Jak otevřít restauraci

Otevření nové restaurace může být riskantní obchodní podnik, ale se správným plánováním, financováním a spoustou tvrdé práce je to rozhodně možné. Vlastnit úspěšnou restauraci může být jedním z nejvíce vzrušujících a obohacujících zážitků vašeho života. Tak na co čekáš?Metoda 1 ze 6: Sestavení plánu

 1. 1 Určete koncept jídla. Při plánování otevření restaurace je první věcí, kterou je třeba vzít v úvahu koncept jídla. Usilujete o rodinný steakhouse, luxusní francouzskou kuchyni nebo rychlou etnickou restauraci? Díky konceptu jídla získáte potenciální zákazníci představu o tom, co mohou od vaší restaurace očekávat. Určení konceptu jídla od začátku vám také pomůže strukturovat a organizovat další aspekty vašeho podnikání.
  • Mezi některé potenciální koncepty jídla patří: mořské plody, steaková restaurace, restaurace v rodinném stylu, neformální restaurace, etnická restaurace, pizzerie, obchod se sendviči, kavárna, pekárna.
  • Jakmile se rozhodnete pro koncept jídla, můžete začít sestavovat svůj jídelníček. Na začátku si nedělejte starosti s cenami ani přesnými recepty, zkuste si udělat představu o tom, jak může vaše nabídka nejlépe odrážet vámi zvolený koncept jídla. Některé věci, které je třeba při plánování nabídky zvážit, zahrnují: co potenciální konkurenti nabízejí, kde budete získávat požadované přísady, speciální vybavení nebo požadavky na rozvržení pro přípravu položek nabídky a zda budou vyžadovány nějaké speciální personální dovednosti.
 2. 2 Zvažte atmosféru. Atmosféra nebo atmosféra restaurace je dalším důležitým faktorem, který souvisí s konceptem jídla. K atmosféře restaurace přispívá mnoho různých faktorů, jako je nábytek, osvětlení, nádobí a sklo, uniformy serverů, hudba, styl servírování a klientela. Je důležité mít představu o atmosféře, kterou chcete vytvořit, protože vám pomůže při rozhodování. Vždy si pamatujte obrázek toho, čeho chcete dosáhnout.
 3. 3 Plánujte styl podávání. Vaše koncepce jídla, cíloví zákazníci a umístění budou hrát roli při rozhodování o stylu služby. Existují tři hlavní styly služeb: rychlá služba, střední úroveň a upscale. Je důležité rozhodnout, do jaké kategorie vaše restaurace spadá, protože toto rozlišení pomůže formovat budoucí rozhodnutí, jako jsou požadavky na zaměstnance a ceny.
  • Rychlé restaurace nebo restaurace s rychlým občerstvením jsou známé levnými nabídkami a rychlou přípravou. Mezi příklady patří hamburgery, pizzerie a etnická jídla.
  • Středně velké restaurace spadají na půli cesty mezi rychlým občerstvením a luxusními restauracemi. Nabízejí kompletní služby a nabídky za dobrou cenu. Některé středně velké restaurace zahrnují bufety a salátové bary.
  • Luxusní restaurace se pyšní tím, že poskytují vynikající jídlo a vysoce kvalitní služby. Luxusní restaurace jsou nejoblíbenějším typem restaurací, které jsou k dispozici - nabízejí jídlo nejvyšší kvality za nejvyšší ceny.
 4. 4 Zkoumejte náklady. Je nezbytné, abyste si byli plně vědomi toho, kolik bude váš nový obchodní podnik stát. Udělej si domácí úkol. Promluvte si s dalšími majiteli restaurací a místních podniků. Zjistěte si informace o nákladech na nájem, pojištění a povolení. Čím více informací máte, tím více můžete být finančně připraveni. ODBORNÁ TIP

