Jak čistit bílé boty

Bílé boty jsou stylové a světlé, když jsou nové a čisté, ale mohou se snadno zašpinit běžným opotřebením. Aby vaše kopy vypadaly svěží, budete je muset často čistit. K zachování textilie je nejlepší ruční čištění obuvi, ale můžete vyzkoušet různá čisticí řešení, jako je mýdlová voda, jedlá soda, bělidlo a zubní pasta . Jakmile budou čisté, budete mít boty, které vypadají znovu svěží!Metoda 1 ze 4: Drhnutí bot mýdlem a vodou

 1. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 1

  1 Vmíchejte mýdlo do 1 c (240 ml) teplé vody. Na čištění bot bude fungovat jakékoli tekuté mýdlo na nádobí. Použijte asi 1 čajovou lžičku (4,9 ml) mýdla, aby byla voda pěnivá, ale stále čistá. Čisticí roztok promíchejte zubním kartáčkem, aby byl rovnoměrně promíchán.
  • Mýdlo a voda fungují nejlépe na všechny druhy obuvi, včetně bílé kůže.
  • Pokud nechcete používat mýdlo na nádobí, můžete ho nahradit 1/2 šálek (120 ml) bílého octa.
 2. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 2

  2 Vyčistěte podrážky a gumové kousky kouzelnou gumou. Namočte magickou gumu do mýdlové vody a vyždímejte ji. Otírejte se krátkými pohyby dopředu a dozadu po částech obuvi vyrobených z kůže, gumy nebo plastu. Pokračujte v práci s gumou, dokud nebudou odstraněny všechny oděrky a skvrny.
  • Kouzelné gumy najdete v sekci čištění místního obchodního domu.
 3. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 3

  3 Skvrny vyčistěte zubním kartáčkem s tuhými štětinami. Ponořte hlavu zubního kartáčku do vody, aby byly štětiny mokré. Štětinami pracujte malými krouživými pohyby na povrchu obuvi a zaměřte se na silně znečištěná místa. Mírným tlakem zapracujte čisticí roztok do textilie obuvi.
  • Zubní kartáček, který používáte k čištění, uchovávejte mimo koupelnu, aby nedošlo k záměně.

  Spropitné: Pokud jsou vaše bílé tkaničky potřísněné, vyjměte je z bot a vydrhněte je samostatně zubním kartáčkem.  tenisové hity
 4. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 4

  4 Přebytečnou vodu odložte ručníkem. K utření mýdlové vody a špíny z boty použijte hadřík nebo papírový ručník. Vyhněte se otírání ručníku přes tkaninu obuvi, protože byste mohli špínu znovu rozložit po látce.
  • Nesnažte se boty úplně osušit ručníkem. Stačí odstranit přebytečný čisticí roztok z povrchu.
 5. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 5

  5 Nechte boty uschnout na vzduchu. Poté, co je zpočátku poplácáte ručníkem, dejte je na dobře větrané místo u vás doma, aby mohly úplně vyschnout. Nechte je alespoň 2-3 hodiny samotné, než je znovu obléknete.
  • V noci si vyčistěte boty, abyste je mohli nechat přes noc uschnout.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Čištění pomocí bělidla

 1. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 6

  1 1 díl bělidla zřeďte 5 díly vody. Pracujte v dobře větraném prostoru svého domova a v malém kontejneru smíchejte bělidlo a vodu. Dávejte pozor, abyste nepoužívali více bělidla, jinak by to mohlo vašim bílým botám dodat žlutý nádech.
  • Bělidlo funguje nejlépe na bílé látkové boty.
  • Při práci s bělidlem noste nitrilové rukavice, abyste zabránili podráždění pokožky.
 2. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 7

  2 Kartáčkem v malých kruzích uvolněte skvrny. Namočte zubní kartáček do bělícího roztoku a začněte si drhnout boty. Zaměřte se na znečištěná místa a hluboké skvrny, přičemž na látku vyvíjejte mírný tlak. Měli byste si všimnout, že se skvrny zvedají z látky.
  • Začněte tkaninou obuvi a poté se přesuňte na tvrdší povrchy, jako jsou podrážky.
 3. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 8

  3 Otřete roztok bělidla z obuvi vlhkým ručníkem. Navlhčete měkký ručník z mikrovlákna v čisté teplé vodě a vyždímejte jej, dokud nebude vlhký. Jemným tlakem otřete ručník přes boty.
  • Můžete také vyjmout vložky z bot a vložit boty pod faucet.
 4. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 9

  4 Boty nechte uschnout na dobře větraném místě. Nechte boty v místnosti schnout alespoň 5-6 hodin, než je hodláte znovu nosit. Pokud je to možné, zkuste je nechat přes noc uschnout.
  • Pro urychlení procesu sušení si dejte před boty ventilátor.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Použití jedlé sody

