Jak udržet jedinou fretku šťastnou

Fretky jsou hraví mazlíčci, kteří spolu vycházejí stejně dobře jako ve skupinách. Chov jedné fretky se příliš neliší od chovu více fretek. Fretky jsou chytré a sociální. Bez přátel budou potřebovat více interaktivního času na hraní a čas mimo klec, aby se s vámi spojili. Hraní her s vaší fretkou, poskytování zásobníků na obohacení, ve kterých si mohou hrát, a zajištění toho, aby váš chlupatý roztomilý společník měl bezpečný a šťastný domov, to vše pomůže zachovat dobrý pocit vaší jediné fretce.Část 1 ze 3: Hrajte si se svou fretkou

 1. 1 Vyhraďte si každý den čas na hraní. Fretky potřebují velkou pozornost a každý den by jim mělo být věnováno značné množství času mimo klec. Ujistěte se, že máte alespoň hodinu na každodenní hraní s fretkou, protože příliš mnoho času v kleci může vést ke stresu a nemoci.
  • Fretky jsou velmi inteligentní a aktivní, takže se musíte zapojit do hry. To je zvláště důležité pro jednotlivé fretky, které se mohou nudit bez společníka. Každý den si udělejte čas na hraní se svou fretkou způsoby, které nabízejí fyzickou i duševní stimulaci.
  • Jednotlivé fretky vyžadují více pozornosti než fretky chované ve dvojicích nebo skupinách. Hodina je minimální doba, kterou byste měli denně hrát se svou fretkou.
 2. 2 Pomocí ručníku vytvořte hru. Vezměte starý ručník a kroutte jím kolem své fretky, aby je zaujal. Vaše fretka začne pronásledovat ručník. Když se chytnou hrany, můžete táhnout svoji fretku po místnosti. Jakmile se pustí, začněte celou hru znovu.
  • Tato hra funguje také s hračkami ve stylu lana, které jsou k dostání ve většině obchodů s domácími zvířaty.
 3. 3 Přehrát značku. Fretky rády pronásledují a rády se nechají pronásledovat. Díky tomu je tag perfektní hrou pro sólovou fretku. Pronásledujte svou fretku po místnosti a jemným poklepáním na hlavu nebo tělo ji označte. Poté začněte prchat před svou fretkou a nechte se chytit. Jděte tam a zpět tolik, kolik jste vy a vaše fretka ochotni.
  • Aby byla hra pro vaši fretku zábavnější, padněte na ruce a kolena. Tím se dostanete blíže k jejich úrovni.
  • Fretky jsou proslulé kousače prstů, takže při hře, kde vás má chytit vaše fretka, určitě noste boty s uzavřenou špičkou.
 4. 4 Mějte doma spoustu hraček. Stejně jako psi nebo kočky si fretky rádi hrají s hračkami. Budou je tahat, pronásledovat a žvýkat. Mějte kolem domu několik tvrdých gumových míčků, lanových hraček a dalších pevných hraček, které vaše fretka může přinést během hry.
  • Hračky nemusí být vyrobeny speciálně pro fretky. Mnoho hraček pro psy a kočky bude fungovat. Jen se ujistěte, že hračky jsou dostatečně silné a pevné, aby je vaše fretka nemohla přežvýkat, a dostatečně malé, aby je vaše fretka mohla pohybovat.
  • Ujistěte se, že jste vždy tam, abyste dohlíželi na to, když představíte své fretce novou hračku. Chcete se ujistit, že si vaše fretka bude s hračkou bezpečně hrát a že z ní nepolyká žádné kousky.
 5. 5 Skrýt pamlsky kolem domu. Skrývání pamlsků umožňuje vaší fretce napodobit některé lovecké chování. Tato hra zpochybňuje jejich mysl a zároveň je udržuje aktivní. Dejte pár lahůdek pro fretky do různých oblastí kolem vašeho domu, například do rohu nebo pod nějaký nábytek. Poté nechte svou fretku pobíhat a najít je.
  • Je to skvělá hra pro jednotlivé fretky, protože nemusí soutěžit o pamlsky.
  reklama

