Jak hrát petanque

Pétanque je forma koulí, kde je cílem házení dutých kovových koulí (tzv koule ) a dostat je co nejblíže malému dřevěnému míči ( zvedák ). Tato klasická francouzská hra je skvělá, pokud hledáte zábavnou zábavu se svými přáteli a rodinou. Pétanque se snadno učí a je zábavný pro lidi všech věkových kategorií a úrovní znalostí. S trochou tréninku budete za svůj tým brzy získávat body.

Část 1 ze 4: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Play Petanque Krok 1

  1 Rozdělte se na dva týmy. Pétanque se hraje se dvěma týmy. Rozhodněte, kteří hráči budou v jakém týmu. Můžete hrát třemi způsoby:
  • Čtyřhra (2 hráči na tým). Každý hráč dostane tři koule. Toto je nejběžnější způsob hraní.
  • Trojice (3 hráči na tým). Každý hráč dostane dvě koule.
  • Dvouhra (jeden proti jednomu). Každý hráč dostane tři koule.


 2. Obrázek s názvem Play Petanque Krok 2

  2 Rozdejte koule členům každého týmu. Ujistěte se, že mají správný materiál a velikost. Kytičky pétanque by měly být kovové, o průměru asi 3 palce (7,5 cm) a vážící 700 liber. Měli byste také mít jeden cílový míč, známý jako „cochonnet“ nebo „jack“. Zvedák by měl mít průměr 1,25 palce (3 cm).
 3. Obrázek s názvem Play Petanque Krok 3

  3 Kdekoli hrajete hru, nakreslete kruh na zem. Kruh by měl mít průměr přibližně 20 palců (50 cm). Kdykoli kterýkoli hráč hraje, musí stát v kruhu a obě nohy musí být položeny na zem.
 4. Obrázek s názvem Play Petanque Step 4

  4 Hodit mincí a zjistit, který tým jde jako první. Jeden tým volá hlavy nebo ocasy, než se hodí mincí. Pokud mince přistane na této straně, jde tým jako první. reklama

Část 2 ze 4: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Play Petanque Step 5

  1 Nechte člena z prvního týmu stát v kruhu a hodit zvedák. Mohou hodit zvedák jakýmkoli směrem. Měla by dopadnout 6 až 10 metrů od kruhu 20-33 stop (6 až 10 metrů) a měla by být alespoň 1 metr od jakéhokoli předmětu (například stromu), který by mohl překážet švihu hráče.
 2. Obrázek s názvem Play Petanque Step 6

  2 Po vyhození zvedáku nechte člena stejného týmu hodit první kouli. Měli by stát v kruhu a pokusit se dostat svou kouli blízko zvedáku a (nejlépe) před něj.
 3. Obrázek s názvem Play Petanque Step 7

  3 Nechte člena z druhého týmu stát v kruhu a hodit kouli. Cílem druhého týmu je skončit s jejich boulí blíže ke zvedáku. Budou 'bodovat' (pokusit se hodit svou kouli blízko zvedáku) nebo 'vystřelit' (zkusit trefit soupeřovu kouli pryč ze zvedáku.)
  • Pokud druhý tým uspěje, bude mít míč, který je nejblíže zvedáku - „bude mít smysl“. Tým, který to dělá ne mít smysl (tj. tým, který to dělá) ne mít nejbližší kouli) musí hrát další kouli a musí hrát tak dlouho, dokud nebudou mít bod nebo jim nedojdou koule.
  • Pokud například tým B hodí kouli a ta nepřistane blíže ke zvedáku než koule týmu A, pak by tým B musel hodit jinou kouli. To by pokračovalo, dokud se nedostanou k míči blíže ke zvedáku než k bouli týmu A nebo jim nedojdou koule.
 4. Obrázek s názvem Play Petanque Step 8

  4 Změňte týmy, jakmile tým vrhající získá bod. Pokud člen týmu A hodí kouli a ta přistane nejblíže zvedáku, pak tým A má smysl a pak by bylo na řadě tým B, aby hodil. Pokud tým B hodí míč a dopadne blíže ke zvedáku než kulička týmu A, pak tým B získal bod a je na řadě tým A, aby hodil. To pokračuje, dokud oba týmy nejsou mimo koule. reklama

Část 3 ze 4: Vítězství v kole

 1. Obrázek s názvem Play Petanque Krok 9

  1 Pokračujte, dokud oba týmy nevyhodí všechny své koule. Tím kolo končí. Pokud jeden tým použije všechny své koule před druhým, druhý tým hodí všechny jejich zbývající koule. Kolo je u konce, jakmile jsou hodeny všechny koule obou týmů.
 2. Obrázek s názvem Play Petanque Step 10

  2 Spočítejte skóre pro vítězný tým. Poté, co jsou vyhozeny všechny koule, vyhrává kolo tým, jehož nejlepší koule je nejblíže zvedáku. Vítězný tým získá jeden bod za každou svoji kouli, která je blíže zvedáku než nejbližší koule poraženého týmu. Prohrávající tým nezískává žádné body. reklama

Část 4 ze 4: Zahájení nového kola

 1. Obrázek s názvem Play Petanque Step 11

  1 Začněte další kolo. Za tímto účelem tým, který vyhrál poslední kolo, nakreslí nový kruh na zem, kolem místa, kde byl v posledním kole zvedák. Také vyhodí zvedák. Nový kruh je nyní místem, kde všichni hráči musí stát, aby hodili své koule. Vítězný tým z předchozího kola jde jako první.
 2. Obrázek s názvem Play Petanque Step 12

