Jak se bavit se svým psem venku

Hraní venku se svým psem může být spousta zábavy a zároveň poskytnout vašemu psovi (a sobě) nějaké cvičení. Psi budou přirozeně běhat a hrát si, když jsou venku, ale můžete si to ještě více užít tím, že svému psovi představíte nové hry, jako je schovávání a sledování vůní. Abyste si se svým psem užili co nejvíce zábavy, měli byste si najít skvělé místo pro hraní a vzít si s sebou několik nezbytných věcí, aby byl váš pes v pohodlí a bezpečí.

Metoda 1 ze 3: Výběr správného místa

 1. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 1

  1 Najděte si místo s otevřeným prostorem. Když hrajete venku, je důležité najít místo, kde má váš pes spoustu místa na běh. Hledejte místo se spoustou volného prostoru, například psí park nebo pláž.
  • Pokud máte potíže s nalezením místa, zeptejte se ostatních majitelů psů, kde jsou jejich oblíbená místa ke hraní.


 2. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 2

  2 Vypadni ze silnice. Ani vy, ani váš pes se nebudete moc bavit, pokud máte strach, že vyběhne před auto, zatímco se pokoušíte hrát. Najděte si místo, které je daleko od silnic nebo je oplocené, aby se váš pes nechtěně nedostal do nebezpečí.
 3. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 3

  3 Vydejte se na místa se spoustou stimulantů. Zatímco velké otevřené pole může být pro vašeho psa skvělým místem pro volný běh, pravděpodobně to pro vás a vašeho psa začne být docela nudné. Hledejte místa, kde jsou stromy, keře a dokonce i rybník nebo jezero. Nalezení místa s rozmanitou vegetací a různými stimulanty poskytne vašemu psovi spoustu věcí k prozkoumání.
 4. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 4

  4 Postavte si doma plot kolem dvora. Pokud máte doma dvorek, postavte kolem něj bezpečný plot, pokud plánujete nechat svého psa hrát si v něm. Postavení plotu vám poskytne klid, že váš pes zůstane v bezpečí, když běží a hraje si s vámi. reklama

Metoda 2 ze 3: Hraní se psem venku

 1. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 5

  1 Hrát aport. Jednou z nejklasičtějších her, které můžete hrát se svým psem venku, je vynést . Tradičně byste hodili míč nebo klacek, který jste našli venku, aby ho váš pes získal a přinesl zpět k vám. Můžete však měnit způsob, jakým hrajete aport, aby byl pro vašeho psa zajímavý. Zkuste si s sebou například přinést nějaké další hračky, jako kost hračky nebo vycpané zvíře, a pohoďte je pro svého psa.
  • Při hraní aportu se psem také měňte výšku, směr a délku, kterou hodíte. To pomůže udržet zájem o hru.
  • Během hraní pracujte na výcviku poslušnosti svého psa. Zaměřte se na výcvik svého psa, aby se naučil příkazy jako „přijď“, „pusť to“, „lehni“ a „pusť“.
 2. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 6

  2 Hoďte frisbee. Hrát Frisbee se svým psem je trochu něco jiného než hrát aport. Frisbee visí ve vzduchu poté, co ho hodíte, což dává vašemu psovi další výzvu, když se ho pokusí chytit, než dopadne na zem. Jakmile chytí Frisbee, nechte ho svým psem vrátit, abyste jej mohli znovu hodit.
  • Frisbee si můžete koupit v různé míře houževnatosti, podle toho, jak agresivní je váš pes při hraní této hry. Pokud je váš pes s Frisbee spíše jemný, bude měkký Frisbee v pořádku, ale pokud je váš pes na Frisbees tvrdý, pořiďte si takového, který je odolnější.
 3. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 7

  3 Hrajte si s vodou. Psi obecně milují vodu a vaši si v ní pravděpodobně užijí hraní nebo plavání, když je venku. Pokuste se nastavit postřikovače, aby váš pes běžel ve vašem dvoře. Pokud váš pes umí plavat, vezměte ho na pláž nebo k jezeru a hrajte si ve vodě. Můžete také použít záchrannou vestu, abyste se ujistili, že váš pes zůstane na hladině.
  • Ujistěte se, že máte po ruce ručník, který vašeho psa osuší, než se dostane do domu nebo se dostane do auta.
 4. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 8

