BNP Paribas Open (Indian Wells): Novak Djokovič proplouvá kolem Miloše Raoniče na cestě k pátému titulu

Novak Indian Wells

Novak Djokovič ze Srbska slaví trofej pro vítěze poté, co porazil Miloše Raonice z Kanady během mužského finále BNP Paribas Open v Indian Wells Tennis Garden 20. března 2016.

Světová jednička Novák Djokovic produkoval vznešený výkon a zajistil bezprecedentní pátý mužský titul v Indian Wells s demolicí 6-2 6-0 Kanaďana s velkými porcemi Miloš Raonic v neděli ve finále mužů.

Osmadvacetiletý Srb dvakrát v prvním setu zlomil svého mimosoudního soupeře a ve druhém třikrát, aby během plamenného horkého odpoledne v kalifornském Indian Wells Tennis Garden zabalil vítězství za hodinu a 17 minut.

Šampion Australian Open Djokovic zlepšil svůj hvězdný rekord za rok na 22: 1, když srovnal Rafa Nadala s rekordní 27. korunou ATP Masters 1000.

Djokovič, který v semifinále porazil dlouholetého rivala Nadala 7: 6 (5) 6: 2, si také udržel perfektní rekord proti Raonicovi, když vyhrál jejich šesté setkání v kariéře.

'Pro mě dnes nejlepší zápas turnaje a pro Miloše pravděpodobně nejhorší,' řekl po předání trofeje ESPN jedenáctinásobný grandslamový šampion dvouhry Djokovič. „Necítil se nejlépe a přeji mu brzké uzdravení.

'Právě mi řekl, že si mohl poranit stejnou část nohy jako na Australian Open, což ho na měsíc vyřadilo z turné.'

jak zabalit rukojeť tenisové rakety

Kanaďan byl v únoru odsunut na vedlejší kolej kvůli zranění třísel, které pomohlo ukončit jeho běh v semifinále na Australian Open, kde prohrál s Andy Murrayem v pěti setech.

„Je smutné mít takhle finále jedním způsobem, ale odehrál jsem skvělý turnaj. Musím být spokojený s tím, co jsem dnes ze své strany udělal, “řekl Djokovič, který zlepšil svůj kariérní rekord v Indian Wells na 46: 6.

„Pokaždé, když zmeškal první podání, byl jsem na druhém podání. Nedovolil jsem mu ovládat tempo od základní čáry, přesunul jsem ho po kurtu. Takticky jsem udělal všechno správně. '

Když teploty na hřišti dosáhly 94 stupňů Fahrenheita (34 stupňů Celsia), Djokovič v první a třetí hře zápasu zlomil nevyzpytatelného Raoniče, když prorazil úvodní set za 43 minut.

Poté, co opustil kurt na lékařské ošetření, Raonic se vrátil pro druhou sadu a byl znovu zlomen v první hře, když vsítil bekhend, a také ve třetím poté, co odpálil bekhendem dlouho.

Raonic si v pátém zřetelně krátil nejlepší formu, než v 5. neudělal dva brejkboly, a Djokovič pohodlně zpečetil výhru v šestém, když jeho soupeř vsítil forhendový return podání.

Populární Problémy

Jak vytvořit krajinu na velkém dvoře. Úprava velkého dvora může být výzvou, ale také vám dává šanci přidat řadu prvků, na které malé trávníky nemají místo. Kvůli rozdílům v podnebí, topografii a půdě ...

Postoupí Dominic Thiem z Prince of Clay, aby se přihlásil na French Open 2019?

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat film „Pearl in the Mist“, druhý film Ruby Landry o životě na základě knižní série VC Andrews.

Plynová lana v Bruguera jako trenér

Zde je návod, jak sledovat film Nový papež, navazující minisérii Mladý papež, v hlavních rolích s Judem Lawem a Johnem Malkovichem a premiéru v pondělí 13. ledna na HBO.

Vinci v posledním žebříčku WTA porazil Kirilenko z 12. místa