Tenisová etiketa

Tenisová etiketa pro hráče, diváky a rodiče

Tenisová etiketa

Pro hráče, diváky a rodiče

Možná vás překvapí, že rodinným příslušníkům princezny Kate Middleton byl odepřen vstup do Royal Box ve Wimbledonu kvůli menšímu porušení etikety, ale je to pravda.

Během let si tenis vyvinul řadu nevyslovených zvyků, z nichž mnohé nenajdete v knize pravidel, ale celosvětová komunita tenistů je bere vážně.

Na povrchu může někomu připadat tenisová etiketa jako domýšlivá a zastaralá. V naší knize je však většina zvyků, které jsou nyní v tenise široce přijímány, prostě dobré mravy, které dělají sport zábavnějším pro všechny zúčastněné.

V této příručce pokryjeme širokou škálu tenisových etiket od hraní zápasu až po účast na turnaji jako divák a sledování vašeho dítěte jako rodiče, abyste se vyhnuli zbytečnému faux pas.

Na etiketě záleží

Přestože ne každý dodržuje tato nevyslovená pravidla, vaše povědomí a podpora pomáhají sportu udržet si pozitivní a zdvořilou kulturu, která je součástí toho, co dělá tenis jedinečným.

Pokud budete hrát nějakou dobu, bohužel zažijete svůj spravedlivý podíl na špatné etiketě, a i když to může být lákavé bojovat s ohněm ohněm, důrazně vám doporučujeme zachovat si integritu a dělat to, co je správné. Budete se cítit lépe a užijete si více zábavy při zachování respektu svých vrstevníků.

Pokud jste ve sportu noví a naučit se hrát nebo účast na vašem prvním turnaji, gratulujeme, jsme rádi, že vás máme na palubě, a doufáme, že vám tento průvodce pomůže osvětlit, jak můžete ze své účasti vytěžit maximum.

Tenisová etiketa pro hráče

Dobré sportovní chování nebo spravedlivé a velkorysé chování a zacházení s ostatními je jádrem tenisové etikety.

Následuje několik základních rad, které je třeba mít na paměti pro hráče, kteří se tohoto sportu účastní.

Ztište svůj telefon

Pokud vám během zápasu zazvoní mobilní telefon, soupeř může automaticky získat bod jako úmyslnou překážku, protože byl pod vaší kontrolou. Než zápas začne, nezapomeňte telefon vypnout nebo alespoň přepnout do tichého režimu.

Předcvičení

The oficiální pravidla Mezinárodní tenisové federace (ITF) a Americké tenisové asociace (USTA) uvádí, že rozcvička by neměla trvat déle než pět minut, pokud organizátoři nerozhodnou jinak.

V první řadě byste měli věnovat čas a vyvarovat se zneužívání délky zahřívacího období. Pokud potřebujete více času, měli byste si do rozpisu zapracovat samostatné rozcvičení před začátkem zápasu.

Je také důležité mít na paměti, že rozcvička je krátké období, jehož cílem je umožnit hráčům dostat se do pohody před začátkem hry, a proto byste s nimi neměli zacházet jako s tréninkem. Místo toho by hráči měli odpalovat míč zpět ke svému soupeři a vyhýbat se házení vítězů nebo odloženým výstřelům, které ztrácejí čas a snižují účinnost rozcvičení.

Rovněž si naplánujte, že váš protivník bude chtít zasáhnout různé střely, tj. Údery země, salvy, režie a podání. Pomozte svému protivníkovi vytěžit maximum ze zahřátí a on vám vrátí laskavost.

Slouží k zahřátí

Podávání je obvykle posledním úderem k zahřátí. Když váš soupeř slouží, chyťte koule, místo aby se na ně střílelo.

Je to rychlý způsob, jak jim lézt na nervy, než zápas vůbec začne. V nejhorším případě je můžete zasáhnout, pokud je mezi porcemi zaskočíte, což není dobrá forma.

Linkové hovory

Drtivá většina tenisových zápasů hraných po celém světě je bez funkcionářů, a proto jsou hráči povinni telefonovat na linku.

Přesněji řečeno, každý hráč je zodpovědný za volání linek na své straně hřiště, protože má nejlepší vyhlídku.