  2 Pokračujte ve hře, dokud jeden tým nedosáhne 13 bodů. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud zvedák přistane méně než 6 metrů (20 stop) nebo více než 10 metrů (33 stop) a je napaden, co je třeba udělat dále? StephenFerg Týmy by měly změřit vzdálenost mezi kruhem házení a zvedákem. (Proto je svinovací metr standardním vybavením pro petanque.) Pokud je vzdálenost menší než 6 nebo více než 10 metrů, je vyhozený zvedák považován za neplatný. Tým, který hodil neplatný zvedák, by tradičně hodil zvedák znovu. Počínaje rokem 2016 se však mezinárodní pravidla změnila a nyní (v oficiálních soutěžích) má tým pouze jednu šanci hodit platný zvedák. Pokud neuspěje ani při jednom pokusu, zvedák se převrátí na soupeřovo družstvo, které jej poté umístí rukou na terén.
 • Otázka Jaký je maximální možný počet v týmu? StephenFerg Oficiálně uznávaný způsob hraní zahrnuje každý tým se stejným počtem hráčů; toto číslo může být jeden, dva nebo tři lidé. V neformálních hrách, kde je počet hráčů omezený, mohou lidé hrát s různými čísly v týmech; například tým 3 hráčů (hraje se 2 koulemi každý) proti týmu 2 hráčů (hraje se 3 koulemi každý).
 • Otázka Jak by se měly koule házet, do podpaží nebo do podpaží? StephenFerg Je legální házet jakýmkoli způsobem. Nejúčinnějším způsobem házení je však podpaží. Při hodu držte dlaň a kouli směrem k zemi, hřbetem ruky nahoru.
 • Otázka Jak velký je kruh, ve kterém hráči stojí? StephenFerg Kruh se měří podle jeho vnitřního průměru. Plastový kruh musí mít průměr 50 centimetrů. Když hráči nakreslí kruh na zemi, obecně se ho pokusí nakreslit co nejblíže tomu.
 • Otázka Mohu zvednout patu při házení zvedáku? StephenFerg Ano. Pravidla pro házení zvedáku jsou stejná jako pravidla pro házení koule. Když házíte, můžete se předklonit na špičce a zvednout patu. NESMÍTE však zvednout nohu úplně ze země. A možná nebudete mít patu nad kruhem - celá vaše noha musí být zcela uvnitř kruhu.
 • Otázka Mohu přesunout kruh, jakmile hodím zvedák, nebo musí zůstat na pozici, na které byl poprvé umístěn? StephenFerg Jakmile byl zvedák úspěšně vyhozen, kruh nelze přesunout. Pamatujte však, že můžete kruh posunout na maximální povolenou vzdálenost (10 metrů) před házením zvedáku, pokud potřebujete více prostoru, abyste jej mohli hodit.
 • Otázka Pokud je během hry zasažen zvedák a odrazí se zpět ke kruhu házení, existuje minimální vzdálenost pro pokračování hry? StephenFerg Ano. Pokud se zvedák odrazí a zastaví se do 3 metrů od kruhu, je zvedák považován za mrtvého.
 • Otázka Jak jsou označeny míče? StephenFerg Kovové koule (koule) jsou téměř vždy vyryty drážkami. Drážky se dodávají v různých číslech (jednoduché, dvojité trojité drážky), rozestupech (široké, úzké) a uspořádání, takže každý hráč může identifikovat svou vlastní sadu. Hráči také často dávají do drážek různé barvy barvy nebo permanentního fixu, což pomáhá odlišit sady. U sad špičkových „soutěžních“ koulí musí být vyryta jedinečná identifikační čísla. U hladkých koulí (bez rýh) můžete sady identifikovat podle jejich barvy (zlaté, pramenité, kartáčované stříbrné, šedé, černé atd.) A podle toho, jak jsou lesklé nebo rezavé.
 • Otázka Kolik koulí je použito na tým? Podle mezinárodních pravidel hraje ve čtyřhrách a trojicích každý tým se šesti koulemi. Ve dvouhře hraje každý hráč tradičně se třemi.
 • Otázka Co se stane, pokud je cochnet delší nebo kratší než požadovaná délka? StephenFerg Zvedák musíte odhodit na vzdálenost 6 až 10 metrů. Pravidla před rokem 2016 dávala týmu 3 pokusy o házení platného zvedáku, než tým musel otočit zvedák k týmu soupeře, který měl také 3 pokusy. Podle nových pravidel má tým jeden pokus hodit platnou zvedák. Pokud jej hodí příliš krátkým nebo příliš dlouhým, pak zvedák dostane soupeřův tým, který jej položí rukou na zem (samozřejmě na platnou vzdálenost).

Populární Problémy

Jak zmenšit společenskou košili. Použitím horké vody a mícháním můžete zmenšit nadměrné šaty, aby lépe seděly. Chcete -li se pokusit oděv zmenšit, zkuste jej dát do vroucí vody nebo vyprat a usušit na nejvyšším ...

Jak glazovat šunku. Glazovaná šunka je působivým hlavním chodem pro každou slavnostní příležitost. Je snadné jej připravit a několik triků může zaručit vlhké, jemné maso a chutnou, lesknoucí se glazuru. Připravte si polevu, když je šunka v troubě, ...

UNC ve středu otevírá basketbalovou sezónu 20-21 proti Charlestonu. Pokud nemáte síť ACC, můžete sledovat přímý přenos ze hry takto.

Kdo s největší pravděpodobností zpochybní dominanci Velké 3 v novém desetiletí?

Americký ženský národní fotbalový tým se v přátelské nedělní noci utká s Belgií. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.

Novak Djokovič porazil Tomáše Berdycha 7: 5, 4: 6, 6: 3 a získal tak druhý titul v Monte Carlu a třetí titul Masters 1000 v tomto roce.