Jak vyrobit křídovou barvu

Existují dva druhy křídových barev: omyvatelný druh, který můžete použít na chodník, a stálý druh, který můžete použít na nábytek. K výrobě omyvatelného druhu barvy budete muset jako základ použít křídu nebo kukuřičný škrob. K vytvoření trvalého druhu budete potřebovat něco odolnějšího, jako je sádra z Paříže. Výroba vlastní barvy vyžaduje více úsilí než běžet do obchodu a nějaké si koupit, ale může vám ušetřit spoustu peněz!

Metoda 1 ze 4: Výroba jednoduché omyvatelné barvy

 1. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 1

  1 Vyberte si křídu. K tomu nejlépe funguje silná chodníková křída. Můžete také použít běžnou křídu, jakou používají učitelé na tabuli. Pokud chcete něco živějšího, můžete zkusit jemné křídové pastely ( ne druh oleje).
  • Tato metoda vytvoří omyvatelnou křídu na chodníku. Nebude to fungovat na nábytku nebo kutilských tabulích.


 2. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 2

  2 Křídu rozemelte na prášek. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, by bylo pomocí struhadla na jídlo. Pokud nemáte po ruce žádné struhadlo, vložte křídu do igelitového sáčku a poté ji rozdrťte kladivem, dokud nebude jemná a práškovitá.
  • Pokud používáte struhadlo na potraviny, ujistěte se, že to není ten, se kterým skutečně vaříte. Použijte samostatný.
 3. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 3

  3 Křídu smíchejte s trochou vody. Nalijte práškovou křídu do plastové nádoby. Vmíchejte až ½ šálku (120 mililitrů) vody. Pokud jste použili běžnou křídu nebo křídový pastel, zkuste místo toho 1/4 až 1/3 šálku (60 až ml ml).
  • K tomu skvěle poslouží plastové nádoby na potraviny a čisté, prázdné nádoby od jogurtu.
  • Pokud je barva příliš řídká, přidejte ještě křídu. Pokud je barva příliš hustá, přidejte trochu vody.
 4. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 4

  4 Použijte barvu. Namočte štětec do barvy a poté nakreslete návrhy na chodník nebo příjezdovou cestu. Nechte barvu zaschnout a pak se divte své kresbě. Chcete -li vyčistit chodník nebo příjezdovou cestu, jednoduše je spláchněte vodou. reklama

Metoda 2 ze 4: Výroba omyvatelné barvy s kukuřičným škrobem

 1. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 5

  1 Do misky vložte 6 polévkových lžic (45 gramů) kukuřičného škrobu. Tento recept je skvělý na výrobu omyvatelné barvy na chodník. Nedoporučuje se pro nábytek nebo kutilské tabule.
  • Pokud nemůžete najít kukuřičný škrob, hledejte místo toho kukuřičnou mouku (ale ne kukuřičná mouka).
 2. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 6

  2 Do kukuřičného škrobu pomalu vmíchejte trochu studené vody. Budete potřebovat o něco méně než ¼ šálku (60 mililitrů) vody. Šlehačem promíchejte, dokud se kukuřičný škrob nerozpustí. Nepřimíchávejte však, jinak kukuřičný škrob začne tuhnout. Pokud můžete z šlehače pokapat vodu z kukuřičného škrobu, jste připraveni na další krok.
 3. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 7

  3 Vmíchejte trochu potravinářského barviva. Můžete použít buď tekutý nebo gelový druh. Místo toho můžete také použít tekutý akvarel. Kolik přidáte, je zcela na vás. Čím více přidáte, tím bude barva tmavší a hlubší. Začněte několika kapkami a uvidíte, jak se vám to líbí.
 4. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 8

  4 Použijte barvu. Ponořte štětec do barvy a poté namalujte návrhy na váš chodník nebo příjezdovou cestu. Nechte zaschnout a obdivujte svou práci. Až budete hotovi, jednoduše jej smyjte vodou.
  • Přestože je tato barva omyvatelná, může obarvit světlé povrchy. Buď opatrný!
  reklama

Metoda 3 ze 4: Výroba malby na tabuli spárovací hmotou

 1. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 9

  1 Připravte si povrch na malování. Tento recept rychle schne; nebudete moci uložit barvu pro pozdější použití. Nechte si zakrýt pracovní plochu a rozložit štětce. Pokud je povrch, který budete malovat, třeba brousit nebo vyčistit, proveďte to nyní.
  • Tento recept je ideální pro výrobu tabulek pro kutily.
  • Tento recept můžete použít i na malování nábytku.
 2. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 10