V důsledku toho jsou špatné hovory na lince jednou z hlavních příčin sporů na soudu. To, že voláte, však neznamená, že můžete nebo byste měli volat ve svůj prospěch.

Místo toho byste ve všech případech, kdy si nejste 100% jisti správným voláním, měli dát svému protivníkovi výhodu pochybnosti.

Tento systém samozřejmě funguje nejlépe, když jej následují hráči na obou stranách sítě. Nejspolehlivějším způsobem, jak zajistit, aby k tomu došlo, je poskytnout kredit soupeřově hráči, pokud si nejste jisti správným voláním za všech okolností, což na oplátku vybuduje důvěru a podpoří stejné chování.

Abyste si pomohli, měli byste telefonovat dostatečně rychle a hlasitě, aby vás soupeř snadno slyšel. Nemělo by být pochyb a rychlý slyšitelný hovor je sebevědomý hovor, což všichni hráči oceňují.

Ve výjimečných případech se můžete dostat do situace, kdy jste rychle odrazili míč, ale stejně rychle se cítíte nejistí ve svém rozhodnutí. Pokud tomu tak je, je naprosto v pořádku opravit hovor a omluvit se za chybu.

A konečně, i když je váš soupeř zodpovědný za přivolání jejich strany soudu, za určitých okolností máte lepší vyhlídku. Pokud si myslí, že míč byl uvnitř, ale vy jste viděli, že je venku, měli byste jim dát bod, nebo pokud to bylo vaše podání, chybu.

Vyvolání skóre

V profesionálním tenise rozhodčí vyvolává skóre po každém bodu, takže všichni zůstávají na stejné stránce a není pochyb.

V rekreačním a amatérském tenise jsou však hráči zodpovědní za vyvolání skóre. Skóre setu by měl vyvolat podávající před každou hrou a skóre hry před každým bodem.

Pomůže to zmírnit spory, ale je to také dobrá etiketa.

Slovní rozptýlení

Během zápasu dvouhry byste během bodu neměli mluvit ani vydávat zbytečné zvuky, například křik. Je to v rozporu s pravidly a může vám to způsobit překážku.

Ticho během hry umožňuje oběma hráčům soustředit se. Pokud hrajete čtyřhru, můžete komunikovat se svým partnerem, pokud míč míří k vám. Pokud se však míč pohybuje zpět k vašemu soupeři, měli byste mlčet.

Vizuální rozptýlení

Podobně byste se měli vyvarovat zbytečných nebo úmyslných pohybů, které mají hráče rozptýlit, například mávání rukama, než váš soupeř zasáhne míč, což by také bylo považováno za překážku a mělo by za následek ztrátu bodu.

Často se setkáváme s problémem, který spadá do šedé oblasti, když hráč, který se vrací, má v úmyslu rozptýlit svého protivníka zbytečnými pohyby.

Rozlišujícím faktorem zde je, zda se záměrně snažíte rozptýlit svého protivníka. Je naprosto přirozené pohybovat se vpřed, odrážet se na chodidlech a dělit krok při vracení podání, ale neměli byste dělat zbytečné rušivé pohyby.

Mnoho hráčů zneužije to, co je nutné, než jim soupeř naservíruje, aby se jim pokusili dostat do hlavy, a pokud to není flagrantní, bude těžké to nazvat překážkou, ale je to špatná etiketa.

Užitečný tip
Neúmyslné rušení mimo kontrolu každého hráče, jako například vstup míče do hřiště během bodu, není považováno za překážku. Místo toho by hráči měli zavolej let , a bod se přehrál.

V profesionálním prostředí může rozhodčí snadno rozlišit, co je typické pro přípravu hráče před vrácením míče a co by bylo považováno za úmyslnou překážku, a proto to v profesionálním tenise příliš často nevidíte, pokud vůbec někdy.

Vracející se slečny slouží

Pokud váš soupeř zmešká své podání s velkým náskokem, nevracejte ho a provádějte tréninkové švihy. Místo toho zablokujte míč na stranu nebo na zadní stranu hřiště.

Je to nepříjemné, pokud jste serverem, a navíc možná budou muset honit návrat, který jste zasáhli, aby si před druhým podáním vyčistili stranu kurtu, což může zbavit jejich rytmu.

loketní popruhy

Vyčištění koulí

Před začátkem každého bodu by se měli oba hráči ujistit, že na hřišti nejsou míče, aby nedocházelo k rušení zraku.

