Jak opravit boty

Můžete ušetřit peníze a výlet do obchodu s obuví tím, že místo nákupu nových opravíte staré boty. Se správnými nástroji můžete opravit uvolněné podrážky obuvi, otvory v botách a nevzhledné oděrky a skvrny. Pokud věnujete trochu času a úsilí, můžete si své oblíbené boty uchovat po mnoho let!

zábal paže na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Opětovné připevnění volné podrážky

 1. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 1

  1 Otřete spodní část boty a volnou podrážku vlhkým hadříkem. Odstraňte veškerý prach nebo nečistoty, které se zachytily mezi podrážkou a spodní částí boty. Po vyčištění boty nechte botu úplně vyschnout.
  • Pokud je na spodní části boty přilepené staré lepidlo z podrážky, namočte hadr do odstraňovače laku na nehty z acetonu a drhněte lepidlo, dokud se neodlepí.


 2. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 2

  2 Poškrábejte uvolněnou podrážku a spodní část boty brusným papírem. Použijte hrubý brusný papír se zrnitostí 40–60. Škrábance dodají lepidlu na opravu obuvi něco, čeho se bude držet.
 3. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 3

  3 Na uvolněnou podrážku a odhalené dno boty naneste lepidlo na opravu obuvi. Lepidlo naneste kulatým štětcem o průměru 1 centimetr (0,39 palce). Namalujte lepidlo štětcem, aby byla rovnoměrná vrstva po celém horním povrchu volné podešve a odhaleném dně vaší boty.
  • Lepidlo na opravu obuvi najdete online nebo ve vašem místním obchodě s obuví.
  • Konkrétní pokyny k aplikaci najdete na štítku na lepidle na opravu obuvi. Některá lepidla na opravu obuvi vyžadují, abyste je po nanesení nechali zaschnout 5-10 minut.
 4. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 4

  4 Zatlačte podrážku do spodní části boty a zatlučte ji na místo. Otočte botu vzhůru nohama a udeřte kladivem dolů na oblast podrážky, kterou připevňujete. Několikrát udeřte kladivem do spodní části podešve, pokaždé s kladivem mírně pohněte, abyste získali celou část podešve, kterou znovu připevňujete.
 5. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 5

  5 Pomocí svorky držte podrážku na místě po dobu 24 hodin. Pokud znovu připojujete velkou část podešve, použijte více než 1 svorku. Připevněte svorku k botě tak, aby jeden konec tlačil dolů na horní část boty a druhý konec tlačil nahoru na spodní část podrážky.
 6. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 6

  6 Po 24 hodinách vyjměte svorku z boty. Jemným zatažením za okraje podrážky prsty zkontrolujte, zda je podrážka zcela přilepená ke spodní části boty. Pokud se podrážka nepohne, je vaše obuv pevná a připravená k nošení. reklama

Metoda 2 ze 3: Prošívání otvorů s botou Goo

 1. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 7

  1 Očistěte oblast kolem otvoru v botě vlhkým hadříkem. V blízkosti otvoru setřete veškeré nečistoty a špínu. Jakmile je oblast kolem otvoru čistá, osušte ji suchým hadrem nebo papírovým ručníkem.
  • Shoe Goo funguje nejlépe pro otvory v podrážce obuvi. Pokud chcete opravit díru v horní části boty pomocí Shoe Goo, mějte na paměti, že tato díra bude stále patrná, i když ji vyplníte.
 2. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 8

  2 Pomocí brusného papíru se zrnitostí 120 poškrábejte oblast kolem otvoru. Třete hrubou stranu brusného papíru tam a zpět přes otvor, dokud neuvidíte škrábance. Škrábance na podrážce pomohou Shoe Goo držet se na podrážce.
 3. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 9

  3 Vyjměte stélku a na otvor naneste kus lepicí pásky. Použijte kus lepicí pásky, který je dostatečně velký na to, aby zakryl celý otvor. Lepicí páska by měla jít na vnitřní stranu boty. Lepicí páska zabrání tomu, aby se bota Goo dostala dovnitř vaší boty, když ji přiložíte.
 4. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 10

  4 Otočte botu a zakryjte díru Shoe Goo. Shoe Goo je silné, čiré lepidlo, které po zaschnutí ztvrdne. Stiskněte tubu Shoe Goo a pomalu pohybujte trubkou přes otvor, jak Shoe Goo vychází. Přestaňte mačkat, jakmile je celá díra pokryta Shoe Goo.
  • Tubus Shoe Goo najdete online nebo ve svém místním nákupním centru.
 5. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 11

