Jak sušit polštář

Abyste se dobře vyspali, potřebujete dobrý polštář a dobrý polštář je čistý, suchý a pohodlný. Když perete polštáře, musíte jim okamžitě pomoci uschnout, aby se zabránilo hrudkování a zápachu. K sušení některých polštářů můžete použít domácí sušičku, nebo můžete polštáře sušit přirozeně sluncem a vzduchem.Metoda 1 ze 3: Použití domácí sušičky k sušení vláken nebo péřových polštářů

 1. 1 Okamžitě vyhoďte polštáře do sušičky. Jakmile jsou vaše polštáře vyprané, jemně vytlačte přebytečnou vodu do vany nebo umyvadla. Polštáře vložte do sušičky, ale sušičku nepřetěžujte. Pamatujte, že vaše polštáře se budou sušit!
 2. 2 Nastavte sušičku na velmi nízkou teplotu. Vlákna v polštářích se mohou pod vysokým teplem rozpadat. Zvolte sušičku na nízkou teplotu nebo na vzduchu pro cyklus sušení, který udrží vaše polštáře v bezpečí.
 3. 3 Přidejte sušičky nebo tenisové míčky. Míče budou poskakovat s polštáři v sušičce a zabrání hrudkování náplně. Vaše polštáře budou během sušení také nadýchané, což umožní náplni rozložit se pro rychlejší schnutí.
  • Používáte -li tenisové míčky, můžete je vložit do čistých ponožek, aby se vám na polštáře nedostaly vlákna na tenisové míčky.
 4. 4 Sušte 45-60 minut najednou. Vzhledem k tomu, že používáte nízké nebo žádné teplo, mohou polštáře projít několika cykly, než budou úplně suché. Po každém cyklu vyjměte polštáře ze sušičky a chmýří je pořádným protřepáním.
 5. 5 Vyjměte polštář ze sušičky. Dopřejte svému polštáři velké stlačení, abyste se ujistili, že je suchý ze všech stran, zejména v rozích. Očichejte polštář, abyste se ujistili, že nejsou žádné nepříjemné pachy, což může znamenat, že není úplně suchý.
 6. 6 Polštář položte na slunce. Nechte polštář vychladnout mimo sušičku. To pomůže odstranit všechny zatuchlé pachy z praní a zajistí, že polštář dokončí sušení.
 7. 7 Ujistěte se, že jsou polštáře zcela suché. Horký polštář se může cítit sušší než je! Než vložíte polštář zpět do povlečení nebo jej použijete, proveďte poslední test dotyku, abyste se ujistili, že je zcela suchý. Pevně ​​poklepejte na obě strany, abyste zkontrolovali případná vlhká místa.
  • Pokud je polštář stále vlhký, můžete jej podle potřeby znovu dát do sušičky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Sušení vlákenného nebo péřového polštáře bez sušičky

 1. 1 Vyberte si suchý, slunečný den. Polštář můžete sušit venku nebo uvnitř. Ujistěte se, že je suchý den, a pokud je to možné, nechte polštář na slunci! V interiéru můžete položit polštář před okno, aby bylo světlo.
  • Podlahy a nábytek můžete chránit ručníky, aby nenavlhly z polštáře.
  • Přesuňte elektroniku. Voda a elektřina se nemíchají!
 2. 2 Umístěte na šňůru na prádlo nebo umístěte do sucha. Váš polštář schne rychleji s největším proudem vzduchu. Pokud nemůžete polštář zavěsit na šňůru na prádlo, umístěte jej tak, aby většina povrchu byla vystavena vzduchu.
  • Můžete také položit polštář na sucho, ale budete jej muset často kontrolovat, abyste rozbili všechny hrudky, které se mohou při sušení tvořit.
 3. 3 Chmýří a obrací každou hodinu nebo dvě. Jak váš polštář schne, náplň se na sebe přilepí. Sbírejte svůj sušící polštář každou hodinu nebo dvě a protřepávejte a masírujte, aby náplň nevytvářela hrudky. Chcete, aby váš čistý polštář byl pohodlný, až bude suchý! reklama

Metoda 3 ze 3: Sušení polštáře z paměťové pěny

 1. 1 Nevkládejte paměťovou pěnu do sušičky. Paměťová pěna, latex a hedvábné polštáře nereagují dobře na přímé teplo. Použití sušičky na těchto typech polštářů může poškodit vlákna a polštáře poškodit.
 2. 2 Jemně stlačte, abyste odstranili přebytečnou vodu. Paměťová pěna má tendenci zadržovat vodu jako houba, takže si udělejte čas a buďte velmi jemní, abyste zabránili poškození polštáře. Nesnažte se vyždímat polštář z paměťové pěny!
 3. 3 Umístěte naplocho na dobře větrané místo. Zavěste polštář Memory Foam na šňůru na prádlo, abyste uschli, nebo jej položte naplocho na místo s dobrou cirkulací. Klíčem k vysušení těchto polštářů je vzduch.
  • Pokud svůj polštář Memory Foam sušíte uvnitř, možná budete chtít na polštář umístit ventilátor, který vám pomůže uschnout.
  • Pro nejrychlejší schnutí jsou nejlepší dny s nízkou vlhkostí.
 4. 4 Obraťte polštář často. Vlhkost se bude shromažďovat pod polštářem. Pod polštář můžete položit ručník, ale ujistěte se, že polštář neabsorbuje vlhkost z ručníku. Buďte trpěliví, protože tento proces může nějakou dobu trvat.
 5. 5 Nechte polštář úplně zaschnout. Než se váš polštář vrátí do práce, ujistěte se, že je zcela suchý, aby se zabránilo hromadění bakterií nebo plísní. Pevně ​​obejměte polštář a prohlédněte si všechny rohy, abyste zkontrolovali vlhká místa. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Čerstvě vypraný polštář
 • Sušička
 • Sušicí míče nebo tenisové míčky
 • Prádlo na prádlo
 • Fanoušek

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vždy zkontrolujte pečující značky na polštářích. Váš konkrétní polštář může mít různé potřeby péče.
 • Pokud je to jen trochu možné, sušte povlaky na polštáře nebo přikrývky samostatně. Potahy mohou vyžadovat jiné způsoby sušení než polštáře.
reklama

Populární Problémy

Jak chodit s podvrtnutým kotníkem. Než začnete chodit s podvrtnutým kotníkem, ujistěte se, že jste dostali souhlas svého lékaře, abyste nezpůsobili další poškození. V ideálním případě byste měli chodit pouze po mírném výronu a měli byste ...

Karolina Plíšková a Caroline Garcia se ve středu setkají v senzačním druhém kole na US Open 2020. Plíšková a Garcia rozdělili svých šest předchozích setkání proti sobě.Jak otevřít stojánek Nintendo Switch. Tento wikiHow vás naučí, jak pomocí stojanu hrát Nintendo Switch v přenosném prostředí. Stojan můžete použít k hraní Nintendo Switch bez televize s ovladači Joy-con ...Jak zasadit avokádový strom. Až budete příště jíst avokádo nebo ho použijete v receptu, uložte pecku nebo pecku. Pěstování vlastního avokádového stromu je zábavné a snadné. Je to perfektní úkol pro všechny věkové kategorie - na zahradu, do interiéru a také ...