Jak malovat boty

Pomocí barvy můžete oživit pár starých bot nebo oživit originální design. Kožená barva, barva ve spreji, akrylová barva a dokonce i značkovače jsou všechny možné možnosti v závislosti na typu obuvi. Naplánujte si nejprve svůj design na papír, přičemž zohledněte barvy, které budete chtít použít. K čištění používejte třecí alkohol, ale nenechte boty příliš zvlhnout. Nechte je uschnout a poté je znovu otřete. Plátěné boty použijí jiný postup. V každém případě naneste barvu rovnoměrně a nechte zaschnout. V případě potřeby proveďte další nátěr, abyste získali ten leštěný vzhled. Nyní jste pro své nohy vytvořili umělecké dílo.Část 1 ze 3: Výběr barvy a designu

 1. Obrázek s názvem Malířské boty Krok 1

  1 Na kožené nebo vinylové boty použijte kůži nebo barvu ve spreji. Existují akrylové barvy určené k přilnutí k výrobkům z kůže, včetně obuvi. Můžete si je koupit v místním obchodě s řemesly. Tyto barvy pokračují štětcem pro hladký a trvanlivý povrch. Druhou možností je použít barvu ve spreji zakoupenou v železářství. Vyberte si sprej s co nejmenší tryskou, abyste minimalizovali nadměrné stříkání.
  • I když je stříkání vašich bot postřikem snadné, nedovolí vám být velmi detailní. Postřik funguje nejlépe, když si celé boty natřete jednobarevně. Před malováním nezapomeňte odstranit šňůry obuvi.
 2. Obrázek s názvem Malířské boty Krok 2

  2 Na látkové boty použijte barvu na textil. Jedná se o typ akrylové barvy vyrobené speciálně pro malování tkanin. Nanáší se štětcem a je docela odolný. Dodává se také v široké škále barev, dokonce is možnostmi třpytu. Dalším plusem je, že po zaschnutí obvykle nepraská.
  • Látkovou barvu můžete použít i na kožené nebo vinylové boty. Musíte však povrch boty obrousit téměř až k jejímu textilnímu podkladu, jinak barva nepřilne.
 3. Obrázek s názvem Malířské boty Krok 3

  3 Pro podrobné návrhy použijte značkovače. Značky barev si můžete koupit ve většině obchodů s uměleckými potřebami nebo řemeslnými výrobky. Přicházejí s různými velikostmi špiček, od super tlustých po ultra hubené. Obvykle je dobré pořídit několik značek ve stejných barvách, abyste mohli experimentovat. Budete také chtít vyzkoušet samotnou barvu, protože některé mají hustší konzistenci.
 4. Obrázek s názvem Malířské boty Krok 4

  4 Vytvořte design. Pokud plánujete namalovat boty na jeden odstín, je to stejně jednoduché jako výběr barvy. Pokud se chystáte na propracovanější kresbu perem nebo malbu, pokračujte a předem si načrtněte své nápady na papír. 3-D design můžete také vytvořit pomocí počítačového programu, jako je Photoshop.
 5. Obrázek s názvem Malířské boty Krok 5

  5 Zábavný způsob, jak vyrobit plátěnou botu, která vypadá jako kravata, je použít trvalé fixy a třecí alkohol. Nakreslete svůj design značkami a pomocí vatového tamponu si namažte barvy. Dodá jim to jemnější vzhled.
  • Nezapomeňte zvážit, jak bude váš design vypadat ze všech úhlů, včetně zad a pohledu shora.
  • Pokud právě začínáte, zkuste se vyhnout jakýmkoli návrhům, které zahrnují vrstvení více barev nebo opravdu složité obrázky. Místo toho použijte návrhy, které obsahují velké barevné bloky, geometrické obrázky nebo jednoduché vířivé vzory.
  reklama

Část 2 ze 3: Příprava obuvi

 1. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 6

  1 Načrtněte svůj design tužkou na povrchu boty. Pokud necháte své značky relativně světlé, nebudou patrné ani při nejsvětlejších barvách. Někteří lidé dávají přednost obrysu tužky také jemným štětcem nebo značkovačem.
  • Než dokončíte kresbu značkou, ujistěte se, že je návrh symetrický, pokud jde o to. Zkontrolujte, zda jsou prsty, paty a boky zrcadlové.
 2. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 7

  2 Zakryjte svůj pracovní prostor papírem. Než začnete malovat, najděte plochý, stabilní stůl a úplně ho zakryjte řemeslným papírem nebo novinami. To vám zabrání zničit vaši pracovní plochu v případě, že vám několik kapek barvy nebo rozlije.
  • Můžete také rozříznout otevřené hnědé papírové tašky s potravinami a zajistit je kolem horní části a okrajů stolu.
  • Buďte opatrní při používání novin, pokud pracujete s bílými nebo lehkými tkaninami. Novinový papír může na látce zanechávat černé šmouhy.
 3. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 8

