Jak opravit botu

Podrážky jsou často první částí boty, která se opotřebovává. Naštěstí, dokud je zbytek boty v dobrém stavu, oprava podrážky může být snadný způsob, jak udělat boty jako nové. S trochou brusného papíru a lepidla na podrážku boty můžete vyměnit opotřebované podrážky nebo opravit otvory nebo uvolněné podrážky během několika minut a znovu je obléknout do 24 hodin.Metoda 1 ze 3: Výměna opotřebované podrážky

 1. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 1

  1 Kleštěmi stáhněte starou podrážku. I když se podrážka začíná uvolňovat, budete pravděpodobně potřebovat kleště, abyste ji úplně stáhli z boty. Pevně ​​držte botu a kleštěmi zatáhněte za okraj podrážky, přičemž podrážku oddalte od spodní části boty. Pokud se podešev nesejde snadno, zkuste při vytahování podešve kleštěmi vklouznout mezi podrážku a botu škrabku na barvu nebo máslový nůž.
  • K zahřátí lepidla, které připevňuje podrážku, můžete také použít horkovzdušnou pistoli nebo vysoušeč vlasů, což usnadní vyjmutí.
 2. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 2

  2 Očistěte staré lepidlo pomocí acetonu. Na spodní části boty, kde byla připevněna podrážka, mohou stále být zbytky zaschlého lepidla. Na hadr nalijte trochu acetonu nebo odlakovače a vydrhněte jím spodní část boty. Lepidlo by se mělo rozpustit a setřít. Očistěte také veškeré nečistoty nebo zbytky špíny z boty.
 3. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 3

  3 Zdrsněte spodní část boty a novou podrážku brusným papírem. Hrubé povrchy drží lépe pohromadě s lepidlem než hladké. Pomocí brusného papíru o zrnitosti 120 poškrábejte spodní část boty a horní část podrážky, dokud se jejich textury nezdají drsnější.
 4. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 4

  4 Na novou podrážku naneste štětcem nebo vatou lepidlo na podrážku obuvi. Při aplikaci postupujte podle pokynů na lepidle. Některá lepidla musí několik minut působit nebo „vytvrzovat“, než bude možné předmět nalepit. Některá lepidla vyžadují k aktivaci teplo
  • Shoe Goo je běžné a účinné lepidlo na podrážky obuvi a je k dispozici v mnoha obchodech s obuví, prodejnách sportovních potřeb a obchodních domech.
 5. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 5

  5 Nasaďte novou podrážku a pevně ji přitlačte k obuvi. Pokud lepidlo potřebuje před použitím vytvrdnout, počkejte, než pokyny uvedou, než nasadíte podrážku. Začněte vpředu a chodidlo postupně pokládejte na botu, ujistěte se, že okraje jsou správně zarovnány. Jakmile je na svém místě, zatlačte a pevně jej přilepte na spodní část boty.
 6. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 6

  6 Upevněte podešev k botě pomocí gumiček, lepicí pásky nebo závaží. Podrážka musí být pevně přitlačena k botě, aby oba povrchy přilnuly. Podrážku zajistěte na místě omotáním gumových pásků nebo lepicí pásky kolem boty nebo položením na zem a nastavením závaží na ni, aby se bota přitlačila do podrážky.
  • Může být užitečné napěchovat botu nejprve papírem, aby si při upínání udržela tvar.
 7. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 7

  7 Počkejte 24 hodin, než botu znovu použijete. Většina lepidel na podrážky obuvi trvá nejméně celý den. Nechte svou botu sedět na chladném a suchém místě, kde nehrozí její přemístění nebo dotek. reklama

Metoda 2 ze 3: Opětovné připevnění volné podrážky

 1. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 8

  1 Očistěte botu a podrážku vodou a alkoholem. Pomocí hadru potřete oblast kolem volné části podrážky teplou vodou a isopropylalkoholem. Pokud tak můžete učinit, aniž byste jej dále stáhli, vyčistěte vnitřek, kde se také uvolnila podrážka.
 2. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 9

  2 Mezi obuv a podrážku naneste lepidlo na podrážku boty. Pomocí párátka nebo vatového tamponu naneste vrstvu lepidla dovnitř, kde se podrážka oddělila od boty. Udělejte vrstvu poměrně silnou, protože je lepší dát příliš mnoho a nechat ji přetéct, než aby neměla dost.
  • Některá lepidla musí několik minut po nanesení a před vložením podrážky vytvrdnout. Zkontrolujte pokyny k lepicímu produktu.
 3. Obrázek s názvem Opravit podrážku boty Krok 10