  Alex Hong

  Výkonný šéfkuchař a majitel restaurace Alex Hong je šéfkuchařem a spoluvlastníkem společnosti Sorrel, nové americké restaurace v San Francisku. V restauracích pracuje přes deset let. Alex je absolventem Culinary Institute of America a pracoval v kuchyních Jean-Georges a Quince, což jsou restaurace s michelinskou hvězdou. Alex Hong
  Výkonný šéfkuchař a majitel restaurace

  Udělejte si čas na to, aby každý prvek byl správný. Alex Hong, šéfkuchař společnosti Sorrel, říká: „Otevření restaurace vyžaduje peníze a musíte najít perfektní umístění . Pravděpodobně nám trvalo 2 roky, než jsme našli správné místo pro Sorrel. Pak potřebujete a super talentovaný tým . Pokud chcete pracovat s partner „Musíte najít někoho, s kým můžete úzce spolupracovat, a potřebujete k tomu lidi přední a zadní část domu kteří tam opravdu chtějí pracovat. ' 5. 5 Vytvořte obchodní plán . Komplexní a přesný obchodní plán je nejdůležitější součástí otevření nové restaurace. Ve skutečnosti může úspěch nebo neúspěch vaší restaurace záviset na síle vašeho obchodního plánu, takže se ujistěte, že to děláte správně. Při psaní podnikatelského plánu byste měli zahrnout:
  • Komplexní popis vašeho konceptu.
  • Popis vašich cílových zákazníků.
  • Přehled vašeho menu a potenciální ceny.
  • Co nejvíce finančních informací. Zahrňte podrobnosti o svém počátečním kapitálu (kolik peněz máte a odkud pochází) a také odhad dlouhodobých příjmů a výdajů.
  • Informace o tom, jak plánujete svou restauraci uvést na trh.
  • Podrobnosti o vašem plánu najímat a školit zaměstnance a také přehled všech programů pro udržení zaměstnanců.
  • Měli byste také zahrnout sekci, která pojednává o tom, jak se plánujete vyrovnat s tlaky a problémy, se kterými se jako restauratér budete muset denně potýkat. Pomoci může také vypracování možné strategie ukončení ve vašem obchodním plánu.
  reklama

