Jak skladovat obuv

Obuv musí být chráněna před prachem, vodou a sluncem, aby během skladování nevybledla nebo se nezkroutila. Správné skladování bot vám pomůže vypadat skvěle a vydrží několik sezón.

Část 1 ze 3: Příprava obuvi na skladování

 1. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 1

  1 Vyčistěte boty. Skladování obuvi, na které jsou nečistoty, prach a jiné zbytky, by mohlo způsobit, že materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny, se časem znehodnotí. To platí zejména pro boty vyrobené z kůže nebo semiše, ale všechny boty těží z toho, že je vyčistíte, než je uložíte. I když si boty jen skladujete na noc a zítra je plánujete znovu nosit, je dobré je před odložením vyčistit. Před uložením je nechte uschnout.
  • Očistěte boty z usně a semiše tak, že špínu a prach setřete měkkým kartáčem, který nedrží. K odstranění skvrn použijte speciální čistič kůže nebo semiše.
  • Plátěné boty očistěte tak, že je setřete a poté skvrny vyčistíte mýdlovou vodou.
  • Umyjte plastové boty mýdlem a vodou.


 2. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 2

  2 Seřaďte je podle sezóny a účelu. Pokud jste dříve házeli všechny své boty, podpatky a běžecké boty na jednu velkou hromadu a vybírali páry, jak potřebujete, je na čase si boty roztřídit. Seřadit je podle sezóny a účelu pomozte svému šatníku zůstat organizovaný a udržujte své boty v lepším stavu, než kdybyste je všechny shodili.
  • Seskupte podpatky a další společenské boty.
  • Naplánujte si uskladnění zimních bot a dalších zimních bot na stejném místě.
  • Seskupte žabky, sandály a další letní boty dohromady.
  • Seskupte cvičební a ležérní obuv.
 3. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 3

  3 Najděte temný a teplotně regulovaný úložný prostor. Obuv zůstává ve svém nejlepším stavu, pokud není vystavena spoustě slunečního světla nebo vysokým nebo nízkým teplotám. Nejlepší místo pro uložení obuvi je v chladné, tmavé skříni, která není příliš teplá a ucpaná. Pokud ve skříni nemáte dostatek místa, můžete je uložit pod postel nebo na stěnu ložnice.
  • Neskladujte boty ve sklepě, garáži nebo na jiných místech, kde by v zimě mohlo být chladno a v létě horko. Vlákna, ze kterých jsou boty vyrobeny, by se za těchto podmínek mohla časem rozpadnout.
 4. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 4

  4 Naplňte je zabaleným papírem bez kyselin. Pokud budete boty skladovat měsíc nebo déle, než je budete nosit, vycpání bot papírem jim pomůže zachovat si tvar. Jen se ujistěte, že je to papír bez kyselin, protože papír obsahující kyselinu může poškodit materiály obuvi. Vyhněte se používání novinového papíru, protože by mohl způsobit změnu barvy vašich bot.
  • Dobře poslouží i rozřezané role toaletního papíru.
  • Pro nejlepší boty použijte stromy bot. Pokud máte pár pěkných kožených bot, uložte je do botiček, aby zůstaly ve špičkovém stavu. Stromy z cedru udržují boty svěží a odpuzují také můry a další brouky. Obuvnické stromy jsou k dostání v obchodech s obuví nebo online.
 5. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 5

  5 Boty skladujte ve svislé poloze. Pokud máte pěkný pár bot, které chcete uložit, použijte je ve vzpřímené poloze. Pokud se vrcholy propadnou, mohou po několika měsících skladování skončit trvalým záhybem. Pokud nechcete investovat do podstavců, vyzkoušejte tento chytrý trik: používejte prázdné a suché lahve na víno, aby vaše boty byly vzpřímené. reklama

