Jak vyrobit práškový cukr

Vaše sušenky jsou téměř připravené k ledu, ale váš pytel moučkového cukru má jen několik smutných skvrn prachu. Než vyběhnete do obchodu, zkontrolujte svoji spíž. Můžete si vyrobit vlastní práškový cukr pouze ze dvou přísad: krystalového cukru a kukuřičného škrobu.

Ingredience

 • 1 šálek (200 g) cukru
 • 1½ lžičky (7,5 ml) kukuřičného škrobu (doporučeno)


Část 1 ze 2: Míchání cukru v prášek

 1. Obrázek s názvem Vytvořte práškový cukr Krok 1

  1 Vyberte si mixér nebo mlýnek na koření. Mějte na paměti, že cukr může poškrábat plast nebo slabé sklo. Vysoce výkonný mixér je nejrychlejší a nejefektivnější volba, ale jakýkoli mixér nebo mlýnek na koření to zvládne.
  • Mlýnek na koření nebo mlýnek na kávu - což je v podstatě stejný nástroj - nasává příchutě ze surovin, které mele. Před použitím na cukr jej důkladně očistěte.
  • Mnoho kuchyňských robotů ano ne práce, možná kvůli jejich velké velikosti. Můžete to zkusit na svém stroji, ale můžete skončit se superjemným cukrem nebo nerovnoměrným mixem superjemného a prášku.
 2. 2 Vysušte zařízení. Otřete vnitřek mixéru nebo mlýnku na koření suchým hadříkem. Jakákoli zbytková vlhkost z posledního máchání způsobí, že se cukr přilepí do stran.
 3. 3 Změřte bílý granulovaný cukr. Smíchejte maximálně 1 až 1½ šálku (200–300 g) v průměrném mixéru nebo 2 šálky (400 g) v vysoce výkonném mixéru. Nic víc může blokovat ostří v práškování veškerého cukru. V případě mlýnku na koření přidejte tolik, kolik se pohodlně vejde, a ponechte malý prostor.
  • Pro svůj první pokus předpokládejte, že z 1 šálku krystalového cukru vznikne 1 šálek moučkového cukru. Silný mixér může být schopen rozebrat téměř na polovinu objemu, ale bude snadné jej více rozemlít, pokud narazíte na tento „problém“ dokonale moučkového cukru.
 4. 4 Přidejte kukuřičný škrob (doporučeno). Tento krok je povinný pro výrobu glazur a polevy, protože zahušťuje cukr na správnou pastu. I u jiných receptů pomůže škrob zabránit tomu, aby se práškový cukr shlukoval v důsledku absorpce vlhkosti. Na každý šálek (200 g) cukru přidejte 1½ čajové lžičky (7,5 ml) kukuřičného škrobu.
  • Tento poměr je velmi blízký 3% směsi používané v komerčním práškovém cukru. Zatímco většina online pokynů k práškovému cukru vyžaduje více kukuřičného škrobu, výsledek se může v receptech chovat nepředvídatelně nebo může mít horší chuť.
  • Arrowroot prášek je dobrou náhradou pro ty, kteří se vyhýbají kukuřičným výrobkům.
 5. 5 Rozmixujte nebo rozemlejte, dokud nebude prášek. Mixujte nebo mlejte 30–40 sekund, poté se podívejte na výsledek. Opakujte, dokud prášek nevyletí nahoru do mixéru a dokud nejsou viditelné krystaly (celková doba míchání je obvykle 1–3 minuty). Mixér nebo mlýnek na koření nechte zavřený, dokud se prach neusadí.
  • Příliš dlouhé míchání bez přestávky může cukr spálit.
 6. 6 Prosejte cukr . Prosejte jemnou síťovinu, abyste zachytili hrudky. To je zvláště důležité, pokud děláte polevu nebo glazuru.
  • Pokud cukr nepoužijete okamžitě, před použitím v receptu ho prosejte.
 7. 7 Moučkový cukr skladujte ve vzduchotěsné nádobě. Cukr teoreticky vydrží neomezeně dlouho. V praxi moučkový cukr rychle nabírá vlhkost ve vzduchu. Utěsněte uzavřenou nádobu v suché spíži nebo skříni, abyste zpomalili nevyhnutelné shlukování. Uchovávejte jej také mimo zdroje tepla, které mají tendenci zvyšovat vlhkost.
  • Pokud se cukr shlukuje, před použitím v receptu ho znovu prosejte.
  reklama