Po prvním podání by měl podávající také odložit míč, pokud dopadl na jejich stranu hřiště. Jedinou výjimkou, se kterou většina hráčů nebude mít problém, je to, že se vaše podání zachytí ve spodní části sítě, kde je mimo dosah a nijak moc nerozptyluje zrak. Pokud vás však váš protivník požádá o jeho odstranění, měli byste jeho žádosti vyhovět.

Získávání míčků z blízkých soudů

Pokud jeden z vašich míčků skončí vzadu na nedalekém hřišti, můžete jej získat zpět.

Nikdy to však nedělejte během bodu. Místo toho počkejte, až hráči dokončí svůj bod, a pak běžte, abyste jej uchopili, nebo požádáte hráče, aby jej vrátil.

Síťové akordy a nedostatky

Čas od času zasáhnete střelu, která sevře síťový akord a čistě na základě štěstí přistane na straně vašeho protivníka, což mu znemožní návrat. Stejně tak můžete kouli vypíchnout nebo zneškodnit a poslat ji neočekávaným směrem nebo absurdním zatočením, které soupeře zaskočí a získá bod.

Když k tomu dojde, je obvyklé zdvořilost mávnout soupeři mimo uznání za šťastnou střelu. Není pochyb o tom, že štěstí je součástí tohoto sportu, ale nikdo nemá rád, když ho štěstí poráží.

Pokud vstoupíte do kůže svého soupeře, je to neuvěřitelně frustrující, zvláště poté, co jste v kritickém okamžiku tvrdě bojovali o bod, a může se to dostat pod kůži hráče. Mávat svému protivníkovi je neverbální narážka, která říká, chápu to; bylo to štěstí. Nemusí vám to však být líto - o to nejde. Je to jen dobré sportovní chování.

Mnozí budou v těchto situacích argumentovat nebo diskutovat o platnosti ruční vlny, ale my si této tradice vážíme.

Zaměření na soupeře

Přijde čas, kdy budete vy i váš protivník oba u sítě a vyskočí míč nahoru, což vám poskytne ideální příležitost je zasáhnout.

tenisky na bolest zad

Pokud jde o pravidla, platí cokoli a vy můžete pokračovat a zaměřit se na svého protivníka, ale je to špatná etiketa. Za prvé, v blízkosti můžete hráče legitimně zranit, zvláště pokud ho trefíte do hlavy, což není mimo oblast možností.

Místo toho byste v ideálním případě mířili na otevřené hřiště nebo na nohy svého soupeře, pokud je to rozumné, neměli byste to však dělat na úkor zisku bodu.

Je to dobrá linie a někdy je více zřejmé, co je považováno za fair play. Pokud se váš soupeř například odvrátí, protože nechce dostat úder, pak rozhodně není důvod mířit, jednoduše dejte míč do hry a je hotovo.

Jindy, jako je režie, která je téměř mimo dosah, uděláte cokoli, aby vaše raketa dostala míč, a směr, kterým zasáhnete, může přijít jako nápad nebo se vám může vymknout kontrole.

V tomto scénáři, pokud omylem zasáhnete nebo se přiblížíte k zasažení protivníka, je dobré etiketou zamávat a omluvit se hráči a dát mu vědět, že to nebylo úmyslné. Nakonec to nebylo schválně, že?

Pusťte střely a laloky

Častou otázkou, kterou dostáváme, je, zda opakované pokusy o odpaly a laloky jsou špatnou etiketou v tenise. Do jisté míry si myslíme, že tato mince má dvě strany.

Za prvé, pokud se jedná o formální soutěž, pak není vůbec nic špatného na tom, když trefíte 100 výstřelů nebo lalů za sebou. Oba jsou legální a hráči se musí naučit, jak se proti nim bránit, takže byste si neměli stěžovat. Ve většině případů se hráč, který se pokusí o příliš mnoho výstřelů nebo lalů, zbytečně dostane do obranné pozice, takže toho využijte.

