Jak hrát lakros

Lakros vznikl jako domorodý americký sport. V této podobě to byla bitva mezi někdy stovkami kmenových mužů a velmi často se stala násilnou. Lacrosse je dnes rychle se rozvíjejícím sportem, který vděčí za jemnost a triky stejně jako za hrubou sílu a násilí. Pokud vás někdy zajímalo, jak hrát, jste na správném místě. Přečtěte si další informace.Část 1 ze 2: Učení základních dovedností

 1. 1 Dejte ruce do ruky. Pokud se teprve učíte hrát, navštivte místní obchod se sportovními potřebami a najdete základní hůl za zhruba 30 dolarů. Pokud znáte někoho, kdo má starou hůl, nevadilo by mu, kdybyste mu půjčili jeho nebo její, ještě lépe. Pochopte, že hry mužů a žen se výrazně liší, což znamená, že mužská hůl se výrazně liší od ženské hůlky.
  • Existují dvě hlavní součásti hole:
   • Hlava. Toto je (obvykle plastový) kus v horní části hole, kterým je míč ovládán.
   • Hřídel. V současnosti jsou hřídele tradičně vyrobeny ze dřeva a jsou vyrobeny ze silných kovových slitin a mají různou hmotnost a pevnost.
 2. 2 Držte hůl správným způsobem. Pokud je vaší dominantní rukou pravá, položte levou ruku asi 1 nebo 2 palce (3 nebo 5 cm) od spodní části hřídele a pravou ruku blíže k horní části, asi 4 palce (10 cm) od spodní části hlava. Pokud je vaší dominantní rukou vaše levá ruka, přepněte ruce.
 3. 3 Naučte se kolébat. Cradling je lakrosový ekvivalent driblování v basketbalu. Při běhu s míčem obvykle kolébáte, aby vám soupeř nemohl vyrazit míč z hole. Kolébka v zásadě využívá kroutivý pohyb zápěstím k švihu míče tam a zpět při běhu.
  1. Cradling se nejlépe naučí před zrcadlem. Umístěte míč do kapsy hlavy tak, aby míč seděl v pletivu a držel vaši dominantní ruku několik centimetrů pod hlavou. Držte hůl pohodlně přes tělo.
  2. Začněte hlavou obrácenou k zrcadlu, abyste viděli míč. Nyní si vezměte hlavu přes obličej a natáhněte dominantní zápěstí směrem k tělu.
  3. Když je vaše dominantní zápěstí stočené tak daleko, jak to může jít dovnitř, začněte vytahovat zápěstí zpět a paži zpět dolů do výchozí polohy.
  4. Pokud se vám podařilo udržet míč v kapse, když jste dokončili tento pohyb, úspěšně jste kolébali. Cvičte dál, dokud vám to nevyjde. Pokud potřebujete pomoc (nebojte se, je to těžké) zkuste se podívat na nějaká videa lidí hrajících lakros.
 4. 4 Naučte se předávat. Přihrávky jsou v Lacrosse zásadní. Používá se k přesunutí míče nahoru, chytání soupeře z pozice při nárazu na spoluhráče o asistenci nebo jen vymanění se z tlaku. Aby bylo možné přihrát míč:
  1. Snižte svou dominantní ruku až těsně nad střed hřídele. Udržujte svou nedominantní ruku blízko spodní části šachty.
  2. Vraťte hřídel hole zpět zkroucením ramen směrem k dominantní straně. Ne ať ti to zavěsí na krk.
  3. Hlavu držte u ucha a přímým pohybem švihněte zápěstím horní ruky a spodní rukou k sobě.
  4. Ujistěte se, že jste s pohybem prošli. Správným pohybem uvidíte, jak se horní část hřídele pohybuje přímo po spodní části hřídele.
  • Poznámka : nakonec se naučíte, jak hůl hází, a můžete upravit způsob házení, abyste byli přesnější.
  • Poznámka : nejlepší věc, kterou můžete udělat pro zlepšení svých dovedností, je dostat se k cihlové zdi a hrát si „zeď míč“. Zde se postavíte pár stop od zdi a hodíte míč proti ní. Míč se odrazí a vy si procvičíte jeho chytání.
 5. 5 Naučte se chytat. To vše je o koordinaci ruka-oko. S dominantní rukou nahoře ve spodní části hlavy (pro praváky to znamená mít pravou ruku nahoře a levou ruku dole a pro leváky to znamená mít levou ruku nahoře a pravou dole), sledujte cestování míčem vzduchem do vaší kapsy. Dávejte pozor, abyste se nedostali do kolébky, protože míček vstupuje do vaší hole. Místo kolébky jednoduše uvolněte úchop vrchní ruky; jak míč vstupuje do hole, nechte hybnost míče trochu zatlačit celou hůl zpět. Zde opět opravdu pomůže nástěnná koule.