  4 Hrát na schovávanou. Skrýt a hledat je zábavná hra pro vašeho psa a také taková, která mu umožní procvičit si stopovací schopnosti. Chcete -li začít, ukažte svému psovi předmět, jako je hračka nebo míč, a nechte jej čichat a studovat předmět. Poté vezměte položku a skryjte ji. Pokud máte s sebou dalšího člověka, můžete ho nechat držet psa, když to děláte. Nebo podle toho, jak dobře je váš pes vycvičený, řekněte svému psovi, aby „zůstal“, zatímco předmět schováváte. Až se vrátíte, řekněte svému psovi, aby ho „našel“ a nechte ho jít lovit předmět.
  • Pokud má pes problém s nalezením položky, můžete mu dát slovní indicie. Řekněte například „Dobře!“ pokud se blíží a „Uh-oh“, pokud míří špatným směrem.
  • Pejskovi můžete také pomoci tím, že budete ukazovat ve směru hračky nebo se pohybovat ve směru, kde je skrytý.
  • Po nalezení svého psa nadšeně chvalte svého psa. Po nalezení skryté hračky jí také můžete dát pamlsek.
 5. 5 Procvičte si práci se nosem se svým psem. Práce na nose je činnost detekce vůně, kterou používají profesionálně vyškolení psi K9, kteří pracují s policií. Svého psa to můžete naučit tím, že nejprve cvičíte uvnitř tím, že v uzavřené místnosti schováte hračku nebo jídlo. Nepřerušujte je a nepokoušejte se jim pomoci; ať je najdou samy, pak se odmění tím, že jí pamlsek nebo si zahrají s hračkou. Trénujte je 3 měsíce až rok, než zavedete „cílový zápach“-specifickou vůni pro předmět, který chcete, aby našli.
  • Až se v tom váš pes vyzná, můžete ho začít brát ven na zábavnou hru na schovávanou.
  • Chcete -li se dozvědět více o práci s nosem a přihlásit se na workshopy, navštivte oficiální stránky zde: https://www.k9nosework.com/about-us/what-k9-nose-work
 6. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 9

  6 Nechte svého psa, aby vás pronásledoval. Dalším způsobem, jak se bavit se svým psem venku, je přimět ho, aby vás pronásledoval. Chcete -li to provést, napodobte jiného psa a skloňte se před svým psem a položte ruce na zem. Poté vzlétněte jedním směrem. Váš pes vás pravděpodobně chytí a pronásleduje. Měňte vzorce, ve kterých se pohybujete, takže je pro vašeho psa náročnější vás chytit.
 7. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 10

  7 Vyfoukněte pro svého psa bubliny vhodné pro domácí zvířata. Kupte si bubliny vhodné pro domácí zvířata online nebo ve vašem místním obchodě s domácími zvířaty. Kolem svého psa můžete vyfouknout několik bublin a nechat je, aby je pronásledovali, lusknutím na ně pusou a prasknutím nosem nebo tlapkami.
  • Je důležité získat bubliny vhodné pro domácí zvířata, protože pravidelné bubliny budou při požití pro vašeho psa toxické, stejně jako dráždí oči nebo kůži vašeho psa.
 8. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 11

  8 Práce na sledování vůně. Přivažte provázek kolem jedné z oblíbených hraček vašeho psa - nejlépe takové, kterou právě žvýká - a tahejte tuto hračku po zemi v nějakém typu vzoru (například ve tvaru „L“ nebo „S“). Skryjte hračku na konci stezky pod velký list, klacky nebo hromadu trávy. Přiveďte svého psa na začátek stopy a řekněte mu, aby ho „našel“. Váš pes bude milovat používání svých schopností sledování vůně k nalezení hračky.
  • Pokud má váš pes potíže, zkuste ukázat na zem nebo táhnout prst po pachové stopě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Příprava na venku

 1. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 12

  1 Ujistěte se, že váš pes má obojek nebo mikročipem. Měli byste se ujistit, že váš pes nosí obojek neustále, ale zvláště když ho vezmete venku. Ještě lépe, vezměte svého psa k veterináři, aby vám nechal implantovat mikročip. I dobře vycvičení psi mohou utéct za jiným zvířetem nebo autem a ztratit se. Zajištění toho, aby byl váš pes mikročipovaný nebo měl na sobě obojek s kontaktními údaji, vám pomůže zajistit, že se vám pes v takovém případě vrátí.
 2. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 13

