Jak hrát Four Square

Four Square je zábavná hra na hřišti, kterou může hrát téměř každý. Vše, co potřebujete, je křída nebo páska na výrobu čtverců, míč, který se bude odrážet, a minimálně 4 hráči. Zkuste si pohrát se standardními pravidly, nebo si to pro zábavu rozmíchejte!Metoda 1 ze 3: Hra Basic Four Square

 1. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 1

  1 Na zemi označte 4 čtverce. Čtverce můžete vytvořit libovolnou velikost, ale ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro hraní. U většiny hráčů udělejte čtverce asi 1,5 metru na stranu, i když dospělí si mohou užít výzvu ze čtverců 2,4 metru.
 2. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 2

  2 Očíslujte čtverce od 1 do 4. Čtverce by měly být očíslovány ve směru hodinových ručiček počínaje 1. To znamená, že 1 a 4 čtverce budou navzájem diagonální, stejně jako 2 a 3 čtverce.
  • Někteří lidé používají namísto čísel písmena A, B, C a D, zatímco jiní používají názvy licenčních poplatků, jako je Jack, královna, král a eso.


 3. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 3

  3 Pokud máte, použijte standardní gumový míč na hřiště. Toto je často nazýváno kickball a je to gumový míč o průměru asi 8,5 palce (22 cm). Pokud nemáte míč na hřiště, použijte jakýkoli míč, který má 8–10 palců (20–25 cm) a odráží nejméně 50% výšky, ze které byl vyhozen.
  • Australští hráči hrají ke hře Four Square plstěné tenisové míče o velikosti 7 palců (3 palce).
 4. 4 Než začnete hrát, ujistěte se, že všichni souhlasí s pravidly. Jako „hra na hřišti“ tato hra v průběhu desetiletí přinesla neuvěřitelné množství místních variací.
  • Pokud hrajete podle standardních pravidel, ujistěte se, že každý ví, co přesně je, než začne. Přestože často jedna škola může mít „standardní pravidla“, nové dítě si může myslet, že „standardní pravidla“ jsou úplně něco jiného.
  • Pokud hrajete podle variací nebo pokud má server během hry povoleno vytvářet pravidla, ujistěte se, že si to každý uvědomuje a souhlasí s tím. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 5

  • Když budete mít před začátkem hry všechny na stejné stránce, pomůže vám to předcházet sporům během hry, které by mohly zničit zábavu.
 5. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 6

  5 Nechte hráče stát na každém políčku. Hráči nemusí zůstat po celou dobu na svém náměstí, ale měli by zůstat blízko, aby mohli bránit svou oblast.
 6. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 7

  6 Podávejte míč od nejvyššího pole k nejnižšímu. Podávající by měl odrazit míč jednou na své vlastní pole, poté zasáhnout míč tak, aby mířil šikmo na pole s nejnižším umístěním. Přijímač pak může zasáhnout míč libovolným směrem, který si zvolí.
  • Mnoho lidí hraje Four Square, takže 4 square je nejvýše umístěný čtverec, a tedy čtverec serveru. Pokud tomu tak je, měl by se podávající postavit na pole 4 a odpalovat míč směrem k poli 1.
  • Někteří lidé tuto hru hrají, takže 1 je nejvyšší čtverec a 4 nejnižší. V tomto případě by podání směřovalo od 1 pole ke 4 čtvercům.
  • Podávání jde vždy stejným směrem.
 7. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 8

  7 Povolte jednu chybu pro přijímače za kolo. Po podání by měl přijímající hráč nechat míč jednou odskočit na své pole, poté by ho měl trefit jakýmkoli směrem, který si zvolí. Pokud netrefí míč správně nebo pokud překročí míč, je to „chyba“ a v každém kole je povolena jedna chyba. Pokud příjemce dvakrát podá zmeškané podání, jsou vyřazeni.
  • Kolo trvá, dokud není hráč vyřazen.
 8. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 9