Během příležitostného tenisového zápasu, kdy se oba hráči snaží dostat ven a dobře se bavit, však opakované odpaly nebo loby mohou rychle zapnout zábavný faktor z hraní. Ano, je to legální, ale častěji to bude offputovat a pravděpodobně vám to nepomůže najít si přátele.

Dalším scénářem během neformálního zápasu může být využití hráče, který má do očí bijící slabost nebo zranění, které chcete využít, například špatná kolena. Jistě, můžete toho člověka porazit celodenním odpalováním, ale je to legrace? Pokud jste osobou se zraněním, doporučujeme vám najít jiného partnera, který vás zasáhne.

Servírování v podpaží

Přestože je podání v podpaží naprosto legální, dostane špatný zábal a mnoho hráčů to považuje za špatnou etiketu. Důvodem je, že se často interpretuje, že podávající hráč fláká, nebere zápas vážně nebo se snaží oklamat hráče tím, že jej zaskočí.

Nicméně, stejně jako hráč, který se pokouší zasáhnout příliš mnoho úderů nebo lalůčků, podání v podpaží se obvykle stává méně účinným, čím více jej hráč používá, a nakonec může dát podávajícího do obrany, když by měl začínat bod v ofenzivě.

Pokud soupeř zasáhne podání v podpaží, nenechte si ho dostat pod kůži. Místo toho se ujistěte, že jste připraveni na cokoli, a mějte na paměti, že pokud stojíte daleko za návratem, je pravděpodobnější, že to uvidíte.

Oslava vítězství

Součástí dobrého sportovního chování je být pokorným vítězem a půvabným poraženým. Pokud vyhrajete, oslavit je zcela v pořádku, ale myslete na to, že hráč na druhé straně sítě utrpěl ztrátu.

Mezi oslavou a gloatingem je tenká hranice.

Potřesení rukou po zápase

Bez ohledu na výsledek tenisového zápasu je správnou etiketou setkat se se soupeřem u sítě a podat si ruku. Vítěz by měl pochválit svého soupeře za dobře vybojovaný zápas, zatímco poražený by měl hráči pogratulovat k výhře.

V profesionálním tenise je trend intenzivního objetí po intenzivním tenisovém zápase, zejména mezi dvěma hráči, kteří jsou přáteli mimo hřiště a mají k sobě velký respekt. Není to však vůbec nutné a jednoduché potřesení rukou bude stačit.

Když svému protivníkovi jdete potřást rukou, nebuďte v tom kulhaví. Pevně ​​jim podejte ruku a podívejte se jim do očí. Je to známka respektu na obou koncích, a přestože se mnoho hráčů nepodívá svému soupeři do očí, nenechte toho hráče být vámi.

Boty bez označení

Podešev tenisových bot má podrážky odolné proti oděru, které neoznačí kurt. Tenisové kluby mají pro své členy vždy zavedeny zásady, které vyžadují používání podrážek, které neznačkují. Podobně mnoho veřejných soudů má znaky, které uvádějí, že jsou požadovány.

Je však běžné, že rekreační hráči, kteří často nehrají, se na hřiště ukážou s běžeckými nebo crossovými tréninkovými botami, které mají měkčí podrážky a zanechávají stopy odření. Nejen, že je to špatná etiketa, ale vaše boty tím zbytečně bijí.

Pokud míříte na kurt, určitě si vyzvedněte a pár tenisek které nejsou označeny. Nemusíte utrácet mnoho, protože je jich spousta dostupné možnosti , a získáte také další výhody, které tenisová obuv nabízí, jako je stabilita chránící vaše nohy a kotníky.

Etiketa čtyřhry a smíšené čtyřhry

Stejná etiketa, která platí pro dvouhru, platí pro čtyřhru, kromě mluvení, což je přijatelné, pokud míč míří k vašemu týmu.

V rekreační nebo nesoutěžní smíšené čtyřhře však existuje standardní etiketa, kterou někteří hráči přehlížejí a kterou považujeme za zmínku, což se obvykle stává, když je mezera v úrovních dovedností.

V dokonalém světě byste stále hráli proti stejně vyrovnaným soupeřům, ale všichni víme, že tomu tak často není. V takových případech je považováno za špatnou etiketu, aby se nadřazení hráči soustavně zaměřovali na slabší hráče - muže nebo ženy.

