Jak se vypořádat se syndromem hypermobility

Syndrom hypermobility nebo dvojité klouby je charakterizován schopností pohybovat klouby za normální rozsah pohybu. To může někdy vést k bolestivým kloubům a osoby s tímto stavem mohou být náchylnější k dislokacím. Ačkoli tento stav není vyléčitelný, ti, kteří jím trpí, mohou stále žít normální život.

Metoda 1 ze 3: Prevence bolesti kloubů

 1. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 1

  1 Vyhněte se nadměrnému prodloužení kloubů. Pokud máte syndrom hypermobility, znamená to, že můžete klouby přesunout mimo normální rozsah. Vyhněte se tomu, abyste to dělali schválně, abyste se mohli pochlubit přátelům nebo jako párty trik.
  • Pokud často nadměrně prodlužujete klouby, může se u vás časem vyvinout artritida. Artritida je porucha kloubů, která způsobuje závažný zánět a bolest. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že netlačíte klouby mimo jejich normální rozsah pohybu příliš často nebo záměrně.
  • Nadměrné prodloužení kloubů by mohlo způsobit jejich vykloubení. Vykloubení kloubů je bolestivé a může poškodit chrupavku mezi klouby. U lidí s hypermobilitou je běžné vykloubení nebo částečné vykloubení kloubů. To je často způsobeno lehkým traumatem nebo, méně často, někteří lidé vykloubí své klouby drobnou vlastní manipulací. Pokud vykloubíte kloub, vyhledejte lékařskou pomoc a resetujte jej.


 2. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 2

  2 Při cvičení zvažte použití rovnátek nebo ortéz. Tato opatření mohou pomoci chránit vaše klouby, když je budete používat nebo jim způsobit stres. Máte -li kloub, který je obzvláště citlivý nebo uvolněný, někdy jeho podlepení nebo zabalení může pomoci stabilizovat kloub.
  • Mnoho obchodů prodává rovnátka vyrobená pro konkrétní části těla. Váš lékař může být schopen doporučit konkrétní ortézu nebo zábal. Ujistěte se, že používáte ortézu nebo zábal správně, abyste předešli zranění.
  • I při použití ortézy nebo ortézy budete chtít zajistit, abyste poslouchali své tělo. Pokud při cvičení cítíte bolest v kloubech, udělejte si přestávku a dejte svým kloubům šanci na zotavení, než budete pokračovat.
  • Posílení je stále nejlepší způsob, jak stabilizovat jakýkoli kloub.
 3. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 3

  3 Věnujte pozornost svému držení těla . Vyhněte se tomu, aby vaše tělo bylo v polohách, ve kterých by mohlo způsobit nadměrné namáhání vašich kloubů. Zkuste například nesedět se zkříženýma nohama. Když sedíte, držte boky a kolena v úhlu 90 stupňů.
  • Při chůzi mějte ramena vzadu a hlavu vzhůru. Udržování páteře ve správné poloze zabrání jakémukoli nepřiměřenému namáhání boků nebo ramen. Špatné držení těla může zatěžovat nervy v páteři a vyvíjet tlak na ploténky a svaly.
  • Procvičte si správné držení těla tím, že budete loktovat rameny dozadu a lokty tahat směrem k zádům. To tlačí vaši lopatku do žeber a vytáhne páteř do zarovnání.
  • Ujistěte se, že vaše pracovní stanice je ergonomicky zdravá , což znamená, že je nastaven tak, aby ve vašem těle nezpůsoboval stres.
 4. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 4

  4 Noste boty, které podporují vaši klenbu. Mnoho lidí s kloubní hypermobilitou má stav zvaný plochá noha, což znamená, že jim chybí společná klenba v noze. To může negativně ovlivnit tlak na vaše klouby, stejně jako vaše držení těla. K nápravě může pomoci nošení obuvi s oporou.
  • Vyberte si botu, která má pevnou podporu klenby. Pokud můžete zatlačit na podporu klenby boty a ona se zhroutí, nenabídne vám potřebnou podporu. Vyberte si botu, která pevně zatlačí do klenby nohy a podepře ji.
  • Můžete si také zakoupit vložky k nošení k botám, které již vlastníte. Platí stejný princip: ujistěte se, že zvolíte ortotickou vložku, která podpoří vaši klenbu a udrží kosti vašich nohou zarovnané.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Léčba symptomů