  8 Střídavě odpalujte míč poté, co se odrazí na vaše pole. Jakmile je míč ve hře, ten, komu padne míč, by měl jako další zasáhnout. Míč je považován za „ve hře“ poté, co se ho někdo dotkne, ale než dopadne na jiné pole, což znamená, že hráči mohou míč trefit do vzduchu. Musíte míč trefit, než se podruhé odrazí.
  • Pokud hráč zasáhne čáru míčem nebo zasáhne míč tak, aby nespadl na pole jiného hráče, je tento hráč mimo.
  • Pokud hráč zasáhne míč poté, co dopadl na pole jiného hráče, je osoba, která míč zasáhla, mimo. Tomu se říká „pytláctví“.
 9. Obrázek s názvem Play Four Square Step 10

  9 Trefte míč jakoukoli částí ruky, ale nezachyťte ho. Hráči nesmí během hry nosit, chytat ani držet míč. Mohou však opakovaně odrazit míč z rukou, aby se vyhnuli porušení tohoto pravidla.
 10. Obrázek s názvem Play Four Square Step 11

  10 Když je hráč mimo, postoupíte na čtverec s vyšším číslem. Cílem hry je posunout se nahoru na pole serverů. Pokud máte více než 4 hráče, nový hráč se po vyřazení přesune na pole s nejnižším číslem.
  • Pokud máte pouze 4 hráče, osoba, která je venku, se přesune na pole s nejnižším číslem a ostatní hráči se posune nahoru, je-li to relevantní.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Případy během hry

 1. 1 Pokud někdo hodí míč a ten dopadne na hranici/čáru, můžete si zahrát jedno kolo „Showdownu“. Showdown je jednokolová hra, která vyzve osobu, která hodila míč do čáry, znovu výzvu hráče, pro další šanci. Pokud na to nemáte odvahu, jednoduše hru opustte, než se zblázní. reklama

Metoda 3 ze 3: Hraní variací na hru

 1. Obrázek s názvem Play Four Square Step 12

  1 Umožněte mladým hráčům chytat míč za jednodušší verzi Four Square. Mladší nebo méně zdatní hráči by se mohli více bavit, pokud dokážou míč chytit, než jej znovu hodí.
 2. Obrázek s názvem Play Four Square Krok 13

  2 Pokud máte 8 nebo více hráčů, přiřaďte 2 hráče na políčko. Zahrajte si štafetovou variantu Four Square tak, že na každé políčko budete mít 2 hráče. Kdykoli jeden hráč zasáhne míč na jiné pole, vyskočí ze svého hřiště a jeho partner naskočí.
  • Když hrajete se 2 hráči na políčko, pokud je jeden hráč mimo, tým je mimo. Pokud však všichni souhlasí, můžete upravit pravidla tak, aby druhý člen týmu mohl pokračovat ve hře, dokud nebudou venku.
 3. Obrázek s názvem Play Four Square Step 14

  3 U australské varianty nejprve odpalte míč na své vlastní pole. Australští hráči musí odrazit míč na své vlastní pole, bez ohledu na to, zda se míč již odrazil na jejich vlastní pole. Také na Australian Four Square se míč smí dotknout čáry.
 4. Obrázek s názvem Play Four Square Step 15

  4 Hrajte Black Jack a dostaňte hráče rychleji. V Black Jack, pokud hráč dokáže chytit míč dříve, než dopadne na jeho pole, pak je osoba, která míč zasáhla, mimo. Díky tomu se hra obvykle pohybuje rychleji.


