Jak vyrobit náhrdelník

Můžete utratit peníze za efektně vypadající náhrdelník v trendovém obchodě, nebo si ho můžete vyrobit sami pomocí několika nástrojů, času a kreativity. Zkuste navléknout korálky a vytvořit z nich korálkový náhrdelník. Nasaďte přívěsek na řetízek nebo šňůrku a vytvořte přívěsek s náhrdelníkem. Nebo přidejte korálky a přívěsky do více pramenů pro vícepramenný náhrdelník. Vyrobte si náhrdelník pro sebe nebo jako dárek pro někoho výjimečného!Metoda 1 ze 3: Navlékání korálkového náhrdelníku

 1. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 1

  1 Jako základ náhrdelníku použijte drát nebo nit. Drát a nit jsou nejlepší možností pro výrobu korálkového náhrdelníku. Ujistěte se, že můžete korálky nasadit na nit nebo drát.
  • Nitě, jako je nylonová rybářská šňůra, pružná nit nebo trvanlivá polyesterová nebo bavlněná nit ve vámi zvolené barvě. Toto je nejlepší volba pro korálkové náhrdelníky .
  • Drát vyrobený z mědi, hliníku nebo nerezové oceli je také dobrým základem pro navlékání korálků. Některé typy drátů jsou také barevně potaženy, takže je můžete získat v barvě, kterou si vyberete.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 2

  2 Odřízněte drát nebo nit o 15 cm delší, než je délka vašeho náhrdelníku. Stříhání drátu nebo nitě déle, než chcete mít hotový náhrdelník, vám zajistí dostatek materiálu pro práci. V opačném případě může být obtížné zajistit konce. Některé běžné délky náhrdelníků zahrnují:
  • 16,5 palce (42 cm) (také známý jako délka obojku)
  • 18 palců (46 cm) (trefuje se přímo do klíční kosti)
  • 20 palců (51 cm) (klesá těsně pod klíční kost)
  • 24 v (61 cm) (spočívá ve středu hrudníku)
  • 28–29,5 palce (71–75 cm) (padá mezi prsa)
  • 31,5 palce (80 cm) (zasáhne přímo v horní části břicha)
  • 35 palců (89 cm) (sedí těsně nad pupkem)
  • 40 palců (100 cm) (spočívá přímo u pupíku nebo těsně pod ním)
 3. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 3

