Jak být nóbl Goth

Nóbl goths jsou gotickou podmnožinou, která kombinuje morbidní a skličující estetiku s vkusným oblečením a kulturou. Být nóbl goth je víc než jen to, jak se oblékáte: je to také o tom, jak jednáte a čím se obklopujete. Pokud byste chtěli vyměnit špičaté límce za splývavé černé šaty nebo sofistikované kožené bundy, můžete být připraveni rozpoutat svůj vnitřní elegantní goth. Postupně se trochu změňte, a než se nadějete, vytříbíte temný, strašidelný pohled.plány katapultu tenisových míčků

Metoda 1 ze 3: Oblékání s třídou

 1. 1 Vyberte si oděvy vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. Nóbl gothové si nemohou obléknout jen špinavé staré černé tričko a džíny. Zatímco jejich styl bude zrcadlit hrůzostrašný pocit jiných gothických subkultur, elegantní gothové se oblékají do odolných, kvalitně zpracovaných tkanin. Používejte vysoce kvalitní materiály, jako je hedvábí, taft, kůže (nebo „veganská kůže“), šifon, gingham nebo benátská krajka.
  • Nekupujte oblečení, které si nemůžete dovolit! Navštivte spořitelny nebo garážové výprodeje, abyste se dobře oblékli s rozpočtem.
 2. 2 Vyberte si dobře padnoucí nebo přizpůsobené oblečení. Součástí elegantního vzhledu je nošení oblečení, které doplní vaši postavu. Proveďte měření a zjistěte, jaký je váš typ těla. To vám pomůže najít oblečení, které dobře sedí. Pokud si to můžete dovolit, můžete si dokonce najmout krejčího, aby vám upravil oblečení.
  • Pokud máte styl a talent na šití, můžete si dokonce vyrobit vlastní oblečení.
 3. 3 Noste tlumené, neutrální barvy. Pokud jste elegantní goth, nejste omezeni pouze na černou. I když by měla být vaše hlavní barevná schéma černá, můžete do své palety přidat tlumené barvy. Zkuste doplnit doplňky vínovou, tmavě modrou, fialovou, olivově zelenou nebo odstíny krémové.
  • Tvářenka, námořnická a hořčičná žlutá se obzvlášť dobře hodí k černé.
 4. 4 Smíchejte textury. Přidání rozmanitosti prostřednictvím textury místo barvy pomůže vašemu oblečení učinit prohlášení. Příliš mnoho barev je příliš stimulující a odvádí pozornost od decentního vzhledu elegantních gothic. Noste koženou bundu s kostkovanou ginghamovou košilkou nebo si doplňte svou lila šifónovou sukni hedvábným šátkem.
 5. 5 Upravte své vlasy ve vintage vzhledu. Elegantní gothici kombinují současnou gotickou subkulturu s nadčasovou vintage krásou. Pokud jste dívka, experimentujte s viktoriánskými účesy jako drdoly, copánky a francouzské zvraty. Pro kluky noste dlouhé a kudrnaté vlasy s minimem produktu.
  • Vyhněte se barvení vlasů neonovými barvami, protože to sníží estetiku gotiky. Pokud si chcete barvit vlasy, rozhodněte se pro jemné barvy nebo černou.
  • Nechte si narůst vlasy a získejte lesklý, gotický vzhled ve stylu Rapunzel.
 6. 6 Naneste tmavý, přesto elegantní make -up. Udržujte make -up minimální, aby vyniklo vše, co nanesete. Použijte oční stíny, oční linky a řasenku, abyste vytvořili jemný kouřový pohled. Noste lehkou vrstvu podkladu nebo zakrytí a pro rty zvolte fialovou, nahou nebo merlotovou barvu.
  • Dejte důraz buď na oči nebo rty. Pokud se rozhodnete pro tmavé, kouřové líčení očí, zkuste bledou rtěnku. Pokud nosíte šarlatovou rtěnku, pokračujte v líčení očí.
 7. 7 Omezte se na jeden nebo dva poutavé doplňky. Nepřetěžujte se příliš mnoha náhrdelníky, náramky nebo piercingy. Vybírejte si doplňky moudře a noste jen jeden nebo dva najednou. Medailóny, krajkové náramky, perlové náušnice a kapesní hodinky jsou vynikající volbou.
  • Skvělým doplňkem může být i šála (zejména hedvábná).
  • Přestože jsou chokery nebo náramky s hroty vhodné v jiných gotických subkulturách, dobře neladí s elegantním gotickým stylem.
 8. 8 Udržujte svůj styl jednoduchý. Elegantní gotický styl na sebe neupoutává pozornost, ale lidi fascinuje tajemstvím. Zaměřte se na čisté linie, elegantní siluety a jednu nebo dvě barvy na oblečení. Tím zabráníte tomu, aby byl váš vzhled příliš zaneprázdněn. reklama

