Jak zlepšit držení těla

Ačkoli zlepšení držení těla není snadný výkon, dobré držení těla vám pomůže vypadat a cítit se lépe. Pokud zjistíte, že se hodně hrbíte, podnikněte kroky k zapracování svého držení těla ve všech částech svého života, od chůze až po spánek. Ačkoli zlepšení vyžaduje čas, můžete použít mozkové triky, které vám pomohou zapamatovat si držení těla, a také vyzkoušet pár cviků na posílení svalů.

Metoda 1 ze 4: Zlepšení držení těla ve stoje a při chůzi

 1. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 1

  1 Najděte svůj střed tím, že se postavíte rovně a vysoko. Udržujte bradu v rovině se zemí, ramena dozadu a břicho dovnitř. Nechte paže přirozeně padat po stranách.
  • Umístěte nohy zhruba na šířku ramen, stejný postoj, jaký byste použili při cvičení.
  • Představte si, že vás drží struna. Když stojíte vysoko, představte si, že ze stropu vychází řetězec, který vás táhne nahoru. Dolní část zad držte v linii a nehýbejte se po špičkách. Vizualizační techniky, jako je tato, mohou vést váš pocit správné polohy, ve které byste měli být.


 2. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 2

  2 Pomocí zdi se naučte správné držení těla. Postavte se zády ke dveřím nebo zdi. Stačí se dotknout zdi zadní částí hlavy, ramen a zadku. Vaše podpatky by měly být 2 až 4 palce (5,1 až 10,2 cm) od zdi. Posuňte ruku za záda, abyste zkontrolovali místo.
  • Měli byste být schopni sklouznout rukou za záda, ale jen o kousek. Pokud máte více prostoru, zatáhněte břišní tlačítko zpět k páteři, abyste trochu zploštili záda.
  • Pokud nemůžete sklouznout rukou za záda, vykloňte se tak, abyste mohli.
  • Zkuste se držet této polohy, když se vzdalujete od zdi, podle potřeby znovu zkontrolujte.
  • Pryč od zdi, když jednoduše dáte hlavu dozadu, zastrčíte bradu a zatáhnete břicho, zjistíte, že vaše páteř, ramena a hrudník se automaticky dostanou do pozic, ve kterých mají být dobré držení těla. Přemýšlejte o tom: Pokud dáte hlavu dozadu a zastrčíte bradu, hrudník bude automaticky vpředu. Dobrá změna polohy páteře automaticky posune vaše ramena zpět do správné polohy a podpoří správnou křivku do středu zad (poblíž spodní části hrudního koše). Pak je rychlé a snadné přemýšlet: 'Hlava dozadu, brada zastrčená, abs.' Vraťte se znovu ke zdi a všimněte si, že vás zeď ve skutečnosti vede k dosažení této polohy „hlava dozadu, brada zastrčená, abs v“
 3. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 3

  3 Nechte někoho nalepit X na záda, aby vám pomohl opravit držení těla. Udělejte 'X' od ramen k bokům. Přes ramena přidejte rovnou pásku a zavřete horní část X. Noste ji během dne, abyste si pomohli rekvalifikovat záda.
  • Tato technika funguje opravdu dobře, pokud před tejpováním držíte ramena dozadu.
  • Použijte pásku určenou pro kůži, například lékařskou pásku.
  • Místo pásky si můžete koupit korektor držení těla online.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 4

  4 Udržujte svou váhu na chodidlech. Když budete spočívat na patách, bude vaší přirozenou tendencí se hrbit. Místo toho se postavte zpříma a trochu přesuňte váhu dopředu.
  • Nyní se houpejte zpět, aby vám byla váha na patách. Všimněte si, jak se celé vaše tělo tímto jediným pohybem přesouvá do „slouchy“ polohy.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 5

  5 Kráčejte, jako byste měli na hlavě vyváženou knihu. Představení knihy na hlavě vám pomůže udržet hlavu vztyčenou a záda rovná. Pokud máte potíže s představou, zkuste na pár minut skutečnou knihu.
  • Při pohybu mějte dobré držení těla. Chůze s dobrým držením těla je prostě prodloužením stání s dobrým držením těla. Při chůzi držte hlavu vzhůru, ramena dozadu, hrudník ven a oči se dívejte přímo před sebe.
  • Vyhněte se tlačení hlavy dopředu.
 6. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 6