 1. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 5

  1 Vezměte si protizánětlivé léky. Existuje mnoho volně prodejných možností, které si můžete vyzvednout v místní lékárně. Pokud vás bolí klouby z hypermobility, může vám zmírnění bolesti pomoci doporučené dávkování jednoho z těchto léků. Je však známo, že lidé s hypermobilitou mají odolnost vůči lékům proti bolesti a dokonce i proti anestezii, což znamená, že léky mohou mít malý účinek.
  • Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen, jsou skvělými možnostmi zmírnění bolesti kloubů. Pracují v těle snížením zánětu. Pokud doporučené volně prodejné dávkování nefunguje, lékař by vám mohl předepsat vyšší dávku dostupnou na předpis.
  • Acetaminofen je další možností úlevy od bolesti. Nikdy neužívejte více než 3 gramy tylenolu nebo acetaminofenu denně kvůli riziku poškození jater.
 2. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 6

  2 Zvedněte zraněný nebo bolestivý kloub. K těmto druhům zranění můžete přistupovat stejně jako vy léčit podvrtnutí . Pomocí polštářů podepřete zraněný nebo bolavý kloub. Tím se sníží bobtnání povolením odvodnění oblasti.
  • Kromě převýšení budete chtít kloub odpočinout. Nevystavujte jej 24 - 48 hodin stresu.
  • Pokud vás kloub bolí déle než 48 hodin, navštivte lékaře.
 3. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 7

  3 Aplikujte teplo a led na bolavý kloub. Vyzkoušejte láhev s horkou vodou nebo ohřívací podložku na nastavení nízké nebo střední teploty proti bolavému kloubu. Upravte teplotu na úroveň pohodlí a nechte ji působit 15 - 20 minut najednou. To může uklidnit bolest v kloubu.
  • Alternativně můžete použít studenou terapii k léčbě bolestivého kloubu. V 10minutových intervalech přiložte na poraněný kloub studený obklad, ledový balíček nebo sáček mražené zeleniny. To může snížit otoky v této oblasti a pomoci zmírnit bolest. Ať už použijete cokoli, nezapomeňte jej zabalit do ručníku nebo látky, abyste ochránili svoji pokožku.
  • Střídání tepla a ledu se zvyšuje, pak se snižuje průtok krve do oblasti, což poskytuje čerpací účinek, který snižuje otoky.
 4. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 8

  4 Vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud máte silnou bolest nebo domácí léky nepomáhají zmírnit stávající bolest, navštivte svého lékaře. Lékař může poskytnout další léčbu a případně diagnostikovat jakékoli další problémy, které mohou být přítomny.
  • Váš lékař bude pravděpodobně chtít znát povahu bolesti: kdy začala, jak dlouho trvala, jak je špatná, kde je centrálně umístěna, zda se od začátku zhoršila a zda byla doprovázena jiné příznaky, jako je viditelný otok nebo jakékoli zarudnutí.
  • Pište si deník, který zaznamenává příznaky a to, jak reagujete na různá ošetření. Tímto způsobem budete vědět, které léčebné metody pro vás fungují nejlépe.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržování zdravých kloubů

 1. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 9

  1 Udržujte zdravý spánek. Spánek je způsob, jakým se tělo samo obnovuje a uzdravuje. Dostatečným dostatečným spánkem dáte svému tělu šanci zahojit všechna zranění vašich kloubů a časem je posílíte.
  • Pokuste se stanovit stanovený čas na spaní a bdění. Pokud se budete držet konkrétního rozvrhu, vaše tělo bude pravděpodobně více a lépe spát. Nakonec se přizpůsobíte plánu a stane se to přirozeně.
  • Uvědomte si také své spánkové polohy. Zkuste se vyvarovat polehávání v polohách, které klouby zbytečně zatěžují. To může způsobit, že se probudíte s bolestí nebo neklidem. Při spánku se ujistěte, že je váš krk podepřen, a zkuste si mezi kolena položit polštář, který podepře vaše boky a záda. Vyhněte se ležení celou svou vahou na jedné paži a po probuzení důkladně protáhněte svaly.
 2. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 10

  2 Jezte zdravou výživu. Abyste udrželi svoji váhu pod kontrolou a zabránili nadměrnému stresu z kloubů, je důležité jíst vyváženou a zdravou stravu. Ujistěte se, že do své každodenní stravy zahrnete spoustu ovoce a zeleniny, zdravé oleje a celozrnné produkty.
  • Občerstvení a jídlo si naplánujte předem. Mějte kalendář v lednici a naplánujte si jídlo na začátku každého týdne. Tímto způsobem budete méně v pokušení přejídat se nebo příliš svačit mezi jídly. Bude také méně pravděpodobné, že budete jíst rychlé občerstvení, pokud máte jídlo již naplánované doma.
 3. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 11

