Brad Gilbert tvrdí, že Rafael Nadal by na antuce neztratil na Bjorna Borga více než 1 sadu

Rafael Nadal

Rafael NadalBjorn Borg a Rafael Nadal jsou dva z největších antukových hráčů v historii tenisu. A přestože je Nadal ve statistikách výrazně napřed, rozdíl v jejich éře ztěžuje předpovědi, kdo by vyhrál v přímém rozstřelu mezi nimi.raketbal podává

Proslulý trenér Brad Gilbert a bývalý hráč Patrick McEnroe se nedávno sešli, aby diskutovali o hypotetickém zápase Bjorna Borga a Rafaela Nadala na antukových hřištích Roland Garros. Američané hovořili v podcastu s názvem Holding Court a analyzovali pravděpodobné výsledky dřevěných i moderních raket.Rafael Nadal by porazil Borga ve dvou setech s dřevěnou raketou: Brad Gilbert

Při porovnávání hráčů z různých období je třeba vzít v úvahu několik dalších aspektů, z nichž jedním je technologie raket, kterou má každý hráč k dispozici. Zatímco Bjorn Borg Rafael Nadal používal po většinu své kariéry dřevěnou raketu a využívá služeb moderních raket s kovovým rámem.Rafael Nadal je hliněný král

Rafael Nadal je hliněný králBrad Gilbert a Patrick McEnroe se nejprve rozhodli porovnat Borga a Nadala na základě používání dřevěných raket. Kvůli analýze se také předpokládalo, že Nadal bude také zvyklý na dřevěné rámy.

jak vybrat velikost rukojeti tenisové rakety
Bjorn Borg v akci na antuce

Bjorn Borg v akci na antuceZápas byl dohodnut jako finále nejlepších pěti setů na French Open. Toto je samozřejmě titul, který Borg během své kariéry získal šestkrát, zatímco Nadalův součet je v současné době dvojnásobný.Diskuse se ujal Brad Gilbert, když začal rozebírat Borgův herní styl a fyzickou strukturu.

To je zajímavá otázka, protože Borg byl možná prvním hráčem 70. let, který hrál spíše moderní hru, kterou dnes vidíte. Nebyl to velký chlap, asi 5'11 ', ale bleskově, řekl Gilbert.
Bjorn Borg v akci se svou dřevěnou raketou

Bjorn Borg v akci se svou dřevěnou raketou

Pro bratra Johna McEnroea měl Borg lepší podání než Nadal, což by byl důležitý prvek zápasu.

Myslím, že Borgovo první podání bylo velmi podceňováno a v tomto zápase dávám Borgovi výhodu při podání. Bylo by ale druhé podání Nadala na dřevěné raketě stejně slabé? Říkám ano, řekl McEnroe.

Gilbert s tímto hodnocením souhlasil a řekl:

Jeho druhé podání evidentně nebylo tak dobré, protože místo sevřených střevních strun hraje se starými strunami. '

Gilbert však kladl zvláštní důraz na výjimečné postavení soudu mocného Mallorca. Podle Gilberta by Rafael Nadal snáze využil výhody krátkých odpovědí než většina hráčů, se kterými se Borg v 70. letech setkal.

kde mohu koupit tenisovou raketu
Myslím si, že obrovským faktorem zápasu s dřevěnými raketami by byla pozice soudu, “řekl Gilbert. „Rafa by ovládl pozici kurtu, protože Borg bude hrát daleko dozadu a zasáhne hodně míčů. Rafa by s koulemi nad ramenem tolik nebojoval jako v té době kluci. '
Rafael Nadal má jeden z největších forhendů ve hře

Rafael Nadal má jeden z největších forhendů ve hře

Rafael Nadal má jeden z nejlepších forhendů v historii tohoto sportu, což by pro Gilberta bylo klíčové v tomto hypotetickém střetu. Američan velmi sebevědomě tvrdil, že síla v Nadalově forhendu využije postavení Borgova dvora a usnadní hledání vítězů.

Konečný verdikt Brada Gilberta zněl, že Rafael Nadal vyhraje zápas ve dvou setech.

Myslím, že by jen odbil forhend a nechal Borga natáhnout. Myslím, že by jen vyrazil forhendem zevnitř ven. S dřevěnými raketami se cítím asi jako 1 těsný set, řekl Gilbert.
Na antuce neexistuje způsob, jak by Borg dokázal zastavit nápor forhendu a bekhendu Rafa a bere to ve dvou setech, pokračoval.

Rafael Nadal by porazil Bjorna Borga také moderními raketami: Brad Gilbert

Bjorn Borg s Rafaelem Nadalem

Bjorn Borg s Rafaelem Nadalem

Gilbert a McEnroe pokračovali v diskusi o Bjorn Borg a Rafael Nadal, tentokrát s využitím moderních raket. Moderní raketová technologie skvěle usnadnila hráčům věci tím, že zlepšila rotaci a rychlost jejich střel.

Podle Gilberta by to bylo prospěšné pro Borgovu službu. Cítí však, že Rafael Nadal by nakonec triumfoval ve čtyřech setech díky své vynikající fyzičnosti a schopnosti ovládnout střed hřiště.

Myslím, že s novou technologií by měl Borg lepší šanci. Myslím, že Borg bude podávat kolem 135 a bude mít větší podání a bude se více odrážet od míče, “řekl Gilbert. 'Dám Borgovi set, protože získá volné body za své podání, ale Nadal vyhrává 6-4 7-5 3-6 7-5.'
Těsný seřizovač 4 s moderním vybavením, “dodal. „Rafa je větší, silnější a jeho schopnost dominovat ze středu hřiště je jen základním faktorem.

Populární Problémy

Jelena Ristic a Novak Djokovic Jelena Ristic porodila v úterý večer v Nice chlapečka. Světová jednička zahájila twitter, aby oznámila.

Stan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.

Konzistence je skvělou charakteristikou, kterou je třeba ve vašem životě vybudovat a implementovat. Klíčem k důslednosti je stanovení a dosažení konkrétních cílů. Začněte tím, že určíte, jak chcete být ve svém životě důslednější, a zaměřte se na tyto malé ...

Rafael Nadal a Novak Djokovic zatím nepotvrdili své místo v semifinále finále Nitto ATP 2020. Dominic Thiem a Daniil Medvedev se již kvalifikovali, ale Zverev a Tsitsipas mají stále šanci to zvládnout.

Světová trojka Stefanos Tsitsipas nedávno vyvolal polemiku svým postojem k očkování proti COVID-19.

Keltové a dravci se ve středu sejdou na štědrovečerní bitvu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelového přihlášení.