Místo zvažování, co je v této situaci technicky povoleno, bychom vás požádali, abyste přemýšleli o tom, co je zábavné. Určitě není proti pravidlům hrát slabšího hráče, ale doufejme, že jste na hřišti, abyste se pobavili, a zkušenější hráč obvykle může přidat nebo ubrat na zábavném faktoru.

Pokud jste na cílovém tréninku, který přijímáte, pravděpodobně to nebude nic příjemného, ​​takže místo toho, abychom oslovili hráče, který jej nezískal, doporučujeme vám najít nové soupeře.

Samozřejmě, pokud hrajete závodně, kde je cílem vyhrát, pak v každém případě hrajte slabšího hráče. Jste tam, abyste vyhráli.

Poznámka k linkovým hovorům

Ve čtyřhře mějte na paměti, že oba hráči mohou volat čáry na podání a během bodů, což je dobré si uvědomit, abyste si to nespletli se špatnou etiketou.

Tenisová etiketa pro diváky

Jako divák, který se účastní soutěžního tenisového zápasu, ať už amatérského nebo profesionálního, existuje také tenisová etiketa.

Zůstaňte v klidu během bodů

Pokud sledujete tenisový zápas, diváci by během bodu neměli mluvit ani vydávat žádné zvuky, takže ani jeden hráč není rozptylován.

Na profesionálním tenisovém zápase platí totéž. Ačkoli se můžete cítit daleko od akce a hráč nemusí slyšet, co říkáte, hluk z rozhovoru může rychle zesílit, když tisíce lidí mluví nebo dokonce šeptají současně.

Opět to docela umožňuje oběma hráčům soustředit se. Úkolem rozhodčího je pomoci ovládat hlučný dav, takže se nedivte, když požádají o zklidnění, než začne bod. Může se také stát, že se hráč na chvíli zastaví, než bude sloužit, aby povzbudil dav k tichu.

Zůstat v klidu je nejběžnější formou etikety narušované diváky, protože to není typické pro žádné jiné velké sportovní akce a je přirozené chtít se zapojit. Pokud však mluvíte nebo děláte hluk, nedivte se, když vás jiný divák požádá, abyste se uklidnil.

Fandění a tleskání

Přestože byste během hry měli zůstat potichu, není nic špatného na fandění a tleskání konkrétnímu hráči nebo ještě obecněji na vynikajícím bodu.

Neměli byste to však dělat, dokud bod neskončí. To znamená, že byste si měli být jisti, že neexistuje způsob, jakým by hráč mohl vrátit spravedlivý míč umístěný v mezích, než začne jásat.

Někdy začne dav jásat, když si myslí, že bod je u konce, aby byl překvapen zdánlivě nemožným hráčovým ziskem. V těchto případech byste měli znovu ztichnout, aby bylo možné uhrát zbytek bodu, což uznáváme, že může být obtížné, ale je to správná věc.

Pokud jde o nevynucené chyby, kde hráč udělá zjevnou chybu v tom, co je považováno za snadno vyrobitelný míč, je přijatelné jásat nebo tleskat. Obvykle však zjistíte, že dav je trochu utlumenější, protože hráč udělal zjevnou chybu, což není něco, co obvykle zaručuje oslavu vs. hráč, který přímo vyhraje bod nebo vynutí chybu.

Vstávání ze židle

Během profesionálního tenisového zápasu hráči střídají konce, ke kterému dochází na konci první, třetí a každé další liché hry v sadě. V tiebreaker , změna hráče končí každých šest bodů.

Užitečný tip
Obvykle to neuvidíte tak často, ale v tajbrejkových hrách, které se hrají na 10, aby pomohly rozhodnout zápas remízovaný v jednom nebo dvou v pěti setech, zjistíte, že hráči mění konce po prvním bodu a poté následně po každých čtyřech bodech.

Až na dvě výjimky jsou to jediné časy, kdy byste měli opustit své místo. Výjimky jsou po první hře v sadě nebo prvním bodě v sadě, kde si hráči nedělají přestávku - jednoduše si vymění strany.