Metoda 2 ze 6: Péče o právní aspekty

 1. 1 Vyberte místo se správným zónováním. Před rozhodnutím o umístění vaší restaurace je zásadní prozkoumat místní vyhlášky a předpisy o územním plánování. Územní vyhlášky mají za to, že komerční nemovitost, jako je restaurace, nemůže být umístěna v obytné zóně. Před kontaktováním pronajímatele ohledně možností pronájmu byste proto měli kontaktovat správce města a zjistit, zda je vaše potenciální nemovitost řádně zónována pro restauraci.
  • Územní zákony také upravují, jak hodláte využívat prostor ve svém majetku, spolu s jakýmikoli rekonstrukcemi nebo vylepšeními, která plánujete provést, takže je důležité porozumět všem zákonům o územním plánování týkající se této konkrétní nemovitosti před vámi. zavázat se k pronájmu.
  • Pokud hodláte mít ve své restauraci bar, určitě se zeptejte na podávání alkoholu i v této konkrétní oblasti. Některá města zakazují prodej alkoholu v určitých zónách.
 2. 2 Vyčistěte místo v souladu s federálními, státními a místními bezpečnostními zákony. Jakmile určíte umístění ve správné zóně pro restauraci, musíte vědět, jak je bezpečné. Místní stavební inspektor nebo úředník pro vymáhání kódu vás provede všemi bezpečnostními požadavky, které jsou nutné k provedení stavební inspekce. Spolu se systémem hašení požáru v kuchyni může budova vyžadovat celý sprinklerový systém. Důstojník pro vymáhání kódu se také bude zabývat obecnou bezpečností budovy, aby rozhodl, zda je vhodný k provozování jako restaurace.
 3. 3 Zaregistrujte svou firmu. Všechny restaurace vyžadují živnostenský list. V zásadě vám uděluje povolení otevřít dveře podnikání. Obecně platí, že živnostenské oprávnění vydává město nebo místní obec.
  • Přejděte na městský nebo krajský úřad a požádejte o živnostenské oprávnění. Zde budete muset vyplnit žádost a zaplatit licenční poplatek.
  • Měli byste se také obrátit na oddělení příjmů vašeho státu, abyste zjistili, zda jste povinni zaregistrovat svou firmu u státu.
 4. 4 Postarejte se o veškeré licence a povolení. Před otevřením dveří vaší restaurace musíte získat určitá povolení a licence, včetně zdravotního povolení, alikérová licencea licenci na autorská práva k hudbě.
  • Většina zdravotních povolení bude udělena až poté, co restaurace projde zdravotní prohlídkou. Proto je důležité porozumět místním požadavkům na začátku procesu, abyste zajistili, že jakákoli plánovaná konfigurace kuchyně nebo jídelny bude v souladu s pravidly místního zdravotního oddělení.
  • Pokud restaurace plánuje hrát živou nebo reprodukovanou hudbu (včetně hudby přehrávané na zařízení iPod), musí získat licenci na autorská práva od příslušné agentury pro licencování hudby. Dvě hlavní agentury jsou American Society of Composers, Authors & Publishers (ASCAP) a Broadcast Music, Inc. (BMI).
  • Vaše místní asociace restaurací může často poskytnout informace o požadovaných povoleních a licencích.
 5. 5 Pozvěte zdravotního inspektora. Před otevřením nové restaurace musí projít počáteční zdravotní prohlídkou. Chcete -li si zajistit zdravotní prohlídku, obraťte se na místní zdravotní oddělení nejméně 30 dní před otevřením. Během této návštěvy se zdravotní inspektor pravděpodobně zaměří na vaše vybavení a skladování potravin.
  • Zdravotní inspektor může zkontrolovat, zda váš venkovní chladič čte správnou teplotu a zda má vaše zařízení dostatek ručních dřezů umístěných na správných místech.
