Mužský tenis: 5 nerozbitných rekordů Bjorna Borga

Související obrázek

Legenda švédského tenisu Bjorn Borg byla záhadou, která oslnila tenisový svět v 70. a 80. letech minulého století. Byl prvním mužem, který zvládl umění bez námahy vyhrávat na antuce a trávě. Neuvěřitelný talent, Borg se proslavil jako teenager a byl profesionálem jen do svých 26 let. Jeho rozhodnutí odejít na vrchol hry v tak mladém věku rozhodně připravilo fanoušky tenisu o sledování jeho brilantnosti.

Borg, známý jako „Ice Man“ nebo „Ice Borg“ pro své chování na hřišti i mimo něj, měl výjimečnou duševní odolnost. Jeho těžký topspin, vynikající obouruční bekhendy a schopnost podávat a vybíjet voleje na trávě a držet se na základní čáře na antuce z něj činily jediného hráče, který zvládl umění vyhrát na antuce a trávě drobením a drobnými úpravami hry. .

Borg vystupoval na Australian Open pouze jednou jako 17letý a v Austrálii už nikdy nehrál. Byl čtyřnásobným vicemistrem US Open a kdyby hrál tenis dalších 5 nebo 6 let, vyhrál by mnohem více grandslamů než 11, které vyhrál.

Podíváme se na 5 nerozbitných rekordů vytvořených velkým Švédem, které v praxi nikdy nikdo neporazí:


#5 Hattrick Channel Slams

Bjorn Borg

Bjorn Borg

Jednou z nejtěžších věcí, kterých lze v tenise dosáhnout, je vítězství na French Open a Wimbledonu zády k sobě ve stejném roce. Na jedné straně máte pařížské antukové kurty, kde je povrch pomalý a odskakování je vysoké, a na druhé straně máte rychle se měnící wimbledonské trávníky. Klíčové je, že je velmi málo času na přípravu sportovců na tak rychlý přechod z jednoho povrchu na druhý.

V dřívějších dobách to bylo obtížnější, protože v té době Wimbledon povinně začínal 4. pondělí v červnu. Nyní mají hráči další týden na přípravu na mistrovství.

V otevřené éře, kromě Borga, pouze Nadal a Federer dosáhli 'Channel Slam' vítězství na French Open i Wimbledonu ve stejném roce. Borg stojí stranou, když šel o krok napřed, a stal se jediným hráčem, který dosáhl hattricku vítězství Channel Slam (v letech 1978,1979,1980).

Populární Problémy

Dominic Thiem zveřejnil aktuální informace o zranění pravého zápěstí, které utrpěl při svém druhém kole proti Adrianovi Mannarinovi na turnaji ATP 250 na Mallorce.

Tiger Woods, Rory McIlroy a Rickie Fowler zdůrazňují skládané pole na Open Farmers Insurance Open 2019. Zde je návod, jak sledovat turnaj online.

Jak pěstovat salát z másla. Máslový salát má lahodnou, máslovou chuť, kterou je dobré použít do salátů nebo na sendviče. Díky velkým, měkkým listům funguje také dobře na salátové zábaly. Na rozdíl od jiných odrůd salátu, máslo ...

Zde je návod, jak sledovat fotbalové hry Appalachian State online bez kabelu v roce 2020.