Jak chránit saténové boty

Saténové boty jsou krásným doplňkem každého outfitu. Satén může být bohužel tvrdý materiál na konzervování, protože se může snadno obarvit nebo poškodit vodou. Naučíte -li se chránit své saténové boty ochranným prostředkem, budete mít z nošení pro každou příležitost dobrý pocit. Na své oblíbené boty budete moci viset po mnoho let.sada na opravu tenisových bot

Část 1 ze 2: Výběr ochranných produktů

 1. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 1

  1 Kupte si látkový nebo čalounický sprej, který ochrání vaše boty před skvrnami. Chrániče čalounění a chrániče tkanin jsou výrazy pro produkt, který odpuzuje skvrny. Značky, jako je Scotchgard Fabric Protector nebo Angelus Water & Stain Repellent, vám pomohou ochránit vaše boty před případným opotřebením. Mělo by být bezpečné aplikovat tento typ výrobku na jakýkoli druh saténu.
  • Tento typ spreje ochrání vaše boty před prachem a skvrnami, ale ne před vodou.
  • Plechovka látkového chrániče může běžet kdekoli mezi 8–15 USD.


 2. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 2

  2 Získejte laky na vlasy pro levné a snadné řešení. Věřte tomu nebo ne, lak na vlasy údajně funguje dobře na ochranu jemných tkanin, jako je satén. Lak na vlasy vytváří kolem saténu ochrannou bariéru, která chrání látku před nečistotami. Postačí jakýkoli typ a je to pravděpodobně produkt, který již máte ve své kosmetické skříňce.
  • To je dobrá volba, pokud nechcete jít ven a koupit si chránič látky.
 3. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 3

  3 Kupte si voděodolný sprej, pokud jsou vaše saténové boty vyrobeny z hedvábí. Voděodolný sprej zajistí, že se vaše boty nepoškodí deštěm a jinými povětrnostními podmínkami. To je zvláště důležité pro všechny tkaniny, které jsou vyrobeny z hedvábí. To však neznamená, že byste po použití tohoto produktu měli jít skákat do kaluží- satén nemůže být nikdy zcela vodotěsný!
  • Saténové boty složené převážně z hedvábí a acetátu by rozhodně měly být chráněny před vodou, takže pro ně určitě budete chtít najít dobrý voděodolný sprej. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z umělého hedvábí, polyesteru, nylonu nebo bavlny, vyhýbání se vodě není tak důležité.
  reklama

Část 2 ze 2: Aplikace produktu na obuv

 1. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 4

  1 Připravte si prostor pro aplikaci produktu. Budete chtít chránit veškeré okolní materiály před postřikem. Ujistěte se, že aplikujete sprej mimo veškeré cennosti nebo elektroniku. Nejlepší je koupelna nebo někde venku.
  • Také se ujistěte, že jste v prostoru s dobrým větráním, protože mnoho z těchto produktů obsahuje toxické chemikálie.
 2. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 5

  2 Otestujte sprej, abyste zjistili, jak reaguje na vaše boty. Nejprve budete chtít aplikovat sprej na nenápadnou část vašich bot. Tím se zajistí, že nezpůsobí změnu barvy. Vezměte si svůj ochranný prostředek a naneste produkt na obuv na malém místě. Poté místo setřete malým hadříkem- pokud nedojde k žádné změně barvy, můžete pokračovat.
 3. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 6

  3 Postupujte podle pokynů k produktu. Pečlivě si přečtěte všechny pokyny, které jsou součástí vašeho spreje. Věnujte pozornost jakýmkoli bezpečnostním opatřením, například použití rukavic k aplikaci produktu. Je důležité si tyto pokyny přečíst, abyste přesně věděli, jak si boty nastříkat.
 4. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty Krok 7

  4 Produkt důkladně naneste na obuv. Pokryjte celou oblast svých bot, od paty po prsty. Je důležité aplikovat přípravek 6 palců (15,2 cm) od obuvi. Pokud stříkáte příliš blízko, může to způsobit špinění.
  • U chráničů tkanin a čalounění dobře protřepejte a nastříkejte ze svislé polohy. Po zaschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu. Dva světlé kabáty jsou mnohem lepší než jeden těžký kabát.
  • V případě laku na vlasy stříkejte výrobek krátkými dávkami. Nenamáčejte žádnou část bot příliš silně lakem na vlasy. Druhý nátěr můžete nanést po zaschnutí prvního nátěru. Druhý kabát pomůže zvýšit lesk bot.
  • Pro vodotěsný sprej aplikujte sprej podle pokynů k produktu. Nechte boty uschnout a poté jim naneste druhý nátěr.
 5. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty, krok 8

  5 Před použitím obuvi nechte ochranný přípravek zcela zaschnout. Doporučuje se nechat boty 24 hodin schnout, než si je obujete.
 6. Obrázek s názvem Chraňte saténové boty, krok 9

  6 V případě potřeby znovu naneste ochranný sprej. Jakýkoli chránič tkanin nebo lak na vlasy, který jste použili, bude nutné každoročně aktualizovat. Stejný postup opakujte každý rok, aby vaše boty i nadále vypadaly skvěle. Vodotěsný sprej by měl být znovu aplikován častěji: každé 3-4 týdny. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při nošení saténových bot se snažte vyhnout vodě a špíně. Déšť, sníh, louže a bláto vám mohou zničit boty.
 • Saténové boty skladujte, když je nenosíte. Je dobré si boty uschovat na bezpečném místě, jako je jejich původní krabice. Tím se minimalizuje jakékoli možné poškození a také se zabrání usazování prachu.
 • Pokud má vaše bota skvrnu, pečlivě ji omyjte peroxidem vodíku nebo jedlou sodou.
 • Když vaše boty vypadají opravdu opotřebované, vezměte je na profesionální čištění. Čistírna nebo ševec bude vědět, jak je opravit.

reklama

Populární Problémy

Pokud jste relativně zdatný člověk, který chce svůj fitness režim posunout na další úroveň, možná budete chtít cvičit plyometrii. Plyometrická cvičení zvyšují vaši sílu a sílu pomocí skoků a výbušných pohybů. Plyometrie ...Jak zhubnout znovu na váhu. Ztráta opětovné hmotnosti je obtížná, protože většina lidí si musí skutečně dát více práce, aby váhu udržela, než aby ji v první řadě zhubla. Chcete -li znovu získat váhu, budete dodržovat základní ...Zde jsme uvedli nápady na dárky, které budou vyhovovat fanouškům tenisu pro všechny věkové skupiny. .

Bulls and Hawks se ve středu večer setkají v otvíráku sezóny NBA 20-21. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.Tento wikiHow vás naučí, jak přidat nového člena do vaší rodinné skupiny Nintendo Switch Online. Dokud má kterýkoli člen vaší rodinné skupiny Nintendo Switch Online rodinné členství, všichni členové vaší rodiny mohou používat Switch Online. ...