  • Zdravotní inspektor také zkontroluje, zda máte licenci provozovatele stravovacích služeb a jakoukoli další dokumentaci, kterou vyžaduje zdravotní kodex.
  reklama

Metoda 3 ze 6: Zajištění financování

 1. 1 Podívejte se na své vlastní zdroje. Dobře si prohlédněte majetek, který máte k dispozici, pravděpodobně máte víc, než si uvědomujete. Zvažte své spořící a důchodové účty, jakýkoli podíl, který můžete mít v realitách, cenných vozidlech nebo jiných věcech, spolu s dalšími investicemi, které jste dříve provedli. Může být možné tato aktiva prodat, nebo je můžete použít jako zajištění půjčky. Měli byste také diskutovat se svou bankou o vaší kreditní hranici - možná vám budou moci nabídnout dostatek kreditu na zprovoznění vaší restaurace.
 2. 2 Požádejte o půjčku od banky. Komerční bankovní půjčky jsou nejběžnější formou financování pro začínající firmy. Zajištění půjčky od banky jako prvního majitele restaurace má však své výzvy:
  • Přirozený rizikový faktor. Komerční banky obvykle považují začínající restaurace za extrémně riskantní k financování, protože více než 25% nových restaurací selže během prvního roku otevření. Bankovní půjčky jsou rizikové i pro majitele restaurací. Pokud by se restaurační podnikání skutečně zhroutilo, majitel je stále odpovědný za splacení půjčky.
  • Předpojatost vůči prvním majitelům. Věřitelé pečlivě zkoumají žádosti o půjčku v restauracích a první majitelé se obvykle při prezentaci svých podnikatelských plánů setkávají se skeptickými věřiteli. U následných otvorů je tento proces mnohem jednodušší. Instituce poskytující půjčky upřednostňují žadatele, kteří mohou předložit důkazy o úspěšné minulé výkonnosti.
  • Pravděpodobnost odmítnutí. Mnoho majitelů restaurací je poprvé odmítnuto zapůjčit. Nebojte se zkusit to znovu v jiné bance. Při každém pokusu zdokonalte své argumenty a zdokonalte svůj obchodní plán. Může to chvíli trvat, ale vytrvalost vás obvykle odmění půjčkou, kterou potřebujete.
 3. 3 Požádejte o pomoc přátele a rodinu. Jakmile vezmete v úvahu všechny své osobní zdroje, můžete zvážit možnost obrátit se o finanční podporu na podpůrné přátele a členy rodiny. Dávejte si pozor, že půjčení peněz od nejbližších může vést ke komplikovaným situacím. Berte to jako obchodní ujednání a stanovte jeho podmínky písemně. Potvrďte, že si váš přítel nebo příbuzný uvědomuje rizika spojená s investováním do začínající restaurace.
 4. 4 Spojte se. Nalezení obchodního partnera může být skvělý způsob, jak získat potřebný počáteční kapitál, a zároveň najít někoho, kdo se bude podílet na zodpovědnosti související s otevřením restaurace. Alternativně můžete najít někoho, kdo by chtěl investovat do vašeho podnikání, ale nechce se nijak podílet na každodenním chodu restaurace. Ať tak či onak, měli byste se ujistit, že v písemné dohodě o partnerství nastíníte jednotlivé role a odpovědnosti každého partnera. Tak by vše mělo zůstat transparentní a nad palubou. Nezapomeňte také pečlivě vybírat partnery-zejména pokud jde o rodinné příslušníky.
 5. 5 Využijte výhod vládních programů. Existuje řada místních, státních a federálních programů, které existují pouze za účelem poskytnutí finanční podpory malým podnikům. Proveďte svůj průzkum a zjistěte, zda vaše nové podnikání splňuje podmínky - můžete být příjemně překvapeni zdroji, které máte k dispozici. Podívejte se na SBA, přečtěte si literaturu o malých podnicích ve vaší místní knihovně a určitě se informujte o speciálních podnikatelských pobídkách pro veterány a menšiny. reklama

