Jak postavit Trebuchet

Trebuchet (vyslovuje se TREB-you-shay) je středověký anglický obléhací motor nebo katapult, který se skládá z velkého ramene připevněného na vozíku nebo stojanu. Ve stylu trebuchetu s protizávažím stahuje protizávaží paži a vypouští velký kámen nebo jiný projektil z místa odpočinku v závěsu naproti protizávaží směrem k cíli, podobně jako David používá svůj závěs proti Goliášovi Trebuchety lze postavit velké nebo malé ale všechny správně sestavené trebuchety ilustrují princip pákového efektu.


Část 1 ze 3: Plánování Trebuchetu

 1. 1 Rozhodněte se, kde budete svůj trebuchet používat. To určí, jakou velikost trebuchetu budete chtít vyrobit a z jakých materiálů je vyroben.
  • Pokud plánujete používat svůj trebuchet uvnitř, budete si chtít vyrobit malý trebuchet. Z nanuků na nanuky můžete vyrobit dřevěný trebuchet se základnou asi 30 cm a kyvným ramenem asi 40 cm nebo menší a lehčí model. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet Krok 4

  • Pokud plánujete používat svůj trebuchet venku, budete chtít vyrobit větší trebuchet. Trebuchet na zahradě může být vyroben ze dřeva nebo z PVC trubky s 24palcovou (60 cm) základnou a 32palcovým (80 cm) kyvným ramenem. Trebuchet k demonstraci na renesančním faire by mohl být několikrát větší, pokud máte dostatečný prostor pro vypuštění jeho projektilů, ale museli byste jej navrhnout tak, aby byl rozebrán pro přepravu a znovu sestaven na místě, pokud nemáte vyzvednutí nebo přívěsu, který to vezme dovnitř. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet Krok 5

  • Pokyny v části „Sestavení Trebuchetu“ jsou napsány pro stavbu trebuchetu pomocí kusů dřeva. Můžete je přizpůsobit jakémukoli stavebnímu materiálu, který se rozhodnete použít. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet Krok 6 2. 2 Zvažte, co chcete pomocí trebuchetu spustit. To bude mít dopad na to, z jakého materiálu trebuchet vyrábíte, jak velký a odolný musí být váš popruh a jak těžkou protizávaží byste měli získat.
  • Vnitřní trebuchet mohl spouštět hrozny, papírové vata nebo míčky Nerf, zatímco venkovní trebuchet mohl spouštět vodní balóny, tenisové míčky (ideální pro smíšené čtyřhry Renfaire), golfové míčky (pro golf Renfaire), antukové kuličky, kuličková ložiska, kroketové míče, kulečníkové koule nebo dokonce skutečné kameny. (Středověké trebuchety vypouštěly nejen kameny, ale také kusy hořící smoly a mrtvá těla koní, středověká forma chemické války.) Obrázek s názvem Postavte Trebuchet Krok 8

  • Ať už se s trebuchetem rozhodnete vypustit cokoli, vaše protizávaží by mělo být od 100 do 133násobku hmotnosti střely. Chcete -li vypouštět předměty různých hmotností, můžete si trebuchet nastavit pomocí kbelíku nebo tašky, které budou držet a upravovat protizávaží. (Pokud používáte kbelík, jeho hmotnost je součástí celkového protizávaží.) Obrázek s názvem Postavte Trebuchet, krok 11

  reklama

Část 2 ze 3: Budování Trebuchetu

 1. 1 Odřízněte a obrouste kusy rámu a kyvné rameno. Pro vnitřní trebuchet můžete použít 1 x 6 palců (2,5 x 15 cm) prkno. Pro venkovní trebuchet můžete použít prkna 2 x 4 palce (5 x 10 cm). Budete muset nakrájet 8 kusů:
  • Dva dlouhé základní kusy. U malého trebuchetu je možná budete chtít udělat 30 cm dlouhé; pro větší trebuchet mohou být delší. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet, krok 13

  • Dva sloupky. Měly by být asi 5/6 délky základních kusů nebo tak dlouhé jako základní kusy, ale už ne. Pokud byste vyrobili dlouhé základní kusy o délce 1 stopu (30 cm), byly by dlouhé 10 až 12 palců (24 až 30 cm). Obrázek s názvem Postavit Trebuchet Krok 14

  • Tři křížové kusy. Ty mohou být 1/2 délky buď sloupků, nebo dlouhých dílců základny. Chcete, aby trebuchet byl poměrně úzký, aby zajistil, že vrhá své projektily v přímé linii. Obrázek s názvem Postavit Trebuchet Krok 15

  • Jedno kyvné rameno nebo paprsek. Tento kus by měl být 1 1/3krát delší než základní kusy; pokud jsou základní kusy 30 cm dlouhé, mělo by mít kyvné rameno délku 40 palců. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet, krok 16