  5 Pomocí kostky ledu rozetřete Shoe Goo v rovnoměrné vrstvě přes otvor. Shoe Goo se nelepí na led. Pokud vám nějaká místa chyběla, zakryjte je Shoe Goo pomocí kostky ledu. Rozetřete Shoe Goo s kostkou ledu, dokud nebude v ploché, rovnoměrné vrstvě nad otvorem.
 6. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 12

  6 Nechte Shoe Goo 24 hodin schnout. Nespěchejte s procesem sušení, jinak Shoe Goo nemusí správně přilnout. Umístěte botu na bezpečné místo, kde ji po dobu 24 hodin nebude nic rušit.
 7. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 13

  7 Brouste Shoe Goo brusným papírem se zrnitostí 120. Kartáčem smýkejte tam a zpět přes Shoe Goo, dokud nebude v jedné rovině se zbytkem podrážky boty. Ujistěte se, že v botě Goo nejsou žádné hrboly, nebo je budete cítit, když jdete v botách. reklama

Metoda 3 ze 3: Oprava pout a skvrn

 1. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 14

  1 Pomocí gumové gumy odstraňte oděrky na semišových botách. Ujistěte se, že guma na tužky nebyla nikdy předtím použita. Nasaďte gumu na značku oděru na botě a jemně ji otírejte sem a tam, dokud oděrka nezmizí.
 2. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 15

  2 Vyplňte v malém škrábance na kožené boty fixou. Pokud jsou vaše kožené boty černé, použijte černý fix. Pokud jsou vaše kožené boty hnědé nebo jiné barvy, najděte fixu, která odpovídá. Umístěte špičku značkovače na škrábanec a opatrně jej vybarvěte, abyste na zbytek boty nedostali značku.
 3. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 16

  3 Odstraňte oděrky na lakovaných botách vazelínou. Namočte konec vatového tamponu do vazelíny. Jemně vetřete vazelínu do oděru na botě, dokud nezmizí.
 4. Obrázek s názvem Oprava obuvi Krok 17

  4 Použijte bílý ocet k odstranění solných skvrn na vašich kožených botách. Roh vlhkého hadru namočte do misky s bílým octem. Namočeným hadrem vetřete do solných skvrn na botách, dokud nezmizí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když jsem v dešti nosil semišové boty? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Odpověď Nejprve vložte do bot stromek obuvi nebo zmačkané noviny, aby si udržely tvar, zatímco je sušíte. Omyjte si boty ručníkem z mikrovlákna, aby nasáklo co nejvíce vody. Poté pomocí semišového kartáčku nebo čistého zubního kartáčku jemně kartáčujte semiš tam a zpět několik minut, což pomůže obnovit zdřímnutí. Umístěte boty vedle ventilátoru, aby jim rychleji schly na vzduchu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kouzelná guma dokáže odstranit škrábance na teniskách.
 • K odstranění skvrn ze sametových bot posypte skvrny křídou nebo mastkem a nechte působit přes noc. Prášek absorbuje skvrny, poté jej můžete setřít kartáčem s měkkými štětinami.
 • Pokud zvlhčíte semišové boty, nacpejte je novinami, aby neztratily tvar.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Opětovné připevnění volné podrážky

 • Hadr
 • Hrubý brusný papír
 • Lepidlo na opravu obuvi
 • Kladivo
 • Malý kulatý štětec
 • Svorka

Prošívání otvorů s botou Goo

 • Hadr
 • Brusný papír zrnitosti 120
 • Boty Goo
 • Lepící páska
 • Kostka ledu

Oprava pout a skvrn

 • Guma na tužky
 • Označovač špiček pole
 • vazelína
 • bílý ocet

Populární Problémy

Jak zrychlit kolo ve Frappe Snowland pro Mario Kart 64. Klávesové zkratky a další úhledné „rychlé běhy“ v Mario Kart je vždy zábavné, zvláště když se vám nechce jezdit po dlouhých, nudných nebo namrzlých silnicích. Ve Frappe je 'závada' ...

Ve třetím kole se Laura Siegemund a Paula Badosa střetly mezi sebou na Roland Garros. Siegemund a Badosa se v minulosti střetli dvakrát, když se vzájemný zápas vyrovnal na 1: 1.

Jak napíchnout volejbal. Stoupání volejbalu znamená násilné odpalování míče směrem k podlaze na straně soupeřovy sítě. Počkáte, až setr postaví míč poblíž sítě, poté se k míči přiblížíte, vyskočíte a vejdete ...

Státní soupeři Nebraska a Creighton se v pátek večer setkají ve velkém zúčtování. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online, pokud nemáte kabel.

Raonic porazil Gaela Monfilse v těžce vybojovaném čtyřsetovém zápase, který trval přes dvě hodiny.