Jak péct suchý chléb

Chléb sušení v troubě je užitečný trik, jak se naučit připravit klíčovou ingredienci pro mnoho receptů. Sušený chléb lze použít na pokrmy od polévek a nádivek až po chlebový pudink. Sušení čerstvého chleba je snadné a dává vám způsob, jak znovu použít staré krajíce chleba, jak se zatuchnou. Jediné, co musíte udělat, je nakrájet čerstvé krajíce chleba a péct je, dokud nebudou zlaté a křupavé. Poté je uložte, dokud nebudete připraveni je použít jako součást jednoho z mnoha lahodných a sytých receptů.

Část 1 ze 3: Krájení chleba

 1. Obrázek s názvem Suchý chléb v troubě Krok 1

  1 Předehřejte troubu na 250 ° F (121 ° C). Než začnete s přípravou chleba, rozeberte troubu. Proces řezání netrvá příliš dlouho. Chléb je také choulostivý, proto udržujte troubu nastavenou na nejnižší možnou teplotu, aby nedošlo k jejímu připálení.
  • Vyšší nastavení teploty může chléb sušit rychleji. Není to špatný nápad, pokud doufáte, že bude chléb velmi křupavý nebo vaříte větší kusy. Zvyšuje to však vaše šance na spálení menších kusů.


 2. Obrázek s názvem Trouba suchý chléb Krok 2

  2 Nakrájejte chléb na 1/2 na 1,3 cm plátky, pokud používáte celý bochník. Pokud používáte celý bochník nebo něco, co jste sami upekli, budete ho muset nejprve trochu rozebrat. Vytvořte tolik plátků, kolik si myslíte, že budete pro svůj recept potřebovat. Plátky se snažte udržet co nejjednotnější, aby později rovnoměrně zaschly.
  • Průměrný krajíc chleba se rovná asi půl šálku (17,50 g) kostek nebo třetině šálku (30 g) strouhanky.
  • Předem krájený chléb je naprosto v pořádku a ušetří vám trochu času.
 3. 3 Nakrájejte chléb na 1/2 v (1,3 cm) kostkách. Plátky chleba položte naplocho na prkénko a poté je rozlámejte ostrým nožem. Každý plátek nakrájejte svisle na proužky, poté vodorovně, aby se z proužků staly kostky. Kostky nemusí být přesné, ale snažte se je udržet co nejblíže stejné velikosti.
  • Kůru nechte na chlebu. Nemá to vliv na hotový výrobek, takže není potřeba další řez, pokud opravdu nechcete, aby byl pryč.
  • The 1/2 velikost kostky (1,3 cm) je ideální pro plnění a většinu dalších receptů, které používají sušený chléb. Chléb můžete krájet různě, pokud si přejete, i když to může ovlivnit, kolik času potřebuje na sušení v troubě.
  reklama

Část 2 ze 3: Opékání a skladování chleba

 1. 1 Nakrájený chléb rozprostřete na plech. Použijte mělký plech na pečení, například plech na koláč, a chléb na něj rozdělte v jedné vrstvě. Vzhledem k tomu, že chléb sušíte, nemusíte se bát, že by se slepil, ale pokud chcete, můžete dát pečicí podložku nebo kousek pergamenu. Než dáte kostky chleba na sebe, ujistěte se, že nejsou na sobě.
  • Pokud máte místo, nechte mezi jednotlivými kousky trochu místa, aby se lépe zhnědly. Vše, co potřebujete, je 1/4 v (0,64 cm).
  • Chléb musí být rozprostřen ve vrstvě, aby každá kostka získala stejné množství tepla. Pokud vyrábíte velkou dávku, je lepší si pořídit druhý plech na pečení, než se snažit vše spojit do jednoho.
 2. 2 Po 10 minutách opékání zkontrolujte kostky chleba. Pro maximální cirkulaci vzduchu zasuňte plech na středový rošt v troubě. Protože používáte tak nízkou teplotu, chléb se pravděpodobně nespálí. Přesto jej sledujte a nenechávejte ho v troubě sedět déle, než je potřeba.
  • Přesná doba vaření se bude lišit v závislosti na vaší troubě a použitém nastavení teploty. Větší kusy chleba také déle schnou.
  • Pokud používáte více plechů na pečení, zvažte otočení jejich polohy zhruba po 10 minutách. Chléb před vyjmutím z trouby vyzkoušejte a v případě potřeby nechte měkčí dávku déle.
 3. Obrázek s názvem Trouba suchý chléb Krok 6

