Jak zlepšit rychlost reakce

Ať už si chcete zajistit bezpečnou jízdu ve špatných podmínkách nebo zlepšit reakční dobu v závodním sportu, práce na reflexech je skvělým zvykem držet krok po celý život. Je to také zábavné: můžete začít hraním mozků a videohier pro mentální flexibilitu, poté přejít k práci na těle pomocí cvičení s míčem a agility. Můžete dokonce spolupracovat se sportovním specialistou na vytvoření konkrétního tréninkového režimu. Připravte se na to, že svými kočičími reflexy začnete zapůsobit na přátele, rodinu i sebe!Metoda 1 ze 3: Zlepšení vaší fyzické reakční doby

 1. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 1

  1 Otestujte si svoji rychlost reakce tím, že vám kamarád hodí kartu. Odřízněte kus kartonu tak, aby byl asi 20 cm dlouhý a 5 palců široký. Požádejte přítele, aby jej držel svisle za vrchol. Zarovnejte prsty se spodním okrajem karty a požádejte svého přítele, aby kartu bez varování odhodil. Když karta spadne, uchopte ji svými prsty tak rychle, jak můžete. To vám ukáže, jak rychle jste schopni reagovat.
  • Pokud kartu uchopíte v dolní části, pravděpodobně budete mít dobrou rychlost reakce.
  • Pokud kartu uchopíte v horní části nebo ji úplně minete, můžete mít nízkou rychlost reakce.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 2

  2 Zkuste míčové vrtačky. Pokud cvičíte pro sport, je to skvělý způsob, jak současně rozvíjet své atletické schopnosti a reflexy. Zahrajte si chytání, kopněte kolem fotbalového míče nebo si procvičte další cvičení související se sportem. Můžete také být kreativní a použít míč pro jiný sport. Přidejte další partnery a vytvořte tak další výzvu. Pokud jste například chytačem baseballu, nechte svého partnera hodit míč za sebe a pak uvidíte, jak rychle se můžete otočit a získat ho zpět.
  • Zkuste žonglování. Koule létající vzduchem vás přinutí přemýšlet a jednat rychle, abyste je chytili. Pravidelné cvičení může zkrátit dobu odezvy a zvýšit rychlost a také vám poskytne skvělý párty trik.
  • Můžete také použít reakční míč. Tento malý, šestistranný míč se bude při odrazu nebo vhazování pohybovat nepředvídatelným způsobem.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 3

  3 Vyzkoušejte cvičení agility. Umístěte několik kuželů na vzdálenost a běžte mezi nimi tak rychle, jak můžete. Přepněte polohu kuželů nebo běžte jiným způsobem, aby se věci promíchaly. Pokud hrajete sport, požádejte svého trenéra, aby vám navrhl nějaké konkrétní cvičení agility, které můžete dělat. Zapůsobí na ně vaše odhodlání a ještě více na výsledky.
  • Zkuste například proplétat mezery mezi každým kuželem při prvním spuštění. Ve svém druhém běhu protkejte každý druhý prostor.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 4

  4 Práce na balančních cvičeních. Zlepšení rovnováhy může pomoci zlepšit vaše reflexy. Zkuste sedět na jógovém míči s jednou nohou na podlaze, stát na jedné noze a přeskakovat na druhou nohu nebo si předávat míč z ruky do ruky, když stojíte na jedné noze. Všechna tato cvičení posílí vaše balanční schopnosti.
  • Můžete také zkusit vyvážit věci na hlavě nebo na konečku prstu. To vás naučí průběžně upravovat zůstatek tak, aby vám nevypadl.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 5

  5 Provádějte oční cvičení. Někdy to není vaše tělo, které zaostává-jsou to vaše oči! Abyste je dostali do tempa, vyberte dva podobné objekty a jeden umístěte poblíž a druhý na dálku. Otočte se mezi nimi a snažte se přečíst každý z nich. Můžete také požádat svého očního lékaře o další cvičení.
  • Můžete také diskutovat o tréninku oční agility se specialistou na sportovní vidění. Chcete -li najít lékaře ve vašem okolí, přejděte na webovou stránku American Optometric Association a proveďte vyhledávání lékaře.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zvýšení vaší mentální rychlosti