 6. 6 Trénujte své pozemní koule. Vězte, že hry se vyhrávají a prohrávají na zemi. Při přibližování se k míči na něj vykročte správnou nohou: pokud máte hůl v pravé ruce, umístěte pravou nohu blízko míče a naopak. Potopte boky a hlavu hole položte rovnoběžně se zemí. Zadek vaší hole by měl také klesnout dolů. Projděte a přiveďte hlavu k obličeji. Okamžitě hledejte východisko pro spoluhráče.
 7. 7 Naučte se střílet. Střelba na basu je nezbytná ke střílení gólů. Přesuňte dominantní ruku dolů o něco níže, než byste prošli. Proveďte stejný základní pohyb jako přihrávky, kromě tohoto času za něj dejte větší sílu. V lakrosu je spousta různých druhů záběrů - 3/4, postranní paže, podhmat - ale prozatím se soustřeďte na výstřely z výšky.
  • Pokuste se nasměrovat střely na rohy brány. Brankář to má těžší proti střelám, které nesměřují přímo na něj, mířte tedy vpravo nahoře, vlevo nahoře, vpravo dole a vlevo dole. Zkuste také střílet na slabou stranu kyčle brankářů. Pokud je tedy brankář pravák, střílejte mu do levého boku. Střelba na slabý bok brankáře jim ztěžuje zastavení míče, protože brankáři to vyžaduje hodně rychlosti a rychlých reflexů, aby natáhl ruce holí napříč na opačnou stranu těla, ať už hýbou hůlkou. nahoru nebo dolů.
  • Zkuste odrazit střely. Odrazové střely jsou místo, kde odrazíte míč na zem, než se dostane do cíle. Odražené střely jsou pro brankáře těžké bránit, proto je použijte.
 8. 8 Naučte se přihrávat, chytat, kolébat a střílet oba ruce. Nic nepůsobí na trenéra víc, než být oboustranný! Naučit se používat obě ruce vyžaduje trpělivost, protože se to nestane přes noc. Používání vaší ruky ve hrách vážně zlepší vaši hru.
  • Dobrým způsobem, jak se naučit dovednosti z ruky, je podívat se na to, co dělá vaše dominantní ruka. Zrcadlete způsob, jakým procházíte. Projděte stejnými pohyby.
  • Poté, co to uděláte, strávte týden cvičením bez použití jiné než své nedominantní ruky. Během vrtaček, 6v6, rychlý zlom, cokoli. Používejte pouze svoji ruku. Bude to velmi frustrující, ale pokračujte v tom.
 9. 9 Naučte se bránit. Neexistuje žádný způsob, jak se bránit, ale vaším cílem v obraně je získat míč zpět, aniž by druhý tým dal gól. Toho můžete dosáhnout kontrolou, držením hole a zachycováním přihrávek
  1. Chlapci kontrola
   1. Poke-kontrola: trefování druhé osoby legálně svou vlastní, což způsobí, že míč vyjde.
   2. Kontrola těla: legální zasažení druhé osoby vlastním tělem, což způsobí, že míč vyjde.
  2. Dívky kontrolují
   1. Upraveno- rychlé „klepnutí“ (úder a uvolnění) na hlavu jiné holčičí hlavy. Můžete to udělat jen tehdy, když má hlavu pod jejím ramenem
   2. Full (Varsity)- 'klepnutí' (úder a uvolnění) na hlavu jiné holčičí hlavy. Kdykoli se dívčin hůl nenachází v její „bublině“ (kolem hlavy), můžete kdykoli zkontrolovat.
  • Zachytávání přihrávky. Předvídejte, kam míří přihrávka, a chyťte ji do vzduchu nebo ji odpalte.
 10. 10 Naučte se číst pole a vědět, kdy se vzdálit od míče. Jak hrajete ve více lakrosových hrách, je důležité sledovat, jak se zkušenější členové týmu pohybují bez míče. Dokonce i hráči, kteří nemají míč, hrají velmi důležitou roli v držení. Musíte vědět, kdy snížit, uvolnit prostor pro přihrávky, střelbu a odtáhnout obránce od osoby s míčem. Měli byste se také naučit, jak a kdy nastavit výběr pro své spoluhráče. reklama

