Jak překonat nudu

Nudit se? Překonat nudu může být obtížné, ale existuje mnoho způsobů, jak můžete nudnou situaci udělat zábavnější. Najděte způsoby, jak usměrnit svou kreativitu čtením, psaním nebo výrobou řemesel. Využijte hluchých chvil tím, že budete produktivní. Zapracujte na úkolu, který jste odkládali, nebo se naučte nové dovednosti. Spojte se se svými přáteli, když se nudíte, a najděte vzrušující věci, které můžete dělat po městě. Najděte způsoby, jak se bavit. To, že se doma nudíte, neznamená, že se nemůžete uvolnit a trochu se zasmát.

Metoda 1 z 5: Buďte kreativní

 1. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 1

  1 Číst knihu. Je to skvělý způsob, jak zapomenout, že se nudíte. Slova autora vám mohou pomoci při duševní dovolené. Zvláště dobré jsou v tom knihy pro děti a mládež. Mohou také probudit vnitřní dítě, stejně jako pocity úžasu a nostalgie.
  • Vyberte si žánr, který vás baví. Pokud jste se nikdy nedokázali dostat do sci -fi, sci -fi kniha, která pravděpodobně neulehčí nudu. Místo toho jděte na historickou beletrii.
  • Pokud nemáte žádné knihy, povalujte se do místní knihovny nebo knihkupectví. Vypadnutí z domu může pomoci snížit vaši nudu.


 2. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 2

  2 Doodle, malovat nebo něco nakreslit. Je to skvělý způsob, jak procvičit svoji kreativitu. Až budete hotovi, budete se mít také čím pochlubit. Může vám to také pomoci vybudovat si novou dovednost, což je skvělé, když se nudíte.
  • Kreslení nebo čmárání může také zvýšit vaši inteligenci. Výzkum naznačuje, že čmárání vám může pomoci soustředit se a poslouchat zapojením mozku.
  • Pokud rádi malujete a kreslíte, ale nejste si jisti, co kreslit, zkuste jít ven a namalovat/nakreslit zátiší toho, co vidíte. Můžete také nakreslit nebo namalovat něco zajímavého kolem vašeho domu.
  • Pokud chcete zapojit svou fantazii, můžete také nakreslit nebo namalovat svou oblíbenou knihu nebo filmovou postavu.
 3. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 3

  3 Barva. Zbarvení je skvělý způsob, jak snížit nudu. Zkuste vykopat pastelky a fixy a pak najděte omalovánky. Barvení na několik hodin může pomoci snížit nudu. Můžete zkusit přehrávat hudbu na pozadí nebo mít zapnutou televizi.
  • Pokud nemáte co barvit, zkuste vybarvit obrázky v černobílých novinách nebo časopise. Můžete také nakreslit vlastní obrázky a vybarvit je.
  • Existují také omalovánky pro dospělé. Zkuste si takovou knihu vyzvednout v místním knihkupectví a vybarvit ji.
 4. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 4

  4 Napište si seznam. Seznamy jsou zábavné způsoby, jak trávit čas. Můžete si vytvořit seznam míst, která chcete navštívit, knih, kterých chcete dosáhnout, nebo cílů, kterých chcete dosáhnout. Můžete si také udělat hloupý seznam bez vážného účelu.
  • Vytvořte si seznam, který vás vyzve k přemýšlení o různých nápadech. Zkuste si například napsat 50 různých vánočních písniček nebo 50 dívčích jmen, která začínají písmenem „A.“
  • Můžete si také vytvořit seznamy svých oblíbených věcí. Můžete mít například seznam oblíbených filmů v určitém žánru, oblíbené knihy nebo oblíbené destinace na cestách.
 5. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 5

  5 Pusťte se do kreativního psaní. Na to ani nemusíte být skvělý spisovatel. Trochu kreativního psaní může být osobně náročné a vést ke snížení nudy. Psaní pomůže rozptýlit vaši mysl. Budete se soustředit na to, co píšete, než přemýšlet o tom, jak se nudíte.
  • Pokud se vám nedaří začít, stačí napsat zdarma. Zapisujte si cokoli, co vás napadne, aniž byste se filtrovali. Pokud narazíte na něco zajímavého, zkuste tuto myšlenku dále rozvíjet. Můžete dokonce začít tím, že napíšete něco jako: „Jsem tak znuděný“ a popíšete svou nudu.
  • Pokud vás baví kreativní psaní, začněte psát román, báseň nebo povídku, na kterou jste si vždy chtěli najít čas.
  • Založit blog. Pokud vám připadá trochu hloupé psát bez konkrétního cíle, začněte psát blog o tématu, které vás zajímá. Pokud například rádi chodíte na koncerty, můžete začít psát o hudbě blog.
 6. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 6

