Jak dezinfikovat použitou obuv

Perfektní pár bot může mít různé tvary, velikosti a stavy čistoty. Pokud jste objevili své dokonalé boty v obchodě se spořivostí nebo v hrabavém výprodeji, možná budou potřebovat trochu TLC, než je budete moci nosit. Pokud jste ochotni vynaložit trochu úsilí na dezinfekci nových bot, budete za chvíli chodit stylově.Metoda 1 ze 3: Praní bot

 1. 1 Vyčistěte stélky bot. Až přijde čas prát si boty, vyjměte stélky a nejprve je vyperte. V malé misce připravte směs teplé vody a pracího prostředku. K omytí stélek obuvi použijte houbičku nebo hadr, abyste odstranili zápach, špínu a skvrny. Jakmile dokončíte drhnutí směsi pracího prostředku, opláchněte vložky teplou vodou. Položte je k oknu nebo na ručník a vysušte.
  • Pokud jsou vaše vložky i po vyprání páchnoucí, vložte je do igelitového sáčku s trochou jedlé sody a nechte přes noc.
  • Pokud stélky po noci sody bikarbony stále páchnou, namočte je na 2–3 hodiny do směsi octa a vody. Poté vložky znovu omyjte mýdlem a vodou, abyste odstranili vůni octa.
 2. 2 Na boty omyvatelné v pračce použijte pračku. Mnoho bot lze prát v pračkách, včetněběžecké boty, tenisky a většina látkových bot. Pokud jsou vaše boty omyvatelné v pračce, vyperte je v teplé vodě se silným pracím prostředkem. Po vyprání nechte boty uschnout na vzduchu, místo abyste je vložili do sušičky.
  • Před vložením obuvi do pračky sejměte tkaničky.
  • Pokud jsou vaše boty vyrobeny ze semiše, kůže, plastu nebo jiného choulostivého materiálu, nedávejte je do pračky.
 3. 3 Boty, pokud jsou vyrobeny z příjemnějších materiálů, perte ručně. Pokud perete hezčí tenisky nebo boty z choulostivějších materiálů, perte je místo v pračce ručně. Z teplé vody a tekutého pracího prostředku vytvořte mýdlovou směs. Pomocí hadru nebo měkkého kartáče jemně drhněte boty touto směsí. Jakmile drhnete boty směsí, vezměte si čerstvý hadr a otřete boty teplou vodou, abyste mýdlo opláchli.
  • Kožené boty lze prát ručně. Pomocí hadru obuv jemně vydrhněte směsí mýdla a vody.
  • Semišové boty lze prát ručně, ale musíte být opatrní. Použijte hadr nebo měkký kartáč a vyčistěte semiš tahy dolů. Kartáčování/čištění semiše v jednom směru pomůže zvednout skvrny z materiálu. Pokud jste nervózní z praní semišových bot, měli byste je vzít k profesionálnímu čističi.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití chemikálií k dezinfekci obuvi

 1. 1 Namočte tenisky do alkoholu. Pokud se potřebujete zbavit zápachu a bakterií, obraťte se na tření alkoholu. Pokud jsou vaše boty tenisky nebo jsou vyrobeny z látky, namočte je do vany nebo velké mísy s alkoholem. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z citlivějšího materiálu, jemně je otřete hadříkem.
 2. 2 K dezinfekci vnitřku obuvi použijte směs bělidla a vody. Bleach je silná chemikálie, což z něj činí skvělý nástroj pro dezinfekci obuvi. Pokud nejsou vaše boty bílé, dávejte pozor, abyste bělicí prostředek nastříkali pouze na vnitřní stranu obuvi, jinak by se mohly na vnější straně dostat bělicí skvrny. Pomocí malé lahvičky s rozprašovačem nastříkejte bělidlo na vnitřky bot a dezinfikujte je.
 3. 3 Kupte si antibakteriální spreje na dezinfekci všech typů obuvi. K dezinfekci vnitřku obuvi můžete použít antibakteriální sprej, jako je Lysol nebo Clorox. Nastříkejte celé vnitřky svých bot a nechejte je úplně vyschnout, než si je nazujete. Použití antibakteriálního spreje dezinfikuje vaše boty a pomůže eliminovat nepříjemné pachy.
  • Můžete také použít dezinfekční prostředky určené k použití na boty, například Sterishoe a Mycomist.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Deodorizace obuvi

