Jak vyčistit lakovou kůži

Lakovaná kůže je krásný a okouzlující materiál pro boty, kabelky a nábytek, ale velmi snadno vykazuje oděrky, skvrny a další známky opotřebení. Čištění kožených materiálů je skličující úkol, zvláště pokud jste to nikdy předtím neudělali. Zcela nový vzhled svých lakovaných předmětů můžete udržovat pravidelným čištěním materiálu šetrnými a nepoškozujícími metodami.Metoda 1 ze 3: Čištění bot z lakované kůže

 1. 1 K odstranění uvolněných nečistot a nečistot použijte kartáč s měkkými štětinami. Malými krouživými pohyby jemně přejeďte štětcem po materiálu. Měkkým zubním kartáčkem se dostanete do hůře dostupných míst.
 2. 2 Vyčistěte značky gumou. Na oděrky, guma může pomoci setřít přenesenou barvu na lesklou kůži. Jemně otřete gumu o oděr a při práci odstraňte všechny třísky gumy pomocí štětiny.
 3. 3 Odstraňte odolné skvrny pomocí alkoholu nebo vazelíny. Malé množství třecího alkoholu nebo vazelíny naneste na špičku nebo papírový ručník. Trochu síly otřete značku a dávejte pozor, abyste příliš netlačili. Po 15–20 sekundách místo otřete dosucha hadříkem.
  • Pokud je skvrna obzvláště odolná, možná budete muset tento postup několikrát opakovat.
 4. 4 Vnější část boty otřete vlhkým hadříkem a jemným mýdlem. Zajistěte, aby byl hadřík navlhčen pouze navlhčením. Na vlhký hadřík byste měli použít 1 malou kapku tekutého mýdla bez detergentů. Otřete malými krouživými pohyby na všech površích lakované kůže.
  • Zatímco lakované boty jsou potaženy jasným leskem, ve skutečnosti nejsou vodotěsné. K čištění je nejlepší použít co nejméně vody a nikdy je nenosit delší dobu ve vlhkých podmínkách.
 5. 5 Očistěte boty měkkým lešticím hadříkem. Opět otřete malými krouživými pohyby, abyste odstranili přebytečnou vodu. Abyste se ujistili, že boty po čištění důkladně vyschnou, postavte je na minimálně 24 hodin při pokojové teplotě.
 6. 6 Pokud jsou vaše boty lepkavé, použijte olivový/minerální olej nebo vazelínu. Přidejte malé množství oleje nebo vazelíny na hadřík a malými krouživými pohyby otřete na kůži. Nechte působit 20–40 minut na botách a poté otřete suchým hadříkem.
  • Pokud jsou boty stále lepkavé, nechte je přes noc sedět, abyste zjistili, zda lepivost schne. Pokud ne, může se stát, že lepidlo na vašich botách vlivem vlhkosti degradovalo a zničilo kůži.
 7. 7 Předměty z lakované usně skladujte na bezpečném a suchém místě. Po vyčištění se ujistěte, že boty uchováváte na místě, které je bezpečné pro dlouhodobé skladování. Dobrý úložný prostor je suchý, pokojový a čistý.
  • Je dobré je uchovávat u stromů bot, aby si zachovaly formu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění nábytku z lakované kůže