  6 Napište dopis nebo e -mail . Pokud se nudíte, myslete na někoho, koho jste nějakou dobu neviděli. Zkuste této osobě napsat dopis nebo e -mail. To vám může pomoci udělat něco produktivního tím, že se na někoho obrátíte, a také to sníží vaši nudu.
  • Vyjádřete něco pozitivního příteli nebo členovi rodiny. Kromě toho, že snížíte svoji nudu, budete mít ze sebe lepší pocit. Řekněte někomu, že jste vděční, že vám například s něčím pomohl nebo že obdivujete, jak situaci zvládl.
  • Zvažte možnost napsat dopis vojákovi v zámoří, obětem katastrof nebo starší osobě v hospici. Existuje mnoho organizací, které takové dopisy shromažďují a poté vám je zasílají poštou. Pokud se připojíte k tomuto druhu organizace, budete mít vždy co dělat, když se nudíte.
 7. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 7

  7 Vytvořte dárky pro přátele nebo členy rodiny. Pokud se blíží prázdniny, nebo se jen cítíte štědře, udělejte dárky. Nemusíte být mistrovským řemeslníkem, abyste pro milovanou osobu udělali něco roztomilého a smysluplného.
  • Zkuste něco jednoduchého, jako je malování hliněného květináče, výroba fotografické koláže nebo použití stavebního papíru a samolepek k výrobě ručně vyráběné karty.
  • Pokud rádi pletete nebo háčkujete, zkuste si vyrobit šátek nebo návleky na ruce. Jsou snadné a obvykle je lze dokončit do jednoho dne.
  • Zkuste pro někoho vyrobit zápisník. Získejte album sešitů nebo prázdný sešit a nějaké fotky, papír, lepidlo a další ozdoby. Můžete vytvářet stránky založené na tématu. Na jednu stránku můžete například zahrnout fotografie a upomínky z konkrétní dovolené.
 8. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 8

  8 K výrobě řemesel používejte předměty pro domácnost. Pokud se nudíte, protože jste uvízli doma, existuje spousta řemesel, které můžete dělat s předměty ležícími kolem domu. To může pomoci snížit vaši nudu, aniž by vás to nutilo utrácet peníze navíc nebo podniknout další výlet.
  • Zábavné noční světlo si můžete vyrobit naplněním zednické nádoby starým vánočním osvětlením. Můžete také přilepit světla podél boku zednické nádoby ve fantastickém designu.
  • Máte šicí potřeby a staré polštáře? Zkuste sešít několik polštářů dohromady, abyste vytvořili dlouhý polštář. Pokud máte malé děti, může to být zábava při přespávání.
  • Máte spoustu klíčů od svého domova? Vezměte si lak na nehty a namalujte konec každého klíče jinou barvou. Díky tomu bude snazší rychle uchopit klíč, který potřebujete.
  reklama

Metoda 2 z 5: Když se nudíte, buďte produktivní

 1. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 9

  1 Uvědomte si, že nuda může vést k apatii. Pokud se nudíte, můžete se cítit bezradní nebo nemotivovaní. To může situaci ještě zhoršit, zvláště pokud se pokoušíte splnit důležitý úkol pro školu nebo práci. Chcete -li být produktivní, když nuda ovlivňuje vaši motivaci, zkuste se soustředit na svůj konečný cíl dokončení projektu.
  • Pokud se například pokoušíte napsat písemku do školy, ale cítíte se k tomu nemotivovaní, zamyslete se nad tím, proč se chcete na papíru cítit dobře. Můžete se soustředit na své akademické cíle, jako je zlepšení GPA. Nebo se můžete zaměřit na profesní cíle, jako například udělat v kurzu dost dobře, abyste dostali dopis nebo doporučení od učitele.
 2. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 10

  2 Začněte denně cvičit. Udržování aktivního těla pomůže udržet aktivní mysl. To může pomoci zmírnit nudu. Abyste se mohli aktivovat, nemusíte dělat namáhavou aktivitu, například hrát basketbal. Může to být stejně jednoduché jako procházka. Pokud se nudíte, může vám pomoci využití času cvičením.
  • Jděte do parku a na skateboard, hrajte basketbal nebo fotbal/fotbal, běhejte nebo cvičte tenis.
  • Pokud se vám nelíbí být velmi aktivní nebo jste již nějakou dobu nebyli aktivní, jděte se projít po bloku, do centra města nebo do parku. Pokud jste umělecký typ, můžete si také přinést fotoaparát nebo skicář k zachycení zajímavých okamžiků.
  • Pokud je teplo, jděte si zaplavat.
  • Pokud prší, zkuste udělat pár úseků uvnitř. To lze snadno provést uvnitř a udrží vaše tělo zdravé a zdravé.
 3. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 11