  2 Smíchejte trochu malty s vodou. Do mixovací nádoby vložte 2 polévkové lžíce (30 gramů) nebroušené spárovací hmoty. Vmíchejte 1 polévkovou lžíci (15 mililitrů) studené vody. Chcete, aby konzistence byla hladká.
  • Nádoba musí být dostatečně velká, aby pojala alespoň 1 šálek (240 mililitrů).
 3. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 11

  3 Do maltové směsi vmíchejte trochu barvy. Do zálivkové směsi nalijte 1 šálek (240 mililitrů) latexu nebo akrylové barvy. Dobře promíchejte, dokud nebude konzistence hladká. Budete muset míchat asi 5 minut.
 4. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 12

  4 Naneste dvě vrstvy barvy. První štětec naneste štětcem nebo pěnovým štětcem. Nechte několik hodin zaschnout a poté naneste druhou. Můžete použít akrylovou nebo latexovou barvu.
  • Pokud malujete kutilskou tabuli, zvažte použití tmavě zelené nebo černé barvy.
 5. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 13

  5 Nechte barvu 3 dny zaschnout. Tohle je velmi důležité. Pokud použijete svůj povrch příliš brzy, barva se může odlepit nebo ztuhnout.
 6. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Step 14

  6 Upravte povrch, pokud jej používáte jako tabuli. Pokud plánujete používat svůj povrch jako skutečnou tabuli, měli byste jej připravit. Chcete -li tabuli natřít základním nátěrem, jednoduše potřete celý povrch kouskem křídy a poté jej setřete suchým hadříkem.
  • Tento krok přeskočte, pokud jste namalovali kus nábytku, na který neplánujete psát.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Vyzkoušejte jednoduché recepty

 1. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 15

  1 Vytvořte základní recept s Plaster of Paris. Smíchejte 2½ polévkové lžíce (31 gramů) sádry a 1 polévkové lžíce (22,5 mililitrů) studené vody. Vmíchejte 1 šálek (240 mililitrů) latexové barvy.
 2. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Step 16

  2 Vytvořte nátěr, který může způsobit stres, uhličitanem vápenatým. Zkombinujte 2 polévkové lžíce (25 gramů) uhličitanu vápenatého s 1 polévkovou lžící (15 mililitrů) vody. Vmíchejte to do 1 šálku (240 mililitrů) latexové barvy.
  • Tato barva funguje dobře v postřikovačích barev.
  • Tato barva je skvělá pro malování nábytku a jeho následné roztírání brusným papírem.
  • Prášek uhličitanu vápenatého najdete v obchodech se zdravou výživou a online.
 3. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Step 17

  3 Vyrobte trvanlivý nátěr uhličitanem vápenatým i sádrou. Smíchejte 2 polévkové lžíce (25 gramů) prášku uhličitanu vápenatého, 2 polévkové lžíce (25 gramů) sádry a 2 polévkové lžíce (30 mililitrů) studené vody. Přidejte 2 šálky (475 mililitrů) latexové barvy a dobře promíchejte.
  • Tato barva odolná. Snadno se nepoškrábe ani neobtěžuje.
 4. Obrázek s názvem Make Chalk Paint Krok 18

