Jak na Rollerblade

Kolečkové brusle, také známé jako in-line bruslení, jsou oblíbenou outdoorovou rekreační aktivitou. Podobně jako bruslení na ledě zahrnuje klouzání na bruslích, které mají řadu kol nastavených v přímce. Vzhledem k požadované rovnováze a ovládání může být jízda na kolečkových bruslích zpočátku obtížná. Jakmile získáte základy, je to zábavná zábava, která vám umožní zůstat aktivní a bavit se téměř kdekoli.

Část 1 ze 3: Zjištění zůstatku

 1. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 1

  1 Používejte vhodné bezpečnostní vybavení. Nasaďte si přilbu a chrániče kolen a loktů, abyste se chránili před nárazy, pohmožděninami a škrábanci. Noví bruslaři, kteří právě začínají, budou také chtít získat pár chráničů zápěstí, což vám umožní zlomit pád, aniž byste si ublížili.
  • Po celou dobu bruslení mějte své bezpečnostní vybavení (zejména helmu).


 2. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 2

  2 Popruh na pár kolečkových bruslí. Zasuňte nohy do bot a přitlačte jazyk bruslí proti dolním holenním kostem. Natáhněte nastavitelná ramínka přes přední část bot a přes přezky na opačné straně. Utáhněte brusle tak, aby pohodlně, ale pohodlně seděly.
  • Pokud se brusle viklají nebo klouzají po vašich nohou, jsou příliš volné. Pokud se cítí strnulí nebo přerušují váš oběh, jsou příliš těsní.
  • Ujistěte se, že máte brusle správné velikosti. Většina bruslí má stejnou velikost jako tenisky a jiné druhy obuvi.
 3. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 3

  3 Postav se. Použijte blízký předmět, jako je zeď nebo židle, aby vám pomohl vstát. Pokud v okolí není nic, co byste mohli použít jako pomoc, vytáhněte jednu nohu pod sebe a obě ruce položte na zem před sebe. Vylezte na nohy jeden po druhém a dávejte pozor, abyste neztratili rovnováhu.
  • Dávejte pozor, aby se vám nohy nevyvalily zpod vás.
  • Než skočíte na beton, procvičte si vstávání na trávě nebo koberci. Plyšový povrch pomůže bruslím ustálit.
 4. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 4

  4 Položte nohy na šířku ramen. Jakmile budete vzpřímeni, zaujměte postoj podobný tomu, jak obvykle stojíte. Zůstaňte přímo na kolečkách a nenechte kotníky naklonit tak či onak. Vaše prsty na nohou by měly směřovat přímo dopředu - pokud se při bruslení náhodou zatoulají dovnitř nebo ven, vaše nohy se s nimi pohnou a vy spadnete.
  • Úspěšné vyvážení na kolečkových bruslích je o neustálém provádění drobných úprav chodidly a kotníky, abyste zůstali nad koly.
  • Věnujte pozornost tomu, kde jsou vaše nohy v daném okamžiku. Pamatujte: půjdete jakýmkoli směrem, na který jsou vaše brusle namířeny.
 5. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 5

  5 Procvičte si předklon, otočení a přikrčení. To vám pomůže zvyknout si na druhy pohybů, které budete později používat k otáčení a generování rychlosti. Mírně pokrčte kolena a mějte boky a kotníky pěkné a volné. Jakmile zvládnete několik základních pohybů nohou, zkuste zvednout jednu nohu najednou a balancovat na jedné brusli.
  • Při bruslení chcete mít těžiště o něco nižší, než když se normálně procházíte.
  reklama

Část 2 ze 3: Dostat se do pohybu

 1. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 6

  1 Přesuňte se na chodník. Když se cítíte sebevědomě, najděte si rovný, rovný pozemek, kde budete mít dostatek prostoru k pohybu. Zpevněné povrchy jsou ideální pro bruslení, protože umožňují plynulý pohyb kol. Pokud je to možné, postavte se blízko zdi nebo kolejnice, které se můžete držet kvůli rovnováze.
  • Chodníky, parkoviště a garáže jsou dobrým místem k osvojení si základů in-line bruslení.
  • Při prvních krocích se ujistěte, že v okolí nejsou žádní chodci, řidiči ani další lidé.
 2. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 7