Část 2 ze 3: Nalezení pohodlného řešení úložiště

 1. Obrázek s názvem Store Shoes Step 6

  1 Mějte určenou podložku pro každodenní obuv. Pokud vy a vaše rodina máte určité páry bot, které nosíte téměř každý den, pohodlný způsob, jak je udržet na jednom místě, je mít určenou podložku pro každodenní obuv. Mějte ho poblíž dveří nebo věšáku na kabáty a nechte členy rodiny kopat boty a úhledně je seřadit, aby vždy věděli, kde je najít.
  • K tomuto účelu můžete také získat botičku. Zarezervujte si to na boty, které se nosí nejčastěji, jako jsou školní boty a tenisky.
  • Pro mokré boty, které je třeba vyschnout, mějte vyhrazené samostatné místo. Může to být rohož na kryté verandě nebo rohož ve vašem vchodu.
 2. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 7

  2 Použijte stojan na boty. Pokud máte velkou sbírku obuvi, budete potřebovat druhý úložný prostor pro boty, které příliš často nenosíte. Regály na boty usnadňují uspořádání bot ve skříni nebo podél zdi ložnice. Vyberte si plastový nebo dřevěný stojan na boty a seskupte boty podle účelu, úhledně je seřazte a po každém použití odložte.
  • Pokud máte starý dřevěný žebřík, zvažte jeho použití k výrobě jedinečného stojanu na boty. Jednoduše namalujte žebřík tak, aby odpovídal vašemu pokoji, a poté jej postavte bokem ke zdi. Srovnejte si boty na příčkách žebříku pro snadné skladování.
  • Dalším skvělým řešením je pořídit si dřevěnou paletu z obchodu pro domácí kutily. Namontujte paletu na zeď ( použijte hledač cvočků aby se ujistil, že jej bezpečně připevníte pomocí šroubů) a uložte boty vložením špiček bot do lamel. Možná tuto metodu nebudete chtít použít u nejdražších kožených bot, protože může způsobit pomačkání, ale je skvělá pro tenisky, žabky a podobně.
 3. Obrázek s názvem Store Shoes Step 8

  3 Uložte boty do pytlů na boty zavěšených na dveřích. Pokud máte málo úložného prostoru, vezměte si z obchodu tašku na boty za dveřmi a začněte ji používat k ukládání obuvi ve dvojicích. To je drží mimo podlahu a organizované, takže nepřeplňují podlahu vaší skříně.
 4. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 9

  4 Pro delší skladování je vložte do krabic. Pokud skladujete boty, které neplánujete nosit měsíc nebo déle, je nejlepší je uložit do krabice. Boty můžete skladovat v jejich původních krabicích od bot nebo použít čiré plastové nádoby, abyste viděli, jaké boty jste uložili.
  • Pokud nemůžete najít originální krabici páru, staré krabice od vína jsou dobrou náhradou za krabice od bot.
  • Obuv zabalte do hedvábného papíru bez kyselin, aby byla během skladování v bezpečí.
  • Silikonový gel můžete také použít k udržení čerstvých materiálů. Můžete si koupit nádobu se silikagelem v řemeslném obchodě.
  reklama

Část 3 ze 3: Vědět, co nedělat

 1. Obrázek s názvem Store Shoes Step 10

  1 Vyvarujte se skladování obuvi mokré. Nedávejte boty do jejich skladovacích nádob, dokonce ani do kóje, dokud nejsou úplně suché. Mokré boty mohou při skladování plesnivět a pokud je skladujete mokré, zvýší se pravděpodobnost zápachu. Umístěte boty na suché větrané místo, aby je před uschováním úplně vyschly.
 2. Obrázek s názvem Store Shoes Krok 11

  2 Nebalte kožené boty do plastu. Kožené a semišové boty musí během skladování umět dýchat. Jejich zabalení do plastu by mohlo způsobit jejich plesnivost nebo změnu barvy. Kožené boty místo plastu vždy zabalte do tkáně bez kyselin.
 3. Obrázek s názvem Store Shoes Step 12

  3 Boty skladujte s cedrem, ne s kuličkami. Mothballs jsou vyrobeny z toxických chemikálií, které odpuzují můry, ale jsou také nebezpečné pro použití kolem dětí a domácích zvířat. Mothballs mají také výrazný ucpaný, chemický zápach, který vlévá vše, co jsou uloženy, a je velmi obtížné je odstranit. Místo používání kuliček proti molům ukládejte boty s cedrovými koulemi nebo stromy z cedrových bot. Cedar přirozeně odpuzuje můry, je netoxický a zanechává boty svěží.
 4. Obrázek s názvem Store Shoes Step 13