Během těchto časů se můžete postavit a protáhnout se, popovídat si s ostatními diváky, běžet na záchod nebo si dát nějaké občerstvení. Mějte však na paměti, že přechody trvají pouze 90 sekund, takže budete muset být rychlí k východu nebo rychlí po návratu, abyste nebyli přistiženi při míchání, když začíná nový bod.

Když opouštíte své místo, nezapomeňte také moudře zvolit své časy. Zejména na nižších úrovních hřiště budou zřizovatelé blokovat vstup diváků, dokud nedojde ke změně. Pokud půjdete ve špatnou dobu, můžete přijít o důležitý konec setu nebo dokonce o zápas.

Kromě těchto obecných pokynů pro diváky mají konkrétní turnaje také určité normy, které je třeba znát před účastí.

Telefony, fotografie a video

V dnešní době každý smartphone slouží jako plnohodnotný fotoaparát, který nikdy neopustí kapsu, a není divu, že se dostal na amatérské i profesionální tenisové zápasy.

Pokud si vezmete telefon, ujistěte se, že je tichý a během zápasu, tečky neberete žádné hovory - času není nikdy dost a okolní diváky to bude drhnout špatným způsobem.

Fotografie nebo videa jsou během tenisového zápasu naprosto přijatelné, ale je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve se ujistěte, že je váš fotoaparát v tichém režimu. Pokud váš fotoaparát nenabízí tichý režim, doporučujeme vám jej nechat doma. Kromě toho nikdy nepoužívejte fotografování s bleskem. Opakované přestupky jsou rychlý způsob, jak vás vyhodit ze zápasu, protože to hráče ruší.

Mějte na paměti své spoluobčany. Neblokujte něčí pohled tím, že stojíte, abyste mohli během bodu pořizovat fotografie, a nedržte ruce a fotoaparát mimo jeho dohled. V neposlední řadě, zatímco všichni milujeme dobré selfie, nepózujte po celý zápas. Je to rušivé pro každého, kdo sedí za vámi a špatnou etiketou, a ano, nechte selfie tyč doma.

Vyčítání

V některých sportech, jako je baseball nebo fotbal, je vyčítání hráčů široce přijímáno a je součástí soutěže.

V tenise se však na to odsuzuje a někdy diváky dostane do doslechu hráče, kterého se vysmívají, vyhozeného ze zápasu.

Je to špatná etiketa a neměli byste být překvapeni, když se na vás dav obrátí, řekne blízkému uvaděči o vašem chování, a pokud přetrvává, nakonec jásá, když vás propustí ze soudu.

Wimbledonská etiketa

Běžnou otázkou, kterou mají návštěvníci Wimbledonu poprvé, je, zda existuje dress code, protože mnoho lidí vystupovalo po areálu a v často natáčených šatech Royal Box do devíti.

Ačkoli mnoho lidí má ve Wimbledonu tendenci se oblékat efektně, pro obecný vstup neexistuje konkrétní kód oblékání. Je to však jeden z mála turnajů, kde je standardem oblečení vyšší třídy.

Rovněž, když je člověk docela během bodu, je na tenisových turnajích po celém světě normou, respekt k tomuto bodu etikety je ve Wimbledonu na další úrovni. S kapacitou středního kurtu pouhých 15 000 můžete slyšet špendlík s narvaným davem, takže mějte to na paměti, pokud se zúčastníte.

Dalším referenčním bodem, který mnohé překvapuje, je to, že si do Wimbledonu můžete nosit jídlo a pití, ale nemůžete jej přinést do tvrdého chladiče.

Pokud jde o alkohol, můžete si ho přinést také, ale jste omezeni na jednu láhev vína nebo šampaňského nebo dvě plechovky piva/míchaných nápojů na osobu. Samozřejmě to udržujte v pořádku, jinak vás požádají, abyste odešli.

Francouzská otevřená etiketa

Stejně jako Wimbledon neexistuje na French Open žádný oficiální dress code, ale najdete spoustu lidí oblečených.

Můžete si také přinést jídlo a pití pod 1,5 litru, ale bohužel nemůžete přinést alkohol mimo areál.

Kromě toho se držte obecné etikety uvedené v sekci pro diváky a měli byste to udělat dobře.

US Open Etiketa

Ve srovnání s Wimbledonem a French Open je US Open výrazně ležérnější, částečně kvůli horkému počasí, které turnaj obvykle doprovází.