  2 Začněte pomalu chodit. Zvedněte jednu nohu a položte ji před druhou. Poté opakujte s druhou nohou. Nejprve udělejte kroky pro dítě a vyvarujte se přílišné zátěže na každou nohu, dokud nebude přímo pod vámi. Odtud se můžete postavit na klouzání.
  • Vyzvěte se, abyste kráčeli z jednoho bodu do druhého na krátkou vzdálenost, aniž byste spadli.
 3. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 8

  3 Proměňte své kroky v hladké tahy. Pokračujte v pokládání jedné nohy před druhou, až nyní nohu sklopte přímo dolů, tlačte ji dopředu a ven. Přeneste váhu přes nohu a začněte klouzat. Zvedněte brusle natolik, abyste je položili na další úder, a vaše hybná síla vás unáší vpřed.
  • Může vám pomoci otočit zadní brusli pod úhlem, aby vám něco tlačilo.
  • Než se dostanete do klouzání, měli byste sotva zvedat nohy.
 4. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 9

  4 K udržení rovnováhy použijte horní část těla. Při prvních několika přejezdech držte paže na stranách a proveďte malé úpravy, když ucítíte, že se převrhujete. Jakmile již není problém s rovnováhou, můžete je srazit blíže ke svým bokům. Při bruslení plnou rychlostí je rozhoupete střídavým rytmem s pohybem nohou, podobně jako přehnaný běh.
  • Nezvedejte ruce výše než hlavu a nenechte je překračovat před tělem.
 5. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 10

  5 Nabrat rychlost. Chcete -li zrychlit na kolečkových bruslích, udělejte to samé, co jste dělali, jen rychleji. Nakloňte trup dopředu, ohněte se v kolenou a pumpujte nohy dopředu a dozadu, klouzejte po jedné brusli a poté po druhé. Nezapomeňte udržet brusle v pohybu v mírném tvaru „V“.
  • Bruslete pouze takovou rychlostí, jakou zvládnete. Pamatujte, že čím rychleji budete, tím bude ovládání vašich pohybů obtížnější.
  • Můžete si také pohrát se změnou délky každého kroku. Někteří bruslaři používají dlouhé, hladké pohyby nohou, zatímco jiní dávají přednost rychlým krokům, aby si vytvořili rychlost.
 6. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 11

  6 Postupujte svým vlastním tempem. V zájmu vlastní bezpečnosti se nepokoušejte jít příliš rychle z pálky. Berte věci pomalu a snadno, dokud nezačnete cítit pohyb. S každým dalším tréninkem se budete na kolečkových bruslích cítit stále pohodlněji.
  • Strukturujte své sezení tak, aby se soustředilo na jedinou dovednost nebo techniku. Můžete například procvičovat spouštění a zastavování během jedné relace a poté pracovat na otáčení během další.
  • Zkuste si každý den trochu zacvičit, i když je to vždy jen na pár minut.
 7. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 12

  7 Naučte se správně padat. Jakmile ucítíte, že ztrácíte rovnováhu, nakloňte se mírně na jednu stranu a nechte své tělo postupně zhroutit, přičemž držte hlavu od země. Tímto způsobem bude váš zadek a stehna absorbovat většinu nárazu. Vyhněte se pádu přímo dopředu nebo dozadu, protože by to mohlo vést k ošklivému nárazu.
  • Ne vždy uvidíte pád, takže je nejlepší být připraven rychle reagovat.
  • Když se poprvé učíte jezdit na kolečkových bruslích, počítejte s tím, že spadnete. Mnoho. Jakmile se to stane několikrát, váš strach začne slábnout a vy se můžete soustředit na zdokonalování svých dovedností a zábavu.
  • Nikdy se nepokoušejte rukama zachytit sebe. Ve vašich pažích je spousta malých kostí, které lze snadno zlomit, pokud náhodou přistanete špatně.
  reklama

Část 3 ze 3: Otáčení a zastavování

 1. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 13

  1 Nakloňte své tělo k řízení. Začněte bruslit bezpečnou rychlostí a položte nohy vedle sebe. Přesuňte váhu přes pravý okraj obou bruslí a stočte se doprava, aby se vaše kotníky mohly ohnout. Chcete -li zatočit doleva, nakloňte se doleva. Kruhová síla vytvořená jízdou na okraji bruslí způsobí, že snadno změníte směr.
  • Tato technika se označuje jako „zatáčka rámu A“ a je to nejběžnější způsob řízení používaný bruslaři.
  • Nejprve si procvičte široké, jemné zatáčky a utáhněte je, až vám pohyb bude příjemnější.
 2. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 14

