Jak opravit promáčknutý míč Ping Pong

Promáčknutý pingpongový míček potřebuje jen trochu tepla, aby se dostal zpět do kulatého tvaru. Nevytahujte však zapalovač - míčky na ping pong jsou velmi hořlavé. Zkuste místo toho jednu z těchto bezpečnějších metod. Opravený míč je obvykle o něco slabší a méně skákací než nový, ale měl by být vhodný pro příležitostný stolní tenis nebo pivo.Metoda 1 ze 2: Použití vroucí vody

 1. 1 Zahřejte šálek vody. Vařte malý hrnec vody. Nalijte vodu do keramického šálku.
  • Míč můžete dát přímo do hrnce s vodou, ale nenechávejte ho v něm déle než pár minut. Pingpongové míčky se mohou při přehřátí roztavit nebo hořet.
 2. 2 Hoďte pingpongový míček na vodu. Voda ohřeje vzduch uvnitř pingpongového míčku. To způsobí, že se vzduch rozpíná a vrací míč zpět do tvaru.
 3. 3 Stiskněte ping pongový míč pod vodou (volitelně). Chcete -li zvýšit teplo a tlak, zatlačte lžící míč pod vodu. Držte jej tam asi 20 sekund, nebo dokud není míč fixovaný.
 4. 4 Vyndej to. Pomocí lžíce nebo kuchyňských kleští vyjměte míč. Voda bude příliš horká na dotek holýma rukama.
 5. 5 Zavěste míč do kapesníku. Omotejte kolem míčku kapesník nebo kapesník a sešroubujte všechny okraje dohromady, abyste vytvořili malý pytel. Zavěste pytel na hřebík nebo věšák na oblečení, dokud míč nevychladne, asi 5–10 minut. Míč nebude tak dobrý jako nový, ale bude kulatý a znovu použitelný.
  • Necháte -li míč vychladnout na rovném povrchu, může dojít k jeho sesunutí a vytvoření rovného povrchu.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Použití vysoušeče vlasů