 1. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 6

  1 Procvičte si rychlá rozhodnutí. Ve svém každodenním životě se snažte vědomě urychlit své rozhodování. Pokud máte pocit, že se zdržujete nebo máte příliš mnoho času, řekněte si „rychleji, rychleji“, dokud neuděláte konečný tah. Opakování tohoto postupu vám také pomůže zvyknout si na stres spojený s rychlými rozhodnutími a naučit se udržovat chladnou hlavu pod tlakem, což je dobrá dovednost bez ohledu na to, jak rychlé jsou vaše reflexy.
  • Zkuste si zahrát nějaké online hry, ve kterých se musíte rychle rozhodnout. Časovač v těchto hrách vás donutí myslet rychleji, abyste si udrželi vysoké skóre.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 7

  2 Naučte se zrychlovat čtení. Tenhle se téměř cítí jako hra: věnujte si čas čtení jednotlivých stránek, abyste zjistili, jak dlouho to trvá, než to zvládnete. Pak se podívejte, jestli dokážete zkrátit vteřiny a přitom porozumět materiálu. Udělejte to pomocí různých typů čtení, aby byla vaše mysl flexibilní. Můžete také absolvovat kurz rychlého čtení online nebo na místní vysoké škole. Brzy budete zkracovat jak své reakční časy, tak svá studijní zasedání.
  • Dalším způsobem, jak si procvičit rychlé čtení, je mrknout na stránku a označit jedno písmeno najednou. Vezměte tedy tužku a škrtněte každé „a“ na jedné stránce. To samé udělejte s ostatními písmeny, dokud neucítíte, že se vaše rychlost zvyšuje. Nezapomeňte vymazat značky, až budete hotovi, pokud si ostatní chtějí knihu užít!
 3. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 8

  3 Hrajte mozkové hry. Existuje řada stránek online, které nabízejí trénink mozku. Zamíchejte to, abyste se vyhnuli tréninku stejným způsobem znovu a znovu, nebo se vaše mysl přizpůsobí a ztratíte náskok. Místo toho zkuste nějaké „staromódní“ metody tréninku mozku, jako je hraní karet nebo počítačová hra.
  • Můžete se také podívat na posloupnost čísel a zkusit si je zapamatovat. Poté se podívejte, jak dlouho si čísla zapamatujete, a správně je zapište. Vyberte si telefonní čísla přátel a členů rodiny, abyste mohli zapracovat na svých reflexech a zároveň si zapamatovat jejich kontaktní informace.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 9

  4 Hrát videohry. Pořiďte si herní konzoli a nějaké akční videohry a hrajte 30 minut denně. Rychlá povaha her může zvýšit schopnost vašeho mozku zpracovávat informace. Herní prostředí vás také může přinutit zvyknout si na rychlá rozhodnutí na základě omezených informací.
  • V případě, že byste ke hraní videoher potřebovali ještě větší motivaci, studie uvádějí, že lidé hrající akční videohry vykazují až o 25 procent vyšší rychlost rozhodování ve srovnání s lidmi, kteří nehrají.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 10

  5 Žvýkat něco. Získejte balíček žvýkaček a rozžvýkejte ho, když víte, že potřebujete být rychlý. Nebo si vezměte hrst slunečnicových semínek. Bylo navrženo, že žvýkání stimuluje svaly v ústech a čelisti, které pak posílají další krev a aktivitu do vašeho mozku. K počátečnímu efektu stačí žvýkat 10 sekund a získáte impuls po dobu nejméně 15 minut. Užijte si výbuch chuti také!
  • Výhody tohoto kroku často nejsou viditelné pouhým okem a jsou měřeny v milisekundách rozdílu. Zejména pro sportovce může mít holení i malého množství času pozitivní účinek.
 6. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 11