  4 Jedlou sodu používejte opatrně. Jedlá soda je snadněji dostupná než uhličitan vápenatý a sádra z Paříže. Výsledná povrchová úprava je však velmi zrnitá. Pokud vám textura nevadí, můžete si připravit křídovou barvu jedlou sodou tak, že ⅓ šálku (60 gramů) jedlé sody rozmícháte do ⅔ šálků (160 mililitrů) barvy.
  • Pokud je barva příliš hustá, zkuste rozpustit ½ šálku (90 gramů) jedlé sody ve 3 polévkových lžících (45 mililitrů) vody a poté jej přidat do 1 šálku (240 mililitrů) latexové barvy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu přidat esenci, která se mi líbí, takovou vanilkovou esenci? Ano, to by byl skvělý nápad! Zkuste však místo extraktu použít esenciální olej. Extrakt může odbarvit barvu.
 • Otázka Je barva hustá a jasná? Může to záviset na tom, co do toho vložíte. Barva vyrobená z práškové křídy a vody bude řídká a bledá. Barva vyrobená ze spárovací hmoty a barvy bude hustší a jasnější.
 • Otázka Mohu použít křídovou barvu na papír? Ano, ale může to být nepořádek, protože papír nebude schopen dobře absorbovat vodu.
 • Otázka Mohu utěsnit křídovou barvu a vytvořit tak trvalejší kus? Ano, udělal jsem to. Začal jsem s interiérovou bílou základní barvou. Zatímco povrch byl ještě mokrý, zabrousil jsem křídou na chodníky svých dětí, rozprostřel ji na mokrý natřený povrch a poté ji promíchal prsty. Jakmile jsem skončil, nechal jsem to zaschnout. K mému překvapení to ve skutečnosti zůstalo na místě. Přesto bych neexperimentoval na ničem, čeho se bojíte zničit.
 • Otázka Proč musím před přidáním lepidla přidat vodu? Voda způsobuje, že je viskóznější a snáze se s ní pracuje, než aby se do velmi suché hmoty dávala opravdu hustá hmota a nechala se hrudkovatět.
 • Otázka Co když potřebuji jinou barvu křídové barvy? Pokud nemůžete najít požadovanou barvu, můžete místo toho zkusit míchat barvy. Může být jednodušší to udělat, když je křída stále v práškové formě, než přidáte tekutinu.
 • Otázka Učiní vinice barvu silnější, jako je tomu u barviva na velikonoční vajíčko? Spíš ne. Bohužel většina křídových barev schne mnohem lehčeji. Pokud používáte recept na práškovou křídu, zkuste použít měkký křídový pastel (nikoli druh oleje). Barva bude jasnější.
 • Otázka Mohu touto směsí natřít nábytek? Nábytek můžete natřít barvou na spárovací hmotu. Můžete také použít recepty s uhličitanem vápenatým, sádrou a jedlou sodou. Barva vyrobená z kukuřičného škrobu a práškové křídy nebude fungovat.
 • Otázka Je tato věc bezpečná pro stranu domu? Pokud chcete, aby se barva smyla, použijte recept s práškovou křídou nebo kukuřičným škrobem. Pokud chcete, aby to bylo trvalé, můžete zkusit recept pomocí malty, uhličitanu vápenatého nebo sádry.
 • Otázka Můžete použít barvu na umělecké plátno? Dvě z nejčastěji používaných barev pro umění na plátně jsou olejové a akrylové barvy. Akryl přichází díky svým příznivým vlastnostem jako oblíbený produkt všech dob; snadno se s ním pracuje a rychle schne. Olejová barva je dalším vítězem díky své husté, lepivé konzistenci, je to perfektní recept na barvu spárovaný krásně s plátnem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Smícháním různých barev křídy vytvoříte novou barvu.
 • Pokud máte prodej ve dvoře, použijte šipky namalované křídou k nasměrování potenciálních zákazníků po chodníku k vašemu domu.
 • Vytvořte obzvláště umělecký kurt na hopkání s řadou různých barev.
 • K psaní zpráv na tabuli použijte křídovou barvu. Vytvářejte seznamy úkolů nebo inspirativní zprávy.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Výroba jednoduché omyvatelné barvy

 • Křída na chodník
 • Struhadlo na sýr
 • Malá nádoba na míchání
 • Míchací náčiní
 • Štětce

Výroba omyvatelné barvy s kukuřičným škrobem

 • Kukuřičný škrob
 • Voda
 • Potravinářské barvivo
 • Malá šlehací metla
 • Malá nádoba na míchání
 • Štětce

Výroba malby na tabuli spárovací hmotou

 • Nepískovaná spárovací hmota
 • Voda
 • Latexová nebo akrylová barva
 • Nádoba na míchání
 • Míchejte tyčinku
 • Štětce nebo pěnové štětce


Populární Problémy

Roger Federer před návratem na turné ATP na Ženevském Open prozradil, že stále má určité pochybnosti o svém těle a celkové úrovni hry.

Přehled 5 nejlepších grandslamových dvouhry mužů za rok 2019.

Jak se připravit před školou P.E. (Dívky). Když si představíte den v P.E. třídy, možná by vás zajímalo, co můžete udělat, abyste byli připraveni na všechny fyzické aktivity, sporty a pocení. Protože ze svého ...

Bývalá světová sedmička Barbara Schettová věří, že Novak Djokovič upevní svůj status GOAT tím, že v příštích letech získá několik dalších grandslamových titulů.

Roger Federer byl renomovaným kanálem zařazen jako nejlepší mužský hráč všech dob jako součást seznamu 10 nejlepších. Jak se dalo očekávat, v seznamu najdou zmínku další dva aktivní hráči - Rafael Nadal a Novak Djokovic.

Adil Kalyanpur Bengaluru, 22. května (IANS) Nejlepší osivo Adil Kalyanpur a nenasazený Nikit M. Reddy z Andhry vstoupili do finále dvouhry chlapců SAT op.