  3 Procvičte si malování na staré boty. To není vždy možné, ale pokud máte kolem sebe levné boty, procvičte si na nich svoji techniku. To vám dává šanci zjistit, zda je barva tou správnou texturou a barvou pro to, co chcete. Můžete si dokonce koupit pár obuvi ze šetrnosti, kterou použijete jako cvičný pár.
 4. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 9

  4 Vyčistěte povrch obuvi. U obuvi z přírodní kůže namočte vatový tampon do třecího alkoholu a jemně jím otřete povrch obuvi. U obuvi z umělé kůže namočte vatový tampon do acetonu a boty otřete. Pokud malujete látkové boty, které jsou trochu špinavé, setřete je hadrem namočeným v teplé vodě a mýdlem. To by mělo odstranit veškeré nečistoty z povrchu boty a pomoci přilnutí barvy.
  • Po čištění nechte boty důkladně oschnout, než se pokusíte malovat.
  • Ujistěte se, že k čištění používáte 100% aceton, nikoli smíšený odlakovač.
 5. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 10

  5 Pokud jsou vaše boty lesklé, obrouste povrch. Lakované boty jsou známé svým lesklým vzhledem, ale je obtížné, aby se barva na tento povrch lepila. Pořiďte si jemný brusný papír a vmasírujte po povrchu boty a pohybujte se v malých kruzích. Pokračujte, dokud bota nezíská matný vzhled.
  • Podívejte se na své boty a ujistěte se, že je vaše broušení rovnoměrné ze všech úhlů. V opačném případě můžete po malování získat nerovnoměrný vzhled.
 6. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 11

  6 Vnitřek a podrážku překryjte páskou. Naneste tenké proužky malířské pásky na všechny povrchy obuvi, které nechcete malovat. To znamená, že budete muset obejít také podrážky bot. Někteří lidé také cpou noviny do vnitřku obuvi, aby jim pomohly udržet si tvar, i když jsou mokré. reklama

Část 3 ze 3: Nanášení barvy

 1. Obrázek s názvem Malířské boty, krok 12

  1 Naneste barvu na textil nebo kůži rovnoměrnými, krátkými tahy štětce. Pokud používáte akrylové barvy, namočte štětec do barvy a poté naneste barvu na boty pomocí krátkých tahů. Pokračujte v doplňování štětce, dokud oblast zcela nepotřete a již neuvidíte původní povrch boty.
  • Štětec č. 6 nebo č. 8 je plošší a vhodný k malování okrajových oblastí. Kulatý kartáč č. 0 nebo č. 1 má jemný tvar, který dobře funguje pro detaily. Štětcem č. 1 nebo č. 2 lze rychle rozetřít barvu po plochých stranách boty.
 2. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 13

  2 Pro částečně zakrytý vzhled naneste houbičkou barvu na textil nebo kůži. Pořiďte si malou koupel nebo houbu na drhnutí. Nalijte barvu do malé misky. Namočte okraj houby do misky. Poté naneste další barvu na blízký kus papíru. Poté můžete rychle přitlačit malovanou houbu na botu, dokud není namalovaná.
  • Je to skvělý přístup, pokud chcete vrstvit barvy nebo dokonce nechat částečně prokázat původní barvu obuvi.
 3. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 14

  3 Pokud chcete jednu barvu, nastříkejte na boty barvu. Držte trysku spreje asi 4-6 ”od obuvi. Pevně ​​zatlačte na spoušť trysky a naneste rovnoměrný nátěr barvy na celou botu. Ujistěte se, že jste pokryli všechny oblasti.
 4. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 15

  4 Boty potřete třpytivou směsí. Získejte plastový kelímek a nalijte do něj 1/2 šálku (4 unce) Mod Podge. Přidejte malou nádobu se třpytkami a promíchejte. Pomocí štětce naneste třpytivou směs na tkaninu aktuální obuvi. Můžete to také použít na nově natřené boty, ale nejprve musí být úplně suché.
 5. Obrázek s názvem Malířské boty, krok 16

  5 Nechte boty uschnout. Nechte boty na stole pokrytém papírem alespoň 1 hodinu nebo dokud nejsou zcela suché. Poté můžete v případě potřeby použít druhý nátěr. Na nošení budete také chtít počkat 2–3 dny. To umožňuje, aby vaše boty zaschly zvenčí i zevnitř (pokud prosákla barva).
  • Aby vám štětce a houbičky mezi vrstvami nevyschly, vložte je do nějakého igelitu.
 6. Obrázek s názvem Paint Shoes Step 176 Pomalu odlepte ochrannou pásku. Uchopte konce každého kusu pásky a jemným tlakem, dokud se neodtáhne od boty. Pokračujte, dokud neodstraníte všechny kousky. Pokud vidíte zbývající malé kousky, opatrně je odstraňte kovovou pinzetou.
 7. Obrázek s názvem Malířské boty, krok 18