 1. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 10

  1 Smíchejte jedlou sodu, ocet a horkou vodu do pasty. V míse smíchejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) horké vody, 1 polévkovou lžíci (15 ml) bílého octa a 1 polévkovou lžíci (14 g) jedlé sody. Pokračujte v míchání roztoku, dokud nevytvoří hustou pastu. Soda a ocet začnou při reakci šumět a bublat.
  • Jedlá soda funguje nejlépe, pokud se pokoušíte vyčistit boty z plátna, síťoviny nebo látky.
  • Pokud je vaše pasta tekutá, přidejte další čajovou lžičku (5 g) jedlé sody.
 2. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 11

  2 Pomocí zubního kartáčku zapracujte pastu ze sody do bot. Ponořte hlavu zubního kartáčku do pasty a kartáčujte jej do látky v obuvi. Jemně zatlačte na štětiny, aby tkanina pastu absorbovala. Zakryjte všechny vnější povrchy bot pastou ze sody bikarbóny.
  • Po dokončení důkladně opláchněte zubní kartáček, aby pasta ve štětinách nevyschla.
 3. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 12

  3 Nechte pastu zaschnout na botách po dobu 3-4 hodin. Boty postavte na přímé sluneční světlo, aby pasta mohla zaschnout nebo ztvrdnout. Nechejte je venku, dokud nemůžete zaschlou pastu poškrábat nehtem.
  • Pokud nemůžete nechat boty venku, dejte je poblíž slunečného okna nebo do dobře větrané místnosti.
 4. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 13

  4 Zatlačte boty k sobě a suchým kartáčem odstraňte zaschlou pastu. Venku narazte na podrážky svých bot, aby se pasta rozpadla a spadla na zem. Pokud vám zbyly nějaké usušené kousky pasty, seškrábejte je suchým zubním kartáčkem, dokud nebudou vaše boty opět čisté.
  • Pokud nemůžete pracovat venku, položte list, abyste zachytili sušenou pastu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Boj proti skvrnám se zubní pastou

 1. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 14

  1 Boty otřete vlhkým hadříkem, aby byly mokré. Navlhčete konec hadříku nebo ručníku z mikrovlákna a jemně jej otřete přes boty. Boty mírně navlhčete, ale nenamáčejte, aby se zubní pasta mohla napěnit.
  • Zkuste použít zubní pastu na látku, síťovinu nebo tenisky.
 2. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 15

  2 Do bot vetřete kartáček zubní pastou o velikosti hrášku. Naneste kapku zubní pasty přímo na boty, kde jsou silné skvrny. Zubní pastu rozetřete do tenké vrstvy, aby pokryla celou oblast, než začnete s kartáčkem krouživými pohyby pracovat. Než necháte 10 minut tuhnout, zubní pastu důkladně zapracujte do látky obuvi.
  • Ujistěte se, že používáte negelovou zubní pastu, která je bílá. Jiné barvy mohou zanechat na botách skvrny.
 3. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 16

