Jak odstranit svalové uzly

Svalové uzly, nazývané také myofasciální spouštěcí body, jsou bolestivé a mohou být dokonce zodpovědné za bolesti hlavy. Svalové uzly způsobené nadměrným používáním, zneužíváním, stresem nebo úzkostí mohou být stejně obtížné. Odstranění svalových uzlů může vyžadovat opakované úsilí a řadu technik, v závislosti na vašich osobních preferencích a na tom, co na vaše svaly funguje nejefektivněji. Můžete také upravit svůj životní styl, abyste zabránili vývoji nových uzlů, a naučit se některé techniky, které vám pomohou zvládat bolest.

Metoda 1 ze 3: Léčba svalových uzlů

 1. Obrázek s názvem Odstranění svalových uzlů Krok 1

  1 Identifikujte oblasti svalových uzlů. Některé svalové uzly bolí bez tlaku, takže je lze snadno identifikovat. Ostatní neublíží, dokud nevyvinete tlak. Prsty jemně sondujte svaly a hledejte tlakové body. Ve svalu můžete cítit uzel nebo bouli. Mnoho lidí má svalové uzly v horní polovině zad, takže je dobré začít.
 2. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 2

  2 Navštivte masážního terapeuta. Tito odborníci jsou vyškoleni ve svalové terapii a znají nejlepší techniky pro uvolnění svázaných svalů. Jejich přístup bude aplikovat kompresi na sval a oblast kolem něj. Chápou, jak tento proces ovlivňuje okolní tkáně a zbytek vašeho těla.
 3. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 3

  3 Dopřejte si masáž. Profesionální masáže mohou být drahé, zvláště pokud je potřebujete pravidelně navštěvovat. Alternativou je naučit se masážní techniky, které na sobě můžete použít. Svaly jemně stlačte a krouživými pohyby je vetřete. Proveďte tuto akci po celém těle, dokonce i na svalech, o kterých si myslíte, že nemají uzly, aby se celé vaše tělo cítilo lépe.
  • K dispozici je řada masážních nástrojů a krémů pro úlevu od bolesti, které vám pomohou při osobním masážním režimu. Jednou z metod je válcovat tenisový míček po okolí mírným tlakem, dokud neucítíte mírnou bolest ve svalovém uzlu. Pomocí tlaku držte míč na místě po dobu 30 sekund. Tento postup proveďte s dalšími zauzlenými svaly.


 4. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 4

  4 Na oblast naneste horké nebo studené. Teplotní terapie uvolňuje postiženou oblast.
  • Ohřívací podložka nebo studený obklad mohou zmírnit část bolesti, která je spojena se svalovými uzly.
  • V souladu s protahováním použijte chladicí sprej.
 5. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 5

  5 Vykoupat se. Teplá koupel vám a vašim svázaným svalům pomůže relaxovat. Pro lepší hojení vmíchejte soli Epsom do vody. Horká sprcha může pomoci, ale není tak účinná. Postavte se, aby se proud vody soustředil na svaly, které vás trápí. Můžete také vyzkoušet vířivku.
 6. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 6

  6 Protáhněte svaly. Protahování udržuje svaly pružné. Zvažte začátek tai chi nebo jógy, která kombinuje relaxaci s protahováním.
 7. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 7

  7 Cvičit pravidělně. Cvičení působí na svaly podobně jako masážní terapie. Cvičení pravidelně protahuje svaly a udržuje jejich pružnost, vyvíjí napětí.
  • Aerobní cvičení jsou často vhodná ke zmírnění bolesti svalů, zejména těch, která procvičují ramena, jako je plavání.
  • Bikram jóga (horká jóga) nabízí výhody horké lázně s přidaným bonusem flexibilních cvičení. Dodržujte varování. To znamená, že před začátkem hydratujte a nezapomeňte zůstat hydratovaní. 3 hodiny před třídou se vyhněte velkému jídlu; držte se lehkých, snadno stravitelných potravin, které jsou dobrým zdrojem elektrolytů, jako jsou banány. Pokud během hodiny pocítíte křeče následované závratě, závratě, nevolností nebo slabostí, okamžitě opusťte místnost a vyhledejte léčbu úpalu. Většina tříd Bikram trvá 1,5 hodiny. Před první hodinou si promluvte s instruktorem. Pokud nejste zvyklí na vysoké teploty, vaším prvním cílem může být zůstat ve studiu na plný úvazek, než dokončovat cvičení se zbytkem třídy.
 8. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 8

  8 Zkuste hypnózu. Hypnóza může pomoci vašim svalům uvolnit se a může také pomoci s bolestí.
 9. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 9

  9 Navštivte fyzioterapeuta. S fyzickým terapeutem se naučíte cvičení, která vám pomohou posílit a protáhnout svaly. Může vám také pomoci upravit životní styl, abyste předešli vzniku svalových uzlů. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Jak strečink pomáhá při léčbě svalových uzlů?