 1. 1 Nastavte vysoušeč vlasů na horké nastavení. Stejně jako metoda vroucí vody využívá teplo k rozšíření vzduchu uvnitř pingpongového míčku.
  • Rychle se pohybující vzduch má také nižší tlak. Díky tomu se vzduch uvnitř pingpongového míčku snáze vytlačí ven.
 2. 2 Držte pingpongový míč v proudu horkého vzduchu. Držte pingpongový míč v holé ruce. Pingpongové míčky jsou hořlavé, ale riziko popálení je nízké, pokud není příliš horké, aby se udrželo. Teploty fénů se liší, ale pravděpodobně to bude fungovat dobře na vzdálenost 15–20 cm 6–8 palců.
  • Alternativně stačí namířit fén přímo nahoru a levitovat míč v proudu vzduchu.
  • Pokud je míč držen ve vzduchu, je velmi nepravděpodobné, že by shořel. Pokud ho necháte na povrchu a držíte sušičku příliš blízko, může se spálit.
 3. 3 Počkejte, až se míč roztáhne. Může pomoci držet míč tak, aby promáčknutí bylo naproti vysoušeči vlasů. Může být rozumné vypnout sušičku a nechat kouli pravidelně vychladnout, aby se předešlo deformacím.
  • Opravená koule bude ve srovnání s novou koulí trochu 'vypnutá' co do velikosti a tvaru.
 4. 4 Zavěste míč do tkáně (volitelně). Abyste se vyhnuli ochabnutí, když se míč ochladí, zabalte jej do kapesníku a zavěste na několik minut na hřebík. Protože horký vzduch nebyl tak horký jako vroucí voda, nemusí to být nutné. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co se stane s teplotou plynných částic uvnitř pingpongového míčku, když je vložen do horké vody? Teplota částic plynu stoupá, snaží se vyrovnat vodě, pohybuje ji rychlou rychlostí a vytváří tlak uvnitř koule, aby ji rozšířila.
 • Otázka Co když je můj pingpongový míč vážně promáčknutý? Existuje ještě naděje? Zkuste metody v článku několikrát, dokud promáčknutí nemůže zmizet. Pokud stále nezmizí, možná budete potřebovat nový míč.
 • Otázka Mohu hrát stolní tenis bez stolu? Ano. Najděte si středně velký stůl a naskládejte na něj nějaké šálky nebo středně velké knihy. Pak už jen trefujte míč tam a zpět. Můžete také položit dva pily a 6 až 10 stop od sebe a na ně položit desku překližky.
 • Otázka Může se míč nafouknout, pokud je prasklý? Ne, nemůžete ho nafouknout, pokud je prasklý, protože neudrží vzduch.
 • Otázka Při jaké teplotě vaří voda? Když voda dosáhne 212 stupňů Fahrenheita na úrovni hladiny moře.
 • Otázka Proč bychom měli zavěsit míč pomocí kapesníků nebo kapesníku? Míč je velmi tvárný a snadno tvarovatelný, takže pokud jej položíte na rovný povrch, vyrovná se.
 • Otázka Kolik času obvykle trvá pingpongovému míči, než se vrátí do svého tvaru? Tělo Když jsem zkoušel metodu 1, trvalo to asi minutu. Čím teplejší vodu použijete, tím rychleji se míč vrátí do původního tvaru.
 • Otázka Může být promáčknutý pingpongový míč ještě opraven, i když do něj vklouzl malý otvor? Tis Ning Xuan Ne, ale pokud není díra tak velká, ve skutečnosti vás to při hraní stolního tenisu neovlivní.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Neodkládejte míč a nenechte ho ležet na boku, dokud je ještě horký, jinak vytvoří plochý okraj. Ponechte jej zavěšený, dokud nevychladne.
 • Ne všechny pingpongové míčky jsou vyrobeny ze stejného materiálu. Nejlevnější plastové kuličky se častěji lámou. Celluloidové kuličky jsou hořlavější než jiné typy.
 • Nečekejte, že míč bude tak odolný jako kdysi. Po každém oživení míč ztratí svou trvanlivost, dokud není propíchnut nebo praskne. Opravený míč může být o něco větší a horší i při odskoku, i když to je vhodné pro příležitostný ping pong.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pingpongové míčky jsou vysoce hořlavé. Nenechte se zlákat online videi o „lehčí metodě“ - častěji než obvykle si tím popálíte prsty a necháte na podlaze bublající plastový nepořádek.
 • Sundejte míč z ohně, pokud si všimnete zápachu. Vyvětrejte místnost.
 • Tyto metody nebudou fungovat na prasklé pingpongové míčky. Trhliny můžete opravit lepidlem, ale prasklá koule bude stále slabá. Doporučuje se vyměnit.
 • Nikdy nedávejte pingpongový míč do mikrovlnné trouby. Několik sekund zahřívání způsobí samovznícení při teplotě dostatečně vysoké na spálení interiéru.
reklama

Populární Problémy

Jak udělat basketbalové hřiště. Když chcete hrát basketbal, může to být nepohodlné, ale musíte hrát v posilovně nebo v rekreačním středisku a hrát na plném hřišti. Pokud si chcete procvičit basketbalové dovednosti nebo si jen zahrát hru doma, stavíte ...Výsledky a aktualizace 5. den Miami Open, včetně náhledu na vzrušující střet mezi Frances Tiafoe a Davidem Ferrerem.

Podívejte se, jak sledovat přehlídku Macy's Thanksgiving Day Parade 2019 online prostřednictvím živého vysílání s kabelem nebo bez něj.

Jak testovat napnutí hadovitého pásu. U vozidel vybavených hadovitým pásem může mít běžné opotřebení za následek napnutí pásu a ztrátu napětí. Serpentinový pás může být umístěn v přední, zadní nebo boční části motoru jako ...