  4 Nestohujte boty na sebe. Mnoho lidí ukládá boty jeden na druhého, aby vytvořilo více místa, ale skladování vašich bot tímto způsobem může způsobit, že časem ztratí tvar. Je dobré skládat žabky tímto způsobem, ale u bot, které mají větší strukturu, je místo toho uložte vedle sebe. I když je naskládáte tak, že jedna bota je vzhůru nohama, několik měsíců jejich skladování tímto způsobem způsobí, že se začnou deformovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je nejlepší vložit do prstů mých běžeckých bot, aby si při skladování udržely svůj tvar? Můžete použít formy na boty nebo jen nějaké vatované noviny.
 • Otázka Jak uložím koženou obuv po výrobě? Pokud tyto boty milujete, pořiďte si protiprachový kryt. Umístěte je vedle sebe na polici s protiprachovým krytem.
 • Otázka Mám své boty skladovat v uzavřených plastových boxech? Boty můžete skladovat v uzavřených plastových krabičkách. To je dobrý způsob, jak je organizovat a chránit.
 • Otázka Jaká je ideální teplota a vlhkost, ve které lze boty skladovat? Teplota a vlhkost, které jsou lidem příjemné, jsou také nejlepší pro vaše boty: Žádné extrémy.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu si boty uložit do lepenkové krabice ve svém úložišti?
 • Je bezpečné skladovat kožené boty v zapečetěných plastových krabičkách? Budou plesnivět?
 • Mohu boty uložit do jejich původní krabice, do zapečetěného plastového sáčku, a dát je do sklepa?
 • Mohu skladovat boty v plastových uzavřených krabicích?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud používáte originální krabice od bot, vyfoťte boty uvnitř a přilepte je na vnější stranu krabice, abyste věděli, jaké boty se nacházejí, aniž byste museli procházet každou krabici. To, kam nalepíte obrázek na každý box, je na vás, ale ujistěte se, že jste v souladu s každým boxem na boty, a umístěte obrázky na místo, které snadno uvidíte, když jsou všechny vaše krabice naskládány dohromady.
 • Označte boxy na boty stručným popisem boty. Pomůže vám to snáze najít to, co hledáte.
 • Uložení bot může být těžkopádné, protože se obvykle dodávají v krabicích, které jsou mnohem větší než běžné boxy na boty. Mějte to na paměti, když přemýšlíte, jak uspořádat svůj prostor.
 • Zvykněte si jednou ročně zkontrolovat všechny své boty a zkontrolovat, zda nevyžadují opravu nebo které byste chtěli darovat místní charitativní nebo vinobraní.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Co budete potřebovat

 • Tvoje boty
 • Organizátoři obuvi
 • Úložný prostor


Populární Problémy

Za ta léta došlo k několika skvělým zápasům.

Jak někoho naučit, aby se miloval. Sebeláska je někdy odmítána jako sobecká nebo arogantní. Je to však zásadní a často přehlížený aspekt duševního zdraví. Pokud chcete někoho naučit milovat se, pomozte mu vybudovat ...

Serena bude v příštím kole čelit vítězi zápasu mezi Jelenou Ostapenkovou a Hsieh Su-Wei, zatímco Suarez bude hrát Marii Sakkari.

Jak získat územní povolení. V mnoha komunitách po celém světě musí jednotlivci nebo podniky, které chtějí změnit majetek, který vlastní, získat územní povolení. Majitelé domů budou často potřebovat územní povolení k vybudování dalších ...

I když nemáte kabel, existuje několik různých způsobů, jak můžete sledovat kvalifikaci 2021 Daytona 500 pole online naživo. Zde je postup.

Když přijde čas na výběr chodítka nebo rolátoru, budete mít z čeho vybírat. Chodítka a kolečkové brusle slouží nejen různým účelům, ale jsou vybaveny řadou funkcí. Výsledkem je, že definitivní ...