Metoda 4 ze 6: Shromažďování potřeb

 1. 1 Kontaktujte dodavatele stravovacích služeb. Spolehliví distributoři potravinových služeb hrají důležitou roli v úspěchu vašeho podnikání a budete si chtít vybrat distributora, který poskytuje kvalitní výrobky s rychlým a konzistentním dodáním.
  • Prodejce stravovacích služeb najdete online, na Zlatých stránkách nebo návštěvou konferencí restaurací nebo veletrhů.
  • Zeptejte se ostatních restaurací ve vašem okolí, od koho dostávají své produkty. Zeptejte se, kteří dodavatelé se jim konkrétně líbí a proč.
 2. 2 Spojte se s místními výrobci. Restaurace využívající vysoce kvalitní suroviny z místních zdrojů jsou stále oblíbenější. Oslovte místní farmáře a výrobce potravin ohledně hromadného nákupu potravin. Zemědělci mohou vaší restauraci dodávat produkty z bušlu a také čerstvé maso a mléčné výrobky. Místní výrobce, jako je pekárna, může dodávat velké množství chleba, rohlíků a jiného pečiva.
 3. 3 Nakupovat. Před podepsáním jakýchkoli dohod s dodavateli potravin se určitě porozhlédněte. Získat dobrý obchod nemusí nutně znamenat výběr dodavatele s nejnižší cenou. Kvalita jídla a poskytovaných služeb je stejně důležitá.
  • Vyhledejte reference a kontaktujte další restaurace, se kterými dodavatel spolupracoval.
  • Vyjednávejte podrobnosti o specifikacích potravin, dodacích lhůtách a platebních podmínkách. Výběr dodavatele, se kterým můžete navázat dobrý pracovní vztah, bude z dlouhodobého hlediska užitečný.
 4. 4 Najměte zaměstnance. Dobře vyškolený a profesionální personál je nezbytný pro úspěch každé restaurace. Před přijetím najděte, kolik zaměstnanců budete potřebovat, jaký bude popis práce pro každou pozici a jaký bude platový tarif. Udělejte si čas na důkladné pohovory s každým uchazečem. Musíte také zajistit, aby přesně věděli, jaká bude jejich role v restauraci a co od nich očekáváte. Budete muset najmout:
  • Manažer. Výběr manažera pro vaši restauraci je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které budete muset udělat. Dobrý manažer bude mít bohaté zkušenosti (doufejme, že bude řídit podobný typ restaurace), vynikající vůdčí schopnosti a hluboké znalosti o zákoutích úspěšného podnikání. Měli by také sdílet podobný hodnotový systém jako vy a měli by být nadšení ztělesněním stylu a charakteru vaší restaurace.
  • Kuchaři. Restaurace není nic bez skvělého jídla, takže dostat do rukou několik vynikajících kuchařů by mělo být nejvyšší prioritou. Místní školy vaření vám mohou pomoci ukázat vás správným směrem a umístění reklamy do listu může přinést slibné výsledky. V závislosti na velikosti vaší restaurace budete na začátek pravděpodobně potřebovat alespoň tři kuchaře, z nichž jeden bude na částečný úvazek. Při přijímání kuchařů hledáte kromě výroby skvěle chutnajících jídel také konzistenci a smysl pro detail.
  • Servery. Servery budou mít největší interakci s vašimi zákazníky, takže budete muset najmout přátelské a schopné lidi, kteří dokážou provádět více úkolů a dobře pracovat pod tlakem. Budete muset vyškolit všechny nové servery, ať už mají zkušenosti nebo ne, aby odrážely styl poskytování vaše konkrétní restauraci.
  • Chcete -li určit, kolik zaměstnanců budete potřebovat, zvažte, kolik stolů, míst a servisních stanic budete mít. Zamyslete se nad tím, jaké budou vaše nejrušnější hodiny, a zajistěte, aby byly dostatečně personálně obsazeny. Budete také muset zvážit svůj rozpočet, což ovlivní, kolik zaměstnanců si můžete dovolit najmout a za jakou mzdu.
  reklama

