Dominika Cibulková se vrací do kruhu vítězů s katovickým titulem

Camila Giorgi (vlevo) a Dominika Cibulkova se svými trofejemi v neděli v Katovicích (obrázek s laskavým svolením: Katowice Open Twitter)

Camila Giorgi (vlevo) a Dominika Cibulkova se svými trofejemi v neděli v Katovicích (obrázek s laskavým svolením: Katowice Open Twitter)

Byla to těžká cesta zpět pro finalistu Australian Open 2014 a bývalého světového č. 10 Dominika Cibulkova od chirurgického zákroku na Achilles v roce 2015. Přinutilo ji to vynechat pět měsíců v loňském roce a její umístění se propadlo až na číslo 62.

plocha tenisového míčku

Konečně je Slovenka zpět v kruhu vítězů po svém utrpení, když v neděli křižovala k titulu na Katowice Open vítězstvím 6: 4, 6: 0 nad Camilou Giorgi.

48. Italka na žebříčku nebyla lehkou soupeřkou, protože v tomto polském městě dosáhla finále tři roky po sobě a také měla výhodu 2: 0 nad nyní 53. zařazenou Cibulkovou.

Ale byl to osmý nasazený Slovák, který vypadal vytočenější, jakmile začalo finále. Svými podpisovými ohnivými údery vybojovala v tomto hardcourtovém turnaji vedení 4: 0. Při podání na set 5: 2 však došlo k menšímu obratu, což umožnilo krátký návrat italské trojnásobné finalistky.

Pátý nasazený hráč vstřelil dvě hry po sobě a uzavřel 4: 5 a dokonce držel několik brejkbolů za šanci 5: 5. Ale při své druhé šanci na podání sady Cibulková dokázala i přes tlak vydržet.

Giorgi ve druhém setu jednoduše zmizela, protože sebevědomá Cibulkova ji třikrát zlomila za stavu 6: 0.

Řekl bych, že dnes jsem byl na Camila připraven velmi dobře, řekla šampionka na své pozápasové tiskové konferenci.

Moje taktika byla jít do toho a dělal jsem to na 100%. Právě jsem hrál opravdu solidně, na střely jsem chodil opravdu silně a četl jsem její hru opravdu dobře.

výsledky stolního tenisu

Když jsem měl snadný výstřel, vždy jsem to udělal, a to bylo dnes velmi důležité. Ve druhém setu jsem do toho šel ještě víc, a proto jsem dnes vyhrál. Nebála jsem se, dodala.

Cibulkova je to pátý titul WTA v kariéře, od kterého se očekává, že ji po pondělním zveřejnění nového žebříčku vrátí zpět do světové čtyřicítky. Dříve se dostala do finále v únoru v Acapulcu, kde v těžkém boji podlehla těsně Sloane Stephensové.

Populární Problémy

Federer a Nadal hráli ve své legendární rivalitě několik epických setkání a zde je pohled na 5 nejlepších z nich na Slams.

Může Kvitova kráčet dál na své cestě za třetím wimbledonským titulem, nebo Konta projde testem Kvitova, aby udržela britské naděje naživu? .

Může Kyrgios, špatný chlapec tenisu, ukázat nějakou disciplínu a hlad, aby omráčil Španělku nebo bude Nadal, plavit se k jasnému vítězství?

Dominic Thiem by případně mohl předstihnout Rafaela Nadala v žebříčku a ukončit sezónu jako světová dvojka. Nadal však prohlásil, že do svého rozpisu nepřidá další akce, jen aby si zajistil vyšší umístění.

Většina z nás zažívá chvíle, kdy si přejí, abychom se cítili více ostražití. Možná sedíte na schůzce a přemýšlíte, jak to dotáhnete do konce. Možná budete muset zůstat ve střehu dlouhou cestu. Možná bojujete s nespavostí a máte potíže ...

Chcete tančit jako CeCe a Rocky ze seriálu Hit TV na Disney Channel, Shake it Up? Kdo by ne? Mají talent a úžasný styl! Postupujte podle těchto kroků a budete pracovat jako Rocky a Cece. Sledujte show! Buď si jist...