  7 Naneste sprej na akrylový tmel a vyvarujte se mytí bot. Pokud se obáváte, že se váš design poškodí vodou, můžete hotové boty nastříkat sprejem na akrylátový tmel (na látkové boty) nebo dokonce čirým matným sprejem (na kožené boty). Ochráníte tím své boty před deštěm, ale přesto není dobré boty prát v pračce. Pokud se zašpiní, jednoduše je na místě setřete teplým mycím hadříkem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Existuje druh barvy na boty, který se smývá? Na vinylových nebo kožených botách se akrylová barva pravděpodobně smyje vodou. To může fungovat i pro plátěné boty; budou potřebovat jen důkladné namočení.
 • Otázka Jakou barvu mám použít na plátěné boty? Používejte barvy na barvy nebo štětce, barva tak lépe vydrží venku.
 • Otázka Mohu použít běžnou akrylovou barvu na plátěné boty? Technicky můžete, ale doporučuje se použít barvy na textilie nebo Sharpy. Venku vydrží lépe.
 • Otázka Jaká barva se bude lepit na vinylové boty? Pokud použijete akrylovou barvu a Scotchgard nebo jiný tmel, nevyjde.
 • Otázka Jak přebarvím boty, pokud se barva uvolní? Na design natřete tolik vrstev bílé barvy, kolik potřebujete, dokud nebude neprůhledný, a pak svůj design přelakujte navrch.
 • Otázka Jaký typ barvy na textil mám použít na plátěnou obuv nebo oblečení? Všechny barvy na textil jsou v zásadě stejné. Máte nějaké, které se po zaschnutí nafouknou, ale pouze pokud je navrstvíte natolik, aby byly nafouklé. Kromě toho ve skutečnosti není žádný rozdíl.
 • Otázka Jaký druh barvy použiji na vnější podrážku obuvi? Akrylová barva s jakýmkoli druhem tmelu je vaše nejlepší volba. Můžete dokonce použít trvalé značky. Možná budete chtít nejprve natřít povrch, aby barva lépe držela.
 • Otázka Jak dlouho barva schne? pokud používáte akrylovou barvu, pak bude s největší pravděpodobností zcela suchá za 3-4 hodiny. Nejlepší je však nechat to přes noc, pro jistotu, protože nikdy nevíte, zda jsou části boty stále mokré.
 • Otázka Mohu použít Mod Podge k utěsnění obuvi? Ano, můžete, Mod Podge je jednou z různých možných možností, které budou fungovat tak, že vaše boty po natření natěsní.
 • Otázka Mohu namalovat semišové boty? Jakou barvu mám použít? Nejlepší je asi použít barvu na kůži. To proto, aby nepraskalo tak špatně jako akrylové a látkové barvy.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jaký druh barvy mám použít na duše běžeckých bot?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud chcete proces sušení urychlit, můžete boty postavit i před ventilátor. Nebo na ně po dobu 5-10 minut foukejte teplý vzduch pomocí vysoušeče vlasů.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Barvu nanášejte pouze v dobře větrané místnosti. Pokud se k vám začnou dostávat výpary z barvy, otevřete okno.

Aceton by měl být používán s dobrou ventilací nebo s maskou. Ujistěte se, že je označen, aby nedošlo k záměně s jinými čirými kapalinami.reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Obuv
 • Akrylové barvy
 • Barvy na látky
 • Barva ve spreji
 • Značky barev
 • Papír
 • Tužka
 • Štětce
 • Houby
 • Lesk
 • Řemeslný papír nebo noviny
 • Tření alkoholu
 • Aceton
 • Teplá voda
 • Mýdlo
 • Malířská páska
 • Mod Podge
 • Akrylový tmel ve spreji

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Top 10 programů Florida a Michigan se setkávají v Peach Bowl 2018 v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru bez kabelu.

Zde je několik způsobů, jak můžete dnes večer sledovat přímý přenos preseasonové hry Bills vs Lions s různými možnostmi podle toho, kde žijete.Lotyška překonala osobní smutek a ve dvou setech soupeřku překonala. .

Vzali jste si do svého domova zbloudilce nebo si adoptovali psa, se kterým jeho majitel špatně zacházel nebo jej zanedbával? Zanedbaní psi mohou mít řadu problémů - fyzických i emocionálních. S trochou lásky, trochou mýdla a dobrým veterinářem bude váš pes ...