Metoda 5 ze 6: Přilákání zákazníků

 1. 1 Znáte svůj cílový trh. Uvědomte si, že není možné apelovat na 100% trhu. Nemůžete uspokojit všechny. S ohledem na to se zaměřte na svůj cílový trh. Zjistěte, jaké jsou jejich potřeby, a snažte se tyto potřeby splnit. Některé příklady cílových trhů jsou:
  • Dospívající, studenti a mladí dospělí. Jedná se o velký a etnicky různorodý trh. Rychlé občerstvení nebo restaurace s rychlým občerstvením jsou na tomto trhu oblíbené.
  • Rodiny s dětmi. Důležitá je zde dobrá hodnota a atmosféra přátelská k dětem. Nabídky by měly uspokojit dospělé i děti.
  • Prázdné nestery. Prázdné hnízdiště tvoří lidé ve věku 50 až 65 let s dospělými dětmi, kteří již nežijí doma. Tato skupina mívá vyšší příjem a obvykle navštěvuje luxusní restaurace. Méně se zajímají o cenu a více se zaměřují na vynikající služby a vynikající jídlo. Oslovte tuto skupinu s elegantním prostředím a propracovanou atmosférou.
  • Vegetariáni. Stále oblíbenější jsou restaurace, které se zabývají výhradně vegetariánskými a veganskými zákazníky.
 2. 2 Naplánujte si slavnostní otevření. Slavnostní otevření je nejlepší čas na tisk vaší restaurace. Ačkoli to může být nákladné, peníze, které utratíte za své slavnostní otevření, budou stát za to, pokud se vaší restauraci dostane publicity. Úspěšné slavnostní otevření vyžaduje čas a plánování, vyberte si proto datum s dostatečným předstihem a zvažte najmutí místního publicisty, který vám pomůže s reklamou. Zde je několik nápadů, které vám pomohou, aby vaše slavnostní otevření bylo úspěšné:
  • Najměte fotografy. Ujistěte se, že je tam někdo, kdo by vyfotografoval vaše slavnostní otevření. Tímto způsobem budou připraveny obrázky pro všechny novináře, kteří se o to budou zajímat. Mějte na paměti, že tisk, který přichází po vašem slavnostním otevření, je stejně důležitý jako tisk, který informuje veřejnost o vašem otevření. Nezklamte své úsilí v oblasti public relations jen proto, že vaše slavnostní otevření skončilo.
  • Pozvěte recenzenta. Pokud víte, že vaše jídlo je prvotřídní, budete chtít pozvat na své slavnostní otevření kritika jídla nebo recenzenta restaurací. To vám určitě dá nějaký tisk, i když existuje riziko, že tisk může být negativní.
  • Pozvěte místní celebritu. Pokud přimějete místního politika, televizního hostitele nebo jinou místní celebritu, aby přišla na vaše slavnostní otevření, bude větší pravděpodobnost, že se dočkáte nějakého mediálního pokrytí.
  • Zajistěte zábavu. Poskytnutím lákavé formy zábavy svým zákazníkům - jako živá kapela, DJ, tanec nebo soutěže - vytvoříte noc, na kterou budou vzpomínat.
 3. 3 Umístěte tradiční reklamy. Kontaktujte místní noviny, časopisy a vysílací stanice, abyste zjistili, zda by byli ochotni zveřejnit příběh o vaší restauraci a jejím nadcházejícím slavnostním otevření. Můžete také napsat úvodník nebo názorový článek o tom, proč komunita potřebuje restauraci, jako je ta vaše.
 4. 4 Nabídněte pobídky pomocí sociálních médií. Facebook, Twitter, Foursquare, Yelp a další weby sociálních médií jsou prostředkem ústního marketingu této generace. Propagujte aktivitu na sociálních sítích, která propaguje vaši restauraci, nabídkou různých pobídek, jako jsou:
  • Zdarma nápoje k odbavení v restauraci Foursquare.
  • Získejte 10% slevu na další účet s kontrolou Yelpu.
  • Dezert vhozený s jakoukoli objednávkou předkrmu s aktualizací polohy na Facebooku.
 5. 5 Vytvořte logo, které se může chytit. Správné logo restaurace může přimět zákazníky k slzám ještě předtím, než uvidí nabídku. Vytvořte jedinečné a poutavé logo, které si vaši zákazníci spojí se skvělým jídlem a špičkovými službami. reklama

Metoda 6 ze 6: Udržet Gears v chodu

 1. 1 Mějte aktuální informace o právních záležitostech. Je důležité mít přehled o všech právních záležitostech v restauračním podnikání. Nedostatek správných povolení nebo licencí může mít za následek vysoké sankce, včetně pokut a uzavření restaurace.
 2. 2 Pozor na knihy. Klíč k úspěšnému podnikání je jednoduchý: zisky. Podniky v restauracích musí vydělávat peníze, aby přežily, a aby vydělali peníze, musí majitelé restaurací, provozovatelé a manažeři znát základní systémy účetnictví restaurací, aby mohli kontrolovat peněžní tok, snižovat ztráty a maximalizovat své zisky. Když budete mít přehled o svých financích, dostanete se na dobré místo, kde budete moci sledovat své peněžní toky a dlouhodobě ze svého podnikání vytěžit maximum.
 3. 3 Poslouchejte zpětnou vazbu zaměstnanců a zákazníků. V restauračním podnikání je vždy co zlepšovat. Naslouchat zpětné vazbě zákazníků i zaměstnanců je skvělý způsob, jak zjistit, co děláte správně a co byste mohli udělat lépe.
  • Ujistěte se, že se vaši číšníci ptají zákazníků, zda jim jídlo chutnalo - to není jen dobré pro zpětnou vazbu, je to dobrý zákaznický servis.
  • Weby jako TripAdvisor.com jsou velmi užitečné, pokud jde o sledování názoru zákazníků. Nebojte se negativních recenzí, podívejte se, co se z nich můžete naučit, a pokračujte dál.
  • Naslouchání zpětné vazbě zaměstnanců může pomoci vytvořit lepší pracoviště pro každého. Šťastní zaměstnanci vedou k vyšší produktivitě, nižší fluktuaci zaměstnanců a spokojeným zákazníkům!
  reklama

