pokud chcete vybudovat silné jádro. Základní cvičení zpochybňuje vaše jádro, ale může vás nudit. Existuje však mnoho variací, které vás zajímají a znesnadňují samotné prkno ....