  3 Dělat jógu. Jóga může snadno vybudovat vaši sílu. Může také pomoci zmírnit nudu. Jógové myšlení se soustřeďuje na objímání a ladění do současnosti. Být si více vědom sebe sama a svého okolí může snížit nudu. Na internetu najdete mnoho rutin jógy s průvodcem.
  • Buďte opatrní, pokud jste v józe noví. Určitě si vyberte začátečnickou rutinu.
  • Měli byste také poslouchat své tělo. Pokud cítíte napětí, okamžitě přestaňte s tím, co děláte.
 4. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 12

  4 Naučte se nové dovednosti. To je skvělé, pokud zjistíte, že se pravidelně nudíte. Věnování se novému koníčku nebo řemeslu vám dá příslib mnoha nadcházejících hodin.
  • Pokud nejste příliš umělecký, zvažte, jak se naučit malovat, kreslit nebo sochařství. Na internetu najdete mnoho návodů. Můžete se také naučit řemeslu, jako je pletení.
  • Pokud nejste hudebně nadaní, zvažte možnost naučit se zpívat nebo hrát na nástroj. Když se nudíte, můžete si svůj nástroj procvičit doma.
  • Pokud vás vaření baví, kupte si kuchařku a udělejte si každý den nové jídlo. Zkuste vařit z kuchyně, která je pro vás zcela nová, například z francouzské nebo thajské.
 5. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 13

  5 Založit zahradu. Pokud se nudíte, zkuste se věnovat zahradničení. Zahrada může být prospěšná pro vaše fyzické i emocionální blaho, protože vás dostane ven a pravidelně se budete pohybovat.
  • Zastavte se v místním skleníku a kupte si různé rostliny a semena, která jsou právě v sezóně. Požádejte pracovníka o brožury a informace o tom, jak zasadit a starat se o svá semena. Můžete si také zakoupit nějaké knihy o zahájení zahradničení.
  • Můžete zkusit založit bylinkovou zahradu. Můžete si pěstovat vlastní bylinky, například bazalku, a používat je při vaření.
  • Pokud nemáte dvorek, mnoho lidí pěstuje ovocné a zeleninové rostliny na balkoně. Malé květináče můžete pěstovat i uvnitř.
 6. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 14

  6 Naplánujte si nadcházející výlety a akce. Pokud nemáte co dělat, můžete také plánovat dopředu. Až vás začne nudit, naplánujte si cokoli nadcházející výlety a akce. Pokud jste řekněme ještě nezpevnili své vánoční plány, podívejte se na lety a zkontrolujte si svůj kalendář.
  • Můžete také vytvářet malé plány. Například jste si možná s přáteli povídali o bowlingu. Udělejte událost na Facebooku a pozvěte všechny.
 7. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 15

  7 Znovu uspořádejte svůj domov. Pokud se nudíte, je téměř vždy kolem vašeho domu něco, co potřebuje práci. Možná není vaše polička na knihy podle abecedy. Možná máte spoustu oblečení, které ještě musíte zavěsit ve skříni. Pokud se nudíte, udělejte ve svém domě malou reorganizaci. To vám poskytne skutečný pocit úspěchu a sníží vaši nudu.
  • Pokud potřebujete inspiraci, jak nejlépe reorganizovat, zkoušíte si vyhledávat články online pro zábavu a kreativní způsoby, jak omezit nepořádek ve svém domě.
 8. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 16

  8 Udělejte něco, co jste odkládali. Každý odkládá určité úkoly. Vyhnout se něčemu, co musíte udělat, a přitom se nudit, je scénář ztráty-ztráty. Můžete také dokončit ty domácí práce. Zaměstnáte svou mysl a dostanete něco, čeho se obáváte, a budete s tím hotovi.
  • Pokud jste student, udělejte si domácí úkol. Když si uděláte domácí úkol, umožní vám to produktivně zabrat čas.
  • Je nějaká fuška, kterou jste odkládali? Možná nesnášíte praní, ale hromadí se vám hromady. Pokud se nudíte, můžete si také vyprat prádlo.
  • Mnoho lidí odkládá důležité věci, například placení účtů. Pokud se nudíte, proč nezaplatit včas kabel, zdravotní pojištění nebo účet za kreditní kartu? Budete se cítit lépe, když víte, že o tyto účty je na měsíc postaráno.
  reklama

