Laver Cup - Vše, co potřebujete vědět o turnaji bohatém na peníze

Roger Federer a Rafael Nadal po vítězství v prvním ročníku turnaje, který se konal v roce 2017

Roger Federer a Rafael Nadal po vítězství v prvním ročníku turnaje, který se konal v roce 2017

Co je Laver Cup?

Laver Cup je exhibiční halový turnaj na tvrdém hřišti mezi dvěma týmy, které mají jedny z nejlepších hráčů na světě. Tento turnaj pořádá manažerská společnost Rogera Federera, TEAM8, bývalý hráč Jorge Paulo Lemann a Tennis Australia.

Tento turnaj je považován za ekvivalent tenisového turnaje Ryder Cup (Golf), protože vedle sebe hrají nejlepší hráči světa. Nebýt tohoto turnaje, fanoušci by neměli tu čest být svědkem toho, jak Rafael Nadal a Roger Federer hrají vedle sebe čtyřhru.

nejlepší tenisky pro tenisty

Jedná se o každoroční turnaj, který se koná několik týdnů po závěrečném grandslamu, US Open. Turnaje se účastní dva týmy: Team Europe, který zahrnuje šest nejlepších hráčů z evropského kontinentu, a Team World, který se skládá ze šesti hráčů z mimoevropských zemí. Turnaj je pojmenován po tenisovém velikánu Rodu Laverovi.

živé přenosy redskins vs packers

Také pokladna- Rozpis tenisu 2020

Celkem se bude hrát 12 zápasů (devět dvouhry a tři čtyřhry), které se budou hrát tři dny (tři dvouhry a jedna čtyřhra každý den). Každý hráč může hrát maximálně dvě dvouhry a minimálně čtyři z nich musí hrát ve čtyřhře.

Všechny zápasy se hrají ve formátu nejlepší ze tří, přičemž první získá 10 bodů ve třetím setu, přičemž vezme set i hru. Každé vítězství dává vítěznému týmu počet bodů stejný jako v den, kdy se zápas hrál. Turnaj vyhraje první tým, který získá 13 bodů.

Kde je další Laver Cup?

První ročník se konal v pražské O2 Areně a Team Europe, kde byli Roger Federer a Rafael Nadal, porazil tým World 15-9. Ve druhé edici hráli Federer a Novak Djokovic ve stejném týmu a konala se v Chicagu, kde tým Evropy vyhrál turnaj 13–8.

nová tenisová raketa

Třetí vydání se bude konat na Palexpo v Ženevě od 20. září a potrvá až do 22. září později v tomto roce. Nebude překvapením, pokud budou fanoušci svědky toho, že Big 3, Federer, Nadal a Djokovič letos hrají za stejnou stranu.

Existují nějaké odměny za Laver Cup?

Hráči obdrží účastnické poplatky, které vycházejí z jejich umístění v žebříčku ATP, přičemž každý člen vítězného týmu získá odměnu 250 000 $.

Populární Problémy

Jak odstranit Jean Stain z bot. Už jste si někdy koupili nové džínové džíny, abyste na konci večera zjistili, že indigové barvivo proměnilo vaše bílé tenisky v katastrofu s kravatou? Ještě nezakopávejte kopy! Tam...

Williamsová si udržela pozici numero uno v žebříčku WTA, zatímco šampionka Australian Open Angelique Kerberová se umístila na druhém místě.

Pokud byste někdy uvízli v autě, které se jen tak neodemkne, vyzkoušejte následující způsoby, jak osvobodit sebe i své spolucestující. Vždy dávejte bezpečnost před všechno ostatní a snažte se na situaci klidně reagovat. Nedělej ...

Silná obrana ve třetím setu pomohla Šarapovové k postupu vpřed v turnaji.

Coco Gauff postoupil do druhého kola National Bank Open 2021 s efektivním úterním vítězstvím 6-1, 6-4 nad Anastasijou Sevastovovou.