Ukázka obchodního plánu a dopis dodavatele

Ukázka obchodního plánu restaurace Ukázkový dopis prodejcům

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké otázky mám zákazníkům položit na zpětnou vazbu? Některé věci ve stylu: „Byla to dobrá hodnota za peníze?“; „Byli jste spokojeni s možnostmi nabídky?“; „Měli jste rádi číšníky/servírky?“; 'Je něco, co by mohlo zlepšit tvůj zážitek?'
 • Otázka Jak poznám, co koupit do kuchyně mé restaurace? Vše závisí na druhu jídla, které byste chtěli podávat. Několik věcí, které všechny kuchyně potřebují, jsou: dřez, nějaký druh chlazení a mrazák. V závislosti na tom, co vaříte, můžete potřebovat také troubu, fritézu, sporák, gril atd.
 • Otázka Jak určím zisk nebo ztrátu pro restauraci? Musíte se podívat na to, co utrácíte, a na to, co přinášíte. Pokud utrácíte více, než vyděláte, pracujete se ztrátou. Pokud vyděláváte více, než utrácíte, pracujete se ziskem. Pokud neutrácíte ani nevyděláváte více, lámete si hlavu. Pokud máte zájem o otevření restaurace, můžete se podívat do některých tříd v oblasti řízení obchodu.
 • Otázka Jaké jsou další způsoby, jak přilákat zákazníky? Nejlepší je sázka na slovo. Vaše restaurace by měla mít jídlo, o kterém je známo, že přiměje lidi mluvit. Může to být něco neobvyklého, co není běžně dostupné, nebo jen něco, co děláte výjimečně dobře, jako starý rodinný recept.
 • Otázka Kolik musím investovat? To závisí na tom, kam chcete umístit svou restauraci, zda si chcete pronajmout prostor nebo chcete stavbu postavit sami. Záleží také na tom, kolik lidí chcete najmout a jaký druh jídla byste chtěli.
 • Otázka Je v pořádku být šéfkuchařem vaší vlastní restaurace? Pokud máte předchozí zkušenosti s šéfkuchařem. Pokud ne, měli byste si jednoho najmout.
 • Otázka Mohu si koupit potravinářské přísady od společnosti Walmart? Přísady můžete koupit odkudkoli chcete. Ale to, že můžete, neznamená, že byste měli. Čerstvé suroviny téměř vždy chutnají lépe než balené a chutnější jídlo znamená spokojenější zákazníky.
 • Otázka Přemýšlím o založení kavárny z 50. let. Je to dobrý plán? Ano, je to dobrý plán, pokud víte, jak se o něj starat a máte živnostenské oprávnění. .
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokuste se vyhnout nákupu předvařených nebo mražených potravin. Někdy to bude nevyhnutelné, ale náklady a chuť to ve skutečnosti znemožňují. Měli byste být schopni získat čerstvé, lépe chutnající jídlo za levnější.
 • Vyzkoušejte sezónní menu, abyste mohli ve správný čas získat nejčerstvější a nejlevnější jídlo. To pomůže snížit vaše náklady a poskytne ještě lepší jídlo.
 • Určitě si najměte dobrého manažera.

reklama

Varování

 • Mnoho restaurací selže během prvních dvou let od otevření. Zahájení restaurace může být zábavné, vzrušující a obohacující, ale je to také spousta práce a může být riskantní.
reklama

Populární Problémy

Rafael Nadal se připravuje na své 17. vystoupení na Roland Garros, kde je třináctinásobným šampionem.

Forma Dominica Thiema přicházející do Roland Garros by nepochybně byla pro Rakušana bodem zájmu.

Jak cestovat na Ibizu. Ostrov Ibiza u východního pobřeží Španělska je známý svými nočními kluby světové úrovně a úchvatnými plážemi. Každý rok navštíví přibližně 7 milionů turistů, a pokud se k nim chcete připojit, budete muset přibít ...