  2 Zvedněte nohy pro začátečníky. Pokud je pro vás obtížné změnit směr, můžete si trochu pomoci tím, že se otočíte na brusli, která je na straně, na kterou chcete jít, a vykloníte druhou brusli, abyste ji následovali. Zpočátku to může působit trochu neohrabaně, ale je to dobrý způsob, jak si zapracovat na plynulejších rychlostních zatáčkách, když začínáte.
  • Zvedněte k otáčení zadní kola, ne přední. Budete tak snáze udržovat rovnováhu.
  • Když se můžete bez problémů otáčet, začněte pohyb ladit, aby se vaše hybnost přenesla do zatáčky v A-rámu.
 3. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 15

  3 Ovládněte krok crossoveru pro ostré zatáčky. Zvedněte jednu brusli a umístěte ji těsně před druhou na vzdálenější stranu. Zvedněte zadní brusli a přemístěte ji ve směru, kterým chcete jít, a poté se odrazte opačným bruslí. Opakujte tento pohyb, dokud nedokončíte tah.
  • Překrývání nohou umožňuje rychlé ostré křivky a rohy.
  • Nenechte své brusle narazit na sebe. Protože se vaše nohy na okamžik zkříží, může být snadné zakopnout, pokud si nedáte pozor.
 4. Obrázek s názvem Rollerblade, krok 16

  4 Procvičte si základní zarážku paty. Když přijde čas zpomalit, nejprve spojte nohy k sobě a mírně je roztáhněte, abyste dosáhli větší stability. Pokrčte kolena a zatlačte brzdovou brusli dopředu, nakloňte ji dozadu, aby se brzda oškrábala o zem. Nechte se postupně zastavit - pokud budete příliš kopat, můžete ztratit kontrolu.
  • U většiny kolečkových bruslí bude mít brzda podobu malého plastového kolíku na zadní straně zavazadlového prostoru.
  • Některé páry kolečkových bruslí mají jedinou brzdu, obvykle na pravé patě. Ostatní mohou mít brzdy na obou patách. Brusle určené pro extrémní sporty často nemají vůbec žádnou brzdu.
 5. Obrázek s názvem Rollerblade Krok 17