  6 Uvědomte si důležitost rychlosti. Jak vždy říkají trenéři: pusťte se do hry! Sedněte si a přemýšlejte o tom, jak musíte být rychlí a přesní ve svém nadcházejícím úkolu. Mentálně si projděte všechny přípravy, které jste udělali. Přistupování k úkolu klidným a přesným způsobem vám může pomoci využít stresové nervy a dobře je využít.
  • Když si připomenete, že to máte pod kontrolou, může to také snížit možnost chyb zrozených z nervozity, jako je skákání na startovní čáru.
 7. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 12

  7 Minimalizujte rozptýlení. Pokud pracujete na něčem, co vyžaduje soustředění a rychlost, zkuste odstranit všechny ostatní věci, které by mohly upoutat vaši pozornost. Pokud například řídíte ve špatných podmínkách a potřebujete rychle reagovat, vypněte rádio a méně si povídejte s cestujícími v autě. Ticho jim vadit nebude, pokud budou vědět, že se o ně řidič dobře stará.
  • Můžete to také kombinovat s jinými rychlostními cvičeními. Pokud například hrajete videohru, minimalizujte rušivé vlivy ve svém pokoji, abyste se mohli soustředit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Péče o vaše tělo

 1. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 13

  1 Cvičení. Abyste zůstali mentálně a fyzicky rychlí, musíte se o sebe postarat. Cvičte alespoň 3krát týdně, případně i více. Cvičení zvyšuje průtok krve do celého těla, včetně vašeho mozku. Vaše tělo vám poděkuje rychlejší reakční dobou a spoustou endorfinů.
  • Pokud nejste na cvičení zvyklí, propracujte se kratšími jednoduššími cviky. Začněte 15 až 30 minutami chůze, poté přejděte na běhání nebo plavání.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 14

  2 Správně jíst. Jezte zdravá, vyvážená a konzistentní jídla. Správné stravování dodá vašemu tělu palivo potřebné k tomu, aby fungovalo co nejlépe. Zapracujte do svého jídelníčku vejce a špenát; jsou to super potraviny pro mozek, oba obsahují aminokyselinu tyrosin, u které bylo prokázáno, že zvyšuje rychlost reakce.
  • Naopak pití alkoholu nebo užívání nelegálních látek může zpomalit vaše reakce.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 15

  3 Dostatečně se vyspat. Pokud jste unavení, budete reagovat pomalu, bez ohledu na to, jak dobře jíte nebo cvičíte. Zajistěte si alespoň 8 hodin dobrého, pevného a nerušeného spánku za noc. To vám umožní zůstat ve střehu po delší dobu.
  • Kolik spánku potřebujete, bude záviset na vašich osobních potřebách. Obvykle to bude mezi 7 a 9 hodinami.
  • Nechápej také taky hodně spát. Pokud se probudíte brzy, jděte a začněte svůj den. Spánek může zpomalit vaše tělo i mysl.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce, krok 16