Udržuje vaše svaly v teple.

Nepřesně! Teplo může být skvělý způsob, jak ošetřit svalové uzly, ale toto není primární výhoda protahování. Místo toho použijte ohřívací podložku nebo si dejte horkou koupel, abyste zahřáli svalové uzly a pomohli jim uvolnit se. Vyberte jinou odpověď!

Pomůže vám identifikovat uzly.

Ne nutně! Při protahování vás může bolet svalový uzel, ale existují jednodušší (a méně bolestivé) způsoby, jak je identifikovat. Zvažte zkoumání pokožky a zejména zad pomocí prstů, abyste se pokusili identifikovat uzly nebo boule ve svalech. Zkus to znovu...

Udržuje vaše svaly pružné.

Že jo! Protahování a cvičení udržuje vaše svaly pružné a pomáhá jim uvolnit napětí uložené ve svalových uzlech. Nepřehánějte to, ale přidání pravidelného protahování a cvičení do vaší rutiny by mohlo pomoci předcházet a léčit svalové uzly. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vše výše uvedené.

Ne tak docela! Protahování může být cennou součástí léčby svalových uzlů, ale ne ze všech předchozích důvodů. Zvažte spárování strečinku s dalšími možnostmi léčby, jako je cvičení, masážní terapie a hypnóza. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Úprava vašeho životního stylu

 1. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 10

  1 Pracujte na svém pracovním prostoru. Shrbení nad počítačem může zvýšit svalové uzly. Zajistěte, aby vaše židle měla správnou oporu zad a aby byl váš stůl ve vhodné výšce, abyste se při práci nehýbali. Můžete také vyzkoušet nástroje, jako jsou ergonomické klávesnice, které vám pomohou se správným držením těla.
 2. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 11

  2 Zkontrolujte své držení těla. Seďte vzpřímeně a postavte se rovně, abyste pomohli uvolnit svalové uzly. Ujistěte se, že nenatahujete ramena.
  • Nezapomeňte zkontrolovat držení těla, i když jste zapojeni do projektu. Činnosti, jako je naklánění se nad stoly nebo dokonce sezení na židlích, které vám neposkytují dostatečnou oporu zad, mohou také vytvářet svalové uzly.
 3. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 12

  3 Věnujte pozornost tomu, jak jste na tom. Například si nemusíte všimnout, že normálně sedíte pod divným úhlem při sledování televize. Možná se v autě sesunete doleva. To vše může vytvářet svalové uzly v ramenou a zádech, zkuste proto věnovat větší pozornost své poloze.
 4. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 13

  4 Požádejte o pomoc své přátele a rodinu. Lidé, které milujete, vám mohou jemně připomenout, když si všimnou, že se hrbíte nebo jste v nepříjemné pozici.
 5. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 14

  5 Zkuste meditaci. Meditace vám může pomoci uvědomit si své držení těla a také vám pomůže s relaxací.
 6. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 15

  6 Vědomě relaxujte. Když si všimnete, že napínáte ramena, vědomě je uvolněte. Zhluboka se nadechněte a pomalu ji uvolněte, zatímco si představujete, že vydechujete napětí v ramenou. Opakujte podle potřeby.
 7. Obrázek s názvem Získejte rychlý rychlý krok 10

  7 Ke snížení svalového napětí použijte pěnový váleček . Pěnový váleček můžete použít k uvolnění spouštěcích bodů nebo napnutých svalových uzlů. Tyto oblasti mohou způsobit bolest v oblasti vašeho těla nebo dokonce vyzařovat bolest do jiných oblastí, ale použití pěnového válečku může pomoci uvolnit tyto uzly a obnovit vaše svaly do normálu.
  • Chcete -li použít pěnový váleček, položte jej na zem a položte na něj tělo v oblasti, kde se vám svaly napínají. Poté se pomalu přejíždějte po pěnovém válečku, abyste uvolnili napětí.
 8. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 16