Metoda 3 z 5: Interakce s ostatními

 1. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 17

  1 Zahrajte si online hru s několika přáteli. Některé hry, jako šachy, dáma nebo Monopoly, vyžadují další hráče. Pokud nikoho nemáte, mnoho telefonních aplikací a herních konzolí vám umožní hrát s přáteli online. Můžete také přejít online a najít hry, které chcete hrát. Mnoho lidí hraje například karetní hry online.
  • Zkuste nějaké karetní hry. Některé lze hrát sólo, například Solitaire. Jiné, například Uno nebo Slap Jack, vyžadují více lidí.
  • Použijte svůj smartphone. Možná všichni vaši přátelé hráli Trivia Game přes váš smartphone. Zkuste se podívat, jestli si teď chtějí hrát někteří přátelé.
  • Oslovte přátele prostřednictvím své herní konzole. Mnoho herních konzolí vám umožňuje hrát interaktivní hry s ostatními hráči.
 2. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 18

  2 Zahrajte si jednoduché hry bez podpěr, pokud máte kolem sebe lidi. Pokud máte lidi, zahrajte si s nimi hry. Pokud nemáte žádné zásoby, ne všechny hry vyžadují desku nebo hromadu karet. Některé hry vyžadují pouze váš hlas a trochu fantazie.
  • Můžete hrát hru jako I-Spy, Truth-or-dare nebo 20 otázek
  • Zkuste spolu vyprávět příběh. Každý nechť do příběhu přidá jeden řádek. To může být verbální nebo písemné.
  • Hrajte improvizační hry, jako jsou šarády.
  • Zkuste najít tvary v oblacích (nebo skalách, pokud jste ve skalnaté, hornaté oblasti). Je to jednoduchá hra a procvičuje kreativní mysl.
 3. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 19

  3 Vyrazte si do kavárny. Pokud se cítíte osaměle a znuděně, vyjděte z domu a setkejte se s někým. Podívejte se, jestli si přítel chce dát kávu. Nemusíte utratit spoustu peněz, abyste si mohli jednoduše popovídat se svým přítelem u šálku kávy a dobrá konverzace může být skvělým prostředkem ke snížení nudy.
  • Pokud není nikdo, kdo by se setkal, zajděte do místní kavárny sám. Může se stát, že se potkáte někdo jiný sólo a můžete zkusit navázat konverzaci. To může jednak zmírnit vaši nudu, jednak vám pomůže najít si nového přítele. K obchodu můžete napsat komentář. Například: „Páni, opravdu miluji atmosféru na tomto místě.“
 4. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 20

  4 Znovu sledujte staré filmy s přáteli. Pokud se potloukáte s lidmi z vaší věkové skupiny, zkuste najít nějaké staré filmy nebo DVD, ve kterých ležíte. Opětovné sledování oblíbených dětství nebo dospívání může být skvělý způsob, jak si dopřát nostalgii a zároveň snížit nudu. Pokud nemáte žádná stará DVD online, můžete streamovat mnoho filmů zdarma prostřednictvím služeb jako Netflix a Hulu.
  • Pokud nemáte kolem sebe lidi, se kterými byste se dívali na staré filmy, podívejte se, jestli se váš přítel chce podívat na stejný film, který sledujete vy, a popovídejte si o tom přes text. Může to mít pocit, že někoho máte.
 5. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 21

  5 Jděte nakupovat do spořitelny. Lidé se často nudí s přáteli, protože jim na něco chybí finance. Na nákupy však nepotřebujete mnoho peněz. Pokud se nudíte, ale trochu jste se zlomili, zajděte do místního obchodu se šetrností. Můžete najít řadu nových oděvů za relativně nízkou cenu.
  • I když si nakonec nic nekoupíte, může být zábavné si jednoduše vyzkoušet vtipné oblečení, které najdete ve spořitelně.
 6. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 22

  6 Předstírejte, že jste turista ve svém vlastním městě. Pokud vás a vaše přátele nenapadá nic dělat, předstírejte, že jste ve svém městě nikdy předtím nebyli. Naplánujte si den, kdy uvidíte všechny místní atrakce a najíte se v místních restauracích. Toto je šance pro vás a vaše přátele znovu navštívit místa ve vašem městě, která můžete považovat za samozřejmost.
  • Vymyslete věci, které ve vašem městě turisté často dělají. Vydejte se do místního muzea nebo se vydejte na pěší túru po místních naučných stezkách.
  • Existuje ve vašem městě základní restaurace nebo restaurace? Zkuste si dát něco k jídlu.
 7. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 23