  3 Vyndejte kostky chleba, až budou křupavé a zlatohnědé. Když je chléb sušený, bude na dotek tvrdý. Než chleba vyjmete z trouby, ujistěte se, že je zcela suchý. Pokud je měkká, dejte jí v troubě více času.
  • Chléb je zcela vysušený, když je křupavý a lehce zlatohnědý. Pokud vaše kostky chleba nejsou sušené po 10 minutách, vraťte je do trouby až na 30 minut. Nezapomeňte chléb kontrolovat tak často, aby se nepřipálil.
 4. 4 Chléb vyklopte a znovu upečte, pokud je ještě měkký. Pánev pořádně protřepejte a obraťte všechny kostky na jejich měkčí strany. Pečte je při stejné teplotě 5 až 10 minut, dokud nejsou všechny kousky pevné a nezhnědnou. Po celou dobu pečivo pečlivě sledujte, aby se nepřipálilo.
  • Pokud se obáváte pálení chleba, zkuste vypnout troubu a nechat dvířka otevřená. Nechte chléb sedět v teple 10 až 15 minut. Troubu můžete kdykoli znovu zapnout, pokud se chléb cítí poddimenzovaný, ale když je spálený, nemůžete se vrátit.
 5. Obrázek s názvem Suchý chléb v troubě, krok 8

  5 Vyjměte sušený chléb a nechte jej alespoň 10 minut vychladnout. Jakmile má chléb dokonalou konzistenci, pekáč odstavte. Najděte si ve své kuchyni místo, kde vám nic není, kde můžete nechat chléb vystavený na čerstvém vzduchu. Než se ho pokusíte uložit nebo použít, počkejte, až bude na dotek chladný.
  • Pokud máte chladicí stojan, můžete do něj přenést chléb. Není to opravdu nutné a je těžké vložit spoustu malých kostek na stojan, ale může to pomoci, pokud spěcháte.
 6. Obrázek s názvem Trouba suchý chléb Krok 9

  6 Sušený chléb skladujte v uzavřených nádobách až 1 týden. Pro skladování sušeného chleba nemusíte dělat nic zvláštního. Pokud máte znovu uzavíratelné plastové sáčky nebo kontejnery, můžete jít. Sušený chléb je v pořádku při pokojové teplotě nebo v chladničce. Zvažte označení dnešním datem, abyste věděli, kdy byl vyroben.
  • Sušený chléb lze zmrazit, ale nejprve jej vložte do nádoby vhodné pro mrazničku. Vydrží tam minimálně 2 měsíce.
  reklama

Část 3 ze 3: Použití sušeného chleba v receptech

 1. 1 Pokud potřebujete strouhanku, rozlomte sušený chléb. Pokud máte chléb sušený v troubě v plastovém sáčku, bavte se je rozbíjet ručně nebo něčím tvrdým, například válečkem. Nejjednodušší způsob je dát je do kuchyňského robotu, i když to není taková zábava. Rozdělte chléb tak, aby drobky měly velikost zrnka rýže. Čerstvá strouhanka má různé využití.
  • Strouhanku můžete použít například do karbanátků nebo do sekané. Udržují maso šťavnaté a dodávají mu lehčí a konzistentnější strukturu.
  • Strouhanka je užitečná jako poleva na mnoha pokrmech. Přidejte jej například k makaronům a sýru nebo ho použijte na pečení kuřecích řízků.
 2. 2 Uvařte kostky ve vývaru, pokud si děláte vlastní nádivku. Znovu použijte bochník chleba a připravte lahodnou nádivku bez všech konzervačních látek. Pro základní recept posypte kostky chleba bylinkami, jako je šalvěj a tymián, než je vysušíte v troubě. Poté je navlhčete v kuřecím vývaru spolu s vařenou cibulí a celerem. Náplň se hodí k krůtě a všem druhům jiného masa a ryb.
  • Zkuste použít asi ¾ čajové lžičky (0,60 g) tymiánu a šalvěje spolu s ½ čajové lžičky (2,46 g) mořské soli a ¼ čajové lžičky (0,57 g) černého pepře. Plech na pečení potřete asi 2 polévkovými lžícemi (30 ml) olivového oleje, aby se chléb promíchal.
  • Přidejte mírné množství vývaru, tolik, aby se chleba navlhčil. Například 1 šálek (240 ml) často stačí, ale záleží na tom, kolik chleba používáte. Přidání příliš velkého množství vývaru způsobí, že bude chléb mokrý.
 3. Obrázek s názvem Trouba suchý chléb Krok 12