Ačkoliv pořád vládne správná etiketa, zjistíte, že US Open je o něco krkolomnější, jste přece v New Yorku. Nenechte však ostatní hlučné diváky, aby z vás dostali to nejlepší, stejné zvyklosti platí pro ticho mezi body.

Jídlo a nápoje jsou povoleny, ale alkohol ne.

Etiketa Australian Open

Stejně jako US Open, Australian Open probíhá během léta s některými z nejvyšších teplot, které hráči zažijí na turné, takže není překvapením, že se návštěvníci také oblékají ležérněji a pohodlněji.

Pokud jde o jídlo a pití, v Austrálii platí stejná pravidla jako na French a US Open. Je to povoleno, ale alkohol není, jen se ujistěte, že vaše láhev je 1,5 litru nebo méně.

Tenisová etiketa pro rodiče

Tenisová etiketa pro rodiče se většinou příliš neliší od toho, co je pro diváky. Existují však dvě oblasti, které jsme nepokryli, které stojí za zmínku.

Za prvé, i když víme, že venku soutěží váš syn nebo dcera, nezapomeňte udržet emoce na uzdě; pouze to naruší hráče a v nejhorším případě bude na vaše dítě vyvíjet zbytečný tlak. Fandit svým dětem je samozřejmě naprosto v pořádku, ale nemusíte se zbláznit, když trefí vítěze. Budete se také chtít držet stranou od tleskajících chyb soupeře.

tenisové boty na platformě bílé sody

Podobně nikdy nekoučujte a nezapojujte se do zápasu. Pokud soupeř vašeho dítěte špatně zavolá, není vaší zodpovědností skočit do něj a pustit se do jeho případu. Místo toho se ujistěte, že váš syn nebo dcera zná pravidla zvenčí i zvenčí, a poté je nechte, aby se věnovali svému podnikání. Měli by také vědět, jaké situace si zaslouží zavolat úředníka, o které byste je opět měli nechat postarat se v případě potřeby.

Zajistěte také, aby vaše děti znaly správnou tenisovou etiketu, aby se také nedostaly do problémů.

Etiketa veřejného soudu

Pro mnohé jsou veřejné kurty místem, kde hrajeme většinu našeho tenisu, ale existuje několik bodů etikety, které stojí za zmínku.

Věnujte pozornost zveřejněným nápisům

Veřejné soudy mají často svou vlastní etiketu, kterou zveřejňují na dveřích nebo v blízkosti vývěsek, které se obvykle nacházejí směrem k přední části kurtů nebo poblíž středu všech soudů.

Než začnete hrát, seznamte se a poté je následujte, abyste někomu nechtěně nelezli na nervy.

Užitečný tip
Některé veřejné soudy mají přihlašovací listy nebo tabule, zvláště když je k dispozici velký počet soudů, které vám pomohou sledovat, kdo je na řadě, protože nemusí být vždy zřejmé, kdo je další. Nezapomeňte zkontrolovat vývěsku a napsat své jméno vs. za předpokladu, že můžete počkat u jednoho z nich, dokud nebudete na řadě.

Jedním z příkladů je, že některé soudy nedovolují lidem hrát bez trička. Pokud značky uvádějí, že jsou vyžadovány košile, postupujte podle pokynů. Jinak byste měli být v pořádku, ale nenechte se překvapit, když se vám naskytne pár vtipných pohledů.

Vstup do soudu

Veřejné tenisové kurty někdy vyžadují, aby hráči přešli přes jeden kurt, aby se dostali na druhý, protože do něj vstupují pouze jedny dveře.

Pokud tomu tak je a existují hráči, kteří aktivně hrají zápas, počkejte, než se změní, než vstoupíte na hřiště. Někteří lidé se pokusí proklouznout mezi body, ale málokdy je dost času na to, abyste otevřeli a zavřeli dveře a usadili se na svém hřišti, takže se na to mračilo a měli byste počkat.

Pokud hřiště, přes které potřebujete projít, má hráče, kteří cvičí nebo se trefují pro zábavu, počkejte, až přestanou bít, a jako zdvořilost se zeptejte, zda jim vyhovuje, když procházíte hřištěm.