  7 Udělejte si focení. Pokud vás a vaše přátele nenapadá, co dělat, oblékněte si efektní oblečení a make-up a vyfoťte se. Fotoaparát nebo smartphone můžete použít k fotografování vás a vašich přátel v různých pózách. Můžete dokonce jít ven a pořídit zábavné venkovní obrázky.
  • Pokud nemáte náladu, nemusíte dělat vážné focení. Později si můžete udělat legrační obrázky, kterým se zasmějete.
  reklama

Metoda 4 z 5: Hledání způsobů, jak se bavit

 1. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 24

  1 Podívejte se na vtipné nebo roztomilé obrázky online. Internet může být skvělý způsob, jak se pobavit. Zkuste si vygooglit něco jako „Roztomilé fotky mopslíků“ a strávte nějaký čas pohledem na rozkošné obrázky psů. Můžete také procházet videa roztomilých zvířat nebo kojenců a trávit čas.
  • Pokud mluvíte s přítelem, který se také nudí, můžete sdílet videoklipy a fotografie, na kterých najdete roztomilé věci online.
 2. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 25

  2 Upéct. Pokud si nevíte rady, projděte si skříňku. Pravděpodobně máte mouku a cukr. Podívejte se, jaké zásoby pečiva máte, a najděte si online recept, který si snadno vyrobíte. Pečení může být zábavný a produktivní způsob, jak trávit čas.
  • Pokud má někdo, koho znáte, narozeniny, můžete mu zkusit něco upéct.
 3. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 26

  3 Vytvářejte jedinečné mixované disky CD. Pokud máte kolem sebe prázdná CD, zkuste udělat nějaké mixy. Můžete vytvářet mixy pro přátele nebo si vytvářet CD pro sebe. Můžete si například vytvořit CD, které budete poslouchat za jízdy.
  • Sáhněte po kreativních mixech, protože díky nim budete přemýšlet, co přidat. Nedělejte například mix typu „Nejlepší písně léta“. Místo toho zkuste něco jako „Nejlepší písně léta 1997“.
  • Můžete také zkusit mixy soustředěné kolem náhodného tématu nebo pocitu. Můžete například vytvořit mix písniček o zvířatech, písní, ze kterých jste smutní, nebo písní, ve kterých se chcete rozhýbat.
 4. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 27

  4 Tanec. Zapněte hudbu a začněte tančit po svém obývacím pokoji. Pokud se nikdo nedívá, nemusíte se bát, že budete vypadat hloupě. I když tanec obvykle nemáte rádi, můžete si užít více zábavy, než byste čekali, pokud tancujete jen sami pro zábavu.
  • Pokud vás zajímá, jak se tančit, zkuste sledovat někoho, kdo tančí online videa a napodobuje pohyby.
 5. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 28

  5 Prohlédněte si staré fotografie. Opětovné prohlížení starých fotografií může být zábavné. Možná vás překvapí, když uvidíte, jak moc jste se od 8. třídy změnili. Při prohlížení obrázků z prvního ročníku vysoké školy se můžete zasmát, protože budete ohromeni tím, jak odlišný je nyní váš styl.
  • Pokud nemáte kolem sebe fyzické obrázky, podívejte se do starých digitálních alb. Můžete si například prohlížet své nejstarší album na Facebooku.
 6. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 29

  6 Sledujte vtipná videa online. Existuje mnoho komiků, kteří provozují kanály YouTube a zveřejňují vtipný obsah. Můžete také sledovat klipy standup komiků online. Pokud se nudíte, zkuste se podívat na zábavný obsah online. Díky smíchu budou hodiny plynout snadněji.
  • Pokud nevíte, kde začít, jednoduché vyhledávání na Googlu, například „nejlepší online komici“ nebo „zábavná videa“, by mělo přinést spoustu výsledků, které vás budou zaměstnávat.
  reklama

