Jak léčit hyperextended loket

Zatlačili jste loket za jeho hranice, a to doslova! I když je to nepochybně bolestivá zkušenost, hyperextended loket se obvykle může uzdravit s trochou odpočinku a ledu. Obecně platí, že hyperextending vašeho lokte způsobí podvrtnutí, což je natažení nebo natržení vazu. Může také roztrhnout chrupavku, která pokrývá kloub, známý jako kloubní pouzdro, ale to je vzácnější. Začněte aplikací ledu a navštivte svého lékaře, pokud uslyšíte „praskání“.Část 1 ze 4: Řešení počáteční hyperextenze

 1. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 1

  1 Okamžitě naneste led na poraněnou oblast. Když nadměrně natáhnete loket, poznáte to podle bolesti. Když si poraníte loket, naneste co nejdříve balíček ledu zabalený v hadříku. Nechte působit 10–20 minut, protože může otok udržet. Nikdy neaplikujte led přímo na kůži. Ujistěte se, že mezi ledem a loktem je neustále tkanina.
 2. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 2

  2 Zvedněte loket nad srdce. Když sedíte, položte si loket na vysoký stůl, nebo si sedněte na zem a položte ho na židli nebo gaučový polštář. Zvednutí lokte při ledě i po něm pomůže předcházet otoku a zmírnit jej.
 3. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 3

  3 Omotejte si kolem lokte elastický obvaz. Konec obvazu přidržte na vnitřní straně lokte a pevně jej omotejte kolem poranění, aby byla zajištěna komprese. To zabrání pohybu v lokti a umožní mu uzdravit se. Uvolněte obvaz, pokud vás začne bolet nebo ztratíte pocit v paži.
  • Tento obvaz je obvykle opálený a prodává se v roli. Hledejte to v sekci první pomoci večerek.
 4. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 4

  4 Dokud se hojí, opřete si loket. Udržujte svůj loket tak nehybný, jak je to možné, dokud je zraněný. K tomu by měl pomoci obvaz, který vám znehybní loket, aby se uzdravil a zabránil opětovnému zranění. Udržujte jej zabalený co nejvíce a vyhněte se jeho přesunu, jak jen můžete.
 5. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 5

  5 Pokud uslyšíte prasknutí, navštivte lékaře. „Lékař nemusí vidět každé podvrtnutí, ale měli byste navštívit svého lékaře, pokud jste slyšeli praskání, když se vám loket hyperextenzoval. To by mohlo znamenat, že se vám vaz spíše natáhne, než jen natáhne. Lékař provede rentgenové vyšetření zlomenin a MRI zkontroluje tkáň včetně vazů.
 6. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 6

  6 Pokud máte bolesti, vezměte si volně prodejné léky proti bolesti. Můžete si vzít například acetaminofen nebo ibuprofen, které vám pomohou vyrovnat se s počáteční bolestí. Pokud to nepomůže ani po dni nebo 2, promluvte si se svým lékařem o receptu.
  • Pro ibuprofen můžete užívat 400 miligramů každých 4 až 6 hodin. Nepřekračujte 3 200 miligramů za 24 hodin.
  • Pro acetaminofen můžete užívat 650 až 1 000 miligramů každé 4 až 6 hodin. Nepřekračujte 4 000 miligramů za 24 hodin. Pokud berete extra sílu, nepřekračujte 3000 miligramů za 24 hodin.
  reklama

Část 2 ze 4: Znehybnění podvrtnutí

 1. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 7

  1 Na podvrtnutí použijte popruh. Váš lékař vám může doporučit, abyste nosili závěs, který vám pomůže udržet paži na nějaký čas nehybnou. Možná budete muset nosit závěs několik týdnů, dokud se podvrtnutí nezhojí.
  • Závěs vám znehybní loket v pravém úhlu a přidrží ho vedle těla.
 2. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 8

  2 Zeptejte se na obsazení pro vážnější podvrtnutí. Pokud máte vážnější vyvrtnutí, může vám lékař místo praku doporučit sádru nebo dlahu. Tato řešení udrží loket ještě nehybnější než závěs a 1 z nich možná budete muset nosit až 3 týdny.
 3. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 9