  3 Dodržujte cvičební rutinu. Cvičení je důležitou součástí každého zdravého životního stylu, ale ti, kteří trpí kloubní hypermobilitou, se budou muset ujistit, že se věnují cvičení, které má spíše nízký než vysoký dopad.
  • Cvičení vám pomůže posílit svaly, což sníží tlak vyvíjený na vaše klouby při pohybu.
  • Plavání a jízda na kole jsou cvičení s nízkým dopadem, která jsou zdravá a zábavná. Najděte si místní zdravotní středisko s bazénem, ​​kde budete pravidelně plavat, nebo zkuste začlenit cyklistiku do svého denního režimu. Pokud plavání není vaší upřednostňovanou aktivitou, můžete bazén používat k běhání a procházkám
  • Pokud zjistíte, že určité cvičení dráždí vaše klouby více než ostatní, držte se těch, které způsobují nejmenší podráždění.
  • Požádejte trenéra, aby vám pomohl cvičit kolem bolavých míst, abyste mohli pokračovat ve cvičení každý den bez ohledu na to, jaká část vás bolí.
 4. Obrázek s názvem Překonat syndrom hypermobility Krok 12

  4 Zůstaňte hydratovaní . Kromě dobrého stravování a cvičení je udržení hydratace těla dalším důležitým aspektem zdravého životního stylu. Dehydratace je příčinou mnoha zdravotních problémů a zvýšení denního příjmu vody může pomoci zlepšit nejen vaše zdraví kloubů, ale také vaše celkové zdraví.
  • Většina kloubních doplňků (glukosamin a chondroitin sulfát) potřebuje správnou hydrataci, aby co nejlépe fungovala s vaší tělesnou chemií. Pokud se rozhodnete užívat doplňky kloubů jakéhokoli druhu, ujistěte se, že udržujete dostatečnou hydrataci, která pomůže při účinnosti těchto doplňků.
 5. Obrázek s názvem Overcome Hypermobility Syndrome Step 13