 1. 1 Vysajte celou plochu nábytku. Nečistoty a prach se mohou shromažďovat v zákoutích pohovek a jejich polštářů. Pomocí prodloužení kartáče vysavače zvedněte nečistoty a dosáhněte obtížných oblastí.
 2. 2 Přidejte několik kapek tekutého mýdla bez detergentu do destilované vody. Tím se vytvoří čisticí roztok, který nepoškodí potaženou kůži. Je důležité používat mýdlo bez pracího prostředku, aby povlak na nábytku nebyl otupen škodlivými chemikáliemi.
 3. 3 Navlhčete hadřík z mikrovlákna v čisticím roztoku. Nejprve ponořte jednu malou část látky do roztoku. Ujistěte se, že je tkanina jen vlhká, nikoli nasycená. Možná ho budete muset před použitím trochu zazvonit.
 4. 4 Roztokem setřete nenápadné místo na nábytku. Ujistěte se, že to není oblast, kterou můžete normálně vidět na kusu nábytku. Toto bude vaše testovací místo, abyste se ujistili, že na vašem čisticím roztoku nejsou žádné stopy ani skvrny. Počkejte, až uschne, nebo jej po chvíli jemně otřete.
 5. 5 Gauč otřete shora dolů pomocí čisticího roztoku. Pokud na testovací ploše nedojde k žádné změně barvy, pokračujte v utírání gauče. Pracujte shora dolů, používejte velké kruhové pohyby a podle potřeby hadřík navlhčete.
 6. 6 Gauč otřete pouze destilovanou vodou. Po nanesení čisticího roztoku se vraťte zpět na gauč hadříkem namočeným pouze ve vodě. Opět pracujte shora dolů pomocí velkých kruhových pohybů. To pomůže odstranit veškeré zbytky mýdla.
 7. 7 Vysušte svůj lakovaný kus nábytku. K osušení nábytku použijte měkký hadřík z mikrovlákna. Váš gauč by nikdy neměl být mokrý, protože nasycení způsobí nevratné poškození materiálu.
  • K sušení kůže nikdy nepoužívejte vysoušeč vlasů nebo ventilátor. Ačkoli mohou být rychlejší, mohou způsobit dehydrataci kůže.
 8. 8 Upravte kůži tak, aby si zachovala měkkost. Chcete -li nahradit přírodní oleje, které kůže při čištění ztrácí, naneste na ni čistý kožený krém. Krém nechte úplně zaschnout a v případě potřeby leskněte.
  • Vyhněte se používání čisticích nebo kondicionačních roztoků, které obsahují ocet, protože může odstranit lesklý povlak z lakované kůže.
 9. 9 Na tuhé skvrny použijte malé množství vazelíny nebo alkoholu. Naneste vazelínu nebo alkohol na tampón nebo papírový ručník a jemně jej vetřete do obarvené oblasti. Po 15–20 sekundách oblast otřete do sucha a v případě potřeby znovu naneste, dokud skvrna nezmizí.
  • Jakmile skvrna zmizí, otřete oblast vlhkým hadříkem a zcela ji osušte.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění skvrn z peněženek z lakované kůže

 1. 1 Odstraňte velké stopy oděru gumou. U velkých značek může guma zajistit tření k odstranění přenesené barvy z kůže. Jemně otřete gumu o oděr a při práci odstraňte všechny třísky gumy.
 2. 2 Nastříkejte čisticí prostředek na sklo na papírový ručník a sáček důkladně otřete. Otřete papírovou utěrku krouživými pohyby, abyste zachytili prach a vyleštili povrch sáčku. To by mělo odstranit většinu prachu a nečistot.
 3. 3 Na tuhé oděrky naneste vazelínu nebo alkohol. Pomocí papírového ručníku nebo špičky q naneste na značku malé množství vazelíny nebo alkoholu. Nejprve zkuste vazelínu, protože třecí alkohol je odstraňovač nátěrů a měl by být používán střídmě. Po několika okamžicích otřete oblast suchým hadříkem.
  • Pokud je značka obzvláště tvrdohlavá, můžete na značku q zatlačit špičku q nebo papírový ručník trochu zatlačit.
 4. 4 Sáček otřete směsí jemného mýdla a destilované vody. Navlhčete měkký hadřík a na povrch hadříku přidejte 1 malou kapku čisticího prostředku, který není detergentem. Jemným čisticím roztokem naneste krouživými pohyby na celý sáček.
 5. 5 Sáček otřete suchým hadříkem. Ujistěte se, že je celý pytel suchý, včetně všech míst, která mají držadla, nýty nebo štěrbiny. Než ho uložíte do protiprachového krytu, možná ho budete chtít nechat přes noc zaschnout.
 6. 6 Tašku skladujte na suchém a bezpečném místě. Po vyčištění umístěte sáček do prachového krytu na místo, které je bezpečné pro dlouhodobé skladování. Pokud nemáte protiprachový kryt, můžete si objednat jednu online základnu o velikosti tašky. Váš úložný prostor pro tašku by měl mít pokojovou teplotu a nízkou vlhkost. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám vyčistit kožený gauč?Susan Stockerová
  Expert na zelené čištění Susan Stocker provozuje a vlastní Susan’s Green Cleaning, #1 Green Cleaning Company v Seattlu. V regionu je dobře známá vynikajícími protokoly zákaznických služeb - získala ocenění Better Business Torch Award za etiku a integritu za rok 2017 a energickou podporu spravedlivých mezd, zaměstnaneckých výhod a ekologických úklidových postupů.Susan StockerováOdpověď odborníka na zelené čištění Doporučuji použít jemné mýdlo na mytí nádobí a trochu teplé (ne horké!) Vody. V šálku můžete připravit směs, navlhčit roztokem utěrku z mikrovlákna a poté kůži setřít.
 • Otázka Může odstraňovač barvy odstranit bílé inkoustové skvrny na bílé peněžence? Ano. Může to být, protože inkoust je podobná látka jako barva a odstraňovač barev je látka, která dokáže odstranit obojí.
 • Otázka Obarvila jsem svou kancelářskou lakovanou bílou židli černou lakovanou sukní, jak skvrnu odstraním? Na roušku dejte trochu bílého octa a potřete tím skvrnu. Skvrna by se měla odstranit. Pokud tomu tak není, lehce přejeďte špičkou q namočenou v odlakovači na bázi acetonu přes značku.
 • Otázka Jak se zbavím modrých skvrn na bílé kožené kabelce? Pečlivě zvažte, co způsobilo tuto skvrnu a co by tuto látku běžně odstranilo. Za normálních podmínek nejprve použijte standardní kožené mýdlo-sedlové mýdlo a loketní tuk. Nakonec zkuste čistý aceton-většinou odstraní většinu skvrn, ale může také odstranit povrchové úpravy. Otestujte malou, nedostupnou oblast s každou metodou, kterou nejprve vyzkoušíte, abyste zjistili, jak povrchová úprava vaší kabelky reaguje. Pokud budete muset skvrnu odstranit acetonem, budete možná muset příležitostně navázat na vosk nebo leštidlo, abyste obnovili a sjednotili povrchovou úpravu. K navrácení lesku použijte dobrý kožený kondicionér.
Nezodpovězené otázky
 • Jak vyčistím patentovou kabelku Michael Kors?
 • Mám černé značky na červeném lakovaném sáčku a nemůžu je dostat pryč. Co bych měl dělat?
 • Žloutne mi na vintage bílé kabelce. Nějaké nápady?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Před nanesením úpravy na celý povrch materiálu naneste na lakovanou kůži skvrnu kamkoli nenápadně.
 • Na trhu jsou některé výrobky určené k péči o lakovanou kůži. Ty vám mohou vyhovovat lépe, protože mají součásti, které kůži vyleští, utěsní a ochrání, stejně jako ji vyčistí.
 • Trpělivost je při odstraňování skvrn nebo značek z kůže klíčová. Buďte jemní a věnujte více času, než abyste spěchali s úkolem čištění, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