Metoda 5 z 5: Vyhýbání se nudě

 1. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 30

  1 Uvědomte si, že stavy vysokého vzrušení mohou přispět k nudě. Nudu můžete spojit s nudným prostředím nebo pocitem ospalosti a letargie, ale lidé se také mohou zdát znuděni, když jsou přemoženi vnějšími podněty nebo když se uvnitř cítí opravdu energičtí a nemohou se soustředit.
  • Například byste se mohli nudit, pokud jste v rušné kavárně s hlasitou hudbou a spoustou lidí, kteří kolem vás mluví. Může to být důsledek vnější stimulace veškerým hlukem, který vás zahlcuje nebo ruší při plnění úkolu.
  • Nebo si můžete myslet, že se nudíte, protože sršíte energií a nedokážete se soustředit na jednu věc déle než minutu nebo dvě. Přebytečná energie může pocházet z normálních zdrojů, jako je odpočinek nebo nervozita z nadcházejícího letu. Když cítíte tuto vnitřní nadměrnou stimulaci, můžete si ji splést s nudou.
  • Pokud se cítíte zahlceni vnějšími podněty, zkuste to omezit. Pokud je například vaše prostředí příliš hlasité, můžete si nasadit sluchátka a poslouchat hudbu nebo bílý šum. Nebo můžete zkusit jít někam s méně rušením.
  • Pokud jste přehnaně energičtí, zkuste udělat něco, abyste vydali část své energie, například jít na procházku. Poté se vraťte k tomu, co jste dělali po procházce.
 2. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 31

  2 Vypněte internet, počítač nebo gauč. Pokud nemáte pořad, který byste opravdu chtěli sledovat, vyhněte se vyplňování času pomocí televize nebo sociálních médií. To vás může vést k tomu, že začnete fantazírovat o tom, co byste raději dělali. Studie ukázaly, že díky tomu může nuda působit intenzivněji.
 3. Obrázek s názvem Překonat nudu Krok 32

  3 Vyhněte se snění. Snění o jiných místech a žádanějších aktivit nudu spíše zesílí, než zmírní. Když se přistihnete uprostřed snění, budete mít dojem, že aktivita, které se věnujete, je nudná, i když byste ji normálně považovali za stimulující.
  • Pokud vás baví občasné snění, opakující se úkoly, jako je drhnutí podlahy nebo sekání trávníku, jsou dobrou příležitostí ke snění. Úkoly, které vyžadují malou „přítomnost“, nebudou nápadně ovlivněny sněním.
 4. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 33

  4 Dodržujte rozvrh dne. Pokud ve svém plánu zaznamenáte nějaké velké mezery, zkuste je vyplnit něčím, co vás zajímá. Můžete si všimnout, že se každý den cítíte znuděně a frustrovaně. V těchto časech je dobré zkusit si naplánovat konkrétní aktivitu, abyste předešli nudě.
 5. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 34

  5 Buďte sociální . Můžete se připojit k klubu nebo skupině mládeže, abyste měli strukturovaný čas nebo si sami plánovali plány s přáteli. Pokud máte pocit, že není co dělat, neexistuje lepší způsob, jak překonat prázdnou nudu, než být s lidmi. Zavolejte svým přátelům a uspořádejte výlet, nebo buďte v kontaktu se svými sousedy a získejte basketbal. I když se jen procházíte po centru nebo si dáváte kávu, děláte něco nového. Setkávejte se se svými pravidelnými přáteli nebo se znovu spojte se starými známými, abyste otřásli rutinou.
  • Osobní socializace nemůže nic nahradit. Vyhněte se používání sociálních médií jako náhrady za socializaci a setkávejte se s lidmi osobně.
  • Jezdit do táborů. Co se chystá? Jarní prázdniny? Vánoční prázdniny? Léto? Vyhledejte zábavné tábory, na které se chcete vydat ve volném čase, jako je Cpacstudios.com.
 6. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 35

  6 Dělejte přestávky, aby se úkoly nestaly všedními. Nedávná studie zjistila, že subjekty, které si dělaly dvouminutové přestávky uprostřed nudného 50minutového úkolu, se na konci úkolu cítily soustředěnější, uvolněnější a produktivnější. Pokud se chystáte na dlouhý projekt, dejte si něco, na co se můžete těšit, když zařadíte do fronty video, skladbu nebo článek na YouTube, na které se těšíte, a odměníte se za třicet minut práce krátkou dvouminutovou přestávka.
  • Rychle vypadněte ze svého pracovního prostoru. I když půjdete do kuchyně pro sklenici vody, těch pár minut může být osvěžujících. Vyjděte do zahrady a očichejte květiny, abyste se nadýchali čerstvého vzduchu.
 7. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 36