Část 2 ze 2: Znalost pravidel hry

 1. 1 Pochopte, že hra mužů a žen se výrazně liší. Přestože jsou základní pojmy stejné, ženský lakros se od mužského lakrosu dost liší. Tento článek se zaměří hlavně na pravidla mužské hry.
 2. 2 Pochopte předmět hry. Cílem lakrosu je získat více bodů než vaši protivníci na konci čtyř čtvrtin, které trvají vždy 15 minut. Bod získáte tím, že míč hodíte přes brankovou čáru soupeřovy branky.
 3. 3 Znát polohy lakrosu. Na hřiště nastoupí 10 lakrosových hráčů: 3 útočníci, 3 záložníci, 3 obránci a 1 brankář. Každý z nich má jiné funkce:
  • Útočníci: obvykle zůstávají na soupeřově polovině a zodpovídají za vytváření rychlých brejků, přesouvání míče kolem soupeřovy poloviny a dávání gólů.
  • Záložníci: přesouvají délku pole, pomáhají při útocích a obranách a zodpovídají za vhazování.
  • Obránci: obvykle zůstávají na své polovině a brání soupeřovým hráčům v útoku. Obránci obvykle, ale ne vždy, mají delší hole než ostatní hráči.
  • Brankář: brání branku svého týmu a snaží se zabránit druhému týmu ve skórování. Má na své hokejce hlavu větší než normální, aby bránil svůj cíl.
 4. 4 Po každém gólu a na začátku každé čtvrtiny začněte vhazováním. Vhazování v lakrosu je podobné jako vhazování v hokeji, kromě toho, že se oba lakrosové hráči dostanou dolů na ruce a kolena a postaví své hole paralelně k sobě. Poté soupeří o míč, když rozhodčí zapíská.
 5. 5 Znát základní hru. Poté, co je vhazování vyhráno, tým s míčem přihrává míč, dokud nejsou dostatečně blízko k soupeřově brance, aby mohli střílet. Mezitím se obránci snaží zabránit útočícímu týmu ve skórování. Za jeden bod se považuje střela, která putuje kolem brankáře a do brány. Jakmile je vstřelen gól, míč je vrácen zpět do středu pole, kde se odehrává opět vhazování.
 6. 6 Ofenzivní hráči nemohou vstoupit do brankoviště kolem soupeřovy branky. Záhyb je velký kruh, který je jasně označen. Pokud ofenzivní hráč vstoupí do branky nedovoleně, držení propadá opačnému týmu.
  • Tým, který vstřelí branku, nemusí mít minimální čas, než bude vlastnit míč. Bodování může a děje se rychle.
  • Neexistuje žádný minimální počet přihrávek, které je třeba provést, než může hráč vystřelit. Teoreticky může hráč pochodovat po hřišti sám, aniž by kdy míjel míč, a přesto dá gól.
 7. 7 Pochopte pravidla spojená s načasováním. S načasováním jsou spojena tři pravidla a obě zahrnují podporu míče kolem dopředu.
  1. Poté, co brankář získá míč do držení, musí jej přihrát nebo přesunout mimo brankoviště do 4 sekund. Pokud tak neučiníte, dojde k obratu druhého týmu.
  2. Jakmile obrana získá kontrolu nad míčem na své bránící se polovině, má 20 sekund na to, aby přihrál nebo přejel míč přes střed hřiště.
  3. Jakmile přesunou míč za střed hřiště, mají 10 sekund na to, aby dostali míč do útočné oblasti, která je jasně označena jako velká krabice.
 8. 8 Pochopte další jedinečná pravidla hry. Oba zahrnují držení míče:
  1. Pokud hráč vystřelí a míč se dostane mimo hrací plochu, tým s hráčem, který je nejblíže koncové čáře, získá míč. Hráčova hůl se v tomto případě počítá jako prodloužení jeho těla.
  2. V posledních dvou minutách hry musí tým s vedením hrát výhradně ve svém útočném prostoru. Pokud tak neučiníte, bude to považováno za zdržení hry, v takovém případě dojde k propadnutí držení.
 9. 9 Pochopte posedlost a ofsajdy. Když se bojuje o vhazování, útočníci týmu musí být útočnou omezující linií a obránce týmu musí být za obrannou omezovací čárou. Když jeden z týmů získá majetek, mohou se útočníci i obranní muži pohybovat směrem ke středu pole, ale oba týmy musí mít tři hráče nad středem pole a čtyři obránce za středem hřiště.