reklama

Varování

 • Ujistěte se, že jste jemní a věnujte si čas při tření jakéhokoli roztoku na kůži. Příliš velké tření může způsobit, že kůže bude matná nebo vypadající.
 • Nepoužívejte barevný hadřík, protože barevné oblečení, které nebylo důkladně nebo řádně vypráno, může krvácet a dokonce i některé řádně vyprané mohou při použití octa, laku na vlasy nebo alkoholu krvácet.
 • Nepoužívejte ocet, lak na vlasy ani nechirurgický alkohol, protože může snadno ušpinit nebo poškodit kůži. Alkohol na tření (také známý jako chirurgický peeling) používejte jen velmi střídmě v obecném ředění, jako jsou ty, které dostanete v obchodě s potravinami.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Čištění lakovaných bot

 • Kartáč s měkkými štětinami
 • Guma
 • Tkanina
 • Tekuté mýdlo bez pracího prostředku
 • Lešticí hadřík (mikrovlákno)
 • Olivový olej, minerální olej nebo vazelína,

Čištění nábytku z lakované kůže

 • Vysavač s kartáčovým nástavcem
 • 2 utěrky z mikrovlákna
 • Tekuté mýdlo bez pracího prostředku
 • Destilovaná voda
 • Kožený kondicionér/krém
 • Vazelína nebo alkohol
 • Q-tipy nebo papírové ručníky

Odstranění skvrn z peněženek z lakované kůže

 • Guma
 • Tekutý čistič skla
 • Papírové ručníky
 • Q-tipy
 • Alkohol nebo vazelína
 • Tekuté mýdlo bez pracího prostředku
 • Destilovaná voda
 • 2 utěrky z mikrovlákna
 • Protiprachový kryt

Populární Problémy

Alabama v sobotu otevírá fotbalovou sezónu 2020 proti Mizzou. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Francouzský cop je krásný a klasický účes. Ačkoli se jeho složitá vazba může zdát komplikovaná, vytvoření vlastního francouzského copu je jednoduchý proces. Tajemství spočívá v tom, že do každé sekce přidáte pramen vlasů, než jej zapletete. Jednou...

Dnes večer je finálová epizoda 17. série „Project Runway“. Získejte přehled o tom, jak sledovat finále 2019 online prostřednictvím živého přenosu.Vysoce uznávaný film Pippy Bianco „Share“ má premiéru v sobotu na HBO. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online bez kabelu.