  8 Vezměte si vitamíny. Nedostatek správných živin vás může stát náchylnější na svalové uzly. Vezměte hořčík, vápník a zinek jako doplňky a také jezte ovoce a zeleninu.
 9. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 17

  9 Zkuste kognitivně-behaviorální terapii (CBT). CBT nezmizí uzly ani bolest. Může vám však pomoci vypořádat se s bolestí tím, že vám pomůže s úpravou vašeho postoje. Kromě toho možná budete potřebovat více pohybu a CBT vás může povzbudit k pohybu. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Kdy byste měli věnovat pozornost svému držení těla, abyste předešli vzniku svalových uzlů?

Když řídíte.

Zavřít! Při řízení můžete mít špatné držení těla, ale není to jediný čas, kdy byste měli věnovat pozornost držení těla. I když nemůžete v autě získat nové sedadlo, abyste mohli upravit držení těla, snažte se dávat větší pozor na to, jak sedíte, abyste se vyhnuli vzniku svalových uzlů z prodlouženého času stráveného v autě. Zkuste jinou odpověď ...

Když sledujete televizi.

Nemýlíte se, ale existuje lepší odpověď! Pokud trávíte hodně času sledováním televize, budete chtít věnovat pozornost zejména tomu, jak sedíte, zatímco se díváte. Není to jediný způsob, jak rozvíjet svalové uzly, ale zvažte možnost požádat přátele a rodinu, aby sledovali vaše držení těla, i když relaxujete, abyste předešli uzlům. Hádej znovu!

Když pracuješ.

Téměř! Pokud při práci sedíte u stolu, může vaše držení těla nebo židle způsobovat svalové uzly. Pokud jste schopni získat židli s dobrou oporou zad a pracovat bez hrbení, pomůže to také zabránit uzlům. Není to však jediný čas, kdy byste měli sledovat své držení těla! Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Když meditujete.

Zavřít! Meditace může být velmi prospěšná pro vaše svalové zdraví, protože vás nutí soustředit se na držení těla. Neomezujte však pozornost svého držení těla na meditační časy. Existuje lepší možnost!

Vše výše uvedené.

Absolutně! Pokuste se v každé situaci věnovat pozornost svému držení těla. Je možné, že vaše držení těla vede ke svalovým uzlům, aniž byste o tom vůbec věděli! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Vyrovnávání se s bolestí

 1. Obrázek s názvem Umístění elektrod pro desítkovou jednotku Krok 2

  1 Použijte transkutánní elektrickou nervovou stimulaci (TENS). TENS používá nízkonapěťový elektrický proud ke snížení bolesti a tyto systémy může aplikovat lékař nebo zakoupit v lékárně. V blízkosti bolesti umístíte dvě elektrody a systém aplikuje proud.
 2. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 19

  2 Zkuste protizánětlivé léky proti bolesti. Snižuje bolest a snižuje otoky v této oblasti.
 3. Obrázek s názvem Odstranit svalové uzly Krok 20

  3 Požádejte svého lékaře o injekci. Lékaři mohou do spouštěcích bodů aplikovat léky, které pomáhají zmírnit bolest. Často používá lokální anestetikum. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Která možnost léčby bolesti vyžaduje, abyste navštívili lékaře, který vám ošetří svalové uzly?

Jednotka TENS.

Zkus to znovu! Jednotka TENS je zařízení, které používá elektrické proudy ke kontrole bolesti, a přestože ji můžete získat od svého lékaře, můžete si ji také pořídit v lékárně nebo drogerii. Připojte dvě elektrody k bolestivé oblasti a elektrický proud by měl vaši bolest minimalizovat. Zkuste jinou odpověď ...

Protizánětlivé pilulky.

Ani náhodou! Přestože vám lékař může předepsat silnější protizánětlivé léky, v lékárně seženete volně prodejné protizánětlivé pilulky. Pokud je vaše bolest silná, obraťte se na svého lékaře ohledně typu pilulky a počtu pilulek, které byste si měla každý den vzít s bolestí. Existuje lepší možnost!

Injekce.