  3 Proměňte sušený chléb na krutony do polévek a salátů. Sejměte kůrku z chleba, když ho nakrájíte na kostky. Před vložením do trouby jej potřete rozpuštěným máslem a přidejte koření jako česnek a parmazán, pokud chcete. Jinak kostky upečte jako obvykle a vhoďte je do dalšího receptu na texturu a dochucení.
  • Krutony se skvěle hodí do pokrmů, jako je francouzská cibulová polévka nebo polévka. Nikdo vám však nebude nic vyčítat, pokud budete krutony jíst přímo z pytle.
 4. 4 Uvařte chlebový pudink jako dezert ze sušeného chleba. Chlebový pudink funguje nejlépe se sladkým chlebem, jako je brioška nebo challah. Po vysušení kostek chleba v troubě je vložte do pekáče. Smíchejte směs vajec a koření, kterou nalijte, poté je nechte asi 15 minut namočit. Dokončete pečením chleba, dokud směs neztuhne a nezhnědne.
  • Pro základní zálivku smíchejte 5 rozšlehaných vajec s 1 šálkem (200 g) cukru a 1/4 šálek (59 ml) mléka. Přidejte jakékoli koření, které chcete, například skořici, muškátový oříšek a vanilku.
  • Chlební pudink je po vaření vlhký a houbovitý. Poté můžete přidat další polevy, jako je cukrová omáčka nebo bobule, abyste získali další chuť.
 5. 5 Pokud hledáte ranní jídlo, proměňte krájený chléb na | francouzský toast? Nakrájejte chleba silnější než obvykle, asi 2,5 cm tlustý, a nekrájejte jej na kostky. Každý plátek namočte do směsi vajec a koření, aby se zvlhčil a ochutnal. Až budete hotovi, opečte chléb na másle na mírném ohni na sporáku. Dokončete pečením, dokud nebude celý pevný a hnědý, a poté jej zakryjte javorovým sirupem, bobulemi nebo jinými lahodnými přísadami.
  • Jako směs můžete použít například 2 rozšlehaná vejce, 1/2 šálek (120 ml) mléka, vanilky, skořice a nového koření. Koření a polevy lze snadno přizpůsobit.
  • Francouzský toast funguje nejlépe s chlebem na bázi vajec, jako je challah a brioche. Nepoužívejte bílý sendvičový chléb nebo silnější kůrky s velkými dírami.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete je vyrobit den před použitím? Pokud ano, jak je ukládáte? Ano. Chcete -li skladovat sušené kostky chleba, dokud je nebudete chtít použít, uložte obal bochníku chleba a vložte je do něj, když je sušený. Obal pevně uzavřete, aby sušené kostky chleba zůstaly křupavé a čerstvé.
 • Otázka Můžete zmrazit sušený chléb? Brett Gilbert Nejlepší odpověď Ano, velmi dobře drží v mrazu, pokud jej uchováváte ve vzduchotěsných pytlích. Čerstvý vydrží 2 měsíce, ne -li déle. Rozmrazte ho a naberte do oblíbených receptů, až ho budete používat.
 • Otázka Mohl bych chleba připravit čtyři dny předem? Ano. Chléb byste mohli udělat několik dní předem a kostky uložit do Tupperware nebo vzduchotěsných mrazicích sáčků.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chléb sušený v troubě je křupavější a chutnější než chléb, který může růst tvrdě a zatuchle. Stale chléb má tvrdou, žvýkací chuť.
 • Chléb, který je jeden den starý nebo mírně zatuchlý, se suší snáze než bochník čerstvý z trouby.
 • Pro snadný způsob skladování sušených kostek chleba uložte do plastového sáčku bochník chleba. Nezapomeňte sáček pevně zavřít, aby byl chléb křupavý a čerstvý.
 • Pokud žijete ve vlhkém podnebí, možná budete muset strávit více času sušením chleba. Zkuste troubu vypnout a kostky nechat přes noc.
 • Vlhkost je nepřítelem sušeného chleba, takže chlazení není nutné a není to dobrý nápad, pokud nemáte chléb v dobře uzavřené nádobě.
 • Na druhu chleba, který používáte, nezáleží, pokud se nepokoušíte připravit sladké jídlo. Experimentujte s různými druhy, jako je celozrnná pšenice, sušená rajčata, žito a italština, abyste svým receptům dodali chuť.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nastavení trouby na vyšší teplotu by mohlo vést k spálení chleba. Pokud tak učiníte, neustále kontrolujte chléb, abyste se vyhnuli spuštění detektoru kouře.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Chléb
 • Nůž
 • Pečící papír
 • Uzavíratelné plastové sáčky nebo nádoby
 • Trouba
 • Kuchyňský robot, mixér nebo struhadlo (volitelně)

Populární Problémy

Dayton, neporažený ve hře A-10, končí v sobotu základní část proti George Washingtonu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Kuznetsova vyhazuje Radwanskou na French Open

Vysoké teploty ztěžovaly Britovi tvrdší soutěž proti Marticovi.

NASCAR zůstává v Charlotte pro Alsco Uniforms 500 ve středu večer. Zde je návod, jak sledovat závod naživo online bez kabelu.

Jak nosit patchworkový tisk. Patchworkové potisky nejsou jen pro deky. Pokud jde o oblečení, je to jeden z nejpřitažlivějších vzorů, které si můžete vybrat. Skládá se z bloků různých barev a/nebo vzorů a má elegantní, uvolněnou ...

Jak se dostat do Jiufenu. Jiufen se nachází na Tchaj -wanu a stal se jednou z nejlepších turistických destinací ostrova. Díky robustní síti veřejné dopravy na Tchaj -wanu se snadno dostanete do Jiufenu a řady dalších atrakcí. Vezměte si průvodce ...