Laver Cup - Vše, co potřebujete vědět o turnaji bohatém na peníze

Roger Federer a Rafael Nadal po vítězství v prvním ročníku turnaje, který se konal v roce 2017

Roger Federer a Rafael Nadal po vítězství v prvním ročníku turnaje, který se konal v roce 2017

Co je Laver Cup?

Laver Cup je exhibiční halový turnaj na tvrdém hřišti mezi dvěma týmy, které mají jedny z nejlepších hráčů na světě. Tento turnaj pořádá manažerská společnost Rogera Federera, TEAM8, bývalý hráč Jorge Paulo Lemann a Tennis Australia.

Tento turnaj je považován za ekvivalent tenisového turnaje Ryder Cup (Golf), protože vedle sebe hrají nejlepší hráči světa. Nebýt tohoto turnaje, fanoušci by neměli tu čest být svědkem toho, jak Rafael Nadal a Roger Federer hrají vedle sebe čtyřhru.

nejlepší tenisky pro tenisty

Jedná se o každoroční turnaj, který se koná několik týdnů po závěrečném grandslamu, US Open. Turnaje se účastní dva týmy: Team Europe, který zahrnuje šest nejlepších hráčů z evropského kontinentu, a Team World, který se skládá ze šesti hráčů z mimoevropských zemí. Turnaj je pojmenován po tenisovém velikánu Rodu Laverovi.

živé přenosy redskins vs packers

Také pokladna- Rozpis tenisu 2020

Celkem se bude hrát 12 zápasů (devět dvouhry a tři čtyřhry), které se budou hrát tři dny (tři dvouhry a jedna čtyřhra každý den). Každý hráč může hrát maximálně dvě dvouhry a minimálně čtyři z nich musí hrát ve čtyřhře.

Všechny zápasy se hrají ve formátu nejlepší ze tří, přičemž první získá 10 bodů ve třetím setu, přičemž vezme set i hru. Každé vítězství dává vítěznému týmu počet bodů stejný jako v den, kdy se zápas hrál. Turnaj vyhraje první tým, který získá 13 bodů.

Kde je další Laver Cup?

První ročník se konal v pražské O2 Areně a Team Europe, kde byli Roger Federer a Rafael Nadal, porazil tým World 15-9. Ve druhé edici hráli Federer a Novak Djokovic ve stejném týmu a konala se v Chicagu, kde tým Evropy vyhrál turnaj 13–8.

nová tenisová raketa

Třetí vydání se bude konat na Palexpo v Ženevě od 20. září a potrvá až do 22. září později v tomto roce. Nebude překvapením, pokud budou fanoušci svědky toho, že Big 3, Federer, Nadal a Djokovič letos hrají za stejnou stranu.

Existují nějaké odměny za Laver Cup?

Hráči obdrží účastnické poplatky, které vycházejí z jejich umístění v žebříčku ATP, přičemž každý člen vítězného týmu získá odměnu 250 000 $.

Populární Problémy

Hry

400 hráčů Destiny 2 PC bylo včera zakázáno. Bungie nám dala vědět proč.

Boty Ugg jsou roztomilé, teplé a pohodlné, ale protože jsou vyrobeny z semiše z ovčí kůže a podšité vlnou, je třeba je pečlivě vyčistit. Zatímco k čištění Uggů potřebujete několik speciálních nástrojů a produktů, jako semišový kartáč a ...

Jak na longboard skateboard. Longboarding je sport podobný skateboardingu. Využívá delší prkno, větší kola a někdy i větší kamiony, aby umožnil longboardovému sportu rychlost, freeride, skluz a slalom. Longboarding je ...

Jak používat kávové lusky. Kávové lusky jsou populární jednorázovou alternativou k jiným výrobkům na jedno použití, jako jsou Keurig K Cups. Ale na rozdíl od K Cups lze kávové lusky použít různými způsoby. Můžete je použít v konkrétním stroji ...

Být dobře zaobleným teenagerem je vyvážením. Představte si, že jste v cirkuse a jedete na jednokolce. Ringmaster vám hodí jednu kouli a pak dvě, pak tři a čtyři, což se od vás očekává, že budete žonglovat najednou - při jízdě na ...

Pokud žijete v USA, podívejte se, jak sledovat přímý přenos druhé etapy Barcelona vs Manchester United Ligy mistrů.