Ano! Budete muset navštívit lékaře, abyste dostali injekci, která vám pomůže s bolestí svalových uzlů. Váš lékař vám pravděpodobně také podá lokální anestetikum, aby byla injekce pohodlnější. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu vybrat polštář? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Vyberte si polštář, který může podporovat přirozenou křivku vašeho krku, jako jsou polštáře Tempur-Pedic.
 • Otázka Co mohu dělat jako mladý roztleskávač, který má extrémní bolesti zad? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Doporučuji, abyste se poradili se svým lékařem, abyste zhodnotili hlavní příčinu vaší bolesti.
 • Otázka Proč mám neustále po zádech alespoň 10 až 12 uzlů, kterých se nemohou zbavit ani masážní terapeuti? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Odpověď na uzly podél vaší páteře může mít různé příčiny. Kontaktujte svého PCP pro hloubkovou konzultaci.
 • Otázka Co způsobuje uzly, které mám za kolenem po totální výměně kolen, a jak se jich mohu zbavit? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Doporučuji vyhledat svého ortopedického lékaře a zjistit příčinu.
 • Otázka Mám svalové uzly na několika místech těla, většinou na zádech a na bocích poblíž pasu a na břiše. Je to už více než 4 roky. Je to vážné znepokojení, nebo je to jen proto, že jsem přestal cvičit? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Může to být vážné, nebo nemusí být vážné. Navažte s počítačem hloubkové posouzení a diagnostiku zdraví.
 • Otázka Během minulého týdne jsem měl v zádech dva uzly. První byl na mé dolní levé straně a odešel s ibuprofenem. Ten druhý se objevil právě dnes a způsobuje mi nevolnost a závratě. Je mi tak špatně od žaludku. Tento uzel je na mé pravé straně. Co můžu dělat? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Odpovídal bych vašemu poskytovateli primární péče za účelem individuální konzultace.
 • Otázka Myslím, že se mi natáhl svalový uzel v paži. Jak to dostanu ven? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Doporučuji, abyste se podrobněji zkontrolovali u svého poskytovatele zdravotní péče.
 • Otázka Mám svalový uzel mezi lopatkou a krkem a je to moje dominantní paže. Poškodím ho, pokud budu pokračovat ve svých pravidelných aktivitách (včetně nošení 3 kg pytle na celý den)? Není jasné, co myslíte tím poškozením, ale nošení těžkých tašek by mohlo nepohodlí ještě zhoršit. Zkuste nosit menší, lehčí tašku a často měňte, na kterém rameni ji nosíte. Zkuste také nosit malý batoh, váha se tak rovnoměrně rozloží na obě ramena. Zkontrolujte také držení těla a polohu ve spánku. Spánek na boku s rukama před sebou od těla může nepohodlí v uzlech ještě zhoršit. Pokud vám bolest zasahuje do života, navštivte lékaře. Také masážní terapie; teplé koupele se spoustou solí Epsom rozpuštěných ve vodě; pomoci mohou lahve s horkou vodou nebo léčivé balzámy jako ledový horký nebo tygří balzám vetřený do oblasti.
 • Otázka Když jsem spal, dostal jsem uzel do ruky, zad a ramen. Jak to může být? Ve skutečnosti je běžné dostat uzly ze spánku. Zkuste změnit polohu spánku. Pomoci může také nová matrace a polštář.
 • Otázka Co je příčinou bolesti v mých svalech poté, co jsem na ně vyvinul tlak? S největší pravděpodobností jde o kmen a mikroštěpiny. Je to přirozené a každý sval se tak chová, takže si není čeho dělat starosti.

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat přímý přenos silničního cyklistického závodu mužů na olympijských hrách 2021 v USA.

Ron Weasley je nejlepší mužský přítel Harryho Pottera v sérii Harry Potter. Pro účely cosplay nebo oblékání a vystupování jako Ron tento článek vysvětlí, co dělat, aby vypadal jako Ron a také se choval jako on. Získejte červenou paruku nebo ...

Jak rychleji sundat rovnátka. Zubní rovnátka fungují tak, že vyvíjejí nepřetržitý tlak po určitou dobu, aby pomalu pohybovaly zuby určitým směrem. Http://www.webmd.com/oral-health/guide/braces-and-retainers#2 Problém je v tom, že ... .

Zde je návod, jak sledovat finále sezóny 9 The Walking Dead online prostřednictvím živého přenosu.

Oficiálně se tomu už neříká občanská válka, ale Oregon vs Oregon State je stále jednou z nejlepších rivalit v okolí. Zde je návod, jak sledovat hru 2020 online.

Rafa Nadal bude hledat obrat ve formě, protože příští týden začne antuková sezóna.