Část 2 ze 3: Výroba obalů na obohacení fretek

 1. 1 Postavte kopací box. Vezměte plastový úložný koš nebo dětský bazén a naplňte jej 10 až 13 cm špínou nebo dlouhozrnnou rýží. Schovejte hračky a pamlsky do koše a nechte svou fretku kopat, aby našla skryté poklady.
  • Pokud se rozhodnete použít rýži, ujistěte se, že není okamžitá. Okamžitá rýže může způsobit ucpání střev, pokud je polykáte nevařená.
 2. 2 Vytvořte míčovou jamku. Podobně jako v kopacím boxu umožňuje míčová jáma vaší fretce hrát si a zkoumat nové povrchy. Přidejte vrstvy pingpongových míčků do skladovacího koše a některé oblíbené hračky vaší fretky. Potom jednoduše nechte svou fretku prozkoumat.
  • V koši by mělo být dost koulí, aby se mezi nimi mohla pohybovat vaše fretka, ale ne tolik, aby byly zcela ponořeny.
 3. 3 Použijte arašídy k balení kukuřičného škrobu. Balení arašídů je pro vaši fretku další skvělou možností, jak si s ní hrát. Jen nezapomeňte použít odrůdu kukuřičného škrobu místo polystyrenu. Ty se rozpouštějí ve vodě a při žvýkání a polykání nezpůsobí střevní blokády. reklama

Část 3 ze 3: Udělejte ze svého domova fretku přátelskou

 1. 1 Váš dům bude chráněn před fretkami . Fretky se mohou kousat a drápat skrz váš dům a jsou náchylné k uvíznutí v těsných oblastech. Přesuňte všechny položky, které by vaše fretka mohla žvýkat nebo polykat, na bezpečné místo a přidejte západky do nízko položených skříněk a zásuvek. V případě nebezpečí, která nelze přesunout, je co nejlépe zablokujte.
  • Pokud máte například pohovku s dřevěnými nohami, můžete zvážit výměnu nohou za odolnější materiál, jako je kov.
  • Elektrické kabely a zásuvky jsou vážným nebezpečím, proto se ujistěte, že jsou všechny zcela zakryté. Můžete také použít odstrašující sprej, abyste udrželi fretky mimo elektrická nebezpečí.
  reklama

Před vypuštěním fretky navíc zajistěte, aby byla veškerá voda včetně toalety, myčky a pračky zcela zavřená.

 1. 1 Vypusťte svou fretku z klece každý den. Kromě aktivní doby hraní dopřejte své fretce pár hodin mimo její klec, aby ji každý den prozkoumala. To je zvláště důležité pro jednotlivé fretky, které nemají žádné přátele, se kterými by si mohli hrát po celý den. Celkově by měla být fretka mimo klec každý den minimálně čtyři hodiny, ale čím více času se dostanou ven, tím lépe.
  • Nemusíte se svou fretkou aktivně honit nebo si s ní hrát po celou dobu, kdy je mimo klec. Ujistěte se však, že mají přístup k hračkám, stejně jako k jídlu a vodě, když jsou venku, aby se mohli stimulovat.
 2. 2 Dopřejte své fretce útulnou klec. Jedna fretka potřebuje klec s prostorem na hraní a odpočinkem. Mnoho majitelů fretek si z tohoto důvodu vybírá dvě příběhové klece. Udržujte jídlo, vodu a útulnou houpací síť nahoře, aby si vaše fretka odpočinula, a dejte do ní hračky, odpadkový koš a překážky, jako jsou pvc trubky a hrací stany, aby se vaše fretka mohla zabavit.
 3. 3 Dávejte pozor na uschování chování. Fretky milují schovávání věcí a jednotlivé fretky mají často mnoho úkrytů. Mezi jejich oblíbené položky patří jídlo, ponožky, lepenkové rohlíky, propisky, brambory, peníze a klíče. Není nic, co byste mohli udělat, abyste zabránili fretce v ukrývání, ale měli byste bedlivě sledovat chování při stasingu, když jsou mimo klec. Pokud najdete skrýš fretky, odstraňte všechny nebezpečné předměty.
  • Některé ukryté zboží, jako jsou papírové role toaletního papíru, se může zaseknout na vaší fretce a ztěžuje jim vidění nebo pohyb, což může vést k tomu, že se budou chovat nestandardně a ublížit si.
  • Jiné ukryté předměty, jako jsou tužky a vložky do bot, by mohly v případě náhodného požití způsobit překážky v jejich trávicím traktu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Svítidlo: Grigor Dimitrov vs. Alex BoltDominic Thiem by případně mohl předstihnout Rafaela Nadala v žebříčku a ukončit sezónu jako světová dvojka. Nadal však prohlásil, že do svého rozpisu nepřidá další akce, jen aby si zajistil vyšší umístění.

Jak chránit nábytek před psy. Existuje několik důvodů, proč psi mohou kousat nebo poškodit váš nábytek. Patří sem separační úzkost, stres a nuda. (V161536_b01). 8. září 2020. Někdy psi budou žvýkat nábytek jako způsob, jak ...Nóbl goths jsou gotickou podmnožinou, která kombinuje morbidní a skličující estetiku s vkusným oblečením a kulturou. Být nóbl goth je víc než jen to, jak se oblékáte: je to také o tom, jak jednáte a čím se obklopujete. Pokud byste chtěli obchodovat ...