Část 2 ze 2: Variace

 1. 1 Místo toho smíchejte s hnědým cukrem. Ačkoli je to možné, výsledky nebudou tak nadýchané nebo dokonce jako bílý cukr. Hnědý cukr má mimořádný obsah vlhkosti, což může ztížit jeho rozmělnění. Vyhledejte „volně tekoucí“ hnědý cukr nebo přidejte další ½ lžičky (2,5 ml) kukuřičného škrobu.
  • Nepoužívejte tento polopráškový cukr na polevu, protože může být zrnitý a tmavě zabarvený.
 2. 2 Tónujte cukr. Přidejte práškovému cukru barvu smícháním se speciálním „zdobícím prachem“, který je k dostání v obchodech s potřebami pro pečení. Vyvarujte se běžného potravinářského barviva, které může cukr rozpustit.
  • Pokud použijete práškový cukr na polevu nebo polevy, stačí do konečného výsledku vmíchat obyčejné potravinářské barvivo.
 3. 3 Vmíchejte koření. Pokud ozdobíte pečivo svým cukrem nebo ho přimícháte do sladkých nápojů, přidejte trochu vkusu a chuti. Stačí přidat do sklenice skořici nebo své oblíbené dezertní koření, uzavřít a protřepávat, dokud se nespojí. Chcete -li získat fantazii, podívejte se na speciální práškové chuťové výtažky v obchodech s kuchyňskými potřebami. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete použít Splendu místo cukru? Ano. Splenda je náhradní cukr, ale chutná jinak než běžný cukr. Pro ekvivalenty postupujte podle pokynů na krabici.
 • Otázka Může být práškový cukr přeměněn na běžný cukr? Qamar Nejlepší odpověď Ne, práškový cukr nemůžete změnit na běžný cukr.
 • Otázka Mohu udělat polevu bez práškového cukru? Připravte si polevu bez polevy .
 • Otázka Bude mít hnědý a bílý cukr podobnou chuť? Ne. Hnědý cukr má v sobě melasu, takže je vlhčí a sladší.
 • Otázka Může být práškový cukr vyroben bez kukuřičného škrobu? Práškový cukr můžete vyrobit nahrazením kukuřičného škrobu jiným druhem škrobu, jako je tapiokový škrob. Pokud škrob úplně vynecháte, budete vyrábět krystalový cukr, což jsou jen ultrajemné cukrové granule. To však není vždy dobrá náhrada práškového cukru.
 • Otázka Jak to mohu udělat bez mixéru? Místo toho jej můžete vyrobit pomocí mlýnku na koření.
 • Otázka Jak mohu vyrobit moučkový cukr v kuchyňském robotu? Nemůžeš. Nejde to dostatečně rychle a v přihrádce je příliš mnoho místa.
 • Otázka Mohu nahradit kukuřičný škrob kukuřičnou moukou? Kukuřičná mouka nemusí být dostatečně jemná a může být křupavá. Otestujte malé množství, abyste zjistili, zda je výsledek přijatelný.
 • Otázka Mohu použít moučkový cukr k pečení dortu? Ne, k tomu musíte použít krystalový cukr.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu použít různá sladidla k výrobě moučkového cukru?
 • Mohu škrob nahradit moukou?
 • Kolik práškového cukru dá šálek cukru?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Můžete mít také bílý granulovaný cukr v hmoždíři, pokud máte trpělivost.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Moučkový cukr a krystalový cukr nejsou ve většině receptů zaměnitelné. Škrob v moučkovém cukru absorbuje vlhkost v těstě a v těstíčku a menší zrna jsou při krémování másla neúčinná. Pokud to vezmete opačně, granulovaný cukr dodá vaší polevě nepříjemnou zrnitou strukturu.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní epizodu 90denního snoubence: Před 90 dny online bez kabelu. Epizoda 5 s názvem „Naše rty jsou utěsněné“ se vysílá ve 20 hodin.

Když se poprvé setkali, Novak Djokovič požádal číšníka, aby klikl na jeho fotografii s Marií Šarapovovou. Rus a Srb jsou už roky blízkými přáteli a na jejich instagramovém chatu to bylo evidentní.

Naomi Osaka ukončila výzvu Sereny Williamsové pohodlným způsobem, aby se dostala do finále Australian Open, a nyní se bude v sobotu snažit získat druhý titul v Melbourne.

Club America a Cruz Azul se setkávají v první etapě finále Liga MX. Zde je návod, jak sledovat hru online ve Spojených státech.

Jak psát o sobě. Psát o sobě může zpočátku vypadat trapně. Průvodní dopisy, osobní eseje a bio poznámky o sobě přicházejí s některými konkrétními triky a tipy, díky nimž může být při výběru mnohem méně zastrašující ...