  7 Zklidněte svůj pracovní prostor. Je běžnou mylnou představou, že ponechání rádia nebo televize tiše na pozadí vytvoří relaxační a produktivní pracoviště. Bohužel to má tendenci rozdělovat vaši pozornost na podvědomé úrovni. Nakonec se cítíte znuděnější, než kdybyste pracovali v naprostém tichu. Soustředit se úplně na jeden úkol, i když je tato aktivita „nudná“, je chytřejší nápad než rozdělovat mozek konkurenčními podněty.
  • Hudbu nebo rádio používejte jako odměnu, a ne jako rozptýlení. Když budete během nudné činnosti dělat měřené přestávky, skončí vás to produktivnější, než se pokoušet prosadit bez jedné, ale nechávat rádio v pozadí chatovat po celou dobu.
 8. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 37

  8 Upravte si hladinu cukru v krvi. Když vám klesne hladina krevního cukru, začnete si všímat, že je stále obtížnější věnovat pozornost své práci. Mějte na pracovním stole k dispozici zdravé svačiny jako ořechy nebo ovoce, aby váš mozek fungoval na nejvyšší úrovni. Odměňte se trochou čokolády za dokončení obzvláště obtížného domácího úkolu nebo série poznámek v kanceláři.
  • Energetické nápoje a další zdroje kofeinu jsou oblíbené, ale „krach“ spojený s kofeinovými nápoji s vysokým obsahem cukru v konečném důsledku ovlivní vaši produktivitu v dlouhodobém horizontu. Vyhněte se těmto stimulantům, aby nepadaly zpět ve znuděné rutině.
 9. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 38

  9 Zůstaň aktivní. Někteří lidé rádi pracují na cvičebních míčích místo počítačových židlí nebo používají jiné ergonomické kancelářské vybavení, aby zůstali aktivní, ale nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste se mohli hýbat. Když vyskočíte z kanceláře na krátkou procházku nebo si na patnáct minut uděláte lehký strečink v koupelně, zvýší se vaše energetické hladiny a vaše pozornost nebude ubývat.
  • Pokud máte běžecký pás, vyzkoušejte si práci na psacím stole. Vstávání a práce se ukázaly jako zdravý a účinný způsob, jak zůstat soustředěný.
 10. Obrázek s názvem Překonejte nudu Krok 39