Metoda 2 ze 3: Oceňuji klasickou gotickou kulturu

 1. 1 Poslechněte si temnou romantickou hudbu, která vám navodí náladu. Rozvíjejte lásku k temné, napjaté klasické hudbě. Protože gotická kultura tolik čerpá z romantismu, vyzkoušejte romantické skladatele: vyzkoušejte Beethovena, Chopina, Čajkovského, Mendelssohna, Wagnera a Dvořáka.
  • Nezapomeňte studovat ženské romantické skladatele, jako Emily Mayer, Clara Schumann a Florence Price.
  • Pokud nemáte rádi romantickou klasickou hudbu, mohou si klasičtí gothici také poslechnout gregoriánský chorál, operu nebo barokní hudbu.
 2. 2 Navštěvujte divadelní, operní nebo koncertní představení. Gotická kultura přichází s afinitou k umění, zejména k dílům, která vás emocionálně hýbou. Zkuste alespoň jednou nebo dvakrát za měsíc navštívit kulturní událost (například muzikál nebo koncert). Pokud dáváte přednost výtvarnému umění, podívejte se do místních muzeí umění a navštivte výstavy.
 3. 3 Přečtěte si romantickou literaturu. Romantismus je zodpovědný za spoustu strašidelné gotické literatury. Čtení gotické literatury vám přinese chuť na hrůznou stránku klasické literatury. Gotické romány a poezie silně ovlivnily současnou gotickou kulturu, takže si vyzkoušejte gotická díla, abyste si udělali náladu. Některá literární díla pro začátek jsou:
  • Drákula od Brama Stokera
  • Dům sedmi štítů od Nathaniela Hawthorna
  • Větrná hůrka od Emily Bronte
  • Frankenstein od Mary Shelley
  • Obraz Doriana Graye od Oscara Wilda
  • Žlutá tapeta od Charlotte Perkins Gilman
  • Příběh srdce od Edgara Allana Poea
  • Šedá žena od Elizabeth Gaskell
  • Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda od Roberta Louise Stevensona
 4. 4 Sledujte klasické hororové filmy. Součástí gotické subkultury je oceňování strašidelných předmětů, jako jsou duchové, čarodějnice a upíři. Nóbl gothové oceňují zejména vintage horory. Sledujte horory uznávaných režisérů, jako jsou Alfred Hitchcock, Wes Craven a Dario Argento. Pokud nevíte, kde začít, vyzkoušejte tyto milované děsivé klasiky:
  • Počkejte do tmy (1967)
  • Nosferatu (1922)
  • Drákula (1931)
  • Psycho (1960)
  • Když volá cizinec (1979)
  • Suspiria (1977)
  • Frankenstein (1931)
  • Vymítač (1973)
  • The Bad Seed (1956)
  • Kabinet Dr. Caligariho (1920)
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jednat část

