Novak Djokovič letos přispěl na charitu více než 1,165 miliony dolarů

Nadace Novaka Djokoviče

Nadace Novaka Djokoviče

Novák Djokovic letos přispěl více než 1,165 miliony dolarů na dobré účely, čímž opět posílil svou neuvěřitelnou filantropickou stránku. Tato obrovská částka byla použita na boj proti COVID-19, pomoc při požárech v Austrálii, boj proti hladu v USA a Brazílii a na předškolní vzdělávání znevýhodněných.

Převážná část tohoto příspěvku byla poskytnuta prostřednictvím Nadace Novaka Djokoviče, která se stará o blaho dětí od útlého věku. Kromě darů, které Djokovič poskytl ze své vlastní kapsy, dělá prostřednictvím své nadace také obrovské množství humanitární práce.

V den, kdy bylo Novakovi Djokovicovi 33 let, oznámila Nadace Novaka Djokoviče v tweetu, že vybrala 64 000 USD na rozvoj mateřských škol ve Svilajnaci a Indjiji (obě v Srbsku).

Jak vysvětlila Djokovičova manželka Jelena, která je shodou okolností globální generální ředitelka Nadace Novaka Djokoviče, koncept „Školy pro život“ byl poprvé představen v malých komunitách v Srbsku. Zaměřuje se na poskytování kvalitního vzdělávání v oblastech, kde není dostatek studentů, kteří by vyžadovali otevření velkých předškolních a prezenčních programů.

Sviljanac a Indija jsou dvě takové vesnice, kde byl koncept úspěšně implementován. Novak Djokovic Foundation působí již 13 let v oblasti podpory předškolního vzdělávání s cílem, aby každé dítě v Srbsku dostalo celoživotní základ, na kterém bude stavět své sny.

Schools of Life slouží venkovským oblastem v zemi, kde ne každé dítě může navštěvovat předškolní zařízení. Program nabízí malým dětem příležitost vyjádřit svůj potenciál a je zvláště užitečný pro rodiny, kde oba manželé chodí do práce. Děti se mohou více učit tím, že se stýkají s jinými dětmi v jejich věku.

Na kolik dobrých věcí letos přispěl Novak Djokovic?

Nadace Novaka Djokoviče

Nadace Novaka Djokoviče

Nadace Novaka Djokoviče sehrála svou roli během probíhající epidemie COVID-19 tím, že zdvojnásobila své úsilí o zajištění péče o mladé a znevýhodněné. Novak Djokovič a jeho manželka Jelena osobně přispěli nadaci na nákup ventilátorů a dalšího zdravotnického vybavení v boji proti pandemii částkou 1 milion EUR - což odpovídá přibližně 1,09 milionu USD.

Novak Djokovič tehdy prohlásil, že boj s COVID-19 není zdaleka jednoduchý a že čísla nejsou „příjemná“:

tenisky modré jean
Boj není jednoduchý, čísla nejsou příjemná, ale jsem přesvědčen, že se z toho dokážeme dostat silnější než dříve.

Nejlepší hráč na světě také vyzval ke sjednocenému úsilí navzájem si pomoci, aby byl virus rychle poražen a svět se mohl vrátit do normálu.

„Je důležité zůstat v tomto boji jednotní, pomáhat si navzájem, abychom mohli tento virus porazit rychleji a snadněji. Rádi bychom využili této příležitosti a pozvali všechny ostatní, aby se k nám připojili a pomohli mnoha rodinám a lidem, kteří potřebují pomoc, aby přežili a znovu se uzdravili.

Djokovičova manželka Jelena také zopakovala postoj svého manžela a řekla, že boj proti pandemii COVID-19 bude maraton a ne sprint.

Zjistilo se nám, že tato situace bude spíše maratón než rychlostní závod a bylo by dobré, abychom racionálně a strategicky využili jak své síly, tak zdroje, abychom se dokázali prosadit až do samého konce. . V takových chvílích je důležité mít vysoce kvalitní vybavení-ventilátory-především, které může zachránit lidské životy, dodala.

Nedávno Nadace Novaka Djokoviče ve spolupráci se společností Henkel darovala pět ventilátorů a pět klinických monitorů Všeobecné nemocnici v srbském Krusevaci.

Začátkem roku měl Novak Djokovič a jeho manželka slíbil, že bude odpovídat částku získanou nadací v kampani „Období dávání“. Srb nakonec na kampaň věnoval 140 000 dolarů, čímž se celková částka vyzvedla na 280 000 dolarů.

Novak Djokovic také věnoval 25 000 $ pomocné práce při požáru v Austrálii poté, co ho Maria Šarapovová vyzvala, aby odpovídal jejímu vlastnímu daru. Minulý měsíc dokonce přispěl nezveřejněnou částkou na charitu Rafaela Nadala, která vydělala a srdečná děkovačka od Španěla.

Navíc Djokovič je účast na 'All In Challenge' , ve kterém bude přispívat svým časem a penězi na poskytování speciálního VIP zážitku nejvyšší nabídce. Výtěžek z nabídky půjde na boj proti hladu v USA.

Je toho víc: Novak Djokovic se také objevuje v Společné vítězství Gugy Kuertena kampaň ve snaze pomoci nakrmit brazilské rodiny postižené pandemií. Jeho nadace mezitím v červnu pořádá sérii tenisových turnajů, jejichž výtěžek půjde na dobročinné účely.

Celkově peněžní hodnota charitativních příspěvků Novaka Djokoviče v letošním roce činí přibližně 1,165 milionu USD. Pokud ale připočteme jeho příspěvek k Nadalově charitě, ceně ventilátorů darovaných Nadací Novaka Djokoviče, další humanitární práci nadace a hodnotě Djokovičova času stráveného v kampaních All In a Winning Together, skutečná hodnota Srbova charitativní činnost by byla ještě ohromující.

Populární Problémy

Po několika zpožděních se Havrani a Oceláři konečně setkají v úterý večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry.

Je to poprvé, co Radwanska prohrála úvodní kolo na US Open ve 12 vystoupeních.

Zde je návod, jak sledovat premiéru 6. série Good Witch online pomocí kabelu zdarma.

Reboot 2021 klasického televizního seriálu Fantasy Island má premiéru v úterý 10. srpna. Zde je návod, jak můžete streamování pořadu sledovat online zdarma.

Jak podporovat rovnost pohlaví ve třídě. Je důležité, aby všichni členové třídy dostali šanci uspět bez ohledu na jejich pohlaví. Můžete dosáhnout rovnosti žen a mužů ve své třídě tím, že budete zpochybňovat tradiční stereotypy a ...