  6 Vyberte si podpůrnou obuv pro stoj a chůzi. Vyberte si boty s dostatečným polstrováním, které vám pomůže udržet se ve vzpřímené poloze. Kromě toho se ujistěte, že mají dobrou podporu klenby. Správné držení těla začíná u vašich nohou.
  • Vyhněte se botám s vysokými podpatky, protože mohou změnit zarovnání vašeho těla.
  • Pokud stojíte delší dobu, přidejte na podlahu polstrování pro větší pohodlí.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Když používáte zeď k nalezení správného držení těla, která část z vás by se neměla dotýkat zdi?

Zadní část hlavy

Zkus to znovu! Měli byste držet hlavu vzhůru tak, aby vaše brada byla rovnoběžně se zemí. A pokud stojíte u zdi, znamená to, že se zadní část hlavy musí dotýkat zdi. Vyberte jinou odpověď!

Vaše lopatky

Ne tak docela! Abyste měli dobré držení těla, musíte mít ramena zvednutá a záda. Pokud tedy stojíte u zdi, abyste zjistili své držení těla, vaše lopatky by se rozhodně měly zdi dotýkat. Zkuste jinou odpověď ...

Malé záda

To je správně! Abyste se vyhnuli sesouvání, měli byste mít záda rovná, nikoli zaoblená v konvexní křivce. To znamená, že by se vaše záda neměla dotýkat zdi. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Tvůj zadek

Existuje lepší možnost!

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 4: Zlepšení držení těla vsedě

 1. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 7

  1 Ujistěte se, že vaše záda jsou v pravém úhlu se stehny. Udržujte stehna v pravém úhlu k lýtkům. Ramena mějte rovná a hranatá, hlavu vzpřímenou a krk, záda a paty zarovnané.
  • Srovnejte záda se zadní částí kancelářské židle. To vám pomůže vyhnout se hrbení nebo předklonu, což se vám může stát, když budete příliš dlouho sedět u stolu.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 8

  2 Držením rukou si zkontrolujte držení těla. Když sedíte na podlaze, dejte ruce pod sedací kosti. Ujistěte se, že vaše dlaně směřují dolů. Upravte polohu, dokud neucítíte váhu soustředěnou na každé dlani. Toto je vaše optimální poloha vsedě.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 9

  3 Upravte nohy a při sezení mějte chodidla naplocho. Vaše chodidla by měla být plochá na podlaze, směřující dopředu. Nepřekračujte nohy ani kotníky. Stehna udělejte rovnoběžně s podlahou.
  • Pokud se vaše nohy nedotýkají podlahy, použijte stupačku.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 10

  4 Najděte si podpůrnou židli, která vám pomůže udržet správné držení těla. Použijte židli, která je ergonomicky navržena pro správnou podporu, což znamená, že podepře všechna vaše záda, dokonce i křivku ve spodní části. Také se ujistěte, že je navržen pro vaši výšku a váhu.
  • Pokud nemůžete získat novou možnost ergonomické židle, zkuste použít malý polštář pro bederní oporu v zádech.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 11

  5 Upravte si monitor počítače, aby vám pomohl s držením těla. Pokud pracujete na počítačích v kanceláři, nakloňte monitor mírně nahoru, aby vás přinutil sedět. Nenastavujte ji však tak vysoko, abyste bradu vytlačili, abyste to viděli.
  • Pokud nemůžete monitor správně naklonit, budete možná muset posunout židli nahoru nebo dolů.
  • Upravte židli a polohu tak, aby vaše paže byly ohnuté, ne narovnané. Zaměřte se zhruba na 75- až 90stupňový úhel v loktech. Pokud jsou příliš rovné, jste příliš vzadu a pokud mají více než 90 stupňů, buď sedíte příliš blízko, nebo se hrbíte.
 6. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 12