 1. 1 Použijte ocet k deodorizaci vašich bot. Ocet je známý tím, že z věcí odstraňuje nepoddajné pachy - včetně obuvi. Při mytí bot mýdlem a vodou přidejte do směsi trochu octa. Po umytí si je můžete také otřít čistým bílým octem a hadrem. Ocetový zápach zmizí, ale páchnoucí zápach bude zcela odstraněn.
 2. 2 K odstranění zápachu použijte jedlou sodu. Jedlá soda je skvělý deodorant, takže je to jeden z nejlepších způsobů, jak z bot dostat páchnoucí pachy. Do každé boty nalijte 2-3 lžíce a protřepejte boty, aby se prášek do pečiva rovnoměrně rozprostřel. Nechte boty přes noc odležet a poté z bot vylijte přebytečný prášek do pečiva.
 3. 3 Nasaďte si sušáky do obuvi. Sušičky jsou skvělé pro dodávání oblečení svěží vůně a jsou také skvělé pro osvěžení páchnoucí obuvi. Do každé boty vložte 2 listy sušičky a nechte je tam několik dní. Než si obujete boty, vyjměte prostěradlo ze sušičky. To by mělo výrazně zlepšit vůni vašich použitých bot.
  • Prádlo do sušičky můžete umístit do všech typů obuvi, ale tato metoda se doporučuje zejména u společenských bot, které nelze namočit do octa.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dezinfikujete vnitřek svých bot?Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře.Marc SigalSpecialista na péči o obuv Odpověď odborníka Na dezinfekci vnitřku obuvi můžete použít antibakteriální sprej, jako je Lysol nebo Clorox. Můžete také použít dezinfekční prostředky určené k použití na boty, například Sterishoe a Mycomist.
 • Otázka Jak bezpečně, ale jistě dezinfikuji pár pálených plátěných tenisek? Lysol. Nastříkejte a nechejte zaschnout. Můžete je také umýt po dvou dnech, abyste získali vůni Lysolu.
 • Otázka Mohu dezinfikovat věci ve svém bazénu? Liv Meltonová Ne, zničí ti to boty. Pokud se chystáte je vyčistit, podívejte se místo toho do vany nebo umyvadla.
 • Otázka Jak se zbavím plísně na nehtech v obuvi? Vnitřky postříkejte hojně protiplísňovým a antibakteriálním sprejem. Nechte úplně uschnout. Vyčistěte si nohy. Naneste protiplísňový krém na nehty a nebo ne. Naneste a vetřete pudr na chodidla a mezi prsty na nohou. Pokud nosíte stejné boty delší dobu, například 8 hodin, vyčistěte si nohy, znovu naneste krém na nehty a pudr na nohy a obujte si nové ponožky. Poté, co je úplně použijete, nastříkejte protiplísňový a antibakteriální sprej a nechte je uschnout. Pokud je tam stále, pořiďte si nové boty nebo použijte jiný protiplísňový sprej. Pokud se u vás vyskytne plíseň nehtů, vezměte to k lékaři.
Nezodpovězené otázky
 • Jak vyčistím a vydezinfikuji boty, na které jsem se počůral?
 • Jak odstraníte bakterie z práce 10palcových nazouvacích bot?
 • Jsem pracovník nemocnice. Jak si mám dezinfikovat boty, když se vracím domů?
 • Co by fungovalo na dezinfekci bot po kolena?
 • Mohu se zbavit houby nehtů na nohou v látkových botách jejich vložením do sušičky, pomocí tepla?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Novak Djokovič předvádí opravdové sportovní výkony během vítězství nad Radkem Štěpánkem ve 2. kole wimbledonského mistrovství 2014.

Ještě další prima počin od pětinásobného šampiona Australian Open.Jak zjemnit a vyhladit nohy. Nohy jsou často zanedbávány a mohou být tvrdé a mozolnaté. To platí zejména v případě, že chodíte hodně naboso, zejména venku. Naštěstí existuje mnoho snadných prostředků, jak udělat nohy hladší a ...

Rafael Nadal v úterý vystoupil z National Bank Open s odvoláním na chronický problém s levou nohou, který se v posledních měsících rozhořel.

Jak někoho lžičkovat. Lžíce do sebe perfektně zapadají. Tato poloha mazlení maximalizuje intimitu a pohodlí, což vám a vašemu partnerovi umožňuje, abyste se do sebe schoulili jako lžíce v zásuvce. Pokud se chcete se svým partnerem cítit blízko, ...