 2. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet Krok 17

  2 Odřízněte a obrouste podpůrná rovnátka. Nejjednodušší způsob, jak je vyrobit, je kus překližky o tloušťce nejméně 6,25 mm. Měla by být 1/2 délky buď sloupků, nebo dlouhých kusů základny. Nakreslete čáru z jednoho rohu čtverce do druhého a prořízněte podél této čáry, čímž vytvoříte dvojici pravoúhlých trojúhelníků.
  • Pokud dáváte přednost, můžete navrhnout podpěrné vzpěry tak, aby vypadaly jako rovnoramenné trojúhelníky, takže se při sestavování budou svažovat po obou stranách sloupků.
 3. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet, krok 18

  3 Získejte nápravu. Budete potřebovat buď kovovou tyč nebo dřevěnou hmoždinku stejnou délku jako jeden z křížových kusů nebo o něco delší. Tyč by měla být dostatečně pevná, aby odolala hmotnosti kyvného ramene, závaží, která hodláte spustit, a vaší protizávaží.
  • Kus výztuže by byl nejsilnější nápravou, ale můžete také použít čepel šroubováku nebo osu z popelnice na kolečkách. Na dostatečně malý trebuchet můžete použít nápravu z autíčka. Když se rozhodnete, co použít jako nápravu, změřte její průměr.
 4. Obrázek s názvem Postavte Trebuchet, krok 19

  4 Připevněte sloupky k dlouhým základním dílům. Změřte 1/4 vzdálenosti od jednoho konce jednoho z dlouhých kusů základny a označte jej. Umístěte konec jednoho ze sloupků proti této značce a přilepte jej na místo, poté spojení zpevněte hřebíky nebo šrouby. Opakujte pro druhý základní kus a vzpřímeně, přičemž první použijte jako vodítko.
 5. 5 Připevněte rovnátka k sestaveným základním dílům a sloupkům. Položte jeden ze sestavených kusů dolů a položte na něj rovnátko, zarovnejte jej se spodní částí základny a zadním okrajem sloupku a svažujte se k dlouhému konci základny. Přilepte ortézu na místo a zpevněte hřebíky nebo šrouby.
  • Tento postup opakujte pro další sestavený kus a výztuhu, ale tentokrát namiřte dlouhý konec základny a přepona výztuhy opačným směrem.

  • U velkého trebuchetu můžete místo řezání překližky zkrátit délky prken, aby sloužily jako rovnátka, a buď oříznout hrany pod úhlem, nebo použít dva kusy na každé straně k vytvoření obdélníkové výztuhy. 6. 6 Vyvrtejte otvory v blízkosti horní části sloupků. Když sestavíte základnu, provléknete osu těmito otvory, aby se kyvné rameno zapnulo.
  • Vyvrtejte otvory asi 1/10 cesty dolů shora. Budete chtít použít vrták, který má stejný průměr nebo je jen o málo větší než průměr osy.
 7. 7 Do kyvného ramene vyvrtejte otvory. Budete chtít mít primární otvor 1/4 cesty od jednoho konce k druhému se sekundárními otvory na obou stranách. (To vám umožní nastavit bod otáčení kyvného ramene.)
  • Při vrtání otvorů výkyvným ramenem použijte bit o další průměr větší, než je průměr osy, případně ještě o 2 velikosti větší. Kyvné rameno by se mělo volně otáčet na nápravě bez kolísání.

  • Umístěte sekundární otvory dostatečně daleko, aby se nevylomily a nevytvořily větší otvor, který by umožnil sklouznutí kyvného ramene, pokud by jím prošlo.
 8. 8 Na oba konce kyvného ramene připevněte háčky pro oči. Tyto oční háčky jsou to, k čemu připevníte popruh a protizávaží.
  • Oko pro závěs se dostane na konec nejdále od místa, kde jste vyvrtali otvory. Měl by být otevřený, aby sloužil jako uvolňovací kolík, umožňující jeden konec závěsu otevřít a umožnit kyvnému ramenu vrhnout projektil dopředu. Aby se popruh neotevřel příliš brzy, zatlačte hřebík na konec a částečně zakryjte uvolňovací kolík.
  • Odřízněte hlavu z nehtu, aby se závěs nezachytil.
  • Oční hák pro protizávaží by měl být zavřený, pokud neplánujete často měnit protizávaží. I poté možná budete chtít na očko protizávaží připevnit karabinu nebo dělený kroužek.

 9. 9 Sestavte rám trebuchet. Připojte 3 křížové kusy k dlouhým základním dílům pomocí lepidla, hřebíků, šroubů nebo šroubů, v závislosti na velikosti trebuchetu. Jeden z křížových kusů by měl být na každém konci rámu, třetí těsně před sloupky.
  • U stolního trebuchetu možná budete chtít na spodní část rámu připevnit kus lepenky nebo kartonu, abyste ochránili povrch, na kterém trebuchet spočívá při vypalování.
 10. 10 Namontujte kyvné rameno. Umístěte paži mezi sloupky tak, aby dlouhý konec paže směřoval ke krátkému konci rámu a hřebík přes háček směřoval nahoru. Osu provlékněte otvorem v jednom ze sloupků, poté jedním z otvorů v kyvném rameni a nakonec otvorem v druhém sloupku.
  • Vrhací strana kyvného ramene by měla spočívat na krátké straně rámu trebuchetu, protože síla vyvíjená při jeho pohybu bude tlačit rám směrem dolů. Pokud tento tah spadne na krátkou stranu rámu, mohl by trebuchet posunout dopředu.