  6 Upravte své sedadlo, abyste udrželi dobré držení těla při řízení. Upravte si sedadlo tak, abyste udržovali správnou vzdálenost od pedálů a volantu. Pokud se předkláníte, ukazujete prsty na nohou nebo saháte po volantu, jste příliš daleko. Pokud jste svázaní bradou nahoře na volantu, jste příliš blízko.
  • Pokud je to možné, používejte bederní opěrku pro zakřivení zad. Nastavte opěrku hlavy tak, aby střed hlavy spočíval na ní. Během jízdy by vaše hlava neměla být od opěrky hlavy vzdálena více než 10 cm. Opřete se zády o sedadlo a hlavu o opěrku hlavy.
  • Vaše kolena by měla být na stejné úrovni jako vaše boky nebo mírně nad.
  • Dobré držení těla je také důležité pro bezpečnost v autě. Ochranné systémy vašeho auta vás nejlépe ochrání, když sedíte správně na sedadle.
 7. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 13

  7 Dělejte přestávky ve stoje, když sedíte delší dobu. I když vsedě používáte perfektní držení těla, musíte se každou hodinu postavit a protáhnout se nebo chodit. Pomoci může pouhá procházka po místnosti nebo vystupování z auta na několik minut.
  • Pokud máte tendenci se do své práce ponořit, nastavte si budík, který vám připomene, abyste si dali přestávku.
  • Kromě toho jsou tyto přestávky také dobré pro vaše zdraví, protože vaše tělo potřebuje pohyb po celý den.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Jaký je nejlepší způsob, jak naklonit monitor počítače, aby vám pomohl udržet správné držení těla?

Nahoru

Ano! Monitor počítače byste měli naklonit mírně nahoru, abyste se na něj mohli posadit. To vám pomůže zabránit tomu, abyste se hrnuli na židli. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Dolů

Ani náhodou! Pokud nakloníte obrazovku počítače dolů, budete se muset naklonit, abyste ji viděli správně. To je hrozné pro tvé držení těla, proto nenakláněj obrazovku dolů. Zkuste jinou odpověď ...

Přímo vpřed

Téměř! Pokud je monitor vašeho počítače kolmý na povrch, na kterém je, obvykle budete muset naklonit bradu, abyste to viděli. Existuje jiný úhel, který pomůže vašemu držení těla více než tento. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 4: Udržování dobrého držení těla při spánku

 1. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 14

  1 Poskytněte svým zádům oporu polštářky při spánku. Bez ohledu na to, zda spíte na zádech, břiše nebo boku, přidání polštářů vám může poskytnout podporu. V zásadě chcete přidat polštář kamkoli, kde je prostor mezi vaším tělem a matrací.
  • Pokud například spíte na břiše, což je nejhorší poloha pro záda a držení těla, položte si pod břicho plochý polštář, který vám poskytne oporu. Vyberte si plochý polštář nebo žádný polštář na hlavu.
  • Pokud spíte na zádech, položte si za kolena malý polštář a na hlavu si vyberte podpůrný polštář.
  • Pokud spíte na boku, položte si mezi kolena polštář a přitáhněte je k hrudníku. Vyberte si polštář na hlavu, který udrží vaši páteř rovnou, nebo použijte polštář na celé tělo.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 15

  2 Při ležení otočte své tělo jako 1 jednotku. Vyhněte se otáčení v pase, když jste v posteli. Místo toho mějte záda rovná a břišní svaly napnuté a otočte celé tělo, když se chcete přemístit.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 16

  3 Spěte s dobrým držením těla výběrem pohodlné matrace. I když jste možná slyšeli, že jedna nebo druhá matrace je nejlepší pro zdravá záda, pravdou je, že to, co pro vás funguje, je nejlepší. Vyberte si takový, který vám umožní pohodlně odpočívat a probudit bez bolesti.
  • Nezapomeňte vyměnit svou matraci přibližně za deset let.
  • Pokud vaše matrace neposkytuje potřebnou podporu, přidejte mezi pružiny a matraci prkno, které by ji mělo ochabnout.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Jaká poloha spánku je pro vaše záda a držení těla nejhorší?