  • Ofsajdy . Obranný ofsajd nastává, když je v jednom týmu méně než čtyři hráči za jejich středová řada. K ofenzivním ofsajdům dochází, když je v jednom týmu méně než tři hráči výše jejich středová řada.
   • Obránci se mohou pohybovat přes střed hřiště a útočníci se mohou pohybovat za ním Pokud jiný hráč zůstane místo nich před nebo před středem pole. To umožňuje, aby obránce nesl míč přes střed hřiště, řekněme, pokud záložník zůstane zpět a bude působit jako 'obránce'.
 10. 10 Vyhodnoťte sankce. Tresty obvykle posílají hráče do vyhrazeného prostoru zvaného „trestná lavice“, kde nemohou hrát a musí po určitou dobu sedět. V lakrosu existují dva druhy faulů:
  • Osobní fauly. Patří mezi ně sekání, zakopnutí, nelegální křížová kontrola a kontrola zezadu. Hráči jsou obvykle uděleny 1minutové tresty, i když penalizace mohou být zvýšeny na 2 nebo 3 minuty nebo dokonce vyhození za závažné chyby.
  • Technické chyby. Ty obvykle nevedou k penaltám, ale ke ztrátě držení. Zahrnují ofsajdy, porušení záhybů, tlačení zezadu, palec a odrazení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké polstrování se nosí ve hře na lakros? Existuje mnoho chráničů, které se musí ve hře chlapce nosit. Zahrnují přilbu, rukavice, chrániče loktů a chrániče hrudníku.
 • Otázka Mohu začít hrát lakros na střední škole nebo je příliš pozdě? Ano. Ještě není pozdě.
 • Otázka Proč potřebujete nosit náustek? Nosit náustek chrání vaši čelist, ústa a zuby, pokud vás náhodou zasáhne do obličeje míč, hokejka nebo hráč.
 • Otázka Je u ženského lakrosu zapotřebí menšího polstrování? Ano, lakros pro chlapce se hraje s mnoha chrániči, zatímco lakros pro dívky se hraje pouze s lakrosovými brýlemi.
 • Otázka Proč potřebují nosit chrániče? Lacrosse je velmi fyzický sport a stejně jako při fotbale musíte nosit chrániče holení, musíte nosit chrániče v lakrosu, abyste se nenechali pohmoždit míčem.
 • Otázka Mohu se přidat jako junior na střední školu? Ano, jen se ujistěte, že znáte pravidla a cvičíte.
 • Otázka Jaké jsou rozdíly v pánských a dámských lakrosových holích? Axwilla Pánské hole mají hlubší kapsy než dámské. Také pánské útočné hole jsou kratší než dámské, zatímco pánské obranné šachty jsou delší než dámské.
 • Otázka Proč mají chlapci více chráničů a chráničů než dívky? Protože v lakrosu chlapců mají tělesný kontakt a u dívek ne.
 • Otázka Může obránce dát člověku míč a ukrást ho? Ano, pokud je to provedeno v rámci pravidel. Jen si dejte pozor, abyste nebyli penalizováni.
 • Otázka Jaký je důvod půlkruhu mimo brankoviště? Axwilla Chrání brankáře před střelami, které jsou příliš blízko, a zajišťuje, že brankáře po zásahu útočník nezasáhne. Rovněž to brání tomu, aby byl gól přeplněn hráči.

Populární Problémy

Sperry Top-Siders jsou stylové a pohodlné, zvláště poté, co byly trochu zlomené. Pokud trávíte dny procházením tam a zpět na palubě lodi, nebudete muset dělat nic zvláštního, abyste přežili své Top-Siders ....

Plechovku na sodu můžete rozdrtit pouze pomocí zdroje tepla a misky s vodou. Toto je skvělá vizuální ukázka některých jednoduchých vědeckých principů, včetně tlaku vzduchu a konceptu vakua. Experiment může být ...Patriots dali svůj neporažený rekord na čáru proti zápasící Browns Sunday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Ve čtvrtek večer se Utah a BYU setkají na svaté válce v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.Rohan Bopanna se spojil s 20letým Denisem Shapovalovem a zahájí kampaň proti John Peers a Michael Venus. .