  3 Pokud potřebujete být aktivnější, zkuste si podlepit loket. Pokud jste sportovec, můžete se rozhodnout i nadále používat svůj loket, a to i proti vůli lékaře. Pokud tak učiníte, můžete stabilizovat loket pomocí lékařské/atletické pásky, abyste zabránili opětovnému prodloužení.
  • Nechte svého lékaře, aby vám ukázal nejlepší způsob oblepení paže, aby zůstala nehybná.
  reklama

Část 3 ze 4: Zajištění dalšího ošetření

 1. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 10

  1 Nechte loket odpočívat. Popruh, sádra nebo páska by vám v prvních dnech měly pomoci paži opřít. Ujistěte se však, že neděláte věci, které způsobují bolest nebo nepohodlí v paži. Pokud budete dělat příliš mnoho, riskujete opětovné poranění lokte.
 2. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 11

  2 Během období zotavení použijte na loket led. Led může pomoci při otoku a bolesti. Led můžete aplikovat 3 až 4krát denně. Nenechávejte jej zapnutý déle než 20 minut. Nezapomeňte také zabalit led látkou. Přiložení ledu přímo na kůži může způsobit poškození.
 3. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 12

  3 Na otoky použijte kompresní obvaz. Zabalení paže do elastického obvazu může pomoci udržet otoky. Kromě toho může snížit bolest. Elastický obvaz bude pravděpodobně fungovat pouze ve spojení s popruhem, protože sádra nebo páska použijí vlastní kompresi.
 4. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Krok 13

  4 Zvedněte loket nad úroveň srdce. Když je loket pod srdcem, gravitace podporuje větší průtok krve do oblasti. Když je váš loket zraněn, může to vést ke zvýšenému otoku. Abyste tomuto problému předešli, položte loket na polštáře tak, aby byl nad srdcem.
  • Zvedněte loket tak často, jak můžete, zvláště když spíte.
 5. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 14

  5 Zeptejte se na operaci těžkých podvrtnutí a roztržených kloubních pouzder. V některých případech možná budete muset podstoupit operaci k opravě poškození způsobeného loktem. Ve většině případů však lékař provede chirurgický zákrok pouze tehdy, pokud máte také vážné napětí ve svalu, nikoli jen podvrtnutí vazu.
  • Lékař může také navrhnout operaci roztrženého kloubního pouzdra.
 6. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 15

  6 Diskutujte o fyzické terapii se svým lékařem. V některých případech může být vhodná fyzická terapie, která vám pomůže vyléčit se z tohoto zranění. Váš lékař je nejlepší osobou pro toto rozhodnutí. Fyzikální terapeut vás může naučit například cvičení, která vám pomohou posílit loket. reklama

Část 4 ze 4: Vyhýbání se běžným dráždivým látkám

 1. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 16

  1 První 3 dny vynechejte teplo. Teplo může na podvrtnutí znít jako dobrý nápad, ale ve skutečnosti může způsobit více škody než užitku. Během hojení lokte se vyhněte používání zdrojů tepla, jako jsou sauny, horké koupele nebo horké polštáře.
 2. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 172 Vyhněte se alkoholu. Pití alkoholu může zpomalit váš proces hojení. Navíc zvyšuje krvácení, což může otok ještě zhoršit. I když to může být lákavé umlčet bolest trochou pití, je nejlepší to první 3 dny vynechat.
 3. Obrázek s názvem Heal a Hyperextended Elbow Step 18

  3 Nemasírujte oblast. Když se zraníte, možná budete chtít masírovat, abyste se cítili lépe. To však může zhoršit otoky a krvácení, takže to zkuste první 3 dny vynechat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Turnaje ATP a WTA Tour, které se mají letos hrát v Číně, byly zrušeny.Pokud nemáte kabel, můžete sledovat nové epizody streamování '9-1-1: Lone Star' online.Virtuální NASCAR a iRacing míří v neděli do Bristolu na Food City Showdown. Zde je návod, jak streamovat závod online bez kabelu.

Jak nastavit basovou kytaru. Když si poprvé pořídíte basovou kytaru, ať už ji koupíte novou, nebo ji použijete, budete ji muset správně nastavit, abyste na ni mohli správně hrát. I dobrý použitý bude potřebovat určité úpravy, aby vám vyhovoval. Na...Při pohledu na udržení druhého místa v A-10 se Rhode Island ujímá Fordham Wednesday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Viktoria ve své rodící se kariéře předvedla dost letmých pohledů, aby naznačila, že má v sobě to, že není obří zabijačka, ale sama obří.