  2 Sbalte svému pytli tašku. Pokud plánujete se psem strávit hodně času venku, ujistěte se, že má vše, co potřebuje, aby se cítil pohodlně. Zabalte si sáček, který obsahuje vše, co potřebujete, jako je voda, miska na vodu, jídlo, sprej proti hmyzu, psí lékárnička a sáčky na hovínka. Včasná příprava na potřeby vašeho psa vám oběma umožní užít si den.
 3. Obrázek s názvem Bavte se se svým psem venku Krok 14

  3 Procvičujte si základní příkazy. Měl bys začít cvičit základní příkazy se svým psem, když je štěně, abyste nad ním mohli mít kontrolu, až bude větší. To je zvláště důležité, pokud si se psem hrajete venku bez vodítka.
  • Zaměřte se na základní povely, jako je sedni, zůstaň, patu, přijď a lehni si, abys mohl začít.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když váš pes stále nejedná nebo se zdá, že se baví? Četl jsem knihy o zvířatech Nejlepší odpovídač Vyzkoušejte vše, co můžete. Zkuste aport, plavání, běh, skákání, přetahování atd. Pokud váš pes vrtí ocasem, baví se.
 • Otázka Pokud můj pes jen leží na podlaze, je líný nebo unavený? Pokud právě leží na podlaze, je pravděpodobně unavený. Pokud neustále leží na podlaze, může být líný, starý nebo dokonce nemocný. Vezměte svého psa na pravidelné procházky a/nebo si pravidelně hrajte. Všichni psi potřebují pravidelné cvičení. Pokud máte podezření, že je váš pes nemocný, vezměte ho k veterináři.
 • Otázka Co mám dělat, když můj pes nechce vrátit míč? Před hraním aportu si přineste pár pamlsků. Pokud váš pes nechce vrátit míč, dejte „pojď sem!“ příkaz. Když k vám váš pes přijde, dejte mu pamlsek výměnou za hračku. Opakujte to, dokud vám váš pes nedá hračku, aniž byste museli dostat pamlsek.
 • Otázka Co když nemůžete svému psovi vrátit míč a aport se změní v držení stranou? Začněte pamlsky, které dáte psovi, kdykoli ho přinese, takže se začne učit, že když míč upustí, dostane pamlsek. Pak si pes přirozeněji zvykne na to, že ho odhodí, aby ho znovu vyhodil.
 • Otázka Co když můj pes nebude dobrý z vodítka, protože mám velký majetek, takže pokud mi uteče s míčem, musím utéct dlouhou cestu, abych ho získal Zuki Použijte plot. Buď to, nebo si pořiďte velmi dlouhé vodítko. Můj pes dělá to samé, vyzkoušel jsem oba nápady a fungovaly. Při hledání plotu nebo vodítka vezměte v úvahu velikost vašeho psa.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyzkoušejte řadu různých her a zjistěte, které z nich jsou u vašeho psa oblíbené.
 • Krmte svého psa pamlsky, aby s vámi vytvořil pozitivní vztah, a aby se v neznámém prostředí cítil pohodlněji, pokud je s vámi.
 • Před vynesením ven se ujistěte, že je váš pes podchyten všemi očkováními. Lépe odolává počasí atd.

reklama

Varování

 • Pokud jste venku, vždy sledujte svého psa, i když jste v oploceném prostoru. Váš pes mohl vzlétnout za jiným zvířetem nebo se dostat do něčeho nebezpečného, ​​takže je dobré zůstat blízko, když si hrajete venku.
reklama

Populární Problémy

Jak pozvat přátele na Nintendo Switch. Tento wikiHow vás naučí, jak si najít a přidat přátele na Nintendo Switch. Kromě přátel, kteří jsou ve stejné místnosti, můžete také přidat vzdálené přátele pomocí jejich kódu přítele a ...

Nová japonská anime série „Fena: Pirate Princess“ má premiéru v sobotu večer na Adult Swim. Takto můžete sledovat online streamování nových epizod.

Ne tak legrační Streakers v minulosti přerušili mnoho zápasů. Dělají to pro zábavu nebo to plánují tak, aby upoutali pozornost, ale ten chlap selhal ve svém přístupu.

Jak snížit rizikové faktory srdečních chorob u dětí. Chování a zdravotní stavy, které přispívají k srdečním chorobám, často začínají v dětství. Existuje zejména několik rizikových faktorů, které je důležité řešit včas ...

Na Federera čeká mnoho výzev, aby se stal nejúspěšnějším hráčem všech dob v Indian Wells.

Roger Federer dosáhl druhého týdne ve Wimbledonu již poosmé v kariéře vítězstvím 6: 4, 6: 4, 5: 7, 6: 4 nad Cameronem Norrie.