Jak zmenšit boty

Najít pár bot, které se perfektně hodí a odpovídají vašemu osobnímu stylu, může být docela obtížné. Naštěstí, ať už jste si koupili boty, které jsou jen trochu příliš velké, nebo jsou vaše oblíbené boty natažené kvůli opotřebení, můžete je zmenšit, aby lépe seděly. Chcete -li zmenšit kůži, semiš a plátěnou obuv, můžete tkaninu navlhčit a použít teplo, aby se materiál zmenšil. Chcete -li lépe sedět ve strukturovanějších botách, jako jsou podpatky, společenské boty, tenisky a boty, můžete přidat vložky.Metoda 1 ze 2: Smršťovací boty z kůže, semiše a plátna

 1. 1 Vyzkoušejte boty, abyste zjistili, které části musí být menší. Nasaďte si boty, postavte se nohama naplocho na podlahu a udělejte pár kroků. Zkontrolujte, která místa na botě se nedotýkají vaší nohy, a rozhodněte se, které části musí být menší, aby boty lépe přiléhaly.
  • Pokud jste si koupili botu ve své velikosti, pravděpodobně nebudete muset zmenšit celou botu. Místo toho se budete soustředit pouze na zmenšování jedné oblasti boty najednou.
  • Můžete například chtít trochu zmenšit boky plátěné boty, aby vám noha při chůzi nevyklouzla.
 2. 2 Namočte špatně padnoucí část boty vodou, dokud není vlhká, ale není nasycená. Namočte prsty do studené vody a poklepejte vodou na botu. Takto pokračujte, dokud látka nebude vlhká, ale nebude mokrá. Zaměřte vodu na oblasti, které jsou nejvíce natažené.
  • Vyvarujte se vniknutí vody na stélku boty, protože by to mohlo zapáchat, popraskat nebo změnit barvu.
  • U kožených nebo semišových bot zaměřte vodu na horní okraj boty, což bývá nejpružnější oblast.
  • Přidání vody a tepla do bot, jako jsou lakované podpatky, potahované kožené tenisky nebo větší boty, jako jsou boty, nebude účinné při jejich zmenšování. V takových případech budete muset použít vložky, abyste lépe seděli.
 3. 3 Aplikujte teplo na mokrou tkaninu pomocí sušičky na střední stupeň. Držte fén asi 6 palců (15 cm) od oblasti, kde jste aplikovali vodu. Zapněte sušičku a nastavte teplotu na střední úroveň. Nechte sušičku zapnutou, dokud nebude tkanina suchá na dotek.
  • Nedržte fén příliš blízko látky. Koncentrované teplo ze sušičky odbarvuje lehčí plátna.
  • Pokud jde o kůži a semiš, sušičku průběžně přesouvejte kolem horního okraje boty, aby se kůže zahřála, čímž se stáhne a zmenší. Pokud kůže začne působit teplo nebo zapáchá, vypněte fén a nechte boty uschnout na vzduchu.
 4. 4 Nasaďte si botu, abyste zjistili, zda se přizpůsobení zlepšilo. Jakmile je oblast suchá, vraťte botu zpět na nohu a postavte se nohama naplocho na podlahu. Udělejte pár kroků, abyste zjistili, zda je tkanina pevnější. Pokud ano, vaše bota se zmenšila.
  • Pokud se stále cítí uvolněný, znovu naneste vodu na dané místo a pokračujte v sušení.
  • Pokud se cítí příliš těsní, noste s sebou pár silných ponožek, abyste je mírně natáhli, aniž by byly příliš velké.
  • Než začnete vidět výsledky, budete možná muset zmenšit více oblastí na botě, jako jsou boky a horní ret.
 5. 5 K ochraně kožených a semišových bot použijte kožený kondicionér. Na čistý hadřík naneste množství koženého kondicionéru velikosti hrášku. Poté je otřete po celé obuvi, abyste obnovili vlhkost materiálu. Zkontrolujte obal a zjistěte, jak dlouho byste měli nechat kondicionér vsáknout do materiálu, než budete moci boty nosit.
  • Kondicionér na kůži můžete zakoupit ve většině supermarketů nebo obchodů s obuví.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Získejte těsnější fit v teniskách, botách a obuvi

