Jak naučit psa aportovat

Hraní aportu je skvělý způsob, jak cvičit svého psa a zároveň posílit své pouto s ním. Mnoho psů je přirozeně schopných pronásledovat něco, co je jim hozeno, ale nemusí být vždy dobří v přinášení a vracení. Naučit svého psa, jak dokončit proces načítání, pomůže, aby hra aportu byla pro vás oba zábavnější.

Metoda 1 ze 2: Naučte svého psa, aby vám přinesl svou hračku

 1. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 4

  1 Zahrajte si se svým psem „Bait-and-Switch“. Pokud si všimnete, že váš pes pronásleduje svou hračku, ale nevrátí vám ji, zkuste si hrát s aportem se dvěma jeho oblíbenými hračkami. Chcete-li si zahrát hru „návnada a přepnutí“, hoďte první hračkou. Až přinese tuto hračku, zavolejte mu, aby upoutal jeho pozornost. Jakmile se k vám začne otáčet, hoďte jeho druhou hračku opačným směrem, než jste hodili první hračku. Pravděpodobně upustí první hračku, aby šel pronásledovat druhou.
  • Když honí druhou hračku, utečte a vezměte si jeho první hračku. Zavolejte jeho jméno a postup opakujte. Váš pes to pravděpodobně považuje za zábavnou honičku, ale učíte ho, aby se k vám otočil.
  • Poté, co to několikrát provedete, hoďte první hračku svého psa znovu. Zavolejte jeho jménem, ​​ale druhou hračku zatím neházejte. Když se k vám přiblíží s první hračkou v ústech, dejte mu povel „Odhoď“ a ukaž mu druhou hračku. Když upustí svou první hračku, hoďte druhou. Když se honí za druhou hračkou, zvedněte jeho první hračku a postup opakujte.
  • Nakonec se váš pes naučí přivést svou hračku zpět k vám poté, co mu ji hodíte, bez potřeby druhé hračky.


 2. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 5

  2 Hrajte „Catch Me If You Can“ se svým psem. Toto je další hra, která naučí vašeho psa vrátit vám hračku. Připojte k jeho hračce vodítko nebo lano a hračku hoďte. Pokud to váš pes chytí, ale nevrátí, vraťte se na vodítku nebo laně a začněte běžet opačným směrem. Je pravděpodobné, že vás váš pes začne pronásledovat s hračkou stále v ústech. Pokud tak učiní, dejte mu pamlsek.
  • Pokud váš pes hračku zpočátku upustí a nehoní se za ní, trochu ještě vrtěte vodítkem nebo lanem a začněte utíkat. Nakonec by se měl pokusit hračku pronásledovat a chytit. Dejte mu pamlsek, až se k vám s hračkou přiblíží.
  • Po několika týdnech se váš pes naučí, že by vám měl svou hračku přinést zpět, když mu ji hodíte.
 3. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 6

  3 Naučte svého psa, aby vám svou hračku přiblížil. Pokud má váš pes tendenci upustit svou hračku, než vám ji přinese až k vám, postavte se na místo a řekněte „Přines to“, jakmile dosáhne bodu, kdy ji obvykle odhodí. Mávnutím ruky naznačíte, že by vás měl následovat, a pak od něj odejdete. Když vás začne následovat a dosáhne místa, kde jste původně stáli, řekněte „Odhoďte to“ a jděte zpět k němu, abyste sebrali hračku.
  • Může trvat několik týdnů, než váš pes porozumí příkazu „Přineste to“, buďte s ním tedy trpěliví.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Naučte svého psa odhodit hračku

 1. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 1

  1 Použijte příkaz „Drop it“ s pamlskem. Váš pes může dobře chytat a přinést hračku k vám, ale nemusí vědět, že ji musí odhodit. Chcete -li ho naučit, jak upustit hračku, držte pamlsek v jedné ruce. Když váš pes sedí nebo stojí před vámi, začněte mu druhou rukou třást jeho oblíbenou hračkou, dokud se nevzruší (např. Vrtí ocasem). Při třepání hračky vyslovte slovní povel „Vem si to“. Poté, co je váš pes vzrušený a dáte povel, mu dovolte vzít hračku z vaší ruky ústy.
  • Po několika sekundách mu dejte další slovní povel - „Odhoďte“ - hračku upusťte.
  • Váš pes pravděpodobně neupustí hračku, jakmile ji bude mít v tlamě (alespoň ne zpočátku), a proto budete potřebovat pamlsek. Držte pamlsek blízko jeho nosu. Jakmile hračku upustí, okamžitě ho odměňte pamlskem.
 2. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 2