Žaludek

Absolutně! Spánek na břiše je pro vaše držení těla horší než spánek na zádech nebo na boku. Pokud je to ale pro vás jediná pohodlná poloha, můžete ji zlepšit tím, že si pod břicho položíte polštář a na hlavu použijete plochý. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Zadní

Zkus to znovu! Dokud podporujete části těla, které se nedotýkají postele, spánek na zádech je pro vaše držení těla v pořádku. To znamená položit si pod kolena polštář a na hlavu použít podpůrný. Vyberte jinou odpověď!

Boční

Ani náhodou! Pokud se snažíte udržovat dobré držení těla, můžete dopadnout hůř než spát na boku. Jen se ujistěte, že používáte polštář, který udržuje vaši páteř rovně, a možná si mezi kolena přilepíte další. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Metoda 4 ze 4: Cvičení ke zlepšení držení těla

 1. Obrázek s názvem Stretch Your Latissimus Dorsi Step 17

  1 Zlepšete své hlavní svaly hlubokým protahováním břicha. Lehněte si na záda, nohy pokrčte v koleni asi na 90 stupňů a chodidla položte na podlahu. Vytáhněte břišní tlačítko nahoru k hrudníku a držte jej 10 sekund.
  • Vaše základní svaly jsou nezbytné pro podporu držení těla, takže čím více s nimi můžete pracovat, tím lepší bude vaše držení těla.
  • Opakujte 8krát a cvičte to denně.
  • Během tohoto cvičení dýchejte normálně, protože trénujete své jádro, abyste byli schopni udržet tuto pozici během běžných činností v každodenním životě.
 2. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 18

  2 Stiskněte lopatku. Vsedě na židli se posaďte rovně a sevřete lopatky. Počkejte 5 a poté uvolněte. Opakujte to 3 nebo 4krát denně.
 3. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 19

  3 Trénujte svaly pro lepší držení těla pomocí silového tréninku. Cvičení, která posilují svaly přes horní část zad a ramen, vám pomohou udržet správné držení těla. Vyzkoušejte následující silové cvičení, s nebo bez činek:
  • Začněte srovnáním držení těla. Roztáhněte obě paže přímo před sebe s dlaněmi vzhůru. Ohněte předloktí k ramenům a snažte se dotknout lopatkami konečky prstů.
  • Proveďte 10 opakování s oběma pažemi a poté střídejte 10 opakování pro každou ruku samostatně.
 4. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 20

  4 Předstírejte, že jste tučňák, abyste si natáhl ramena. Zatímco čekáte na načtení webové stránky nebo na opékání chleba, položte lokty na bok a rukama se dotkněte ramen a vytvořte „křídla tučňáka“. Ruce držte na ramenou a uši zarovnané, zvedněte oba lokty (počítejte 1, 2) a snižte je zpět dolů (počítejte 1, 2).
  • Proveďte tolik opakování, kolik vám čekání dovolí. Budete překvapeni, kolik úseků se vejde do 30 sekund.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 21

  5 Použijte strečink pro a bolest v krku nebo zpět. Nakloňte nebo natáhněte hlavu ve všech 4 směrech přes ramena (dopředu, dozadu, doleva, doprava) a jemně masírujte krk. Vyhněte se otáčení hlavy v kruhu, protože to může způsobit další napětí.
  • Pro další cvičení si dejte ruce a kolena. Stočte záda nahoru, jako kočka, a pak udělejte opak, sklopte břicho a stočte záda dolů.
  • Cvičení opakujte několikrát denně. Dělat je ráno pomůže vašemu tělu protáhnout svalovou letargii ze spánku. Pravidelné denní cvičení pomůže zvýšit vaši energetickou hladinu.
 6. Obrázek s názvem Zlepšení držení těla Krok 22

  6 Cvičte jógu, abyste zvýšili flexibilitu a pomohli s držením těla. Jóga je skvělá pro držení těla a pro vaše zdraví obecně. Může také zlepšit vaši rovnováhu. Jóga procvičuje vaše základní svaly, posiluje je a pomáhá vám udržovat správné zarovnání těla.
  • Jóga vám také pomůže tím, že vás naučí držet vzpřímený postoj vsedě, ve stoje a při chůzi. Hledejte kurzy ve svém okolí nebo vyhledejte na YouTube instruktážní videa.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

Co je to bezpečný a snadný způsob, jak si natáhnout krk, když ho bolí?