 1. 1 Buďte zdvořilí. V některých ohledech je gothická subkultura vzpourou proti tradičním normám ve prospěch individuality. Ale i tak je potřeba se k ostatním (i k gothům) chovat s respektem. Naslouchejte lidem, když s vámi mluví, a vyhněte se nepříjemnému stylu. Pokud má někdo dotaz ohledně vašeho oblékání nebo jednání, vzdělávejte jej podle svých nejlepších schopností.
  • Ne každý nejprve porozumí gotické kultuře. Nebuďte hrubí na lidi, kteří jsou zmatení. Místo toho je seznamte s nejlepšími částmi gotické kultury.
 2. 2 Slova vybírejte pečlivě. Nóbl gothové přemýšlejí, než promluví. Mluví jen tehdy, když věří, že mohou přispět ke konverzaci. Použijte svá díla, abyste se jasně vyjádřili a vyhnuli se chatování. Ticho, pokud je používáno správně, může přispět k auře tajemství.
  • Vypěstujte si silnou slovní zásobu. Naučte se a používejte viktoriánská slova (jako „batty-fang“ nebo „damfino“), abyste přispěli k své vintage estetice. Slova používejte pouze tehdy, pokud víte, co znamenají.
 3. 3 Vyjádřete se poezií, hudbou nebo jinými uměleckými médii. Vzhledem k tomu, že gotická kultura byla inspirována romantickým uměním a literaturou, všechny její subkultury povzbuzují gotiky, aby vyjadřovali své emoce prostřednictvím umění. Pište, kreslete, tvořte hudbu nebo tvořte umění, jak se vám líbí. Trávte čas s jinými gothiky a oceňte také jejich umění.
  • Většina velkých měst má goth noční kluby nebo festivaly. Trávte čas s místní gotickou komunitou, spojte se s gotickým uměním a přispějte svým pohledem jako nóbl goth.
 4. 4 Buďte vybíraví, ne domýšliví. Být noblesním gothem neznamená odmítnout většinu gothické kultury. Pokud se podíváte dolů na jiné gothické subkultury, izolujete se od vytváření stejně smýšlejících přátel. Vytvořte si vlastní estetiku, ale respektujte to, co může nabídnout každý člověk (goth nebo jiný). reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buď sám sebou. Nejtradičnější gothové jsou ti, kteří jednají autenticky.
 • Někteří ignoranti vás mohou škádlit nebo trestat, abyste se stali nóbl gothem. Neskloňte se na jejich úroveň. Místo toho buďte laskaví a respektujte je i ostatní. Můžete jen změnit jejich názor na goths.
 • Abyste byli nóbl goth, nemusíte si kupovat drahé oblečení. Vystačte si s tím, co máte, a nebojte se být kreativní.
 • Poznejte rozdíl mezi goth a emo kulturou. Gotická kultura se zaměřuje více na morbidní a fantastické, zatímco emo kultura se zaměřuje na hluboké a osobní emoce. Pokud vám záleží na vašich pocitech a nelíbí se vám macabre, může být vhodnější emo kultura.
 • Pokud jste dívka s delšími vlasy a chcete si je nechat dlouhé, můžete si je nechat ostříhat na lokty a nechat si ostříhat třásněmi do strany, protože vytvoří větší objem a stylový vzhled.
 • Můžete si také nechat naříznout vrstvy do vlasů, protože díky tomu budou vypadat mnohem silnější a vytvoří plnější vzhled.

reklama

Populární Problémy

Porazila Radwanskou ve dvou setech-6: 0, 6: 4, aby si zajistila své sedmé místo ve finále na Australian Open.

Váš průvodce streamováním Pocahontas online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.Chcete v roce 2017 sledovat živý přenos her Steelers bez kabelu? Zde je kompletní přehled všech vašich možností.

Spánková paralýza je, když se při usínání nebo probouzení nemůžete pohnout, ale jste duševně vzhůru. Spánková paralýza je často spojena s dalšími příznaky, jako je pocit dušení, snížená srdeční frekvence, halucinace, ...

Ačkoli obtěžování vašich učitelů nemusí být nejlepší akademickou dlouhodobou strategií, někdy prostě cítíte nutkání to udělat. Existují dobré i špatné způsoby, jak toho dosáhnout. Můžete jít kreativní cestou, dráždivou cestou, opakující se ...