 1. 1 Navlékněte si tlusté ponožky, aby lépe seděly všude kolem. Pokud máte tenisky, boty nebo jiné boty, kde máte zahalené chodidla, můžete místo navíc zaplnit ponožkami. Podívejte se na tlustý pár turistických ponožek, nebo si obujte 2 nebo 3 páry tenčích ponožek, než si obujete boty.
  • U bot, jako jsou podpatky nebo balerínky, to nemusí být dobrá volba, protože vaše nohy jsou většinou odhalené.
 2. 2 Pokud jsou boty příliš dlouhé, umístěte polštář na zadní patu boty. Polštáře na podpatku se běžně používají k tomu, aby se boty cítily pohodlněji, ale můžete je také použít k nenápadnému zlepšení přilnutí páru podpatků nebo obuvi. Sejměte ochranný papír ze zadní části polštáře a přilepte jej na zadní stranu boty, kde by se zadní část paty běžně dotýkala boty.
  • Polštáře jsou o 1/6 palec (0,42 cm) tlustý, takže zabírají dostatečně malý prostor, aby to nevypadalo, že je mezi vaší patou a botou velká mezera.
  • Polštáře na podpatku najdete ve většině supermarketů, lékáren a obchodů s obuví.
 3. 3 Použijte polštářek na nohy k vyplnění oblasti prstů obuvi. Pokud vám šaty nebo podpatky dobře nesedí, můžete mít v oblasti prstů příliš mnoho místa. Odlepte ochranný papír ze zadní části polštářů a přilepte je ke stélce boty, kde vaše prsty obvykle spočívají v botě.
  • To pomáhá udržet prsty na nohou na stejném místě, když kráčíte. Pokud máte ve špičce boty spoustu místa, může se vaše chodidlo sklouznout dopředu do boty, což způsobí, že se vám při chůzi sklouzne pata boty.
 4. 4 Přidejte do obuvi extra stélku, která zvýší vaši nohu. Pokud je mezi chodidlem a svrškem boty mezera, může vaše noha vyklouznout z boty. Chcete -li to vyřešit, vyjměte stélku z jiné obuvi stejné velikosti a stylu a položte ji na stélku, která již v obuvi je. Poté si botu vyzkoušejte, abyste se ujistili, že se vaše noha dotýká její horní části.
  • Pokud nemáte další vložku, můžete si vložky zakoupit v supermarketu, lékárně nebo v obchodě s obuví.
  • Toto je užitečná metoda pro tenisové boty, boty, společenské boty a podpatky, protože stélku v botě nikdo neuvidí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Oprava natažených bot

 • Voda
 • Fén

Smršťovací kožené boty

 • Voda
 • Fén
 • Kožený kondicionér


tenisový míčkový granát

Získejte těsnější fit

 • Tlusté ponožky
 • Velmi polštáře
 • Vložky

Populární Problémy

Jak připoutat vykloubené rameno. Vykloubené rameno je bolestivé zranění, ke kterému dochází, když je kulovitý konec pažní kosti (pažní kost) vytlačen z dutinkového kloubu ramenního pletence. Jakmile je ramenní kloub přemístěn, ...

Máte extrémně silného pokémona, ze kterého chcete dva? Klonování je jen způsob, jak to udělat. Zneužitím závady ve hře se můžete stát tím nejzastavitelnějším trenérem na světě! Je snadné vytvořit další kopii Pokémona a jeho ...Syndrom prázdného hnízda je stav, kdy se cítíte smutní nebo truchlíte, protože vaše děti odešly z domova. Můžete podporovat své děti a chtít, aby uspěly, ale přizpůsobit se a nechat jít může být pro některé lidi těžší než pro ostatní. Můžeš...

Rozžhavený Nadal převalcuje Američana Younga