  3 Vyberte si korálky, které doplní základ vašeho náhrdelníku. K vytvoření náhrdelníku můžete použít jakýkoli typ korálků. Nakupte korálky v sekci dodávky šperků v obchodě s řemeslnými potřebami nebo online. Ujistěte se, že se vám pod otvor na korálcích vejde základní materiál náhrdelníku.
  • Jako výplň nebo jako jemný náhrdelník z korálků použijte rokajl. Rokajly jsou malé korálky, které vyplní drát nebo nit. Jsou skvělé pro vytvoření jemného náhrdelníku nebo pro vyplnění mezer mezi většími korálky.
  • Vyberte si robustní korálky pro náhrdelník. Chunky korálky fungují dobře jako doplněk menších korálků nebo jako hlavní prvek v robustním náhrdelníku. Drát nebo rybářská šňůra funguje nejlépe jako základ pro robustní korálky, protože jsou těžší než normální korálky.
 4. 4 Podle potřeby přivažte konec náhrdelníkové základny kolem 1 konce spony. U korálkového náhrdelníku je volitelná spona. Pokud je náhrdelník dostatečně velký, můžete konce jednoduše spojit dohromady. Nebo použijte humrovou sponu ve vámi zvolené barvě a velikosti. Konec drátu nebo nitě protáhněte koncem spony a zauzlete. Zabráníte tak sklouznutí korálků při jejich navlékání a poté budete mít také první polovinu spony na místě.
  • Pokud je to žádoucí, můžete také umístit krimpovací korálek na drát nebo nit těsně za sponou. To pomůže zajistit to. Omotejte lemovací korálek kolem drátu nebo nitě a zatlačte jej prsty nebo kleštěmi.
 5. 5 Nasuňte své korálky na základnu náhrdelníku. Pokud to používáte, nezapomeňte nejprve uvázat uzel na konec nitě nebo šňůry. Jakmile se rozhodnete, jak ozdobíte základnu náhrdelníku, začněte přidávat korálky na základnu v požadovaném pořadí. Pokračujte v přidávání korálků, dokud nebude základna náhrdelníku plná nebo dokud do ní nebudete přidávat.
  • Pokud například vyrábíte náhrdelník z korálků, přidávejte své korálky, dokud na základně náhrdelníku nebude tolik korálků, kolik chcete! To může znamenat naplnění pramene korálky nebo jen přidání několika korálků do vlákna.
  • Vytvořte vzor svými korálky. Můžete například střídat červené a černé korálky nebo použít kombinaci červené, žluté, zelené a modré v konkrétní sekvenci.
 6. 6 Zajistěte druhý konec náhrdelníku na druhou stranu spony, pokud jej používáte. Jednou z možností poté, co jste navlékli korálky na náhrdelník, je uvázat druhý konec základny náhrdelníku přes druhý konec spony. Udělejte to stejným způsobem jako u první části spony.
  • V případě potřeby můžete za sponu přidat také krimpovací korálek pro větší bezpečnost.
 7. 7 Pokud zajišťujete základnu v kruhu, spojte konce do uzlu. Další možností, jak zajistit náhrdelníky s nitěmi nebo šňůrami, je jednoduše spojit konce do uzlu a zajistit tak náhrdelník. Možná budete chtít uvázat dvojitý nebo dokonce trojitý uzel, abyste si byli jisti, že je náhrdelník zajištěný. Poté odstřihněte přebytečnou nit nebo šňůru 0,5 palce (1,3 cm) od uzlu.
  • Pokud jste se rozhodli pro natahovací nit jako základ pro korálkový náhrdelník, pak je to skvělá volba.
  • Můžete to také udělat, pokud jste udělali náhrdelník dostatečně velký, aby se snadno vešel přes hlavu. Náhrdelníky, které jsou 24 palců (61 cm) nebo větší, vám obvykle snadno padnou na hlavu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výroba náhrdelníku s přívěskem

 1. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 8

  1 Jako základ náhrdelníku s přívěskem vyberte materiál řetízku nebo šňůry. Jako základ náhrdelníku s přívěskem můžete použít řetízek nebo látkovou šňůru. Možnosti najdete v sekci výroby šperků ve svém místním obchodě s řemeslnými potřebami.
  • Zkuste použít řetěz vyrobený z mědi, stříbra, nerezové oceli, zlata nebo hliníku v tloušťce podle vašeho výběru pro jednoduchou a trvanlivou možnost.
  • Konopí nebo nylonová šňůra také funguje dobře na přívěsek náhrdelník.
 2. 2 Řetěz nebo šňůru ustřihněte na požadovanou délku náhrdelníku. Náhrdelník můžete zkrátit tak, aby jeho nejnižší bod byl přímo uprostřed klíční kosti, nebo se rozhodnout pro ultra dlouhý náhrdelník, který sahá až k pupíku. Při výběru délky zvažte svůj design a osobní preference. Pomocí ostrých nůžek přestřihněte šňůru nebo nůžky na drát rozřízněte řetěz. Některé běžné délky náhrdelníků zahrnují:
  • Noste svůj přívěsek jako obojek 16 cm (42 cm).
  • Vytvořte standardní náhrdelník o délce 18 palců (46 cm) pro přívěsek, který zasáhne přímo na klíční kost.
  • Pro středně dlouhý náhrdelník vyrobte náhrdelník 28 palců (71 cm).
  • Zkuste si vyrobit náhrdelník 40 palců (100 cm) pro ultra dlouhý kousek, který padne přímo na pupík nebo těsně pod něj.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 10