  • Hřebík by měl směřovat vzhůru, aby se zajistilo, že se závěs otevře, aniž by se úplně uvolnil z kyvného ramene.
  • Pokud osa přesahuje rám, možná budete chtít na její konce připevnit závlačky nebo čepice, aby při vypouštění projektilů nevyklouzly.

 11. jedenáct Trebuchet namalujte a ozdobte. Pokud je váš trebuchet vyroben ze dřeva, barva jej pomůže zachovat, zvláště pokud jej plánujete ponechat venku, když jej nepoužíváte. Podpěry můžete ozdobit historickou vlajkou, znakem vaší rodiny nebo logem vaší kapitoly SCA nebo Amtgard.


 12. 12 Vyrobte závěs. Vezměte kousek těžké látky (nebo pytloviny, u velmi velkého trebuchetu) a přeložte ho na polovinu. Shromážděte rohy na obou stranách dohromady a spojte je provázkem, šňůrou nebo lanem a vytvořte vak. Poutka zavažte do volných konců provázku, abyste je mohli navléknout přes háček na odpalovací straně kyvného ramene.
  • Pokud chcete, můžete provázek držící popruh přivázat k trebuchetu přímo k háčku a druhý konec přivázat ke smyčce z tenkého drátu, aby bylo snazší sklouznout z háčku při vypuštění střely. Oba konce šňůr můžete také přivázat k drátěným očkům, abyste si snáze navlékli smyčku a odstranili ji z háčku.
  reklama

Část 3 ze 3: Používání Trebuchetu

 1. 1 Namontujte závěs na odpalovací hák. Zasuňte konec jednoho z popruhů přes háček, pokud jste se ho nerozhodli přivázat k háčku.


 2. 2 Vložte střelu do závěsu. Jakmile to uděláte, navlékněte druhou šňůru závěsu přes odpalovací hák.
 3. 3 Připravte protizávaží. Jako protizávaží můžete použít jeden těžký předmět nebo několik menších předmětů obsažených v pytli nebo kbelíku.


 4. 4 Připojte protizávaží k trebuchetu.
 5. 5 Uvolněte protizávaží. Váha zatáhne krátký konec paže dolů a dlouhý nahoru. Náhlé zrychlení otočí projektil dozadu v závěsu, což způsobí, že jeden konec závěsu sklouzne z háku a vystřelí projektil dopředu.
  • Pokud váš trebuchet uvolní projektil příliš brzy, projektil by mohl letět nahoru nebo dokonce dozadu. Pokud se uvolní příliš pozdě, projektil narazí do země před trebuchet. Bod, ve kterém se závěs otevírá a střela se uvolňuje, můžete ovládat ohnutím hřebu uvolňovacího kolíku: ohněte jej více, pokud střela letí příliš vysoko, a ohněte ji méně, pokud střela letí příliš nízko.
  • Pokud máte potíže s uvolněním střely ve správný čas trebuchetem, můžete upravit hmotnost protizávaží nebo znovu namontovat kyvné rameno přes jiný otvor.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je trebuchet francouzské slovo? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, trebuchet je staré francouzské slovo, které znamená „obléhací stroj“. Je odvozeno z „trabucher“, což znamená „převrátit nebo svrhnout“. I když jiné země jako Anglie a Německo přijaly obléhací stroj, ponechaly si původní francouzský název.
 • Otázka Jaký je nejlepší poměr pro trebuchet? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Dobrý poměr délky k použití pro trebuchet je buď 4: 1, nebo 5: 1. To znamená, že dlouhá část paže je buď 4 nebo 5krát delší než krátká ruka s protizávažím. Mějte na paměti, že čím větší je poměr, tím těžší musí být protizávaží, aby poskytlo dostatečnou sílu k odpálení střely.
 • Otázka K čemu byl použit trebuchet? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Jako obléhací stroj byl použit tradiční středověký trebuchet. Na zdi nepřátelských hradů by vypouštěli velké projektily, jako jsou kameny nebo cihly, aby je rozdělily. Také by vypouštěli projektily přes zdi, aby zasáhli nepřátelské vojáky dovnitř.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hry Colts online bez kabelu v roce 2019.Video: Rafael Nadal v super zpomaleném pohybu - forhendové bekhendové podání

Upnutí: (3) Naomi Osaka vs (14) Garbine MuguruzaDel Potro vítězí ve vídeňském otvíráku po střetu 59 es

Můžete si myslet, že být populární v páté třídě je téměř nemožné. Pátá třída je tedy ideálním časem zapracovat na vaší popularitě, protože budete chodit na střední školu, než se nadějete. Pátou třídu můžete použít k ...