Přetočte to.

Ani náhodou! Nebolte krk v kruhu, když ho bolí. Tento pohyb může způsobit další napětí, takže byste měli udělat jiný úsek ke zmírnění bolesti krku. Vyberte jinou odpověď!

puntíkované tenisky
Nakloňte jej ve všech čtyřech směrech.

Opravit! Místo kroutícího krku nakloňte jej ve všech čtyřech směrech a vraťte jej do středu mezi každým náklonem. To je pro vaše krční svaly mnohem lepší než ostatní zde uvedené možnosti. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Roztáhněte ho a pak ho stáhněte dolů.

Ne tak docela! Natažení krku nahoru a sevření dolů není příliš účinný způsob, jak pomoci bolavému krku. Raději jej budete pohybovat horizontálně než vertikálně. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám použít polštář? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpovědní polštáře by měly podporovat přirozené křivky vaší páteře a v závislosti na poloze, ve které spíte, mohou pomoci při správném a podpůrném zarovnání páteře. Pokud například spíte na zádech, pak použijte polštář na podporu krku. Vyberte si polštář, který není příliš vysoký ani nízký, ale sedí a udržuje vaši krční páteř (oblast páteře v krku) neutrální. Nemělo by být ohnuto dopředu ani prodlouženo dozadu. Pokud také spíte na zádech, můžete použít polštář pod kolena, aby byla spodní křivka páteře neutrální. To je zvláště užitečné, pokud máte bolesti dolní části zad. Ale i když vás nebolí záda, polštář pod koleny se bude cítit dobře a uvolní tlak na vaše spodní část zad. Pokud spíte na boku, použijte polštář na celé tělo a položte jej mezi ruce a nohy kromě polštáře na hlavu, který udrží váš krk v úrovni ramen. Tyto metody jsou zaměřeny na udržení neutrální páteře a podporu jejích přirozených křivek.
 • Otázka Existují zařízení, která mohu použít ke zlepšení držení těla? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Na trhu je celá řada zařízení, která jsou navržena tak, aby zlepšila držení těla, například zádová rovnátka, která poskytují podporu a pomáhají zatáhnout ramena dozadu. Můžete také získat elektronická zařízení, která vás vibrováním upozorní, když se začnete hrbit. Tato zařízení fungují nejlépe, pokud je používáte společně s cviky, které vám pomohou zlepšit držení těla.
 • Otázka Jak mohu trvale opravit držení těla? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Opravit držení těla je hlavně otázkou navázání dobrých návyků a posílení svalů v horní části těla, které přispívají k dobrému držení těla. Snažte se každý den vědět o svém držení těla a začleňte do svého denního režimu cviky zlepšující držení těla. Nakonec se z toho stane zvyk.
 • Otázka Zlepšují dřepy vaše držení těla? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědi zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Dřepy mohou být užitečné pro držení těla, protože mohou zvýšit vaši základní sílu a stabilitu a také přispět k budování síly vašich nohou. Více síly pomáhá zlepšit vaši rovnováhu. Dřepy přinášejí také větší svalovou flexibilitu. Každá z těchto výhod pomůže zlepšit držení těla.
 • Otázka Jak mohu narovnat držení zad? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Mezi věci, které můžete udělat pro narovnání zad, patří napřímené vstávání, cvičení jógy a cvičení zaměřená na zlepšení držení těla. Rovněž je důležité nosit podpůrnou obuv, vybrat si vhodnou tašku, do které si vezmete své každodenní věci, a nastavit si pracovní prostředí, které pomůže vašim zádům. Nápovědu ke cvičení a dobré návyky držení těla pro záda najdete na wikiHow: Jak narovnat záda .
 • Otázka Jak přestanete hrbit se? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Odpověď Můžete si zabránit hrbení se tím, že provedete změny ve svém pracovním/studijním prostředí a cvičíte cvičení, která pomáhají zlepšit držení těla. Například nastavte svou pracovní stanici tak, aby podporovala zdravé držení těla, naučte se správně sedět, pravidelně se protahovat a spát v poloze přátelské k držení těla. U cvičení se zaměřte na posílení jádra a zlepšení flexibility. Všechny tyto užitečné přístupy, cvičení a další jsou plně vysvětleny ve wikiHow: Jak přestat poslouchat .