  3 Vyberte přívěsek jako ohnisko pro náhrdelník. Přívěsky jsou nejjednodušší typ výroby náhrdelníku. Vše, co musíte udělat, je nasunout přívěsek na řetízek nebo šňůru a poté řetízek nebo šňůru zajistit sponou nebo uzlem. Vyberte si přívěsek, který doplní základnu náhrdelníku a všechny další prvky, které jste do něj přidali. V obchodech se šperky můžete najít spoustu různých typů přívěsků nebo si vyrobit vlastní přívěsek.
  • Zkuste si na náhrdelníku vyrobit druzy přívěsek pro jiskřivý krystalový prvek.
  • Vytvořte si speciální přívěsek na dovolenou, například přívěsek ke Dni Země.
  • Pro přírodní přívěsek vyvrtejte díru do mušle, skály nebo kousku plážového skla.
 4. 4 Nasuňte přívěsek na základnu náhrdelníku. Přidejte přívěsek na řetízek nebo šňůrku. Zasuňte jej do středu řetězu nebo šňůry. Můžete také přidat jakékoli další prvky návrhu, které chcete zahrnout.
  • Pokud je to žádoucí, můžete vedle přívěsku přidat několik akcentních korálků.
 5. 5 Pokud vyrábíte náhrdelník s přívěskem s dlouhou šňůrou, spojte konce uzlem. Pro delší náhrdelníky s přívěskem můžete jednoduše spojit konce do uzlu a zajistit tak náhrdelník. Pokud to děláte, ujistěte se, že vám náhrdelník padne přes hlavu. Možná budete chtít nejprve uvázat dvojitý nebo dokonce trojitý uzel, abyste si byli jisti, že je náhrdelník zajištěný.
  • Náhrdelníky, které jsou 24 palců (61 cm) nebo větší, vám obvykle snadno padnou na hlavu.
 6. 6 Pokud používáte řetízek, použijte sponku na humra. Spony na humry jsou nejoblíbenějším typem zapínání na náhrdelníky, protože jsou bezpečné a snadno se používají, ale můžete si vybrat jakýkoli typ, který se vám líbí, jako je háček S, háček a páčka, magnetický, hlaveň, box, skluzavka nebo rybářský háček spony. Nezapomeňte také vzít v úvahu barvy vašich náhrdelníků.
  • Uchopte 1 skokových kroužků poblíž otvoru 1 párem kleští. Poté pomocí druhé dvojice kleští uchopte druhou stranu skokanského prstence vedle otvoru. Pomocí kleští otevřete kroužek 0,25 palce (0,64 cm).
  • Vložte konec 1 skokového kroužku přes konec řetězu a zapněte jej.
  • Zavřete skákací kroužek kleštěmi. Pokuste se zarovnat konce skokového kruhu tak, aby byly blízko a dokonce navzájem.
  • Opakujte pro druhou stranu. Poté, co dokončíte připevnění 1 strany spony, opakujte stejný postup pro druhý konec základny náhrdelníku.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytvoření vícepramenného náhrdelníku

 1. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 14

  1 Rozhodněte se, kolik vláken chcete vytvořit. Počet pramenů ve vašem náhrdelníku má velký vliv na to, jak vypadá. Můžete jít například s náhrdelníkem se 2 prameny nebo náhrdelníkem se 4 prameny. Zvažte své materiály a jak budou vypadat, pokud uděláte více vláken.
  • Pro klasický vícepramenný design se rozhodněte pro 3 prameny. To je dobrá volba, pokud do drátěného nebo nylonového vlákna přidáváte robustní korálky.
  • Pro odvážný náhrdelník použijte 10 nebo více pramenů. To funguje nejlépe pro náhrdelníky z rokajlu, protože jsou malé a vypadají dobře, když je shromáždíte několik dohromady.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte náhrdelník Krok 15