  3 Zatlačte podrážku na spodní část boty. Dávejte pozor, aby se vám na ruce nedostalo lepidlo, pevně přitiskněte podrážku a botu k sobě. Pokud se nějaké lepidlo rozlije, nedělejte si starosti - toto lze později zbrousit.
 4. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 11

  4 Udržujte podrážku na místě pomocí gumových pásků, lepicí pásky nebo závaží. Podrážka by měla být po celou dobu schnutí pevně přitlačena k botě. Zajistěte ji gumičkami nebo lepicí páskou nebo položte závaží na horní část boty v oblasti, kde lepidlo schne.
 5. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 12

  5 Nechte botu sedět 24 hodin. Umístěte botu někam z cesty, kde může zůstat chladná a suchá, zatímco tuhne. Před obutím počkejte alespoň celý den.
 6. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 13

  6 Odstraňte veškeré zaschlé přetečené lepidlo. Pokud se při stisknutí podrážky vysypalo nějaké lepidlo na podrážku obuvi, odbruste jej brusným papírem o zrnitosti 120. Před broušením se ujistěte, že lepidlo úplně zaschlo. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyplňování otvorů

 1. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 14

  1 Očistěte oblast kolem otvoru vodou a alkoholem. Hadrem otřete kolem otvoru teplou vodu a isopropylalkohol, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo špínu. Před pokračováním nechte několik minut zaschnout.
 2. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 15

  2 Okraje otvoru zdrsněte brusným papírem se zrnitostí 120. To pomůže lepidlu přilnout k gumě. Okraje otvoru vydrhněte brusným papírem, dokud se nezdá, že má drsnější strukturu.
 3. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 16

  3 Na vnitřní stranu boty nad otvorem nalepte lepicí pásku. Vyjměte stélku boty a vložte kousek lepicí pásky dovnitř boty, kde je otvor. Pokud otvor neprochází skrz vnitřní část boty, vložte prst do otvoru a zatlačte nahoru, abyste zjistili, kde je otvor, a tuto část překryjte lepicí páskou.
 4. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 174 Vyplňte otvor lepidlem na podrážku obuvi. Dávejte pozor, abyste se lepidla nedotkli holýma rukama, jemně jej zatlačte do otvoru. Ujistěte se, že je celý otvor zaplněn, a pokud dojde k nějakému přetečení, nedělejte si starosti.
 5. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 18

  5 Pomocí kostky ledu vyhlaďte povrch lepidla. Kostka ledu vám umožní vyhladit povrch lepidla, aniž by se na něj lepil. Můžete také použít stlačovač jazyka nebo lžíci pokrytou vazelínou.
 6. Obrázek s názvem Opravit podrážku obuvi Krok 196 Nechte botu 24 hodin schnout se zapnutou podrážkou. Nastavte botu tak, aby podrážka směřovala nahoru. Nechejte ho někde mimo cestu, kde bude chladný a suchý. Nechte to alespoň celý den.
 7. Obrázek s názvem Repair a Shoe Sole Krok 20

  7 Zdrsněte veškeré zaschlé lepidlo, které přetékalo z otvoru. Zkontrolujte, zda z otvoru nevyčnívá zaschlé lepidlo nebo se nerozlévá přes okraje. Pokud existuje, použijte brusný papír o zrnitosti 120, dokud nebude spodní část podrážky hladká. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Abyste se vyhnuli lepení na kůži, noste při nanášení lepidla nebo při manipulaci s obuví jednorázové rukavice poté, co jste ji nalepili.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním First Kid online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Výkonný útočník Orlanda Magic Nikola Vucevič byl plný chvály, když nedávno hovořil o Novakovi Djokovicovi. Černohorci také tvrdili, že negativita nad Adria Tour není v pořádku.Jak získat titulky na Netflixu. Pokud sledujete pořad nebo film prostřednictvím streamovacích služeb Netflix, zapnutí titulků zabere jen pár kliknutí. Většina zařízení, na kterých lze spustit Netflix, podporuje titulky. Je však důležité ...