  5 Dopracujte se až k „hokejové zastávce. „Hokejová zastávka je rychlejší a hbitější způsob zastavení, který používá mnoho pokročilých bruslařů. Chcete -li to provést, zasuňte jednu nohu kolmo k tělu. Přibližte druhou nohu a otočte ji tak, aby byla rovnoběžná s vaší zadní nohou. Rychlá změna směru vám umožní téměř okamžitě zabít vaši hybnost.
  • Většina vaší hmotnosti by měla být přes přední nohu, s horní částí těla opřenou dozadu, aby nedošlo k naklonění dopředu.
  • Oba pohyby je třeba provést rychle, aby fungovaly. V opačném případě se vrhnete do rotace.
  • Hokejová zastávka je bruslařská technika na vysoké úrovni. Než se to naučíte, měli byste být již zdatní v klouzání, manévrování a provádění normálních zastavení paty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi kolečkovými bruslemi a kolečkovými bruslemi? Oba používají boty se čtyřmi kolečky, ale kolečkové brusle mají dvě kolečka na každé straně, zatímco kolečkové brusle mají všechny 4 v řadě uprostřed.
 • Otázka Jak se rychle naučím jezdit na kolečkových bruslích? Nejlepší způsob, jak se rychle naučit rolovat, je mít přítele, který ví, jak na kolečkových bruslích. Mohou vás rychle naučit některé triky a techniky.
 • Otázka Mohou staří lidé bruslit? Ano. Kolečkové bruslení/bruslení je pro všechny věkové kategorie, protože je to dovednost, kterou se může naučit každý.
 • Otázka Pokud umíte jezdit na kolečkových bruslích, bude snazší naučit se bruslit? Ano, jsou to velmi podobné sporty.
 • Otázka Co dělat, když potřebujete rychle zabrzdit? Nůžky nožičkujte nohou s brzdou před druhou nohou. Tímto způsobem můžete v případě potřeby zabrzdit.
 • Otázka Jak se dostanu do rovnováhy? Jednou jsem si zlomil ruku v bruslení, protože jsem nemohl zůstat vyrovnaný. Nejprve si pořiďte ochranné pomůcky. Poté trénujte přesun váhy z jedné nohy na druhou, aniž byste nosili brusle. Prostě předstírejte, že je máte na sobě, a procvičte si svůj postoj. Poté s bruslemi cvičte jednoduše ve stoje - pokrčte kolena, předkloňte se, chodidla držte rovně. Také nechte své paže pomáhat s vyvažováním, nenechávejte je v klidu - automaticky se přesunou tam, kde by měly být, aby vyvažovaly, jen je nechte volné.
 • Otázka Je jízda na kolečkových bruslích dobrý způsob, jak se dostat kolem? Ano, ale vždy pamatujte na opatrnost, zejména na silnicích. Než vyrazíte na silnice, měli byste vědět, jak správně, sebevědomě a bezpečně jezdit na kolečkových bruslích. Ujistěte se, že nosíte přilbu a další ochranné pomůcky.
 • Otázka Jak starý musím být na rollerblade? Můžete být jakéhokoli věku a můžete se začít učit už od chvíle, kdy se můžete pohodlně procházet. Čím jste starší, tím těžší je se to naučit, ale pokud znáte svá omezení, budete v pořádku.
 • Otázka Jsou kolečkové brusle a bruslení podobné sporty? Ano oni jsou. Ve skutečnosti, pokud se naučíte dělat jedno, bude snazší naučit se druhé.
 • Otázka Jak dobře zatáčím na kolečkových bruslích? Musíte se jen přiklonit na jednu stranu. Jakmile se zlepšíte, můžete to zkusit udělat jednou nohou.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Bruslení je skvělá forma cvičení. Používá celé tělo, podobně jako běh, ale mnohem méně zatěžuje kolena a další klouby.
 • Než vyrazíte do ulic, věnujte pár minut zahřátí a protažení, abyste zlepšili svoji pohyblivost.
 • Nošení s dlouhým rukávem vám může zabránit v tom, abyste se příliš poškrábal, pokud dojde k neočekávanému úniku.
 • Kolečkový bruslení je aktivita, kterou si může užít každý. Pokud umíte chodit, můžete bruslit.
 • Pokračuj ve cvičení. Kolečkový bruslení se na první pohled může zdát obtížný, ale s trochou odhodlání se za chvíli stane druhou přirozeností.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • V noci se vyhněte kolečkovým bruslím. Nejen, že se vám bude hůře vidět, ale také budete méně viditelní pro řidiče, chodce a další lidi, kteří sdílejí vaši cestu.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kolečkové brusle
 • Helma
 • Chrániče kolen a loktů
 • Chrániče zápěstí
 • Měkký, plyšový povrch pro začátek
 • Bezpečné místo na cvičení
 • Něco, čeho se držet/zůstat na rovnováze (pro začátečníky)

Populární Problémy

UConn a UCF se setkají v sobotu v Hartfordu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte zprávy ESPN.

Pokud jste někdy dostali špatnou deformaci krku, pak víte, jak bolestivé a nepohodlné to může být. Je to přirozené, pokud chcete zabránit tomu, aby se to opakovalo. Naštěstí můžete! Díky několika snadným bezpečnostním radám a cvičením můžete ...

Zde je návod, jak sledovat mistrovství USA v krasobruslení 2019 online bez kabelu.

Největším tahákem turnaje bude světová jednička 4 Stan Wawrinka, letošní vítěz French Open.

Jak odstranit zvířecí chlupy. Vlasy od vašich chlupatých přátel mohou být velmi frustrující, když si najdou cestu na vaše oblečení, koberce, nábytek a čalounění. I když odstranění chlupů z domácích mazlíčků dá trochu práce, dá se to zvládnout! Věci jako...

Pokud plánujete den na sjezdovce, teplo je jen polovina vašeho cíle. Protože budete aktivní, budete také potřebovat materiály, které budou odvádět pot od pokožky. Nejlepší způsob, jak se obléknout na lyže, je soustředit se na jednu vrstvu oblečení na ...