 • Otázka Může návštěva chiropraktika pomoci s držením těla? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědi zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Chiropraktik s vámi bude moci přizpůsobit program na zlepšení držení těla. Bude důležité, abyste souhlasili s pravidelným plánem návštěv, aby fungoval, a pravděpodobně vás váš chiropraktik požádá, abyste v rámci celé své rutiny cvičili a protahovali se doma.
 • Otázka Jak si mohu udržet správné držení těla? Vím, že bych měl, ale bolí mě záda, pokud si udržuji dobré držení těla příliš dlouho. Toto je počáteční pocit při přechodu ze špatného na dobré držení těla. Vaše tělo není zvyklé po tom, co se hrbilo, pořádně stát nebo sedět a držet ho jiným, ale nepřesným způsobem. Dej tomu čas. Uvolněte svaly, i když stojíte a sedíte správně, a připomeňte si, že tato změna je příčinou dlouhodobějších výhod bez bolesti. Nyní trochu bolesti, později velký zisk!
 • Otázka Jak si mohu při chůzi udržet rovný postoj? Udržujte ramena dozadu a uvolněná a držte bradu vzhůru. Zkuste si z toho udělat zvyk a za chvíli budete mít dobré držení těla.
 • Otázka Kolik času bude trvat na opravu špatného držení těla? Můžete to udělat okamžitě tím, že si připomenete, že stačí zvednout hrudní koš a vše ostatní bude automaticky následovat. Neustálé pamatování na to je těžká část, ale pokud si dokážete zapamatovat toto jedno pravidlo, okamžitě dosáhnete dobrého držení těla.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Použijte barvu, která vám pomůže zapamatovat si držení těla. Vyberte si jedinečnou barvu nebo předmět jako připomenutí. Pokaždé, když na ten předmět myslíte, zkontrolujte své držení těla.
 • Při přenášení věcí vyvažte své břemeno, abyste předešli stresu a únavě. Pokud například nosíte těžký kufr, často měňte zbraně.
 • Zvedněte obrazovky nebo knihy až na úroveň očí, místo abyste ke čtení hleděli dolů.
 • Použijte vnější připomenutí, které vám pomůže nezapomenout na kontrolu držení těla, například budík, který nastavíte tak, aby se spustil každou hodinu, nebo aplikace k tomu určená.
 • Zvažte získání ergonomického hodnocení v práci, pokud vaše práce vyžaduje, abyste seděli před počítačem delší dobu.
 • Někdy vám slogan připomene, abyste opravili držení těla, když se hrbíte. Když se přistihnete, jak se hrbíte, řekněte si v mysli (nebo nahlas) „Nebuď gauč, přestaň s tím válek“ nebo něco podobného. Pokud chcete, můžete si zapamatovat řádek ze skladby, která má nějakou souvislost s hrbením nebo špatným držením těla (např. Mít klid, kde je vaše držení těla?).

reklama

Varování

 • Když zvedáte něco ze země těžší než vaše kočka, vždy se ohněte v kolenou, ne v pase. Vaše zádové svaly nejsou navrženy tak, aby unesly váhu, ale svaly nohou a žaludku ano.
 • Když začnete upravovat držení těla, s největší pravděpodobností pocítíte bolest, když se vaše tělo snaží přizpůsobit něčemu novému.
 • Poraďte se s lékařem, pokud pociťujete silnou bolest zad.
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním filmu The Suite Life of Zack & Cody online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat novou minisérii Showtime 'Escape at Dannemora', i když nemáte kabel.

Dva bývalí šampioni, Serena Williamsová a Sloane Stephensová, se v sobotu střetli v bitvě US Open o vysoké sázky. Obě ženy se snažily produkovat svůj nejlepší letošní tenis a budou se snažit to změnit.

Váš průvodce streamováním potomků online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

S omezenými světelnými zdroji, nízkými stropy a odkrytými trubkami lze sklepy těžko ozdobit. Naštěstí existuje spousta designových řešení, která dokážou rozjasnit i tu nejtemnější místnost. Při dokončování vašeho sklepa je nejvíce ...