  2 Vyberte si rokajl pro vícepramenný náhrdelník. Rokajly jsou univerzální a můžete je použít v mnoha různých provedeních náhrdelníků. Vyberte jednobarevný rokajl pro monotónní náhrdelník nebo se rozhodněte pro vícebarevný rokajl pro barevný vzhled. Mějte na paměti, že k výrobě vícepramenného náhrdelníku z perliček budete potřebovat velké množství rokajlu.
  • Navlečte rokajl na 10 nebo více pramenů nití a spojte je dohromady, abyste je mohli nosit jako robustní náhrdelník. Pokud chcete, můžete prameny dokonce upéct, než je zajistíte do smyčky.
 3. 3 Odstřihněte nit nebo šňůru na 61 cm nebo delší prameny. Použijte 2 nebo více pramenů šňůry nebo silné nitě. Ujistěte se, že prameny jsou 61 cm nebo delší, abyste si mohli náhrdelník převléknout přes hlavu, až budete hotovi.
  • Konopná šňůra je dobrou volbou pro výrobu jednoduchého vícepramenného náhrdelníku, ale můžete použít jakýkoli typ šňůry nebo silné nitě.
 4. 4 Navlékněte korálky na každý pramen. Nejprve zavažte uzel na konec svých nití nebo šňůrkových pramenů, aby korálky nesklouzly. Navlékněte korálky na každý z pramenů v požadovaném pořadí.
 5. 5 Podle potřeby přidejte přívěsek nebo více přívěsků na 1 nebo více pramenů náhrdelníku. Pokud chcete vytvořit ohnisko, navlékněte přívěsek na 1 pramen nebo skupinu pramenů. V případě potřeby můžete přidat více než 1 přívěsek. Zasuňte přívěsek nebo přívěsky do středu náhrdelníku.
  • Pokud používáte více přívěsků na více pramenech, zkuste je na střídajících se pramenech mírně vycentrovat. Například přívěsek může být mírně vpravo od středu na 1 vláknu, ve středu na dalším vlákně a mírně nalevo od středu na posledním vlákně.
 6. 6 Dokončete přidávání korálků do každého vlákna. Pokud jste přidali přívěsek, pokračujte v navlékání korálků na každý pramen, dokud nezískáte požadovaný vzhled. Korálky můžete přidat do celého řetězce nebo jen do středu každého vlákna.
 7. 7 Konce spojte do uzlu, abyste zajistili prameny. Možná budete chtít uvázat dvojitý nebo dokonce trojitý uzel, abyste si byli jisti, že je náhrdelník zajištěný. Poté odstřihněte přebytečnou nit nebo šňůru 0,5 palce (1,3 cm) od uzlu.
  • Nasaďte si náhrdelník přes hlavu a vyzkoušejte!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyrobím náhrdelník z mušle? Získejte provázek nebo jiný tenký, dlouhý materiál (nejlépe pružný plast) a prostrčte malou díru dvěma konci skořepiny. Provlékněte jej a opakujte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kratší náhrdelník, jako náhrdelník, bude výraznější, protože bude vynikat na vaší kůži.
 • Než si vyberete jeden, který si chcete vyrobit, zkuste si načrtnout několik různých vzorů náhrdelníků.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Navlékání korálkového náhrdelníku

 • Závit nebo drát
 • Korálky
 • Spona
 • Kleště
 • Nůžky

Výroba náhrdelníku s přívěskem

 • Řetěz nebo šňůra
 • Zatímco
 • Spona (volitelně)
 • Kleště
 • Nůžky

Vytvoření vícepramenného náhrdelníku

 • Šňůra nebo silná nit
 • Korálky
 • Nůžky

Populární Problémy

Jak vypadat dobře s rozpočtem. Vypadat dobře má vliv na to, jak vás ostatní vnímají a jak se k vám chovají. Může vám to pomoci získat vysněnou práci, přilákat romantickou pozornost někoho, koho máte rádi, pomoci vám najít přátele a získat si respekt. Vypadáš dobře...Když najdete dokonalé hodinky, je důležité, aby vám perfektně seděly. Někdy bude nutné odstranit odkazy z hodinkového pásku, aby bylo dosaženo přesného přizpůsobení. V následujícím článku se dozvíte, jak odebrat pásek na hodinky ...Thiem začíná jako drtivý favorit, ale dokáže Chačanov zachvátit monumentální rozrušení a zarezervovat si místo v semifinále?

Jak zlepšit držení těla pomocí veslování. S lehkou činkou a protahovacím cvičením nebo dvěma lze velmi snadno opravit zaoblená ramena. Vše, co potřebujete, je pár minut každé relace dvakrát měsíčně. Oprava ...Státní soupeři Clemson a Jižní Karolína se v sobotu setkají v Palmetto Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.Pohled na hráče s největším počtem titulů ve čtyřhře.