Čekání na soud

Není nic špatného, ​​když čekáte, až na vás přijde řada mimo soud, ale mějte na paměti obecnou etiketu sdílenou v této příručce.

Je v pořádku zeptat se hráčů, kolik času jim zbývá na přechod, ale neohrožovat je. Zeptejte se jednou a pak trpělivě čekejte.

Délka hry

Většina veřejných soudů zveřejní, jak dlouho byste měli hrát, pokud někdo čeká mimo soud. Je běžné, že toto období je 60 minut pro dvouhru a 90 minut pro čtyřhru, ale viděli jsme to až 30 minut, takže postupujte podle zveřejněných pokynů.

Obecně platí, že nechoďte déle než hodinu a mějte na paměti, že to obecně znamená celkovou dobu hraní. Pokud se někdo objeví a vy hrajete 30 minut, po dalších 30 minutách to ukončete.

Samozřejmě pro ně neexistuje způsob, jak vědět, jak dlouho hrajete, ale je to správná věc.

Vedení soudu

Pokud čekáte, až přijde přítel hrát, měli byste se vyvarovat držení hřiště, zatímco ostatní čekají, protože během té doby bude hřiště nevyužito a vy ztrácíte čas všichni.

Kuličkové stroje a cvičné porce

Kuličkové stroje jsou skvělým způsobem, jak si zacvičit bez partnera, ale mohou způsobit vlastní problémy.

Za prvé, ne všechny stroje na míč jsou tiché, takže mohou rušit hráče v okolí, kteří je musí poslouchat. A co je důležitější, je běžné, že se dva kurty spojují, aniž by je dělily brány.

Pokud plot neodděluje vaše místní kurty a na sousedním hřišti hraje někdo jiný, měli byste se vyhnout používání míče. Vždy budete trefovat míče, které se dostanou na nedaleké hřiště, protože vaše střely nikdo nevystřelí. Ačkoli se to může stát při hraní s jinou osobou, bude se to stávat častěji, pokud používáte míčový stroj.

Totéž platí pro procvičování podání s košíkem. V ideálním případě v obou scénářích najdete soud, který je ze všech stran chráněn ploty.

Zvedni odpadky

Mělo by to být samozřejmé, ale když opustíte dvůr, vyzvedněte si a zlikvidujte svůj odpad. Ať už je to plast z překrytí, prázdné plechovky od míče, lahve s vodou nebo jakýkoli jiný odpad, je špatná forma nechat ho pro další sadu hráčů.

Balení

Ačkoli se může zdát, že je toho hodně, většinou je tenisová etiketa často zdravý rozum a dobré mravy.

Kromě toho vás pouhá otázka, jak si přejete, aby situaci zvládl váš protivník, vás uvede na správnou cestu.

Naštěstí vám náš průvodce pomohl naučit se něco nového nebo vyjasnit kousek etikety, který mohl být nejasný.

Samozřejmě, pokud máte stále otázky, myslíte si, že jsme něco důležitého vynechali, nebo se chcete podělit o některé z vašich příběhů o etiketě, rádi bychom vás slyšeli v níže uvedených komentářích.

Populární Problémy

Zatímco jádro zelí lze jíst, jakmile je uvařeno, většina receptů na zelí vyžaduje, abyste si před přípravou pokrmu dali jádro zelí. Tím se usnadní krájení zbytku zelí a také se sníží celková doba vaření ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Nuggets vs Spurs Game 3 online bez kabelu.

Jak tenis technologicky postupuje, rakety Babolat connect mají senzory pro záznam každého švihu a podání hráče pro pozdější analýzu.

Jak správně používat katanu. Katana je styl japonského meče známý svou dlouhou zahnutou čepelí, která je schopná snadno proříznout různé materiály. I když se může zdát jednoduché houpat katanu, stříhat a útočit jedním ...

Zde je návod, jak si objednat UFC 244 PPV, který představuje jeden z nejočekávanějších bojů roku-titul „BMF“ mezi Nate Diazem a Jorge Masvidalem.

Jannik Sinner nebyl spokojen s „výmluvou“, kterou dal Alexander Zverev po porážce Roland Garros. Rafael Nadal později porazil Sinnera ve čtvrtinách, ale ne dříve, než si mladík získal srdce svým temperamentním předváděním.