  2 Použijte příkaz „Drop it“ bez léčby. Vložte pamlsek do kapsy. Když má v puse svou hračku, držte mu ruku před nosem, jako byste v ruce drželi pamlsek, a dejte mu povel „Odhoď“. Když upustí hračku, odměňte ho pamlskem.
  • Nakonec by váš pes měl být schopen odhodit svou hračku pouze slovním povelem.
 3. Obrázek s názvem Teach a Dog to Fetch Krok 3

  3 Prodlužte dobu, po kterou váš pes drží hračku v tlamě. Postupně prodlužte dobu, po kterou musí hračku držet, než mu dáte povel „Odhoď“. Čím déle bude moci držet svou hračku v ústech, tím snáze ho naučíte další části procesu načítání. Při každém cvičení prodlužte čas o několik sekund.
  • Pokud hračku upustí, než mu to přikážete, začněte znovu, zkraťte dobu, po kterou ji musí držet.
  • Nezapomeňte ho odměnit pokaždé, když na váš povel upustí svoji hračku.
  • Cvičte povel „Drop it“ každý den, dokud se vašemu psovi nebude líbit a nezvládne ho. Tato část může trvat déle, pokud se zdráhá vzdát se své hračky, jakmile ji bude mít v puse. Cvičte v krátkých intervalech (5 až 15 minut) několikrát denně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes nesnáší aport. Jak ho přimím, aby získal míč na prvním místě? Kupte si míč, do kterého můžete vložit pamlsky. Asi po 3 týdnech hraní aportu s pamlskovým míčkem pomalu snižte množství pamlsků, které do něj vkládáte, dokud nebudete hrát jen aport s míčem, bez pamlsků uvnitř.
 • Otázka Můj pes běží k míči, ale nezvedá ho. Jak ho mám naučit ho sebrat do pusy? Nejprve potřete pamlsek míčem. Když k vám přijde, odměňte ho pamlskem.
 • Otázka Co mám dělat, když můj pes nevyhodí předmět, který si přinese? Držte pamlsek blízko nosu psa. Pustí hračku na pamlsek.
 • Otázka Moje border kolie mi hračku přináší, ale nedává mi ji. Můžeš mi prosím pomoct? Jakmile je poblíž, dostanete pamlsek (ujistěte se, že ho vidí) a řekněte, pusťte ho. S největší pravděpodobností to upustí. Můžete také zkusit upoutat jeho pozornost jinou hračkou.
 • Otázka Budete vždy muset svému psovi říct „přinést“, nebo to nakonec udělají automaticky? Olivia Lyman Ne, asi po 150 krát by to měli zvládnout, aniž by to „přinesli“.
 • Otázka Co mám dělat, když si můj pes svou hračku nevezme? Ať voní jako jídlo, nebo si prostě pořiďte jinou hračku.
 • Otázka Je těžké naučit lap psy, jako jsou Pomořané, jak hrát aport? Ne, ve skutečnosti je to jedna z jejich oblíbených her! Malí psi si obvykle rádi hrají uvnitř, takže aport je skvělý způsob, jak cvičit lapového psa.
 • Otázka Kromě míčků, jaké hračky by mohly být účinné? Pískavé hračky (dokonce i skřípavé tenisové míčky)! Pískání přidává kořist, takže je váš pes ochotnější hrát aport!
 • Otázka Moje štěně mi přináší míč, ale když ho upustí a já si ho jdu vyzvednout, kousne mě do ruky. Snažil jsem se ho rozptýlit, když jsem to zvedl, ale to nefunguje. Nějaké tipy? Můžete zkusit pořídit druhou hračku. Když vám přinese zpět první hračku a upustí ji před vás, vyhoďte druhou hračku a zatímco on bude tahat, zvedněte první. Pokračujte v házení opačné hračky pokaždé, když ji přinese zpět.
 • Otázka Budou techniky v tomto článku fungovat s irským setrem? Mají pověst obtížnějšího výcviku. Měli by, ale možná se budete muset držet déle než u border kolie, zlatého retrívra nebo jiného snáze vycvičeného plemene.

Populární Problémy

Hooters je franšíza restaurací s více než 400 pobočkami v USA a ve 27 zemích po celém světě. Https://locations.hooters.com/Home/Default.aspx? Lat = 0 & long = 0 Hovorově známý jako 'kojenec' zaměstnává přibližně ...

Magda Linette se v prvním semifinále Clevelandu utká s Irinou-Camelia Beguovou. Obě ženy se snaží dosáhnout svého prvního finále WTA v sezóně.

Váš průvodce streamováním Cars 3 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Fotbal Western Kentucky otevírá ve čtvrtek sezónu 2019 proti Central Arkansas. Zde je návod, jak hru sledovat.

Cvičení mimo rovnováhu zahrnuje cvičení, která vyžadují rovnováhu na jedné noze, stejně jako cvičení prováděná na nestabilním povrchu. Pokud jde o nestabilní povrchový trénink, porota stále neví, zda zlepší váš ...