  10 Získejte práci nebo dobrovolníka. Pokud se trvale setkáváte s příliš velkým množstvím volného času, zvažte možnost získat práci na částečný úvazek nebo dobrovolnou práci. Vydělávání peněz nebo pomoc lidem vyplní váš volný čas produktivním způsobem, ve kterém se budete cítit naplněni. Zde je pár nápadů, jak začít:
  • Maloobchod, jako jsou obchody a kavárny, je skvělým místem pro získání brigády. Obvykle nabízejí flexibilní pracovní dobu, což je ideální pro studenty.
  • Nemocnice, pečovatelské domy, vývařovny a útulky pro zvířata téměř vždy hledají dobrovolníky. Kromě odměňování a emocionálního naplnění vypadá dobrovolnická práce takto velmi atraktivně v životopise nebo v přihlášce na vysokou školu.
  • Zvažte samostatnou výdělečnou činnost. Můžete jim nabídnout posečení trávníků, venčení jejich psů nebo hlídání dětí. Pokud jste chytří, můžete dokonce vyrábět věci, jako jsou šály nebo tašky, a prodávat je online.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč se vlastně nudíme? Lidský mozek a tělo touží po stimulaci a nových zkušenostech. Lidé se obecně nudí tím, že dělají totéž znovu a znovu nebo že nedělají vůbec nic.
 • Otázka Mohou být odpovědí drogy? Ne. Používání látek ke zmírnění nudy může vést k problémům se zneužíváním návykových látek. Vyhněte se užívání drog jako prostředku ke snížení nudy.
 • Otázka Co když máte náladu dělat něco konkrétního, ale nemůžete přijít na to, co to je, a zdá se, že vás v tu chvíli nic jiného nezajímá? Přemýšlejte o všech různých kategoriích věcí, které byste mohli chtít dělat, a poté si promyslete různé činnosti v těchto kategoriích jednu po druhé. Nakonec na to určitě narazíte.
 • Otázka Co mohu dělat, když nemáme peníze na to, abychom někam vyrazili? Vždy můžete jít do parku, který je zdarma. Muzea jsou často zdarma, nebo mají dny se sníženým/bezplatným vstupem. Můžete také navštívit knihovnu a podívat se na knihy, filmy nebo hudbu.
 • Otázka Co mám dělat, když nemohu překonat svoji nudu? Udělejte něco, kvůli čemu se budete cítit nadšení. Může to být zpěv, tanec, čtení knihy, hraní her a cokoli jiného, ​​co vám dělá radost.
 • Otázka Jak překonám nudu při domácích pracích, které je třeba udělat? Udělejte jim zábavu. Poslouchejte hudbu nebo to udělejte najednou, abyste mohli v životě dělat zábavné věci.
 • Otázka Co mám dělat, když se nudím a moji přátelé jsou zaneprázdněni a já nemůžu jít ven? Přečtěte si knihu, napište si do deníku, poslouchejte novou hudbu, sledujte novou sérii, kreslete nebo začněte nový řemeslný projekt.
 • Otázka Mohou mě myšlenky odvést od nudy? Ano, pokud jsou vaše myšlenky kreativní, odvedou vás od nudy.
 • Otázka Co jiného mohu udělat, abych mi pomohl zvládnout celý den? Zkuste si hrát Frisbee venku. Zkuste jít nakupovat, zahradničit nebo se svézt v autě rodičů na pěkné místo. Uvnitř si dělejte sezónní šťávy nebo dezerty, přemýšlejte o tom, co si chcete na víkend obléknout, prohlédněte si svá stará dětská alba. Udělejte si seznam věcí, které rádi děláte, abyste je měli, když potřebujete najít něco zábavného.
 • Otázka Probouzím se dříve než moje rodina a musím mlčet, jak se tedy bavím? Zkuste jít ven a trochu si zacvičit. Pomocí sluchátek si také můžete přečíst knihu nebo sledovat film nebo videa z YouTube.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyhněte se hledání chyby ve všem. Lidé obvykle považují život za nudný, když v něm najdou chybu.
 • Pokud jste požádáni, abyste něco udělali, nebo jste požádáni o účast na něčem, jděte do toho. Rozhodněte se, že je to nuda, než to uděláte.
 • Zkuste změnu scenérie. Posaďte se nebo jděte úplně někam jinam; to často může zmírnit nudu.
 • Nemluvte na to, abyste se nudili. Místo toho se zaměřte na něco užitečného, ​​pozitivního a kreativního, jako je studium, umění, stavební projekt nebo jen sdílení myšlenek a pomoc lidem v okolí, zejména dětem a starším lidem.
 • Nebojte se dělat chyby, zvláště pokud zkoušíte něco nového. Je lepší udělat chybu a poučit se z ní, než sedět a nudit se a nic nedělat.
 • Hrajte hry na počítači. Nezáleží na tom, zda je hra Animal Jam nebo Fortnite, hry vám zabrání nudit se. Jít ven! Venku je legrace.
 • Nuda je způsobena tím, když někdo nedokáže pozitivně využít podvědomí. Být pozitivní vás chrání před nudou.

reklama

Varování

 • Nebuďte v depresi z nudy, všichni se cítí znuděně. Berte to jako výzvu.
 • Mnoho lidí má tendenci jíst, aby překonali nudu. Zkuste se tomu vyhnout. Pokud máte opravdu hlad, zkuste to využít jako příležitost jíst zdravá jídla, jako je ovoce nebo zelenina.
 • Snažte se nebýt příliš výstřední. Mohlo by to ublížit lidem kolem vás. Pokud vás začne nudit, protože se nudíte, zvažte procházku, čtení knihy nebo jógu. Neberte své frustrace na ostatní lidi.
 • Vytvořte si seznam věcí, které vás baví
 • Vyhněte se pokušení experimentovat s drogami nebo dělat cokoli nezákonného, ​​abyste strávili čas. To je kontraproduktivní a sebedestruktivní.
reklama

Populární Problémy

Chcete streamovat Disney Plus na PS5? Zde je podrobný návod, jak stáhnout, nainstalovat a sledovat Disney+ na vašem PS5.

Filmová verze hry Madea's Farewell Play má v úterý večer pravidelnou televizní premiéru. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Němka Andrea Petkovic porazila světovou jedničku Srbky Jeleny Jankovičové ve dvou setech 6: 3, 6: 2.

Kouč mentální kondice Badri Narayanan na mentální svaly a na to, jak se Stan Wawrinka a Angelique Kerber proměnily v šampiony.

Chcete streamovat díry právě teď? Máme pro vás průvodce, který obsahuje informace o tom, kam streamovat díry, obsazení, kritický příjem a další!

Jak prát ložní prádlo. Čištění prostěradel, přikrývek a přikrývek lze provádět jednoduchým postupem a jemnými čisticími prostředky. Prostěradla a povlaky na polštáře by se měly prát každý týden a mohou běžet v pračce za normálního nastavení. Věci...