  3 Zubní pastu a nečistoty setřete vlhkým hadříkem. K otření zubní pasty z obuvi můžete použít stejný mokrý hadřík jako předtím. Ujistěte se, že jste z bot odstranili veškerou zubní pastu, aby nezanechala žádné stopy.
 4. Obrázek s názvem Clean White Shoes Krok 174 Nechte boty 2-3 hodiny úplně vyschnout. Boty si postavte před ventilátor nebo do dobře větrané místnosti. Nechte boty úplně uschnout. Jakmile jsou boty suché, měly by vypadat o několik odstínů světlejší.
  • Nechte boty venku na slunci, aby se proces sušení urychlil.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu z bot dostat žluté skvrny? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Pro mírné až střední žloutnutí můžete boty zesvětlit třením alkoholu nebo peroxidu vodíku. Pokud je skvrna opravdu tvrdohlavá, zkuste vytvořit pastu z odstraňovače barviva RIT a vody a nechat ji několik minut na skvrně působit, poté ji setřete čistým hadříkem. Vyhněte se používání chlorových bělidel, protože to může vaše boty zažloutnout.
 • Otázka Jak vyčistím bílé semišové boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Suede je obtížné vyčistit, protože voda jej může poškodit. K odstranění vlhkosti použijte měkký hadřík nebo papírový ručník. Zaschlé skvrny odstraníte tak, že je setřete gumou na tužky. Můžete také zkusit otřít odolné skvrny bílým octem. Jakmile bota zaschne, potřete ji semišovým kartáčem, abyste obnovili texturu semiše.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob čištění obuvi Adidas? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Pokud čistíte tenisky, můžete je obvykle vyčistit tak, že je setřete trochou teplé vody a jemného pracího prostředku na žínku. Pomocí zubního kartáčku vydrhněte okraje podrážek. Pokud jsou vaše boty Adidas vyrobeny z kůže, můžete také použít malý kožený kondicionér.
 • Otázka Jak vyčistím bílé Nike Roshes? K čištění bílých Nike Roshes můžete použít jedlou sodu a vodu.
 • Otázka Boky mé superstar Adidas jsou potřísněné, ale bojím se použít tvrdý kartáč, protože se obávám, že by se kůže mohla opotřebovat. Přední část také zežloutne. Jak to mohu vyřešit? BeibiMetaruRiia Můžete použít bílou zubní pastu. Naneste na žlutý povrch a poté setřete měkkým hadříkem.
 • Otázka Jak mohu vyčistit špinavé bílé boty Converse? Jedlá soda bude fungovat! Pokud máte starý zubní kartáček, smíchejte jedlou sodu a vodu, vezměte si zubní kartáček, namočte jej do směsi jedlé sody a vydrhněte boty. Udělal jsem to s mým a fungovalo to skvěle.
 • Otázka Jak vyčistím pletivo na bílých teniskách? Zkuste použít starý kartáček na zuby a manikúru a trochu mýdlové vody. Štětiny se budou moci dostat do sítě a vyčistit ji.
 • Otázka Je normální, že bílé boty jsou purpurové, když jsou v horké vodě? Ano, boty se po zaschnutí vrátí zpět do své bílé barvy.
 • Otázka Jak vyčistím skvrny na síťce bílých bot? Použijte zubní kartáček a zubní pastu ze sody. Jedlá soda je základní a bude fungovat jako čisticí prostředek a zubní kartáček se dostane na všechna těžko dostupná místa, takže ty bílé boty vypadají jako nové.
 • Otázka Mohu vyprat plátěné bílé tenisky s koženými tkaničkami, aniž bych tkaničky odstranil? Použijte mýdlo Dawn a trochu vody. Pokud je někdo povaluje, vydrhněte je starým zubním kartáčkem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Existuje dobrý způsob, jak dostat Suede Vans do úklidu?
 • Jak odstraním olejové skvrny z mých bílých dodávek?
 • Pokud vyčistím podrážku tenisky bělidlem, může znovu zbělat?
 • Jak mohu vyčistit bílé boty Nike Huarache?
 • Jaký je nejlepší způsob čištění bílých conversek, ale aniž by byly příliš čisté?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Podívejte se na štítek na botě pod jazykem, abyste zjistili, zda existují nějaké specifické pokyny k čištění.
 • Nepoužívejte bílé boty na místech, kde jsou náchylné ke vzniku skvrn, jako jsou restaurace, bary nebo venkovní stezky.
 • Očistěte své boty okamžitě, jakmile si všimnete, že jsou špinavé. Tímto způsobem se skvrny nebudou moci vsadit do látky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyhněte se vkládání obuvi do pračky, protože by to mohlo poškodit materiál a vaše boty by se rychleji rozpadly.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Drhnutí bot mýdlem a vodou

 • Malá miska
 • Saponát na nádobí
 • Teplá voda
 • Kouzelná guma
 • Kartáček na zuby
 • Ručník

Čištění pomocí bělidla

 • Bělidlo
 • Voda
 • Miska
 • Kartáček na zuby
 • Ručník
 • Ventilátor (volitelně)

Použití jedlé sody

 • Prášek do pečiva
 • Ocet
 • Horká voda
 • Miska
 • Kartáček na zuby

Boj proti skvrnám se zubní pastou

 • Mokrý hadřík
 • Bílá negelová zubní pasta
 • Kartáček na zuby

Populární Problémy

Novak Djokovic utrpěl ve vídeňském čtvrtfinále jednu z nejhorších porážek kariéry proti Lorenzu Sonegovi. Srb se však již dívá dopředu na finále ATP a odmítá se příliš zdržovat trapnou ztrátou.Wimbledon 2013: Hlavní body

Rivals Mississippi State a Ole Miss se v sobotu střetnou v Egg Bowl 2020. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.Chrám Philadelphie a La Salle se setkají v sobotu v aréně Tom Gola. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.Po rekordním hrnce ve výši 57,2 milionu dolarů v roce 2019 USTA snížila peníze nabízené hráčům v letošním ročníku.

Pečeně můžete vařit v hrnci, aniž byste ji zhnědli, ale maso je chutnější a přitažlivější, pokud ho nejprve opečete. Vysoké teplo katalyzuje reakce Maillardova hnědnutí, zlepšuje chuť a texturu. Cukry a tuky ...