 5. 5 Nechte server vytvořit speciální pravidla, aby se hra stále měnila. Server může vyvolat pravidlo, které musí všichni hráči dodržovat, ale platí pouze pro dané kolo. Když kolo skončí, server musí pravidla znovu vyvolat, jinak se předpokládá, že neexistují žádná speciální pravidla.
  • Zvláštním pravidlem může být něco jako 7-Up, ve kterém každý hráč, který zasáhne míč, musí vyvolat číslo jedna vyšší než předchozí hráč. Hráč, který trefí číslo 7 nebo jakékoli číslo končící na 7, musí toto číslo přeskočit, jinak bude venku.
  • Dalším pravidlem, které by server mohl volat, může být Underhand, ve kterém musí být všechny zásahy provedeny hřbetem ruky. Hráči by měli mít ruce otevřené a dlaně směřovat nahoru.
 6. 6 Pro dva hráče můžete hrát 2 čtverce. Budete muset nakreslit svůj vlastní dvůr křídou na chodník. Pravidla jsou stejná. Pokud máte 3 hráče, postavte jednoho hráče do řady. Další informace najdete v článku Jak hrát Two Square. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Dokážete udeřit míč na pole jiné osoby? Seznam Nicole Ano, ale tomu se říká třešňová bomba! Obvykle je to proti pravidlům, pokud všichni nesouhlasíte, že to povolíte.
 • Otázka Mohu udělat čtverec páskou? Ano. Jen se ujistěte, že kusy jsou stejně velké a že rohy mají přibližně 90 stupňové úhly.
 • Otázka Jak udělám třešňovou bombu? Zvedněte ho do vzduchu a odhodte ho tak silně, jak můžete, a odrazí se vysoko. Musí to trefit na jiné pole, nebo jsou venku.
 • Otázka Mohu odpálit míč pouze jednou rukou? Záleží. Pokud hrajete s přáteli, kteří nejsou ve škole, je to na vás. Pokud jste ve škole, možná se na to budete muset zeptat (prázdninového) učitele. Různé školy mohou mít různá pravidla.
 • Otázka Nerozumím, když říkají, ať se koule drží uvnitř čtverce. Co to znamená? Seznam Nicole Znamená to, že když se míč dostane ven ze čtverce, kdokoli jej předal z pole, prohrává a je mimo.
 • Otázka Jak se král dostane ven na čtyři náměstí? Jako všichni ostatní. Pokud on/ona nemůže zasáhnout míč nebo jej zasáhne mimo hřiště.
 • Otázka Musíte to trefit na náměstí vedle vás? Seznam Nicole Ne, můžete to trefit na libovolné políčko.
 • Otázka Co je bomba ze 4 třešní? Je to tehdy, když hráč prudce udeří míč o zem a míč vyletí vysoko. (Ty nejsou povoleny.)
 • Otázka Jaká je velikost soudu? Velikost hřiště se čtyřmi čtverci se může lišit, ale musí být čtvercové.
 • Otázka Musím nechat míč odskočit na své pole, než na něj narazím? Ne, to nevadí, pokud to dvakrát neodrazí. Pak jsi venku.

Populární Problémy

Budování modelového letiště je pro modeláře vzrušující výzvou. Můžete začít s obecným plánem a postupem času přidávat do modelu nové prvky a detaily. Začněte tím, že se rozhodnete pro svou základní strukturu, například jaké letiště chcete ...Stát se sportovním hráčem se může zdát jednoduché, což je, když budete postupovat podle několika jednoduchých kroků. Jak se vůbec dozvíte, že jste nahoře, když jste nikdy nebyli dole a vzhlédli? ~ Dog the Bounty Hunter Není konec ', dokud není konec ~ Yogi Berra I ...

Pokud žijete v USA, zde jsou všechny různé způsoby, jak můžete sledovat událost ženského parku v olympijském skateboardingu.

Ačkoli se mu nikdy nepodařilo vyhrát Grand Slam, Ferrer důsledně dosahoval posledních fází velkých turnajů.

Film „House on Fire,“ Lifetime's latest „Ripped From the Headlines“ má premiéru v sobotu 13. března. Zde je návod, jak můžete film sledovat online zdarma.