  5 Zkuste pracovní nebo fyzioterapii. Ergoterapie vám pomůže znovu se naučit, jak provádět každodenní činnosti způsobem, který způsobí menší zátěž vašich kloubů, což může časem pomoci předcházet a léčit příznaky. Fyzioterapeut vám pomůže zvládat bolest a naučí vás, jak zvládat svůj stav.
  • Při hledání zaměstnání nebo fyzioterapeuta by vám lékař mohl poskytnout doporučení. Váš lékař může být také schopen doporučit, jaký typ terapie bude pro vás a vaše potřeby nejlepší.
  • Při zahájení terapie položte svému terapeutovi otázky. Ujistěte se, že víte, zda budete viděni jeden na jednoho nebo ve skupině, zda existují zaměstnanci terapeuti, kteří se specializují na váš konkrétní stav, a zda vás uvidí skutečný terapeut s licencí nebo sestra nebo asistent .
  • Trvejte na manuální terapii jeden na jednoho po celou dobu vaší návštěvy.
  • Pokud máte soukromé zdravotní pojištění, ujistěte se, že je váš terapeut ve vaší síti, takže vaše terapie bude pokryta.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je špatné mít hypermobilitu? Kevin Stone, MD
  Board Certified Ortopedic Surgeon Dr. Kevin Stone je ortopedický chirurg a zakladatel The Stone Clinic, přední ortopedické chirurgie, sportovní medicíny a rehabilitační kliniky v oblasti San Francisco Bay Area. S více než 30 lety zkušeností se Dr. Stone specializuje na opravy kolen, ramen a kotníků pomocí biologické rekonstrukce a náhrady kloubů. Je držitelem titulu BS v biologii na Harvardské univerzitě a doktora medicíny na University of North Carolina v Chapel Hill. Dr. Stone dokončil svůj pobyt ve vnitřním lékařství a ortopedické chirurgii na Harvardově univerzitě a ve Všeobecné chirurgii na Stanfordské univerzitě. Poté absolvoval stáž v oboru ortopedický výzkum a chirurgie v nemocnici pro speciální chirurgii a ortopedii Tahoe. Přednáší po celém světě jako odborník na růst, výměnu a opravy chrupavek a menisků a je držitelem více než 40 amerických patentů na nové vynálezy ke zlepšení zdravotní péče. Dr. Stone je lékařem Smuin Ballet a sloužil jako lékař amerického lyžařského týmu, amerického lyžařského turnaje Pro Ski Tour, střediska olympijského výcviku Spojených států a World Pro Ski Tour. Kevin Stone, MD Odborná odpověď ortopedického chirurga na palubě Certifikovaná odpověď Dokud zůstanete fit a cvičíte správné držení těla, můžete žít velmi zdravý život.
 • Otázka Je cvičení dobré pro hypermobilitu? Kevin Stone, MD
  Board Certified Ortopedic Surgeon Dr. Kevin Stone je ortopedický chirurg a zakladatel The Stone Clinic, přední ortopedické chirurgie, sportovní medicíny a rehabilitační kliniky v oblasti San Francisco Bay Area. S více než 30 lety zkušeností se Dr. Stone specializuje na opravy kolen, ramen a kotníků pomocí biologické rekonstrukce a náhrady kloubů. Je držitelem titulu BS v biologii na Harvardské univerzitě a doktora medicíny na University of North Carolina v Chapel Hill. Dr. Stone dokončil svůj pobyt ve vnitřním lékařství a ortopedické chirurgii na Harvardově univerzitě a ve Všeobecné chirurgii na Stanfordské univerzitě. Poté absolvoval stáž v oboru ortopedický výzkum a chirurgie v nemocnici pro speciální chirurgii a ortopedii Tahoe. Přednáší po celém světě jako odborník na růst, výměnu a opravy chrupavek a menisků a je držitelem více než 40 amerických patentů na nové vynálezy ke zlepšení zdravotní péče. Dr. Stone je lékařem Smuin Ballet a sloužil jako lékař amerického lyžařského týmu, amerického lyžařského turnaje Pro Ski Tour, střediska olympijského výcviku Spojených států a World Pro Ski Tour. Kevin Stone, MD Odborný ortopedický chirurg Expertní odpověď Ano, je. Pravidelné cvičení zvyšuje váš svalový tonus, což zase snižuje stres vyvíjený na vaše klouby při pohybu.
 • Otázka Je normální, když mám jeden palec, který je dvojitý, druhý ne? Ano.
 • Otázka Mohu dělat karate s hypermobilitou? Září Kordelewski Bohužel ne. Karate je příkladem kontaktního sportu nebo sportu, který vyžaduje tělesný kontakt. Zranění z těchto sportů může být ještě horší u těch, kteří jsou hypermobilní. Mluvím ze zkušenosti, protože jsem kvůli hypermobilu musel sedět mimo všechny sportovní aktivity v hodině tělocviku. Žádný fotbal, žádný běh, nic. Stále je však důležité cvičit a stále můžete sportovat-prostě nemohou mít ŽÁDNOU formu tělesného kontaktu.
 • Otázka Jsem levák. Když používám levou ruku k psaní zkoušek nebo psaní poznámek, bolí mě ruka a šíří se mi na levou nohu a levou část krku. Co bych měl dělat? To zní jako problém komprese nervů, navštivte svého lékaře. Zjistil jsem, že návštěva chiropraktika může pomoci od bolesti tím, že klouby a páteř vrátíte na místo. To by mělo pomoci udržet bolest pod kontrolou, zatímco čekáte na diagnózu nebo procházíte terapií.
 • Otázka Je normální mít dvě hyper mobilní nohy a oba palce? Dokonale; jakékoli klouby mohou být hypermobilní. Někdy dokonce může být kloub (například zápěstí) na jedné straně hypermobilní a jiný ne.
 • Otázka Budu mít hypermobilitu po zbytek svého života? Září Kordelewski Ano. Nezmizí to úplně, ale můžete dělat věci, které zmírní bolest nebo vás od ní odvedou. Hypermobilita je vážná a přehánění doporučených úseků vám může způsobit dlouhodobé problémy.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu stále hrát nohejbal, pokud mám syndrom hypermobility?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se váš stav zhorší, vyhledejte radu lékaře.

reklama

Populární Problémy

Jste připraveni vyrobit si vlastní úžasnou kouřovou bombu? Ať už chcete vyrábět kouř pro dramatický speciální efekt, chemický experiment, nebo se chcete naučit užitečnou taktiku přežití, můžete vyrobit fantastickou kouřovou bombu s několika ...

Belgičan David Goffin se probojoval do osmifinále těžkou čtyřsetovou výhrou nad blízkým přítelem a 19. nasazeným Rakušanem Dominicem Thiemem.

Chcete dnes vidět tu nejpodivnější věc na internetu? Už nehledejte!

Jak testovat reflexy. Testuje se svalové reflexy člověka, aby se vyhodnotilo, jak funguje jeho centrální a periferní nervový systém. Způsob, jakým vaše svaly reagují na stimulaci, může lékaři hodně říci o zdraví vašeho mozku, ...

Fila je značka sportovního oblečení, která je široce známá svými teniskami. V případě, že se vám boty zašpiní nebo zašpiní, oficiální web Fily navrhuje pouze otřít si boty mýdlem a vodou. Pokud vám tyto tipy na čištění nefungují, ...

Hillary Clintonová a Donald Trump se v neděli večer shodli na druhé prezidentské debatě. Celé video si můžete přehrát zde.