  4 Omezte konzumaci kofeinu. Je velmi lákavé dát si šálek kávy, kdykoli potřebujete rychlost a soustředit se na úkol. Buďte však opatrní, protože tenhle se může obrátit! Ovládejte svou spotřebu kofeinu, aby se prodloužila doba vaší odezvy, aniž byste z toho byli nervózní a roztěkaní. Držte se pouze 1 šálku před prací na úkolu, který vyžaduje rychlé reakce, abyste nebyli nervózní a neztratili pozornost.
  • To platí také pro energetické nápoje. Neopouštějte kávu pouze proto, abyste ji nahradili konzervovaným energetickým nápojem.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení rychlosti reakce Krok 175 Sledujte své léky. Některé léky mohou zpomalit dobu reakce a reflexy. Nebo můžete dokonce pociťovat závratě nebo rozmazané vidění. Pokud potřebujete vysokou rychlost reakce, promluvte si se svým lékárníkem nebo lékařem o tom, jak by vaše léky mohly ovlivnit vaše schopnosti.
  • Pokud se chystáte řídit motorové vozidlo, je to obzvláště důležitý krok. I za dobrých podmínek budete chtít mít ostré reflexy.
  • Nenechte se odradit, pokud nemůžete své léky vůbec změnit. Pracováním na své duševní a fyzické hbitosti můžete stále zlepšovat své reflexy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete si procvičit poslech zvuků, abyste zrychlili reakce? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Expertní odpověď Poslech zvuků vám může pomoci zlepšit rychlost reakce, pokud provádíte nějaký druh pohybu nebo činnosti, když slyšíte konkrétní zvuk. Například můžete kopnout nebo hodit míč o zeď a chytit ho pokaždé, když uslyšíte určitý zvuk, nebo lusknete prsty, když uslyšíte klakson auta, nebo vyskočíte do vzduchu nebo kliknete na paty, když uslyšíte ptačí cvrkot. Samotný poslech může zlepšit vaši koncentraci a soustředění, ale ne vaše reakce.
 • Otázka Jak mohu zlepšit koordinaci ruka/oko? Můžete cvičit míčové hry, například tenis. Nebo můžete získat partnera a předat mu míč mezi sebou, zvyšováním nebo snižováním rychlosti a experimentováním s novými úhly pohledu. Pokud se v současné době věnujete nějakému sportu, požádejte také svého trenéra o nějaké tipy. Pečujte o své tělo správným stravováním, cvičením a dostatečným spánkem.
 • Otázka Funguje to za týden nebo dva? Ne, něco tak základního, jako je reakční doba, bude trvat alespoň 3 týdny, než se projeví malé ochuzení. Je to jako v tělocvičně, hned první týden si všimnete některých změn, ale trvalé výsledky a skutečná vylepšení se časem dostaví.
 • Otázka Jak mohu přimět své dítě, aby reagovalo rychleji na zahájení plavání? Začněte tím, že si procvičíte starty co nejvíce. Dostaňte se do bazénu a projděte si zejména procesem spouštění. Můžete také provádět další cvičení agility, například běh ze startovní čáry. Toto naučí vaše dítě, jak nasměrovat svou energii do rychlého startu.
 • Otázka Jak zrychlím své reflexy ve volejbalu? Procvičte si rychlé nabírání a vždy jděte na míč. Kromě toho cvičte co nejvíce, protože je to opravdu jediný způsob, jak budovat reflexy a získat správnou svalovou paměť, která vám umožní uvědomit si a rychle reagovat na pohyby míče.
 • Otázka Pomáhá kofein ke zlepšení reakční doby? pokud ano, jak dlouho to trvá a jaké jsou negativní dopady? Kofein způsobuje uvolňování adrenalinu prostřednictvím „fake-out“. Funguje to takto: Normálně, když ležíte, spíte, váš mozek generuje adenosin, neurotransmiter, který zpomaluje nervovou aktivitu v mozku. Kofein blokuje nervové buňky v detekci nebo ovlivnění adenosinem.
Nezodpovězené otázky
 • Snažím se naučit, jak se rychle, jako hlavní hrdina hry Hyper Light Drifter, pochlubit s přáteli. Jak to mám udělat?
 • Možná by pomohlo najít sport, který by vás bavil, a přidat rychlé rozhodování? Pokud vás například baví fotbal, omezte se na dva dotyky a střílejte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Po prvním probuzení si zahrajte nějaké reakční hry, které vám pomohou dostat se do dalšího dne a procvičit mozek, když je stále v sugestivním a poddajném stavu.
 • Krátká doba působení jasného světla může také pomoci zvýšit rychlost reakce. Noste sluneční brýle, abyste se neoslepili!

reklama

Populární Problémy

Bývalá světová jednička Venus Williamsová se v neděli v prvním kole French Open utká s Annou Karolinou Schmiedlovou. Schmiedlova má v heads-upu náskok 2: 1 nad Williamsem, včetně vítězství na French Open 2014.The Buccaneers hostit Chargers Sunday. Pokud nemáte kabel nebo se nemůžete dostat k televizi, můžete hru sledovat online zdarma.Radwanska, Cibulkova, Li, Kerber do semifinále SydneyJak utáhnout jádro. Vaše jádro je komplexní řada svalů, začínající těsně pod vašimi prsními svaly a sahající až k pánvi. Jádro také odkazuje na některé zádové svaly a jiné svalové skupiny v celém trupu. Pevné jádro znamená ...Rozhovor Donalda Trumpa „60 minut“ se koná v neděli večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.